Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
1. mar 2013

A o preplatenych troch ivf a nie styroch sa pise priamo na www.vszp.sk poistenci zdravotna starostlivost

melisska
1. mar 2013

@falin dakujem moja 🙂 no mohlo by uz vyjst 😉

ria191
1. mar 2013

kočeny počkajte s tým vypĺňaním tých žiadostí do všzp pretože neviem či som to mala správne musím sa poradiť s niekym kto to vypĺňal, pretože ja som zaškrtla ambulantná zdravotná starostlivosť, za ktorou poistenec úmyselne vycestoval do iného členského štátu ale kladná odpoveď mi prišla ze mi refundujú platbu v hotovosti za vecné dávky v inom členskom štáte EÚ. Prepáčte až teraz som si to všimla. Každopádne som to mala zle aj ja ale nemal mi kto poradiť. Neviete niektorá ?

falin
1. mar 2013

@ria191 - bolo, a som rada ze je to uz za mnou, aj ked si na babulko hocikedy spomeniem a rozmyslam preco odislo 😔 . Je lahsie ked to nevyjde (aj ked sme vtedy riadne sklamane) ako ked to vyjde a rychlo skonci ☹. Ale zivot ide dalej a nas boj tiez.

@speranza1 - ahojky, oddychni si, naber sil, ide jar, tak pride aj spravny cas, neboj. Naplanujeme tu velku tehu vlnu dldhodobych snaziliek. A neodolas😉 😀 😀 😀

nelly3
1. mar 2013

@freeze24
niekde som citala, ze kolko nato maju zo zakona, ale si nepamatam, hlavne, ze nam to preplatia a to je uplne, ze supis, aj 3.IVF ked pojdem si urcite dam preplatit, ale ja si myslim,ze KET vyjde a hotovo 🙂

nelly3
1. mar 2013

@gerdusha
inac to som niekde aj ja pocula, ze im preplatia 4.IVF, ale ze vklad musia mat po 1 ks, tak preto 4x preplatia.

falin
1. mar 2013

@melisska - musi to uz vyjst, moja 😉 iny vysledok neberieme 😀 😀 😀

ria191
1. mar 2013

@ganesh ty by si mi nevedela poradiť čo si zaškrtla : potrebné vecné dávky alebo ambulantná zdravotná starostlivosť, za ktorou poistenec úmyselne vycestoval? Pretože odpoveď mi prišla na refundáciu platby v hotovosti za vecné dávky. Logika velí prvú možnosť, len si chcem byť istá. Nech to majú ostatné kočky dobre.

ria191
1. mar 2013

baby prepáčte som zazmätkovala teraz som si všimla, že celé znenie žiadosti je: ŽIADOSŤ o refundáciu platby v hotovosti za vecné dávky poskytnuté v EÚ tak preto taká odpoveď ale už som z toho celá zmagorená. Tak možno som to mala správne. Netuším. A teraz som zmagorila vás ostatné ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

susesi
1. mar 2013

@ria191 tak to som nevedela, ze je to tak. Niekedy je na skodu, ked sa informujes. My sme dokonca sa boli informovat v CR ohladom IVF, tak nam povedali ze nas to bude stat do cca 1.500 € ako samoplatcov. Teraz sme boli na IVF na SK a tiez sme tam nechali aj s cestou 1.500 €. Co nam vlastne preplaca ta nasa VSZP, ked aj tak platime vela? To si neviem predstavit, kolko by som platila za IVF u nas ako samoplatca. Tak ak by som isla do CR , tak by mi to preplatila VSZP, podla toho co pises. Cele chore na hlavu. Takze aj to biele na ciernom je niekedy na figu.

speranza1
1. mar 2013

@falin jaaj moja... veru, uz by nam to mohlo vyjst... 🙂

ria191
1. mar 2013

@susesi tak vieš skúsenosti nepustia. Ja som sa tiež pri prvom IVF informovala, že či mi preplatia lieky ktoré som platila za svoje, pretože to čo mi schválila poisťovňa mi nestačilo, tak ma odpísala že nie a bolo to okolo 300€ tak potom na základe skúseností tu kočiek z koníka podáš a čakáš, hlavne sa neinformovať. Je to na hlavu, ale je to tak. A áno máš pravdu jedine čo platí všzp tak sú lieky, predoperačné vyšetrenia a OPU. ICSI a PK sú nadštandard aj keď niektoré páry nemajú na výber a musia mať ICSI tak kde je tá spravodlivosť? a to nehovorím, že centrá tlačia páry do ICSI aj keď to nepotrebujú lebo idú na istotu tak preto je to akože nadštandard a poisťovňa to u nás neprepláca. A prečo sa hovorí že prvé 3 pokusy sú hradené a všetci si myslia, že to máme zadarmo, keď skoro každá sme doplácali okolo alebo cez 1 000€.

susesi
1. mar 2013

@nelly3 To 4. IVF som myslela tak, ze az ked vyčerpeš vsetky 3 IVF na SK, tak potom ak by si isla na 4 IVF do zahranicia, tak poziadas o refundáciu nákladov, a to by Ti mali preplatit. Ale @ria191 pise, ze poziadala o refundaciu nakladov aj ked nevycerpala vsetky 3 cykly na SK a aj tak jej poistovna preplatila jej naklady. Tak mi z toho vyplyva aj po mojich skusenostiach, ze sa Ti oplati ist do zahranicia a skusit poslat poistnovni ziadost o refundaciu. potom uz len cakat, aby dosli peniazky. ALE HLAVNE ZELAM KAZDEJ BABE, ABY BOLO ICH IVF USPESNE 🙂

nelly3
1. mar 2013

@susesi
ved aj mne 2. IVF co som absolvovala v Brne preplatila poistovna dovera 😉 1.IVF som bola na SK.

ria191
1. mar 2013

@susesi tak ani tvoja odpoveď (skúsenosť) nie je na zahodenie. Určite niektorá, ktorá má prečerpané všetky pokusy na Sk to vyskúša a potom sem hodí odpoveď a tuším viem aspoň o jednej 😀

ria191
1. mar 2013

baby dneska si nečítajte moje príspevky pretože dneska mám deň Blbec a s prepáčením mi dneska "drbe" a zbytočne zmätkujem

ganesh
1. mar 2013

@ria191 ano VsZP, treba zaskrtnut ambulantná zdravotná starostlivosť, za ktorou poistenec úmyselne vycestoval do iného členského štátu a vo vyske ako v SR

ria191
1. mar 2013

prečo sa niektoré príspevky nedajú zmazať?????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ria191
1. mar 2013

@ganesh ĎAKUJEM ĎAKUJEM už som zistila, že mi dneska hrabe a mala som to v poriadku 😀 😀 😀

susesi
1. mar 2013

@ria191 no a to ma este v CR odhovarali, ze naco by som k nim chodila, ked mi to u nas VSZP nepreplati. No figu borovu. Ak by som bola absolvovala IVF v CR, tak by som na tom bola financne lepsie. Nevadi, mame este mrazacikov a dufam, ze to uz nebudem musiet riesit. Ty si v VSZP? Lebo viem, ze Dovera je pristupnejsia. Ale onedlho to moze byt uplne inak, kedze budeme mat len jednu ZP.

ria191
1. mar 2013

@susesi áno a dokonca VSZP má síce strop (neviem aký) ale preplatí viacej ako Dôvera tá iba do 1000€ VSZP viacej. Finančne lepšie? super pretože sa mi to okrem mrazenia vrátilo všetko 😀 😀 😀 tomu hovorím IVF preplatené poisťovňou.

amali
1. mar 2013

tak dnes pichnutá prvá injekcia, tak pevne dúfam že bude všetko v poriadku a všetko sa podarí aj s pozitívnym výsledkom 😉

susesi
1. mar 2013

@ria191tak by to malo byt. Ja som myslela aj na naklady spojene s cestovaním. ale to by som velmi rada cestovala, ak by mi cele IVF preplatila VSZP. A chodis do repforftu? Ja som bola v Prahe v Pronatale.

izzie27
1. mar 2013

Ahojte dievcata, dnes som sa objednala do RF. Chcela by som vediet, ci sa nieco plati uz pri prvej konzultacii a kolko priblizne penazi si mam pripravit. Dakujem 🙂

ria191
1. mar 2013

@izzie27 nie neplatí prvá konzultácia je zadarmo 😀 😀

ria191
1. mar 2013

@izzie27 a vlastne aj druhá 😀 v mojom prípade ich bolo viacej 😀

izzie27
1. mar 2013

@ria191 ria dakujem ti velmi pekne. Ved ked ma nieco napadne tak ta trosku potravujem ak mozem 😉

ria191
1. mar 2013

@izzie27 jasné môžeš ja Heliosáčky môžem 😀 😀 😀

amali
1. mar 2013

a je tu niekto, kto bude so mnou zdieľať stimulku.....

isabellaa
1. mar 2013

@amali cawes, ja som prvu pichala minuly stvrtok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre