Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
17. jan 2014

@miskanr1 tie prsia su dobry znak! mne minuly mesiac splasli uz na 8 den po vklade
ozaj a ktory den cyklu tebe robili to ketko? mne na 18 ale ovulku som mala uz 11 den

lienka_1
17. jan 2014

@tinkatinulka Mam silne podozrenie, ze jednou z tych dvoch som aj ja 😀 😀 😀

ludinka
17. jan 2014

@jjajka ahoj, ako sa mas? preplatili ti nakoniec to ivf ci nie? mne volali zo vseobecnej ale ked som im povedala ze stimulka mi zacala az v novembri tak povedala ze mi nemoze pomoct....jedine v pripade keby som mala potvrdene ze som zacala uzivat lieky v oktobri...

kako23
17. jan 2014

Ahojte,
tak mám najčerstvejšie informácie z všeobecnej poisťovne od revíznej lekárky p. MUDr. Bednárikovej. Vraj si mám stiahnúť tlačivo na schvaľovanie IVF tu na SR, vypísať a dať potvrdiť centru v Brne. Vypísať čestné prehlásenie a predpokladané náklady z Brna. Plus odporúčací list od svojho obvodného gynekológa, že Vás posiela do Brna na IVF.
Toto všetko treba poslať na generálne riaditeľstvo do BA a vraj najneskôr do 2 týždňov to schvália....
Idem to vyskúšať.... 😨

ludinka
17. jan 2014

@kako23 tak to znie velmi jednoducho....uvidime ci to tak bude fungovat aj v praxi

kako23
17. jan 2014

@ludinka aj mne sa to zdá jednoduché...no nič vyskúšam a uvidíme. Nedávam tomu veľkú šancu. ale za vyskúšanie nič nedám...

ludinka
17. jan 2014

@kako23 ked ti to tak povedali tak hadam to bude stacit
keby som to bola vedela tak to podam aj ja v novembri takto

kako23
17. jan 2014

Baby, keby ste potrebovali tie tlačivá čo k tomu potrebujeme tak ich mám, predpokladám, že všetky stiahnuté. tak Vám ich viem poslať potom. Ak chcete niekto číslo na tú pani Dr. tak mi napíšte a poskytnem.

lienka_1
17. jan 2014

@ludinka
@kako23 Baby mne to pride, ze ste natrafili konecne na niekoho, kto este pouziva zdravy rozum 🙂 Ten postup ma logiku 😀
Drzim palce, nech sa ta refundacia podari!( Ako bonus k uspesnemu IVF) 😉

miskanr1
17. jan 2014

@ludinka Myslím, že som mala KEt na 20 DC. Na 13 som bola na sone a to bolo 2.1.

kako23
17. jan 2014

@lienka_1
@ludinka už som volala a tiež písala do Reprofitu, lebo potrebujem od nich dosť veľa podpisov a potvrdení...tak som zvedavá či bude možné im to poslať len poštou alebo tam kvôli tomu budem musieť ísť.

kako23
17. jan 2014

@miskanr1 určite si testovala skoro...v utorok bude krv pozitívna 🙂 držím palce. 🙂

ludinka
17. jan 2014

@miskanr1 na na tom sone si mala este pred ovulkou?

buba08
17. jan 2014

@kako23 ta dr. Bednarikova ti tie informacie poskytla ustne, alebo to mas aj pisomne, lebo vies, co nie je na papieri, tak to potom podla nich nemusi byt pravda
ale bolo by to super, keby stacil takyto postup, ja este neviem kedy pojdem na ivf, ale stale to tu sledujem, aby som sa nieco nove dozvedela 🙂

buba08
17. jan 2014

@kako23 mozes mi prosim tie tlaciva poslat na mail, napisem ti ho do IP, dakujem krasne 🙂

lienka_1
17. jan 2014

@kako23 Verim, ze v RF to budu vediet vyriesit aj postou alebo e-mailom. Este sa mi nestalo, aby sa tam nieco nedalo vyriesit a to som sa uz dostala do vselijakych situacii. Ochotu by mohli ludia z RF profesionalne prednasat 😉

miskanr1
17. jan 2014

@ludinka Ano mala som tam ešte folikul 15 mm.

kako23
17. jan 2014

@buba08 len ústne mi to potvrdila. No ja osobne som ani nerátala, že by som to mohla mať preplatené. Takže vyskúšam to tam tak poslať, normálne im napíšem, že je to na doporučenie tej revíznej doktorky a uvidím...aspoň vyskúšam a potom ostatné baby budú vedieť ako postupovať. Len to ešte musím vybaviť s Reprofitom a s mojím gynekológom.
pošlem Ti tie formuláre na mail, prišiel mi.

buba08
17. jan 2014

@kako23 ok, dakujem 🙂, drzim palce, aby to vyslo a aby aj preplatili

ludinka
17. jan 2014

@miskanr1 hmm tak to by si mala ovulku tak za 3 dni....mne to potom nacasovali dost neskoro, dufam ze to nevadi 😖

miskanr1
17. jan 2014

@ludinka Neviem presne kedy som mala ovulku, ale Štelc na sone videl, že ovulka bola 🙂

ludinka
17. jan 2014

@miskanr1 no mam pocit ze mna trochu ,,odflakol,, ani sliznicu mi nemeral ani zlte teliesko nehladal 😠
ale tak to je jedno hlavne ze mal stastnu ruku 🤐

miskanr1
17. jan 2014

@ludinka Ved si písala, že ti do papierov napísal, že sliznica 10mm. A podla mna keby nebolo žlté teliesko, tak ti dá vyššie dávky utrošu

kako23
17. jan 2014

@ludinka teraz si čítam čo si písala. A myslíš si, že v RF Ti to nevedia vydať, že si začala čo ja viem 31.10.2013? Či už sa to nedá zmeniť?
Nerieš to KET, som si 100% istá, že Ti to dobre naplánovali. Nemyslím si, že by to odflákli. Tak sa tým nestresuj zbytočne.

ludinka
17. jan 2014

@miskanr1 neviem proste len stelcl povedal ze ,,vieme ze sliznica byla pekna na sone,, takze uz to neriesil a uz na sone som je mala medzi 10-11 mm takze do vkladu musela podrast bolo to o 8 dni neskor, nemohla ostat 10mm
asi uz maju odskusane ze zmensit sa nemoze takze to neriesil

@kako23 pochybujem zeby mi taky papier boli ochotny vystavit ked to nie je pravda, nemam odvahu sa nato pytat

kako23
17. jan 2014

@ludinka ja len preto, že keďže ide o našu slovenskú byrokraciu, tak podľa by to pre nich nebol problém. Veď už tých pár dní rozdiel nemusí robiť.
Ja možno tiež budem od nich potrebovať zmeniť dátumy uskutočnenia IVF lebo neviem či to stihnem vybaviť do februára a ja už naozaj nechcem čakať. Ale podľa mňa im to môže byť úplne jedno....

ria191
17. jan 2014

@tinkatinulka tiež sa niekedy "čudujem" za čím sa toľko snažíme veď to furt reve, spí a papá 😝 😝 😝 😕 😕 😕 a neskôr aj papuľuje 😕 😕 😕

ria191
17. jan 2014

baby to bol fór 😀 😀 😀

ria191
17. jan 2014

@kako23 jéééééj ty si nemusela čakať 30 dní to je super a konečne logické rozuzlenie či vyvrcholenie 😀 😀 😀

ria191
17. jan 2014

@tinkatinulka tak lienočka fičí teraz na mm keďže ju doma chová len na to jedno 😀 😀 😀 a mne stačí jedna bláznivá východzniaročka a na tej fičím zase ja 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre