Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
26. apr 2013

Dnes varím sviečkovu na smotane 🙂))) krásne vonia j!aaaaaaj

melisska
26. apr 2013

No dnes pracujete ako vcelicky, len to neprehanajte, je piatok 😀

falin
26. apr 2013

@rot - ahojky, mozem sa spytat ake davky D-cka a listovky si si davala? A tu vceliu mat.kasicku si kde kupila a kolko si si davala? Potrebujem aj ja nastartovat, teraz bolo ket-ko neuspesne (to som mala po 3-mesacnej pauze po cisteni)

@tinna13 - to mi je luto. Mate este mrazacikov?

falin
26. apr 2013

@melisska -mnaaam, doletim k tebe na obed 😎 😀

ria191
26. apr 2013

@melisska no určiteeeee vylihujeme na slniečku 😀 😀 😀

ria191
26. apr 2013

@falin ja nepreháňam je to svätá pravda 😀 . Akčnejšia 😀? skôr "šibnutá" minule mi to povedal môj gynďák, že mi z toho všetkého už šibe 😀 😀 😀 a má pravdu 😠 😠 😠

dafy
26. apr 2013

dievčata mám nárok na to aby mi gynekologička dala na recept napr. utrogestan??alebo ked uz mam vycerpane IVFka ta si ho musím hradit sama???..este vas chcem poprosit ked sa niektorej niečo zvýšilo injekcie atd co je potrebne na IVF cez recept budem rada ked sa mi ozve 🙂 budem velmi vdačná kedže som uz samoplatca..

ria191
26. apr 2013

@dafy jasné že máš nárok, veď utrogestan sa predpisuje aj normálnym pacientkam nie len tým čo podstupujú IVF. Ak nemáš ťapu, ktorá rada robí problémy tak by s tým nemal byť problém.

melisska
26. apr 2013

@dafy mozu predpisovat na recept ale len po 2 krabicky, teraz mi dala na recept 3 krabicky
@falin veľmi by si ma potešila, čakám🙂

melisska
26. apr 2013

@ria191 doma si???? 😀

ria191
26. apr 2013

@melisska nie "akože" pracujem 😀 😀 😀 keďže furt visím na koňovi 😀 😀 😀 .

ria191
26. apr 2013

@dafy pozerám, že si rozbehla iniciatívu. Kľudne zháňaj aj menopur je podobný merionalu (ale lepší) a kočkám na SK ho predpisujú častejšie takže ten zoženieš asi ľahšie 😀

cookienka
26. apr 2013

@nelly3 ahoj, no bohužial je to už moje tretie IVF, dve boli na SK /Iscare/ a toto je prvé v RF. vklad mi robila moja dr. kurecova. a maš pravdu, toto je dost zle, to cakanie. uvidime...

melisska
26. apr 2013

@ria191 jasne 😀

dafy
26. apr 2013

@ria191 ja len preto ,že ked som bola min.rok na KET a Hredzak mi predpisal utrogestan ale to som mala vtedy este veseobecnu tak som platila plnu sumu 😕

dafy
26. apr 2013

@ria191 ja som mala predtým menopur a to 225 jed,,denne a aj tak som mala Len 6 dobrých vajok..preco si myslís ze je lepsí menopur?

sally2401
26. apr 2013

@dafy ja som si dávala teraz prepisovať u gynekológa po KET utrogestan a predpísal mi 6 krabičiek, v pohode dala som mu kópiu správy že som po KET, predtým som mala z RF iba správu že mám užívať utrogestan aj tak mi ho predpísal. Doplácala som minimum v lekárni, len na extrimax som platila celý, to mi povedal že mi nemôže dať cez poisťovňu

ria191
26. apr 2013

@dafy povedal mi to MUDr. ale sú v podstate na rovnakej úrovni len menopur obsahuje niečo navyše (ale keďže sa tomu nerozumiem tak si nepamätám čo 😝 ). Ty máš zisťované AMH? Lebo mne na základe tohto výsledku nechali rovnaké dávky ako na SK a bola som spokojná. Prečo si teraz picháš menej?

falin
26. apr 2013

@ria191 - ty si ozaj neprekonatelne cislo 😀

falin
26. apr 2013

@dafy - ano moze, mne hovoril ze max. 3 krabicky, takztiez ti moze predpisat estrofem, prednison, a zda sa mi ze aj pregnyl

falin
26. apr 2013

@melisska - moja, si zlata, ale ked si taaaak daleko.
Som si dala v zavodnej jedalni zemiaky a rybie file no nic moc 😝 😝 😝

ria191
26. apr 2013

dneska zrovna môžem byť na "koňovi" a tu zdochol pes 😠 😠 😠 . Baby trošku od veci, ale mám problém. Bolí ma jedna bradavka 😀 dúfam, že ju nebudem musieť otŕčať môjmu gynďákovi 😠 😠 😠 . Prejde to samé? Poraďte 😀 😀 😀

dafy
26. apr 2013

@ria191 ja neviem proste chcel asi vyskušat z nižšou davkou ..... takto mi nastavil stimulku a teraz pisal ze budem pichat 150jed....ked ti mam pravdu povedat vobec neviem co je AMH 😀

ria191
26. apr 2013

@dafy a ja som mohla aj na kolenách kľačať a nie a nie znížiť mi dávku 😀 😀 😀 . AMH to je ovariálna rezerva ak ju máš zníženú (menšiu zásobu vajíčok) , tak zle reaguješ na hormonálnu stimuláciu a aj pri vyšších dávkach máš menej oocytov aj by som to na teba tipla podľa toho čo píšeš. Ja som pichala v RF 225 jednotiek a mala som 7 oocytov a veru som rada, že mi to neznížil, ale ja som si kvôli tomu dávala robiť to AMH, aby sa vedel rozhodnúť 😀 a rozhodol sa správne MARCELKO 😀 😀 😀

dafy
26. apr 2013

@ria191 no a to si kde mám spraviť??to AHM u gynekologičky?tota bude zase pozerat namňa jak puk ze preco mi to nespravili v centre 😀

ria191
26. apr 2013

@dafy mne to robil môj gynekológ 😀 😀 😀 načo by som to platila v RF a áno bude na teba pozerať ako puk 😀 😀 😀 to si piš 😀

dafy
26. apr 2013

@ria191 inač pri 1 IVF som mala 21 vajok-18oplodnene, PRI 2 IVF 11vajok 7oplodnene,3IVF 6 vajok -5 oplodnene a to som pri vsetkych troch brala 225jed

dafy
26. apr 2013

@ria191 no moja aj tak si to budem platit u gynekologičky si myslím teda lebo aj za ultrazvuk som platila 😀

ria191
26. apr 2013

@dafy a aby ti rozumel tak presne to je takto AMH - Anti Müllerov hormón 😀 to by už na teba nemusel čumieť ako puk 😀

dafy
26. apr 2013

@ria191 mne este stale nedorazila ta sprostá mrcha dáva si načas 😀 dnes som 14den po vklade a normalne by som dnes mala aj dostat mrchu a pred dvoma dnami som vysadila utrogestan 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre