Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
11. jún 2013

@mimika1973 larin co??? to som nevidela ten film 😀 😀 😀

falin
11. jún 2013

@mimika1973 - ja asi v july. Chceli sme ist v juni, ale presuvame o mesiac

speranza1
11. jún 2013

zeny... idem ja domov.. zajtra rano 7.00 som tu..packo... 😉 😀

speranza1
11. jún 2013

@falin jooj ja sa budem veeeelmi vela modlit aby vam to vyslo 😉

@mimika1973

ria191
11. jún 2013

@speranza1
@mimika1973 poznáte pesničku: ani mu robiť nedala len by ho pre krásu chovala ??? 😀 😀 😀

speranza1
11. jún 2013

@ria191 😀 😀 😀 poznam... ale u mna by nepochodil 😀 😀 😀

falin
11. jún 2013

@ria191 😀 😀 😀 ty si prilisny optimista 😎 😀

@sarasota - to sa mi paci, moja, lenze je idem pred tebou 😖 tak zas nic ☹

@adriana89 - vdaka, veru nepozname, mozem sa skusit na konzultacii spytat co si to tom mysli moj dr.

ria191
11. jún 2013

@speranza1 ja by som ho nasierala asi furt 😀 😀 😀 na tvojom mieste

ria191
11. jún 2013

@speranza1 vieš aký je môj krásny 😀 😀 😀

speranza1
11. jún 2013

@ria191 to ked on naserie mna moja zlata vtedy kmitaaa.... a keby si videla toho mojho fesaka...sa citi jak sagvan tofi 😀

stastenka42
11. jún 2013

@falin tak super,vychadza mi koncom jula a zaciatkom augusta,zalezi na pani mrche a ta si chodi ako ona chce🙂🙂;)Ale je nam to jedno,tak ti budem drzat palceky🙂

ria191
11. jún 2013

@speranza1 no čo si budem nahovárať "blondína" 😀 😀 😀 čo sa zabijem 😀 toľko naskakujem a zosadám, že nestíham ani rozmýšľať ☹ ☹ ☹

inna74
11. jún 2013

Ahojte koćky,chcela by som sa spýtať aké ste mali pocity po ET.ďakujem.

izzie27
11. jún 2013

@tlucka to mi je luto ☹nabuduce uz budu // 😉
@tinkatinulka ja som mala predpisany orgalutran, ale som si nepichla ani jednu. Pichala som merional a hned na 10.den som mala OPU.

rachel36a
11. jún 2013

@falin ideme na posledný pokus, ale mňa nebudú stimulovať ale darkyňu, ja podstúpim po oplodnení vajíčok mm plavcami len ET... tak dúfam, že už sa to podarí....

rachel36a
11. jún 2013

@stastenka42
my o tom hovor, ma tiež z toho ide poraziť, na lajdákov ožratých a feťákov peniaze sú a my aby sme cálovali... idem ešte skúsiť IfSCAR v MT kde sme chodili či mi to Gallo nepredpíše...

lienka_1
11. jún 2013

@speranza1 Hladala som info o takej nie celkom beznej dovolenke a nahodou som nadabila na jeho fotky z dovci, tak som mu napisala 🙂 Pisali sme si asi rok. Dlho sme ani nevedeli ako vyzerame 😀 😀 😀 😀 No a potom ma zbalil a hotovo 😀

lienka_1
11. jún 2013

@mimika1973
@speranza1
@ria191 Moj mm pristupi na vsetko, co som ja ochotna podstupit. Ked som sa ho pytala, aky ma nazor na darcovske spermose, tak povedal, ze kludne ak treba, ale ze to bude iba medzi nami dvoma a nikto iny sa to nedozvie. Ale ja chcem jeho dietatko. Evidentne mu odlahlo, ked som povedala, ze ja nie som pripravena na darcovske.
V januari som chvilku bola ja v opacnej situacii, ked mi po IVF povedali, ze som kandidatka na darcovske vajicka, lebo tie moje su nanic 😨 🙄 😢 Uplne ma to vtedy polozilo a citila som sa uz nacisto nepotrebna ☹ Ale nastastie sme presli do RF a Koudelka nevychadzal z udivu, ze na zaklade coho ma tlacili do darcovskych vajicok. Aj ked ich nemam vela, vzdy sme mali 50-80% uspesnost v oplodneni. Nam zatial nikto darcovske neodporucal, myslim, ze si tuto moznost nechavaju ako posledne eso. Ale neviem. Neviem si predstavit, ze po svete bude behat vela-vela biologickych surodencov nasho dietata. Ale zase na druhej strane, my sme uz trosku pristari na adopciu novorodenca. A pri darcovskych vies, ze ten clovek je relativne zdravy a relativne inteligentny a samozrejme ti vyberu tvoj genotyp. Takze asi tak. Ale s tymto si budem naozaj seriozne lamat hlavu, az ked mi Koudelka povie, ze inak to nejde. Zatial mame v mraze jedneho otuzilca, takze mu verime 🙂 🙂 🙂 . Moj muz vravi, ze ked sa rozmrazi a prezije taku zimu, tak mu v maternici bude tak dobre, ze sa mu z nej nebude chciet a budem ho musiet z nej vytlacit 😀 😀 😀 (ked sa moje sproste protilatky nerozhodnu inak 😠 )

bergalm
11. jún 2013

caute kocky neviete mi poradit zajtra uz konecne mame 1konzultaciu v Brne a neviem ci mi tam doktor predpise uz aj lieky ak ano,kde ich mam vybrat?mam si ucty nechat a potom poslat na poistovnu s Fa?mam este narok na refundaciu a neviem ci lieky mam kupit v lekarni ci to ma vobec zmysel ci preplatia aj lieky ci nie dakujem za radu vopred sme s mm nervozny ,co nas caka 😕

nomxxx
11. jún 2013

@bergalm ahoj, my sme boli na prvej konzultácii min. týždeň, dostala som recept na nejaké lieky, dnes som bola v lekárni, síce ich nemali, ale s receptom z ČR nebol problém, zajtra si mám príst pre ne, budem doplácať cca 10€, zobrala som si do Brna zdravotnú kartu, ale lekár v RF chcel príbeh odo mňa a až potom pozeral do karty, dohodli sme hormonálny profil, že si mám dať urobiť u môjho gyn. a potom poslať mailom do RF, ešte mám iné naplánované v SR, tak chcú zo všetkého výsledky a po menštruácii začnem s liekmi. Samozrejme každá sme iný prípad, keďže máme rôzne diagnózy. Ja mám nezistenú sterilitu, takže vraj ten lepší prípad. IVF bude stát 13tis. Kčs + 1tis. za každé embrio. Ak by som nejaké injekcie pichala, tak to bude viac, zatiaľ teda nemusím. Uvidíme v júli. Držím palce 🙂 ...v RF sú veľmi príjemní ľudia

melisska
12. jún 2013

@nomxxx a + 4000 za krv - infekčné choroby, aké mas lieky , ze doplacas len 10 eur? Len clostilbegit ?
@bergalm áno účty si nechaj a spolu s fa posles poistovni 🙂 inak lieky su drahé, ako píše momxx, hlavne injekcie- horm., tie si dievcata zháňajú tu v téme: mám nemám lieky na IVF, no neviem, či aj lieky preplati poisťovňa, to ti napíšu druhé dievčatá, čo s tým majú skúsenosti 🙂

melisska
12. jún 2013

Dobré ranko 🙂 dnes tiez nemáme elektriku, ale ak zapnu ako včera o 11:00 budem radaaa 🙂

speranza1
12. jún 2013

@melisska krasne ranko mel.... 🙂 co budes dnes porabat kedze ste bez elektriky?

tinkatinulka
12. jún 2013

@speranza1 krasne ranko,Ved dnes je hriechvsediet za pc,nadherne slniecko vonku je 🙂

speranza1
12. jún 2013

@tinkatinulka no a ja v kancli stravim celych 8 hodin:-O..ako sa mas? co ste porabali vcera?

tinkatinulka
12. jún 2013

@speranza1 vceracsom uz 2x od laparky cvicila,juj super pocit ale este sa setrim citim brucho..inak som signals merional tu na nete tak som happy,robim uz zasoby aj ked do Sept.mam casuu

speranza1
12. jún 2013

@tinkatinulka to si dobra..ja som este necvicila vobec a vcera som sa napratala 6stimi sladkymi cokoladovymi cukrikmi... no tot moja regulacia stravy 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
12. jún 2013

@speranza1 ja ricin na gumenych medvedoch Har....o milujem ich.

bergalm
12. jún 2013

@nomxxx dakujem no uvidime teda co povie nam

bergalm
12. jún 2013

@melisska aj Tebe dakujem za info

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre