Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
30. júl 2014

krasne ranko dievcence...hlasim sa po dovolenke a uz aj prekonanej chorobe po dovolenke 😀 😀 😀 😀 😀

@ludinka drahaaaaaaaaa som taka stastna, ze sa to slovami vyjadrit neda...a test je kde?????????? 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ludinka
30. júl 2014

@speranza1 ahoj, no dufam ze si aspon dobre odychnuta po dovolenke, aj ked si bola chora 😠....

dakujem ti 😵 nuz, ale pamatas ako to dopadlo minule ,takze tesit sa budeme radsej az az po sone , dobre? 😉
testy som nefotila -nemam doma fotak ale cez vikend mozno sem dam aj foto ak ti to tak velmi chyba.... 🙂
okrem rf testu na 12 den mam aj 3 gravitesty 9,11,13 den po ET, zatial pekne tmavli tak dufam ze uz konecne sa dopracujem k tomu sonu 😝

speranza1
30. júl 2014

@ludinka som si ista, ze sa k UTZ dopracujes.... prevelmi sa tesim, hoci viem aky je clovek opatrny v týchto veciach a ze pozitivny test je len zaciatkom vsetkeho... ale naozaj ti prajem z toho najuprimnejsieho srdiecka, aby ste to dotiahli do uspesneho konca 😵 😵 😵 😵 😵

gerdusha
30. júl 2014

@ludinka

Ty si v tych luckach bola alebo si sa chystala? Prepac, stratila som prehlad.

Ps. Drzim palce, viem, co zazivas momentalne. Mam to 4x za sebou...asi horsie cakanie ako do testovania

ludinka
30. júl 2014

@gerdusha ja som bola v luckach v maji 😉

tinkatinulka
30. júl 2014

@speranza1 ahoj no uz si tu chybala..a kde ste boli? My na slov.malte a mam seknute platnicky..des.

gerdusha
30. júl 2014

@ludinka

Tak sa zda, ze pomohli 🙂

Ja sa akosi neviem rozhodnut :(

speranza1
30. júl 2014

@tinkatinulka caaaaaaaauu.... no boli sme v Egypte...bolo super bombovo a fantasticky...my sme uz v Egypte raz boli a vravela som ze uz nikdy viac...ale krajsie more ako je tam som este nevidela..tak sme tam sli kvôli moru a to bolo naozaj prenaaaadherneee.... nieco neskutocne.. tie koraly, rybicky... raje.... no raj na zemi... nam sa s mm paci velmi ponarat, snorchlovat , takze pre nas to bol prekrasny zazitok... 😵 😵 😵 😵
Juuuj je mi luto...vyskocene platnicky to je skutocne des.... mna seklo v krizoch asi len 2x v zivote...ale to som si nemohla sadnut si na WC 😲 😲 😲 😲 😲 ... to bolo hrozneeeee...oddychuj drahaaa..... a mas nieco nove????

speranza1
30. júl 2014

@gerdusha ak si potebujes oddychnut a mas moznost pokojne tam chod... ja sa poznam...ja by som nemohla ist na 3-4 tyzdne sama prec a byvat s niekym cudzim na izbe.... iba ak by mi poskytli samotku 😝 ... ale ak ty nemas s takymi vecami problem...a mas moznost ist aj prec z prace na 3-4 tyzdne tak chod.... ja tu moznost Bohuzial nemam 😕

ludinka
30. júl 2014

@gerdusha presne ako pise speranza ak mas taku moznost tak chod!! aspon si budes moct povedat ze si urobila vsetko co bolo v tvojich silach.............mna to nastartovalo na dalsi boj, je tam dobre oddychnes si popripade aj schudnes ak budes chciet..., budes mat cas len sama pre seba, a ta voda tam ma urcite nieco do seba

tinkatinulka
30. júl 2014

@speranza1 no plan boja je taky ze rodime 23.4.2015..teda aj spermijky prepavali do ciela, ale inak nic nechavame to zatim bokom..som posero

gerdusha
30. júl 2014

@speranza1

No velke moznosti nemam a aj s tym dlhym casom je u mna problem. Na druhej strane ak by mi to malo pomoct...ved v kolkych oblastiach som zatinala uz zuby...injekcie, narkozy, neuspechy, cestovanie, peniaze...ked nepojdem, bojim sa, ze si tu nevyuzitu moznost budem raz vycitat. Ale 28 dni je dlho. Som 7.den na dovolenke a je mi dlho 🙂

gerdusha
30. júl 2014

@ludinka

Boli tam aj obeznejsie baby? Do bazena bez plaviek? :(

stella25
30. júl 2014

Ahojte, prosim o nazor.
Mam asi uplne rozhodeny cyklus. 4 mesiace som uzivala DHEA a po vysadeni mi MS meskala 12 dni a teraz mi opat prisla po 19 dnoch. Mam ist prave do dalsieho kola IVF a neviem co robit.
Moje AMH je 0 a rezerva mojich vajicok rychlo klesa. Obavam sa, ze sa to ani v dalsom cykle neupravi. Psychicky som teraz nastavena ist dalej do dalsieho IVF a tak neviem co robit.
Nemala ste niektora podobny problem, ze ste napriek nepravidelnej MS mala nejake vajicka?

Dakujem za kazdy nazor.

speranza1
30. júl 2014

@tinkatinulka tak drzim palce, nech mrcha nedorazi 😉 😉 .... a na dome nieco robite? Jaaaj ja som ti este nezaslala email, co som ti chcela poslat..ale ja to uz v najblizsej dobe urobim, 🙂

lienka_1
30. júl 2014

@speranza1 cawles Speri ahoj
@tinkatinulka rychlo daj platnicky do poriadku. Skoda chorovat v lete a vidim, ze si uzivas vysnivanu dovolenku Slovakov.....hladky piesok, cistu vodu a len aby sa miesacka nepokazila....tak to neprehanaj. Ja som u segry, robim babysitting, kym segra robi velke upratovanie.....a je to fuska s 2 detmi 😀

speranza1
30. júl 2014

@stella25 a skusala si to napisat svojmu lekarovi???? myslim, ze toto je vyslovene otazka na tvojho lekara....skus mu napisat email....toto je taka moja rada 🙂

speranza1
30. júl 2014

@lienka_1 no ahoooooooooj krasavica..... tak ty sa realizujes na sestriných detickach 😀 😀 😀 😀 ...... dobre dobre len sa uc na iných detoch vsetko...potom na svojich to uz bude paraaadicka 😉 😉 😉 😉 😉
a ako ste na tom vy???? idete robit nieco??? alebo?

ludinka
30. júl 2014

@gerdusha jasne boli sme tam vselijake.... 😀 do bazena sa chodi s plavkami, len do vane naha (ale tam ta vidi len sestra co napusta vanu) 😉

speranza1
30. júl 2014

@gerdusha jak do bazena bez plaviek??????? 😲 😲 😲 😲 😲 😨 😨 😨 😨

speranza1
30. júl 2014

no ja sa uz zlakla...tak to by mna do bazenu nahu nikto nedostal.... sak mam problem sama seba vidiet nahu a nieto este aby ma videli ostatni 😀 😀 😀 😀 😀

stella25
30. júl 2014

@speranza1 veď práve, že som mu to napísala. Poradil, že aby som počkala dalsi cyklus, len mam pocit, že to bude presne o tom istom, celé sa mi to posúva. Mam sa rozhodnúť sama, keby som mala záruku, že to o mesiac bude dobre, tak počkám. No neviem, či to ma zmysel.

speranza1
30. júl 2014

@stella25 ja si osobne tiez myslim, ze je lepsie pockat.... ved uz cakame tak dlho, ze jeden mesiac je uz pre nas vsetky nic.... takze ak si nechces zbytocne vycerpat dalsi pokus, ak nechces zbytocne uzivat lieky a nic z toho nebude, tak pocakj ten mesiac a uvidis...a ak sa to nezlepsi, tak ti daju zrejme este lieky na upravu cyklu, cyklus sa ti upravi a potom budes moct s pokojnym svedomim zacat stimulovat.... no aspon ja osobne by som to tak zrejme urobila....

stella25
30. júl 2014

@speranza1 si úžasná, dakujem ti za názor. 🙂

speranza1
30. júl 2014

@stella25 😀 😀 no neviem ci som az taka uzasnaa.....ale diky Brona 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 a ako si sa vlastne rozhodla?

tinkatinulka
30. júl 2014

@speranza1 bno na domceku stale..museli sme zrovnavat pozemok pre plot ktoru už mal byt namontovany ale je v nedohladne a stale daco..pol leta fuc a stale sa babreme na jednom mieste, ale je pravda ze som dost pracovne vytazena..takže nemam na to moc casu a ked daco zrazu spravím tak ma sekne..no hadam veru nedojde ja ju necakam a bocjana som už ukecala nech už nerobi forky lebo už toho bolo dosť..

speranza1
30. júl 2014

@tinkatinulka nooo to nas bocian... ma urcite pokazenu navigaciu...somar jeden... stratil sa a teraz nevie trafit k nam domov 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ria191
30. júl 2014

@speranza1 ani sa nečuduj dala som zátarasy na západe takže navigačka mu je na dve veci 😝 😝 😝 😕 😕 😕

speranza1
30. júl 2014

@ria191 noooo herecka... ta ty dze si?????
Tak ty takto hej???? zatarasy.... ja ci dusu nahanam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
cmuuuuuuuuk konecne si tu.... jak sa mas lasko ma????

stella25
30. júl 2014

@speranza1 ja som 50/50 lebo fakt neviem čo robiť. Teraz by mi to najviac vyhovovalo ist do ďalšieho kola, mam kľud, dovolenku v práci, žiadny stres a ako najust sa to pokazí tým, že sa mi rozhodi MS. Tak uz som s nervami na pokraji. Asi to až veľmi ideálne bolo.
Počkám dalsie 1-2 mesiace. Čakám uz 5 rokov, tak vydržím este.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre