Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
17. apr 2013

@speranza1 jasné moje že to vyjde, musí to byť ten správny čas 🙂

speranza1
17. apr 2013

dievcence..idem si troska prevetrat hlavu na vzduch ... vratim sa po obediku.. zatial packo 🙂

melisska
17. apr 2013

@speranza1 ty si z toho nič nerob, tak rozprávajú ľudia, ktorí nevedia čím prechádzas, alebo veľmi hlúpi, prízemný ľudia, ktorí ti nestoja za to, na to sme tu my, aby sme sa podporovali🙂

ria191
17. apr 2013

@speranza1 akože nevieš či embryo je super 😎 . Musí byť inak by si nešla na vklad. Oni vkladajú iba kvalitu 😀 😀 😀 .

falin
17. apr 2013

@ria191 - to vazne? mne vacsinou pride 4-5 den po vysadeni.
@speranza1 - ja uz som vysadila lieky, predpokladam ze coskoro dorazi cerena. A ak by do vikendu nedosla, potom este testnem. Ale to by musel byt iny zazrak

falin
17. apr 2013

@ria191 - lenze preco sa prestane to super embryjo vyvijat, nevie nik 😖

melisska
17. apr 2013

@falin to je už vyššia moc, moja...

ria191
17. apr 2013

@falin no a o tom to je. Keby to vedeli tak sme všetky do jednej tehotné. U mňa je veľký predpoklad, že bábo nedonosím a zatiaľ je najväčší problém zostať vôbec tehotná. Keď som tak nad tým minule premýšľala tak dávajú veľký dôraz na výstelku maternice, ale keď sa bábo uchytí vo vajcovode (vajíčkovode?) tak žiadnu výstelku tým pádom nepotrebuje lebo tam žiadna nie je či ako to je? Nikto ste nad týmto nerozmýšľali. Dúfam, že zas nebudem za slepicu? ☹ ☹ ☹ ☹

dafy
17. apr 2013

@ria191 ty kooooza takto nás odrbať 😀 😀 😀 😀 až mi stislo v bruchu 😀 😀

ria191
17. apr 2013

@dafy bolo tu nudno 😀 . Vidím, ale že som vás všetky prebrala 😀 😀 😀

dafy
17. apr 2013

ináč ja normalne fungujem od vkladu...nelenoším 😎 včera aj predvčerom som si sadila aj pratám normálne lebo mám bordelárov doma a do týždňa by sme uz nemali ani 1cm volnej plochy 😀 😀 .....ešte som sa chcela spýtať pobolievanie podbruška sposobuje Utrogestan?? hlavne to cítim ked nieco robím.....no a predtým po ET ci bolo uspešne či nie som stale cítila prsia viem ze to aj hormony boli ale teraz že vobec nič 😒

dafy
17. apr 2013

@ria191 ty jedna ja uz chcem vediet tvoj výsledok 😝 to nemyslíš vazne ze az zajtra nám dáš vedieť 😠 😀 😀 😀

melisska
17. apr 2013

@ria191 ale vo vajcovode su take jemnucke vlasocnice, a embryjko tam vydrží kratucko...v maternici 9 mesiacov

melisska
17. apr 2013

@dafy budu // 🙂

ria191
17. apr 2013

@dafy tak toto si dobre nadhodila. Z vlastnej skúsenosti viem, že na každú platí úplne niečo iné. Môže to byť z utrogestanu, ale môže to byť aj tým, že sa tam niečo deje. To nikdy nevieš. Už veľa sa nás na tomto popálilo. Ja napr. z utrogestanu mám žalúdok ako na vode. Máločo do seba dostanem a je mi zo všetkého ťažko až nevoľno. V novembri po ET som sa vytešovala že to je dobré znamenie a prd z toho. Teraz to mám tiež a už sa nad tým iba pousmejem. Je to síce veľmi ale veľmi ťažké až nemožné nesledovať sa, ale je lepšie zbytočne si nenahovárať a nepátrať po tom 😀 😀 😀 . Ale som múdra keď sa jedná o druhých 😀 😀 😀

ria191
17. apr 2013

@melisska ja viem. Ale ide mi o to, že ak je embryo fakt silné tak nepotrebuje super výstelku, keď sa dokáže zakusnúť do vlásočníc. Na toto sa veru opýtam.

dafy
17. apr 2013

@melisska jááj meliska keby si mala pravdu 🙂 ...bojím sa sklamania ..ale snažím sa na to nemysliet ..no akoze jesne ze sa to nedá uplne na to nemyslieť no ale robím si také male radosti v zahradke okrasne stromceky atd...manzel mi spravil oobrubnik pri plote na ktory som cakala dva roky 😝 tak sa teraz vytešujem no darmo dostal to príkazom od DR. ze mi musí splnit vsetko 😀 😀 😀 😀 v Hornbachu som uz nechala 100eur na rastlinky 😀 a manžel sa ma pýta no spokojná?? hlavne ze sa vytvára v tebe hormon štastia 😀 😀

ria191
17. apr 2013

@dafy ale nie nejako sa prekonám a behnem ségre na PC. To by som vám neurobila 😀 😀 😀 . Už som vás vystresovala až až. Dúfam, že ma synovec pustí na tú minútku 😀 😀 😀

dafy
17. apr 2013

@ria191 ved práve toto uz aj ja viem ze sa neda spolahnut na tie príznaky jauz som aj bola tehotna tak viem porovnať.....len mna zaujíma ze to bolenie podbruška je z čoho??lebo to som mala aj ked som ostala tehu a aj ked nie tak ma zaujima ci to ten utrogestan sposobuje 😕 no a dalsia vec ze ja pri Et som stale citila prsia ci vyslo ci nevyslo a teraz nič furt take isté 😀 😀

ria191
17. apr 2013

@dafy stačí už len taká maličkosť ako dávkovanie utrogestanu. Počítam, že predtým si mala iné. Aj to robí veľa. Ale tie prsia by zaujímali aj mňa 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 . Tie som totižto necítila nikdy (síce skoro žiadne nemám 😀 ) ale to je moja veľká dilema 😠

melisska
17. apr 2013

@ria191 mne stelcl povedal že stačí 6,5 cm, ty mavad akú?

ria191
17. apr 2013

@melisska taká existuje? 12 mm

speranza1
17. apr 2013

no zeny uz som tu🙂

@melisska ja som mala zatial stale od 8-9 mm sliznicu... a aj tak nic..do certa 😨

speranza1
17. apr 2013

@falin mne ked dosla mrcha, tak dosla aj ked som brala utros...

ria191
17. apr 2013

@speranza1 aj mne ale iba na Slovensku v Brne sa to zmenilo preto si môj naivný mm myslí, že som tehu lebo som zatiaľ nedostala 😀 😀 😀

martinusa22
17. apr 2013

@speranza1 to aj mne prišla uz 9 den po vklade , čudné je to lebo doktor vravel ze by som nemala dostat ak sa berie utrogestan

annetty
17. apr 2013

@ria191 Rius, velmi Ti drzim palce, aby si vycikala dve kolajnicky 😉 . Potom ten pozitivne test by si mi mohla poslat postou, lebo ked buduci tyzden neuvidim doma // , tak aspon aby tvoj vysledok ma drzal nad vodou 😀 😀 😀

speranza1
17. apr 2013

@ria191 rius mm veria staaale do poslednej chvile.... moj spolocne so mnou stale hlada tie ciarky a sleduje ci tmavnu alebo nie... on to ma stale ako jasnu a hotovu vec...ach mat tak jeho povahu....

ria191
17. apr 2013

@annetty s jednou čiarkou viem zaručiť, ale s dvoma ??????? 😎

ria191
17. apr 2013

@speranza1 svätá pravda 😀 😀 😀 . Ja sa mu stále vyhrážam, že posledný vklad bude na ňom aj bruško už ma na to predpripravené 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre