Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

annetty
9. jan 2013

@ria191 Chodila som aj k ludovemu lilecitelovi, kedze ma na zaciatku odpisali. Ten mi minuly rok potvrdil teho a este aj ze cakam dvojicky. Tak sme sa tesili ze az az az, a po mesiaci som isla k dokimu a ten tam nic nevidel este. Tak som chodila este aj druhy mesiac k liecitelovi, aj mi bolo zle, zaludok, vracalo som, nevolnosti...proste vsetky priznaky som mala a po dvoch mesiacoch dokimu som povedala ze hen ten mi tvrdi ze som teho. Tak pricapol ruku na celo a poveal, aby som v takej somarine neverila, a nakoniec mal aj pravdu. Takze tak ☹

nelly3
9. jan 2013

@annetty
ty kokso, to som pocula raz v tv davali o nejakom liecitelovi, ze co tam chodili zeny s neplodnostou a on im tvrdil, ze su tehotne a neboli, ze normalne jedna uz mala aj vybavicku kupenu atd. mozno to bol ten.

annetty
9. jan 2013

@nelly3 neviem ci to bol on, ale chodila som do Kosuth. Akoze uz roky k nemu chodime a tatkovi aj zivot zachranil, ale vtedy u mna mu to nevyslo ☹ Bola som hodne sklamana, ale vsak nikto nie je dokonaly. A ani ja, kedze som mu to zozrala 😅

ria191
9. jan 2013

@annetty tak ja som si aj myslela, že to bude niečo také, lebo som počula o liečiteľovi, ktorý babám nahovoril, že sú tehotné a tie tomu tak verili, že im aj brušká rástli a mali všetky tehotenské príznaky 😀 😀 😀 . Tak ja po každej stimulke som tehotná nejaké tie mesiace než sa vyčistí telo od hormónov som totálne zmagorená a o pachoch ani nehovorím to nemôže okolo mňa nikto používať voňavky bleeeee. Ani potvorky si nemala? To ma fakt zaujíma 😀. So živím príkladom som sa ešte nestretla iba z počutia preto sa pýtam 😀

liliana30
9. jan 2013

@nelly3 @ria191 @annety - Ja sa k vám vo februári - marci pridám🙂 tak držím palce nech to tento rok všetkým vyjde.

annetty
9. jan 2013

@ria191 no mrcha bola totalne ze slaba a este mi aj dodal hned na zaciatku, ze pol roku budem krvacat aby som sa nezlakla. A aj toto som mu zozrala, kedze v mojej rodine uz sa stalo, ze baba si vsimla teho az po 6 mes ked sa to dieta pohlo a kravaca 7-8 mesiacov. Takze su extremy. Zatial stimulku zvladam v poho, len ten traviaci system zlyha trosku. Ziadne extremne veci sa zatial nedeju so mno. Sice je to len moj nazor, mm asi by vedel nieco k tomu dodat 😀

annetty
9. jan 2013

@liliana30 Super!!! Vitaj v klube! Mna uz privitali tt-canky ale aj ostatne samozrejme! Tak tesime sa 🙂

ria191
9. jan 2013

@annetty tak stimulka býva vo väčšine v poho, ale to psycho potom 😀 😀 😀 že @nelly3 😀 😀 😀

annetty
9. jan 2013

@ria191 no ked to bude len take zahrievacie kolo u nas, tak zbohom, psycho bude ale obrovske 😀
ja uz teraz sa pytam mm, ze kolko ma este na ucte 😀 😀 😀
Ja len dufam, ze niekedy sa to podari ak nie teraz. V rodinke nik nemal problem, dedkovci boli sestnasti a ja ze by som nemala dieta...hmmm....tak tam bude nejaka zrada 😀

ria191
9. jan 2013

@annetty tak ak nie je nejaký závažný problém u vás tak nie je dôvod, aby to nevyšlo. Psycho je len to čakanie na výsledok, ale ty to určite zvládneš lavou zadnou 😀 😀 😀 . A na tie € zabudni, nech len pekne ležia na účte na výbavičku pre malé (ých) 😀 😀 😀

karkana
9. jan 2013

@tinkatinulka ja som brala Prednison aj bez vyšetrení rôznych, a kázal mi ich užívať približne dva týždne pred KET ,ale v iscar, aj to len môj podnet,

annetty
9. jan 2013

@ria191 No bojim sa, ked otehotniem, hned v prvom mesiaci kupim kocik 😀 Ale je tam hodne vela faktorov u nas, takze cakam na zazrak 😝

ria191
9. jan 2013

@annetty uhm už som si prečítala. No tak vitaj medzi nami endoškami 😠 Ale každá z nás ju porazí, možno postupne, možno naraz, ale poraziť ju musíme aj keď nás tlačí čas, nesmieme to vzdať 😀 😀 😀 .

annetty
9. jan 2013

@ria191 Dakujem za privitanie 🙂 No to je len jedna vec, este mame celiakiu a mrte alergii ma potraviny, mlieko, soja, ....bla bla a zatial ani nepozname status u mm. Neviem, ci fesaci su dost silni, ale kazdopadne v sobotu dozvieme aj to, kedce Stelcl chcel "fresh"..hehe. Ale vsak postupne vsetky to musime prekonat....tato choroba existovala aj pred 100 rokmi a zeny rodili o 100, nam len trva dlhsie, kedze vieme ze take nieco existuje 😝

ria191
9. jan 2013

@annetty no ľahké to nebude ale zase ani nemožné. Chvalabohu ti stimulka ide dobre a to je veľmi dôležité aj kvôli psychike 😀 . Takže v sobotu bude dvojnásobné prekvapko 😀 😀 😀 . A inak máš pravdu. Netreba z tej potvory robiť takú vedu aj keď vie narobiť poriadne bolesti pri MS 😠

annetty
9. jan 2013

@ria191 dokazeme aj nemozne 😉 No ta potvora mi robi hodne zle, to je pravda, pocas ms lezim tyzden, ale po operacii je to uz lepsie. Ale si myslim, teho bude najlesie 🙂 Aj ty mas obrovske bolesti?

bibi24
9. jan 2013

@tinkatinulka Tinka a uz mas vysledky z tej prahy? asi nieco zistili, ked beries prednison, ze?

ria191
9. jan 2013

@annetty tak ja našťastie nie každú MS zhruba 3 - 4 krát do roka sa škriabem po stene od bolesti, ale keďže je to iba občas tak to zvládam ale viem, že niektoré kočky to majú fakt desné každú MS to by som nezvládla. Ja totižto pri tom mám také bolesti ako keby mi niekto trhal ženské orgány z tela a ide zo mňa vrchom spodkom. Dokonca neviem, či to mám z endošky nikdy som to neriešila.

nelly3
9. jan 2013

@annetty
robili ti laparotomiu? (rez cez brucho), mne ano, ale zeby po tej operacii mi bolo lepsie sa teda neda povedat, sice je pravda, ze mne ju robili uz davno 9 rokov dozadu, cystu mam zase, bolesti tiez, sice niekedy malo, niekedy viacej, urcite aj kopec zrastov 😠

annetty
9. jan 2013

@ria191 po tom co mi odstranili 9 cm cystu, ktoru som mala na vajecniku, je to lepsie, ale ze to mam vsade, aj v tuku a aj vo svalstve, tak to odstranit nemozu ako mi odstranili z organy... a z hrubeho a tenkeho creva, Tak ze ked sa mi podari otehotniet a bude mi dobre aj po porode, tak potom do menopauzy chcem len rodit 😝

annetty
9. jan 2013

@nelly3 laparoskopicky mi to robili 3x a naposledy som bola na stole na NOU v auguste skoro 5 hodin a dali mi poriadny zips. od hrudnika az po pisurke...a aj na obidvoch bokoch + same dierky od vyvodov na hadicky, takze zo mna modelka uz nebude 😀 😀 😀

ria191
9. jan 2013

@annetty tak to je jasné tehotenstvo je jediné čo na to zaberá. Prechod už nikdy viac fuj. To ti zistili asi neskoro, keď ti odstraňovali až 9cm cystu.

annetty
9. jan 2013

@ria191 no ja som uz davno chcela babo, ale nikdy sa to nepodarilo. Stale som mala obrovske bolesti pri ms, odpadavala som, dostala krc, trplo mi cele telo a mudri lekari, stale konstatovali, ze je to len bolestiva ms. Tak par docentov som si vymenila, potom terajsieho som poprosila nech mi spravi LK, a potom sa to zistilo, a ked sa na to pozrel, tak povedal, ze toto mi len Slezak da do poriadku. Takze, povedala by som, ze sama som urcila diagnozu vdaka internetu, ked som citala ze co to je endometrioza a ako treba na to.

falin
9. jan 2013

@rot - super, paradicka , tesim sa s tebou 🙂
@bibi24 - blahozelam k chalanom, pekne sa citaju spravicky, ze su oki, len tak dalej

annetty
9. jan 2013

@ria191 jaj a este som krvacala cez hrube crevo ked som mala ms, a povedali, je to hovadina, a potom ked uz bolo hodne kriticke, ze stale len 112, tak povedali ze nech idem na NOU, ale aj tak som isla za Slezakom a on mi povedal, ze co som tam mala, tak to som mala uz vyse 10 rokov a sa cuduje ze ani jeden lekar to nevedel vcas zistit. Moj lavy vajecnik bol v hrubom creve, takze endoska dokaze ine svinstva.....ale chvala bohu, som bola v dobrych rukach. Traja machri robili na mna, tak snad to mam uz dobre 🙂

ria191
9. jan 2013

@annetty to je sila fakt. Dúfam, že sa ti to podarí na prvý krát nech sa ti od tých bolestí uľaví. Každopádne Reprofit bola u teba tá najlepšia voľba, ktorú si mohla urobiť 😀

falin
9. jan 2013

@annetty - drzime palce na odber, nech sa pocet tt-obyvatelov zvysi tvojim pricinenim, ked uz nam to nevyslo 😎

@liliana30 - ahojky, robia aj nativ, uvidis co ti dr. navrhne. Ku komu si objednana?

@ria191 @tinkatinulka - ste zlete divcence ako planujete aj za mna 😀 , hej v marci uz mozem. Ak do toho nevojde nieco ine, pojdeme si po mrazacikov. Aj ked by som radsej letne babo, ale to uz neriesim 😒

ria191
9. jan 2013

@falin ahoj falinka 😀 .

falin
9. jan 2013

@ria191 - to cakanie po tom je najhorsie, dni, hodiny, minuty sa nekonecne vlecuuuuuuuuuuuuuu

ria191
9. jan 2013

@falin tak ja čakám iba na teba 😀 😀 😀 . Bez teba do toho nejdem 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre