Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kama2
3. nov 2013

@lusipe dnes som nerobila,vcera negativny

tinka9075
3. nov 2013

@jahoda333 Ďakujem 🙂 🙂

tinka9075
3. nov 2013

@lubanka Ďakujem veru bola to cesta ťažká ale na konci ma čakali dva poklady malinké som rada že ich mám aj keď je to niekedy náročné už si ani neviem predstaviť že by som mala len jedno bábetko 🙂 🙂

lusipe
3. nov 2013

@kama2 tak to sme na tom rovnako

bimba8
3. nov 2013

Ahojte kocky,tak ja sa tiez hlasim po neuspechu,Teda nie je to este 100% ale som 9ty den po ET a test biely.
Neberiem to tragicky,je to nase prve IVF,len som teraz narazila na velmi zaujimavu vec.
Nasla som manzelove vysledky spermiogramu z pred 2ch rokov a zistila som,ze mal morfologiu 51%!
Teraz ma len 1%.Je to mozne,ze sa to zhorsilo za 2 roky o 50%?ci v tom nieco bude?dajaky zapal alebo co to este moze byt?Keby sa mu to zhorsilo o 10% tak nic nepoviem ale o 50?
poradte prosim 🙂 pravdaze idem pisat aj dokimu.

nomxxx
3. nov 2013

ahojte kočeny, tak som tu znova, v stredu idem na KET, tak si držím palce 🙂

jalaura
3. nov 2013

@bimba8 na 9 den sa este nemusi nic ukazat...testovala si testom z Reprofitu?
No najskor by mal ist manzel na vysetrenie ku urologovi...mozno nejaky zapal alebo "bacil"...
daj vediet co ti doktor povie

bimba8
3. nov 2013

@jalaura hej reprofitackym,ale pssst 😀 viem,ze sa este zazrak moze stat,ale fakt mam pocit ako keby som mala dostat menzes kazdu chvilu..Jasne dam vediet co napisal doktor.Asi nas tiez posle k urologovi a to bude boj s mojim manzelom,ale hovorim nezda sa mi take strasne zhorsenie..a keby vedeli aspon trosku zlepsit ten spermiogram bolo by to super.

nelly3
3. nov 2013

@jalaura
ja ti neviem povedat nakolko tento pokus nebudem platit, tak nam povedal gyn, v rf ked som nemala ziadny oocyt, jedine, zeby som mala od nich injekcie, ale nemala som lebo som si vsetky zohnala cez net. aspon nejake male pozitivum lebo nekradnem.

nelly3
3. nov 2013

@sally2401
urcite to teraz das, mne sa zda, ze tie KET v RF su uspesnejsie ako cerstve fakt a este ked davas jedno, ja som x krat mala po dve vlozene a nic, potom KET HB1 ako ty jedno a test pozitivny aj krvicka, ale ved vies, tiez to nedopadlo dobre, ja uz teraz mozem len snivat aby som mala vajicka nie este sa dostat na ET, normalne neviem co dalej, ved AMH mam oki. urcite sa ale tak lahko nevzdam 😉

argenti
3. nov 2013

@mirkakn1
@bradik Ahojte. V sobotu som bola v Brne na UTZ. Mám 3 folikuly (13,11 a 8mm) sliznica 7mm. Uvidíme, či tam budú aj nejaké zrelé vajká (pevne verím, že aspom 2)- aká som nenáročná, ale zatial sa teším aspom z veľkosti folikulov. Od včera do utorka pichám merional, ale celkom v pohode.Tak teraz som celkom rada, tej mojej slaninke na brušku, aspom ma tie injekcie nebolia. 😀 😀 😀 😀 OPU mám naplánované na štvrtok 7.11. a ako ste na tom vy? Zdá sa mi, že to máme dáko po sebe deň po dní, či zle si to pamätám?

jalaura
3. nov 2013

@bimba8 no mohli by uz nieco vymysliet na zlepsenie spermiogramu...ale to si asi este pockame.
zatial musime bojovat takto.
maj aj nejakzch snehuliacikov?

lindush123
3. nov 2013

Ahojte, chcela som sa informovat, ked ste sa rozhodovali pre Brno, vo svojom centre na SK ste len oznamili, ze prechadzate do Brna a vypytali si svoju kartu? Velmi zvazujem prechod do Brna.

bradik
3. nov 2013

@argenti Ahoj, tak to su dobre spravicky, tesim sa. Dobre si pamatas, ja mam OPU v stredu, tak som zvedava ake pocty budu 🙂 , aj ked lekarka sa tvarila spokojne. Ja si davam denne decku cerveneho vinka na sliznicu, tak dufam ze pekne rastie . A ty si nepichala celu stimulku?

bradik
3. nov 2013

@argenti Mojmu manzelikovi sa tiez do tej mojej slaninky na bruchu lepsie picha 😉

bradik
3. nov 2013

@lindush123 Ahoj, ja som nikomu nic v centre na Slovensku neoznamovala. Vypytala som si v GF len kopie vysetreni ako laparo a hormonalny profil pre vlastne ucely a nebol problem,ochotne mi ich poskytli. A ja mam zatial z Brna dobry pocit a vrelo odporucam

lindush123
3. nov 2013

@bradik tak sa budem aj ja takymto sposobom riadit.... mam taky vnutorny pocit, ze druhe IVF mam absolvovat v Brne a nie na SK, asi mi k tomu dopomohli aj skusenosti znamych, ktori si chvalili prave Brno, dakujem za radu

kako23
3. nov 2013

@jalaura ahoj, ja ešte zatiaľ nie. Bola som v Brne prvýkrát len minulý týždeň a zatiaľ chcú dorobiť len zákl. vyšetrenie lebo s predchádzajúceho CAR sa im zdali absurdné tie výsledky. Ale predpokladám, že IVF sa nevyhneme. Rozmýšľala som, že to potom spravím tak, že si pôjdem pýtať odporučenie na liečbu v Brne k svojmu obvod. gyndošovi a zanesiem všetky papiere do poisťovne a uvidíme čo odpovedia... Popravde sa mi už nad tým nechce rozmýšľať či to preplatia či nie, som rozhodnutá zostať v Brne aj keď by sme mali ostať pod mostom. 🙂

maxag
3. nov 2013

@lindush123 ahoj nikomu nic nemusis oznamovat, teda okrem poistovne, ale ak si to hradis sama tak ani im nie, je to Tvoja volba, len je dobre, aby si mala cim viac vysledkov z predchadzajucich vysetreni

maxag
3. nov 2013

Baby dnes po OPU 6 zrelych kuskov, som zvedava na zajtra, ako sa oplodnia

bradik
3. nov 2013

@maxag Pekne cisielko, gratulujem. Mna to caka v stredu 😉

maxag
3. nov 2013

@bradik Dakujem so zvedava ako dalej, drzim palce, nech sa aj Tebe pekne urodi

manita
4. nov 2013

4. 11. 2013
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/veda/bedrovy-kl...

Pre neplodné páry

Každý šiesty pár má problém počať dieťa. Na Slovensku existuje niekoľko reprodukčných centier a napriek veľkej spoluúčasti pokrýva väčšinu nákladov zdravotná poisťovňa. Aj tak sa mnohé páry z celého Slovenska liečia na vlastné náklady v Brne.

Pacientky tvrdia, že na rozdiel od slovenských pracovísk sa v Brne necítia ako vo výrobni párkov, že svojho lekára môžu kontaktovať dvadsaťštyri hodín denne a že českí lekári omnoho viac sledujú celosvetové trendy v asistovanej reprodukcii.

Pracoviská v Českej republike majú údajne lepšie vypracovaný program darovania vajíčok, na ktoré záujemkyne nemusia tak dlho čakať. Až do októbra si v Českej republike museli páry takmer všetko platiť samy a nejde o malé sumy. Umelé oplodnenie stojí viac ako tisíc eur. Ak je žena odkázaná na darované vajíčko, potrebuje ďalších dvetisíc eur.

„Snažili sme sa v minulosti dohodnúť so slovenskými poisťovňami na tom, aby s nami podpísali zmluvu a uhrádzali tieto výkony slovenským pacientkam, ale nechceli o tom počuť,“ hovorí Eva Blahová z jedného zo súkromných reprodukčných centier v Brne.

Problém vyriešil zákon, ktorý už dnes umožňuje Slovenkám podstúpiť umelé oplodnenie v Brne s tým, že zdravotná poisťovňa výkon uhradí tak, ako by to urobila na Slovensku. To, čo znie na prvý pohľad úplne super, však má niekoľko obmedzení.

lusipe
4. nov 2013

@manita ahojky tak ako? U nas je to negativne 😒

nelly3
4. nov 2013

@manita
super, len ta posledna veta, ach jo, som zvedava ako to dopadne nakoniec.

sona_fit
4. nov 2013

@tlucka, @monikak1
Ahojte dievčatá, už ste mi normálne chýbali 🙂 My sme boli na cely vikend na návšteve u rodičov, takže net žiadny 😉
Tlucka, ta zvysena teplota moze byt dobre znamenie, ak ta neboli hrdlo. Niektore tak reaguju 🙂 Ja by som mala normalne mesiaciky dostať v stredu a cítim sa jak ked sa blížia. Bolia ma kríže, brucho a prsia, jak vždy. Snad to nedostanem do soboty ked mam testovat a davam si utrogestan?
Joooj Monika moja, migréna je hnusoba, neviem jak si to zvladla bez liekov 😒 Ja ju mám každý mesiac po menzes.
Citala som u dievčat ze teraz same negatívne testy, tak dufam že to niektorá z nách prelomí a potiahne tehu snúru 🙂

sona_fit
4. nov 2013

@lusipe Ahoj moja, je mi to veľmi ľúto, myslela som celý víkend na Teba len som bola bez netu, tak som nevedela ako to dobadlo ☹ Hlavu hore a hor na sa KET, kým si este hormonálne nabudená 🙂 Držkaj sa!

lusipe
4. nov 2013

@sona_fit moja,si zlata, dakujem pekne.vsetko bolo ako malo byt,len vysledok ziadny.ale ty teraz musis prelomit tuto hnusnu snuru neuspechov a pekne sa potom pridam k tehulkam.hej chceli by sme ist pre dalsie ale tak uvidim co napise stelcl.mooooc ti drzim palceky. 😉

ria191
4. nov 2013

@liana_k krásne sono 😀 😀 😀 moje vysnívané dvojky neskutočné šťastie gratulujem ti 😀 😀 😀

ria191
4. nov 2013

@sally2401 no tak ty si jasná tehuľka 😀 😀 😀 ale pssttttt ja asi zase ništ čo už beriem to športovo 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre