Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
1. mar 2013

@ria191 jasneee.. mna tie hormony po tomto IVFku rozhadzali totalne.... co sa tyka psychiky, tak to bolo moje asi najhorsie IVF.. sice aj fyzicky to nebolo najlepsie..ale to sa zvladnut da.... ale ta psychika je svina 😀 😀 😀 ....takze sa davam do poriadku a snazim sa pomalicky co najoptimistickejsie naladit 😉

susesi
1. mar 2013

@karinuska22 ahoj, chcem zareagovat na preplacanie IVF poistovnou. Ja som pisala do VSZP ci mi preplatia vykonaný IVF cyklus v ČR. Islo by o moje II. IVF a vek som splnala. Mam cierne na bielom , ze by mi IVF absolvovaný v ČR VSZP nepreplatila, kedze IVF mi vedia urobit na SK. Az po vyčerpani troch pokusov na SK, by mi preplatili 4. IVF vykonané v ČR , ale len do výšky, aku by som platila v SK. Táto informácia je z 20.9.2012.

ria191
1. mar 2013

@susesi tak ja mám čierne na bielom, že mi tretie IVF v Brne preplatili a pošlú € na účet a veľa z nás tu písalo, že keď sa informuješ, že tak ťa odbijú a je to pravda.

bibi24
1. mar 2013

@ria191 za kolko ti asi odpovedali? Ja som to dnes poslala, tak som zvedava.

ria191
1. mar 2013

@bibi24 asi za 6 týždňov, ale asi tu hodím to rozhodnutie, lebo tu niekto múti vodu 😠 😠 😠

bibi24
1. mar 2013

@gerdusha ahoj, prosim ta, ty si to posielala na generalne riaditelstvo na mamateyovu? Lebo ja tam, tam som nosila aj ziadosti o ivf, tak snad som spravila dobre.

Baby este otazka. Oni preplatia aj viac ivf ako 3? Lebo ja som si dala preplatit len jedno - akoze tretie, co som mala este nevycerpane na slovensku. A preplatia aj stvrte akoze?

bibi24
1. mar 2013

@ria191 a kolko % eur ti vratia? Asi nie celu sumu, ci? A ty si kolko platila v cechach?

ria191
1. mar 2013

@bibi24 platila som 26 018 czk niečo cez 1 000€ a vrátili mi všetko. Ale mrazenie som k tomu nedávala. Bola by som rada, keby to niektorá z vás vyskúšala a prihodila tam aj to.

nelly3
1. mar 2013

@bibi24
dovera vracia podla nejakeho zakona cca do 1000€ a vseobecna, ria pisala, ze jej vsetko preplatili a trva to cca 2 mesiace, neviem o tom, zeby 4. IVF preplatili ako ta baba pise, ale zase keby to bola pravda potesi baby no nie 😉

ria191
1. mar 2013

@bibi24 podľa toho čo píše @susesi tak asi áno

nelly3
1. mar 2013

@ria191
podla mna mrazenie nie, na SK si to musela cele zaplatit.

ria191
1. mar 2013

@nelly3 veru tuším @falin alebo @speranza1 by to mohli vyskúšať. Kočky teraz neviem ktorá z vás má prečerpané všetky pokusy na SK.

nelly3
1. mar 2013

@ria191
presne, ved zato nic nedaju a aspon budeme vediet no nie 🙂

ria191
1. mar 2013

@nelly3 na SK si musíš ICSI a PK platiť celé sama lebo je to nadštandard to ti poisťovňa na SK nepreplatí, preto doplácame také pálky na SK. Len vyskúšať som myslela.

speranza1
1. mar 2013

@ria191 ja mam precerpany len jeden na SVK...a ako samoplatca som bola 4x... z toho 3x v Brne

ria191
1. mar 2013

@speranza1 a neskúsiš požiadať o refundáciu?

speranza1
1. mar 2013

@ria191 iste ze skusim, ale ja som myslela, ze preplacaju len tie pokusy, ktore si mohla mat hradene na SVK..co znamena, ze najviac 3 pokusy....

bibi24
1. mar 2013

@speranza1 aj podla mna len tolko, ved na co by potom boli obmedzene 3 pokusy, ked kazda by si este mohla 4., 5. a pod. davat preplacat. To nedava zmysel.

speranza1
1. mar 2013

@bibi24 aj podla mna je to tak... ale ja som sa neinformovala, takze, ja sa mozem len domnievat 🙂 a ako a mas tehulienka nasa? ako sa maju bombulky? vsetko je OK? mala si aj nevolnosti? alebo?

bibi24
1. mar 2013

@speranza1 vsak ja tiez len dedukujem 🙂
Mam sa fajn, stale som doma na pn a oddychujem. Na jednej strane je to fajn - lebo brusko rastie, tazsie sa mi hybe a sedi, na druhej ma ten stereotyp niekedy ubija. Ale tesim sa, ze zatial je vsetko v poriadku, dufam, ze to tak aj ostane.
Ano, byvalo mi zle cca od 8tt do 15 tt 🙂 teraz ma hlavne trapia bedrove klby zas 🙂

radina
1. mar 2013

@karinuska22 uff, tak snad sa z toho cim skor dostanes ! 😉

speranza1
1. mar 2013

@bibi24 som rada ze sa mas fajn, hoci to tehulkovanie nema kazda najjednoduchsie.. niektora ani nevie, ze je tehu a inej sa zase ujdu vsetky priznaky ako nevolnosti a ine nie velmi prijemne veci... ale vsetky to kvoli tym babatkam vydrzia🙂
..prajem tebe a aj babatkam len a len vsetko dobreee 🙂

radina
1. mar 2013

Kocky, myslite , ze by mi VZP preplatila ivf v brne, ked mam na SR schvalenu ziadost a je to uz v slovenskom car - teda tie papiere.

ria191
1. mar 2013

@radina nemám s tým skúsenosť, ale čo viem, že ti prepadne iba tá žiadosť to je všetko pokus ti zostáva.

bibi24
1. mar 2013

@speranza1 no vies co, co sme v skupine junovky a je nas tam asi 50, tak kazda ma nieco. Ja som na tom este celkom dobre a to cakam dvojicky. 🙂 Jedna baba co uz caka tretie dietatko hovorila, ze ked jej niekto povie, ze tehotenstvo je najkrajsie obdobie v zivote zeny, ze ho ma chut prizabit. 🙂
Ale tak, asi su aj tie stastnejsie, co ani nevedia, ze tehu su 🙂

freeze24
1. mar 2013

ahojte dievcata 🙂 pred par dnami mi prislo vyrozumenie z dovery ze nam preplacaju ivf v brne.vraj necelych 1100eur.na slovensku som nechala prepadnut druhu schvalenu ziadost a isla som do brna.takze urcite nevahajte a skuste si podat tu ziadost o refundaciu.aj mna na pobocke u nas uplne odbili ze to nemusim ani skusat ale za pokus clovek nic neda no nie? 😉 zaniesli sme to vsetko na pobocku tu v meste asi na zaciatku decembra takze to trvalo necele tri mesiace.vraj zo zakona maju na to pol roka.ale neviem ci to je pravda.ale trpezlivost euraciky prinasa 🙂 🙂 aspon bude na vybavicku 🙂 🙂 🙂

ganesh
1. mar 2013

@ria191 ja som prihodila a volali mi,ze zmrazovanie nepreplacaju,kedze sa nepreplaca ani u nas. ostatne mi preplatili v plnej vyske.

speranza1
1. mar 2013

@bibi24 asi tak.... poznam asi viac zien, ktore povedia, ze tehotenstvo prezivali velmi tazko....a len niektore maju to stastie, ze ani nevedia ze su tehu... vies co sa mi zda najneuveritelnejsie? ze skoro vsetky "celebrity" maju..samozrejme len podla ich slov, uuuplne ukazkove tehotenstvaaaaa 😀 .. co sa mi nezda...ale to je uz asi o inom 😉 🙂

ria191
1. mar 2013

@ganesh a ty si to posielala do VŠZP?

gerdusha
1. mar 2013

@bibi24

Ja som dovera...

To s tym stvrtym je nejaka capina, len v cechach preplatia styri ivf

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre