Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
9. júl 2013

@lubica1979 tak ak povedali na infekcnom, ze to nic nie je, tak je to v pohode... muis tomu verit, ze je to v pohode... ah jaj ten strach zazivame stale ci sme tehu alebo nie, ze?...a samozrejme tehulky este viac..no a potom uz cely zivot o nase deti 😲 🙂 😉

mimika1973
9. júl 2013

@lubica1979 ak si mala rubeolu, alebo si bola na nu ockovana, tak si odolna teraz. Nemal by byt problem si myslim.
Horsie je, nebyt ockovana, alebo ju neprekonat, vtedy je riziko na plod, ak nahodou ju dostanes!
A davat si pozor aj na toxoplazmu! ak nie si na nu imunna nahodou! Macky, dobre umyvat zeleninku, ovocie, a ruky! ;)

buba08
9. júl 2013

@lienka_1 ahoj, no konecne si tu, uz som sa ta nemohla dockat 🙂, uvidis, ze aj vdaka tomu, ze bol okolo toho taky chaos vsetko dobre dopadne, verim tomu, naozaj. Tak pekne oddychuj, aspon prve 2-3 dni a potom o 14 dni krasne // kolajnicky na testicku 🙂

lubica1979
9. júl 2013

@mimika1973 ďakujem Ti, trochu si ma ukľudnila, na toxoplazmózu mám dobré výsledky, všetko neg.

mimika1973
9. júl 2013

@bimba8 ja vo FR 🙂
Aj nam to Marcelko takto povedal! No ideme do toho teraz s cerstvymi, a daco aj zamrazime ak bude treba do rezervy, na buduci krat, ak nahodou sa nam to nepodari na prvy sup! 🙂 Oni maju dobre skusenosti aj s mrazenymi spermosmi a robia to asi casto! 😉
Lebo mne sa bude dat lahsie prist na SK nez mm veru. A potom uz bude len stimulka, OPU, transfert, a tam mm nepotrebujem uz, ak su spermose zmrazene, takto sme to vymysleli. 😉

lienka_1
9. júl 2013

@buba08 Dakujem! 🙂 Vcera sme prisli velmi neskoro a vybil sa mi mobil, takze som anicez wi-fi nevedela dat spravu. Dnes som spala dlho a potom som utekala s autom do servisu, takze az teraz sa podarilo 🙂

buba08
9. júl 2013

@lubica1979 ak si to prekonala v detstve, tak je to ok, neboj, bude to dobre 🙂

melisska
9. júl 2013

@ria191 no prišiel domov, najedol sa, navrieskal na mňa, ze je taký ako chcem ja, hajzel, ostatné ani nepíšem

melisska
9. júl 2013

@lienka_1 konečne moja 🙂

speranza1
9. júl 2013

@melisska povedz pointu hadky... kvoli comu ste sa pohadali?... nemal kricat na teba ☹ 😔 ... nenavidim ked na mna niekto krici..ja som velmi precitlivela a preto sa v zivote veeelmi prevelmi vela naplacem....ach jaj

ria191
9. júl 2013

@lubica1979 nerob si stým starosti myslím si že pozitívna hodnota IgG znamená, že si to prekonala v minulosti keby bola pozitívna hodnota IgM to by bolo horšie lebo zrovna je tá choroba aktívna a to ty nemáš ale protilátky v tele budeš mať asi navždy preto pozitívne IgG

holly74
9. júl 2013

@ria191 Riuš, ešte som mu nepísala, ale tuším už že mi navrhne tie darcovské. S tým nie som celkom vysporiadaná ale zatiaľ, tiež ma odrádza tá cena pri nie zaručenej úspešnosti...
@speranza hej, vyšetrenia máme všetky... 😒

bimba8
9. júl 2013

@mimika1973 tak to je super,ze aj so zamrazenymi maju dobru uspesnost🙂 my to mame presno rovnako.Ja mozem v podstate priletiet hocikedy,ale mm to je uz horsie.No ved uvidime,co doktor povie..my vlastne ani nevieme co nam je este 😀 ja mam hlavne z toho strach co nam najdu.ty uz poznas diagnozu?

ria191
9. júl 2013

@melisska ajjajaaaaj kuca paca to asi nebola len taká obyčajná hádka ☹ ☹ ☹ . Čo má predmenštruačný syndróm ??? Kašli na to to prehrmí a zase bude všetko OK alebo už viem, ale nemám odvahu to povedať 😕 😕 😕

lubica1979
9. júl 2013

@ria191 ďakujem pekne, si ma upokojila
baby, všetkom Vám ďakujem 🙂

speranza1
9. júl 2013

@holly74 ach jaj... takze aj tebe povedali ze nevdedia preco sa to nedari.. aj my sme boli v RF uz 3x na IVF a 1x KET a zatial nic..takze nestracaj nadej....aj my budeme musiet ist zrejme s darcom.. (a ani ja sa s tym neviem stotoznit)

ria191
9. júl 2013

@holly74 aj ja to mám až na tom póóóóóóóóóslednučkom mieste zúfalstva a dúfam, že ten záložný plán nebudem musieť využiť 😔 😔 😔

mimika1973
9. júl 2013

@lienka_1 zabojuje lienocka, neboj, to je sikovny bojovnicek! a kedze prezil uz aj ten chaos vcera, on sa tak lahko nevzda! 😉 😀 😵
Teraz relax, zen, nozky hore a verime!!!! 🙂 😵 😵
Hovoris, ze spermos mate dost zly? kvalitou, kvantitou, vitalitou?
To sa meni casto u muzov, dake vitaminy neberie? Mojho musim do toho tahat, ten sa nerad stope vitaminmi.. 😖
Inac, riadny zhon teda ste mali, ako sa to mohlo stat, ze Koudak zapomnel zapsat?! Ci je uz myslou niekde na slnecnej dovolenke?! 😉 😀 😀
este ze sa to dalo vsetko stihnut, takto sa vystresovat, a prist este aj z takej dialky, fuuuuu, ani mi nehovor! 😖
Ste zostali na SK ci leteli spat do GB?
Tpfuj tpfuj, tehulkuj pekne odteraz, kedy mas robit test?

mimika1973
9. júl 2013

@bimba8 uz si bola na konzultacii ci nie?
No treba priniest dake spermogramy, aj hormonalny bilan ak mas urobeny nahodou, no a urobi ti asi utz maternice a vajecnikov, aby videl v akom stave su a tak...
Asi vam da IVF soft, lahka stimulka, alebo ak spermose nie su az take zle, tak mozno navrhne aj IIU, kedze vy len zacinate 🙂

mimika1973
9. júl 2013

co obedujeme dnes?
My kuracie prsicko a miesanu zeleninku, light! 😉

speranza1
9. júl 2013

@lienka_1 ahoooj.... takze vy ste uz v ocakavani //... super... z celeho srdiecka ti prajem aby ste o 14 dni sa vytesovali z pozitivneho testu

speranza1
9. júl 2013

@mimika1973 ja mozzarellovy salat🙂

holly74
9. júl 2013

@speranza1 No, nevedia..resp. Koudy tvrdí, že je to ASI v mojich vajkách, ale ja si myslím že je to vraví len preto že už len vajká nemáme vyšetrené, tak je to taká posledná možnosť že prečo asi, ked sa už vylúčilo všetko ostatné... Lenže my nemáme v rodine žiadne genetické záťaže, ja som z 3 detí, segra má 3 deti, tak nechápem prečo by som práve ja mala byť nejaký vajíčkový degeško... proste toto vysvetlenie nie som schopná prijať....

bimba8
9. júl 2013

@mimika1973 prva konzulatacia nas caka za 20 dni.Praveze som doktorovi uz pisala,ze ani neviem co mu mam doniest.Snazime sa 2 roky a nic nemame porobene.Akurat spermiogram mm z pred roku,ktory vysiel normalne,co uz ale dnes nemusi byt pravda a mne robili hormonalny profil a zistovali ci ovulujem a to tiez mi len povedali,ze vsetko je tak ako ma byt..Mne sa uz parkrat za tie 2 roky stalo,ze som nasla pred menzesom duchov na teste,ale vzdy mi nakoniec prisiel.Takze som sama zvedava co najdu.Snad nic vazne 😒 Stelcl len napisal,ze spravi dajake opatrenia tak neviem ci mi da aj nieco prevencne dajake injekcie na riedenie krvi alebo tak.IUI by som pravdupovediac moc nechcela,tam je mala sanca..to keby som byvala na Sk tak mozme chodit ako na klavir aj kazdy cyklus ale takto je to tazko.Najradsej by som ten Soft,preto som si aj vybrala brno.Ak to zdravie dovoli,tak sa chcem vyhnut velkym davkam hormonov.

ria191
9. júl 2013

@lienka_1 tý brďo to fakt Kouďák zabudol ??? neveríííííííííííííííííííím 😀 😀 😀 ale super to dopadlo a aj ja si myslím, že keď sú takéto komplikácie tak to dobre dopadne veríííííííííííííííííííííííím tomu 😀 😀 😀 a inak aj mne minule Štelcl povedal, že keď chcem vložiť dve tak si mám počkať na to druhé 15 min. kým sa rozmrazí 😀 😀 😀

ria191
9. júl 2013

@melisska nabrala som odvahu 😀 😀 😀 a neudreli mu náhodou spermošky do hlavy keď že od IVF nemá ťuťu muťu hm ???

mimika1973
9. júl 2013

@ria191 mudra doktorska rec, rius! 😉

ria191
9. júl 2013

@mimika1973 marhule mňam ja som ovocožrút 😀 😀 😀 a čokožrút ako ty mňam Milka 😀 😀 😀

mimika1973
9. júl 2013

@bimba8 nie velmi, raz si myslia, ze moje vajka asi nekvalitne a nie dobre dozrete pri stimulke, potom zas, ze mm spermose a potom opat asi, ze aj obaja, mix! tak neviem, ziadna presna diagnoza len teoria! a to ma tak trapi uz dlho, ked nevieme presnu pricinu, zahada prirody! 😖

mimika1973
9. júl 2013

@speranza1
@ria191 babulky, ved aj ja patrim do vasej skupiny v tomto! a v piatok uz zacinam so 4-tkou, tak bio hodiny tic tac tic tac... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre