Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
22. apr 2014

Babulky cakatelky, len pekne nasadajte do tehu vlacika! Vsak v "TGV" je este stale miesta a miesta pre vsetky!!!! 😵 😵
Posielame pusinky! 🙂

ria191
22. apr 2014

@tinkatinulka no to mi je jasné, že ma stiahneš so sebou inak ťa budem chodiť strašiť 😀 😀 😀

izzie27
22. apr 2014

@tinna13 gratulujem a prajem vela zdravia 🙂

lienka_1
22. apr 2014

@ria191 Okulare dam dole kedykolvek bude treba 😀 😀 😀 A hej, ten moj je vysoky a jedly, len uz nie cierny ale sivy 😀 😀 😀 ....davam mu zabrat 😀

izzie27
22. apr 2014

@mimi_2 aj ja ti potichucky gratulujem. Vklad som mala 10.4. Na kontrolu pojdem asi k svojmu doktorovi. Ked som volala na non stoplinku, tak aj sestricka, povedala, ze je jedno kam pojdem, len ak pojdem k nim, tak sa musim objednat.

ria191
22. apr 2014

@lienka_1 no asi nie dosť teda nie ako ja môjmu (dávam zabrať) on pre istotu zo mňa plzne to je ten horší prípad 😀 😀 😀. Ale ty sa pochváľ vykúpený všetok merional už bola kuca paca ???

gaga83
22. apr 2014

@tinna13 gratulujem nech ste obe zdravucke 🙂 🙂 🙂

mimi_2
22. apr 2014

@mimika1973 Ahoj ďakujem, no my sme mali jedno vložené a na ET a jedno nám zamrazili, z 10 som myslela, že dosť bieda 😖, a fakt po tom neúspešnom ET som neverila, ale ani som sa nejako nekontrolovala, aj vínko som si dala, tak normálne, žiadne presilovanie, ale aj jedno okno som umyla 🤐 😀 a keď som videla tie // no som bola v šoku 😀. Len mi je divné, že sa necítim divne 😀

lienka_1
22. apr 2014

@ria191 Merional bol iba taky zufaly pokus naskreckovat dost ampuliek 😀 😀 😀 Ja som vysadena na menopur. A musim skupovat, sak som zase raz dostala fajnu pecku 😝

mimi_2
22. apr 2014

@izzie27 mne Štelcl kázal tak za 10-14 dní, tak ešte uvidím ku komu pôjdem, tak držím palce, nech drobček pekne rastie 🙂 😉

ria191
22. apr 2014

@lienka_1 kolik kočko kolik 225 jednotiek ???? to mám aj ja do rici ako pre koňa 😀 😀 😀 ja som sa našťastie zásobila už dávno asi som bola predvídavá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj keď nerada no čo už 😠 😠 😠

lienka_1
22. apr 2014

@ria191 Tentokrat 225j. Ale zvladla som uz aj 450j. No spamatavala som sa z toho skoro pol roka.

tinkatinulka
22. apr 2014

@lienka_1 belazni 450j uhaaa ja mam teraz od stepana tiež 225j juj baby asi pre tie zefalé už len konske dávky treba..a k tomu clostil 2-0-2 juhuuu ale nie ja sa este nedam treba "makat" na hacjende

lienka_1
22. apr 2014

@tinkatinulka No to mi dali na "prestiznej" inokrajnej klinike. A boli z toho iba 4 vajka a 2 krehucke embryjka. Mavala som po tom cykle ukrutanske a neustavajuce bolesti hlavy az som si zacala namyslat, ze mi tam nieco rastie. O vykovoch nalady ani nehovorim to uz nejako tak patri ku koloritu neuspesneho IVF. Kila nesli dole. Dokazala som vtedy nespat cele noci. Uz bolo nebezpecne soferovat. Este ze som sa vtedy docitala o melatonine. Nezabudnem na rano po 1 tabletke. Bola som ako znovuzrodena po 6 hodinach naozajsteho spanku. Vtedy som si povedala, ze uz nikdy viac konske davky. Takze teraz mam nie pre kona ale pre somara 😀 😀 😀

tinkatinulka
22. apr 2014

@lienka_1 no melatonin poznam aj som ho uživala je to ako rana do hlavy teda pre mna spanok super ale traktor by mohol na mna padat potom som si nastudovala že ma aj vedlajsie ucinky tak som ho prestala brat..no asi neni nic co by som nebrala..a nehovoriac o Dhee..kozla hlupe som bola teraz som už velka 🙂 ja som mala po clostile 2-1-2 normalne dvojite videnie a ani z domu som nevysla.. 😅

lienka_1
22. apr 2014

@tinkatinulka Mne clostil nerobil nic, ale ja som mala detsku davku 1-0-1 😀 Ale ten cyklus so 450-kou bol zabijak. Ked som si hodila cenu gonalu, co som spotrebovala do eciek, tak mi az nevolno prislo. Este ze ten cyklus bol hradeny poistovnou.

zoji79
22. apr 2014

@lienka_1 Omg, citam tvoji davku 😕 😕 😕 Mne navrhol doki naposledy 4-5 x 75ml...a na to som povedala, ze co??? 😅 😅 Od takej davky predpokladam aj na usiach by som mala cysty 😝 ....po takej davke, okrem toho ze si bola mimo tela....nic ti nebolo? teda ziadne cysty, tekutina v brusnej dutine?

lienka_1
22. apr 2014

@zoji79 Mala som cysty na vajecnikoch, ale tie sa stratili po dalsom menzese, ale tekutinu v bruchu som nemala. Mne OHSS nehrozi, som tzv. lowresponder, slabo reagujem na stimulky a to som vtedy mala AMH oooovela vyssie ako teraz.
Ja som pre tym mala raz 225j. potom 300j. a malo vajok, tak mi pri dalsom drbli rovno 450j. a aj tak nic. Ale vtedy som mala gonal a teraz mam menopur. Na ten reagujem lepsie. Pri 150j a clostile 1-0-1 som pri 4. IVF mala 7 vajok.

zoji79
22. apr 2014

@lienka_1 Aha, takze take vodove cysty..ja najviac cyst mam od clostylu ale samozrejme aj merianal k tomu dopohol vzdy. Amh mam tiez minimalne, tiez ohss u mna nehrozi, ale endo cysty a tekutina ktora sa nevstrebe v brusku, stale hrozila. Posledne 3 ivf som mala nativ. Ja ked uz, tak radsej do nativu pojdem. Normalne mam husiu kozu od tvojej davky. Ja by som po takej davke bola totalna Alica.... 😀 😀 😀 Drzim palce aby teda Menopur ti tento krat krasne zabral a vypestoval tie stastne a zdrave embrijka 🙂

lienka_1
22. apr 2014

@zoji79 Ja uz som stara korcula, naposledy som mala iba jedno vajko a to sa neoplodnilo a to ani nativ nebol. Uvidime, co to da nabuduce 😉 Stale sme optimisti 😀

menopur60
22. apr 2014

@mimi_2 ahoj ani ja som nemala ziadne priznaky, stale som nechcela tomu verit, ze som v tom... akurat hned po KETe som mala problemy s vypazdnovanim co som dovtedy vobec take problemy nemala. To boli moje jedine priznaky inak nic, bolo mi super.

izzie27
22. apr 2014

Dakujem za srdiecko 🙂
@mimi_2 si mu volala alebo pisala?

mimi_2
22. apr 2014

@menopur60 no aj mne je super, ani vône ani chute..nič mi nevadí 😀
Moja a ako sa to počíta ktorý som týždeň tehotná? Nejako špeciálne po KET? Doky mi povedal, že normálne sa to ráta od poslednej mrchy, ale kamarátka bola v Heliose na ET a tam jej povedali, že sa to už v deň vkladu už ako 2tt? Tak podľa poslednej mrchy 20.3. by som mala byť 4tt+4 😵 😵 Neveríííím 😀
A Ty si ktorý tt?

mimi_2
22. apr 2014

@izzie27 som mu písala včera a dnes hneď odpísal 🙂

menopur60
22. apr 2014

Ja som bola po KET a pocitali mi to od prveho dna posledneho menzesu. V 11t som sa dozvedela ze prestalo bit srdiecko v 9t - MA. Teraz som tyzden po kyrete ☹

nelly3
22. apr 2014

baby chcela by som si dat refundovat po starom soft v RF, ktory som mala v septembri. Dá sa to spätne a doba je aka? do roka?

skaredekacatko
22. apr 2014

nelly3 ano vraj do roka. Ja som dnes pisala dikimu ze mi neschvalili ivf v brne takze by som to vsetko absolvovala zo softom odpisal ze oka ze zvisime mierne davku inekcii tak ma potesil ze to nebude teda az take drahe.

zlatanka30
22. apr 2014

@izzie27 odo mna mas ♥ 🙂

haimi
22. apr 2014

@skaredekacatko aku mas poistovnu, doveru ? Ja cakam uz 5 tyzdnov a nic. Maju na haku 😠

skaredekacatko
22. apr 2014

@haimi ja som to ani neposlala po telefone mi povedali ze je to zbytocne a sizo odpisali ze neschvaluju ivfka v brne z dovodu ze ivf sa da absolvovat unas a ze sice brno je uspesnejsie ale unas je viac porodv po ivf. Teba to kolko bude teraz stat? Mojmu dokimu to vyslo 2200 tak som mu preto pisala lebo tolko je moc.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre