Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

niveagirl
7. jan 2015

Ahojte! Tak už aj som tu. Čítala som zbežne vašu diskusiu tuším od strany 2000. Samozrejme nie každú jednu stranu, lebo to by som čítala asi dlhé mesiace. 😅 Všetkým vám nesmierne držím palce, a už tehulkám prajem príjemné tehulkovanie! 🙂 My sme boli už 2x na IVF vo Ferticente, no pokaždé veľké sklananie...JEdnak, že sa nám nepodarilo, a po druhé, že nám nikdy nič nezostalo na mrazenie. V 2 IVF sme sa dopracovali aspoň do 5 dňa pk. Vzali mi 8 oocytov a všetky aj oplodnili ICSI, no do vkladu sme mali iba dvoch bojovníkov. Jednu morulku a jednu blasto. A nič z toho. Tak sme si povedali s priateľom, že už sme si s poisťovňou takto premárnili 2 šance, tak na jeseň ideme do Brna. Najviac ma štve, že oni tam vo Ferti nezačali riešiť ani to, prečo sa nepodarilo ani jedno IVF, ale hneď by nás hnali do ďalšieho kola. JEdine nás poslali na genetiku aj po tie vysledky si idem až niekedy budúci týždeň. Kým pojdeme do Brna, si chcem dať porobiť reprodukčnú imunológiu, len neviem Koľko sa platí v BA? Platí sa len konzultácia alebo aj niečo navyše? LEbo ako som čítala Ivka v Nitre platila vyše 200 eur. A to je riadna pálka. A v BA sa mám ku komu objednať? Viete mi poradiť? Ďakujem 🙂

bergalm
7. jan 2015

tak kocky,zatial to vyzera dobre,dnes som videla nasu lasku bolo to krasne 🙂 ale lekar ma zmrazil ,ze sexik zabudnite 😝 😔 takze riskovat nebudeme a mm mi povedal,ze Nevadi hlavne ,ze budeme mat babenko vydrzime,no nieje bozsky???? 😉

nelly3
7. jan 2015

@niveagirl
http://www.imunovital.sk/
aj tu sa mozes objednat, ja tam tiez idem, je tam pisana aj cena. Ked som volala este v decembri nevedeli presne co a ako a uz vidim, konzultacia 50€, vysledky 50€-kokos co ja kradnem 😠 mna uz z toho vsetkeho porazi 😝

nelly3
7. jan 2015

baby, korculky moje je ta reprodukcna imunologia potrebna? na jednej strane tam chcem ist, ale zase money, akoze za vsetko len platit a platit 😠 ved to poznate, a zvazujem v RF kontrolnu hysteroskopiu - jednu mam uz za sebou cca 3 roky dozadu, vtedy bolo vsetko oki a uz viacej krat som v RF pri vklade pocula gyn. hovorit, ze mam tam myom akoze z coho? ved mam cystu, ta mi staci 😀 vie mi gyn.povedat ci tam vadi alebo co?

ingrid0105
7. jan 2015

@nelly3 ano gyn. ti vie povedat ci vadi, dnes som bol na ultrazvuku a mam 2 myomy ale vôbec nebrania uhniezdeniu, je velmi dolezite kde je umiestneny

nelly3
7. jan 2015

@ingrid0105
lenze normalny gynekolog asi nie🙂 ty si bola u nejakeho odbornika, takze ten sa asi dost vyzna v tom.

ingrid0105
7. jan 2015

@nelly3 to hej bola som u doc.tomasa v martine ale si myslim ze trochen lepsi gyndos by to mal vediet zhodnotit 😉

haimi
7. jan 2015

@bergalm preco mas zakaz, aky je na to dovod? To mas aj na druhy trimester?

diska
7. jan 2015

@nelly3 podla mna ta reprodukcna imuno je zbytocna,nasadit nedrol,intralipid,viac ti aj tak nemozu dat a imunita sa meni,cize to ze dnes zoberu krv tak pokial do zhodnotia a v case ivf,uz moze byt uplne ina.

nelly3
7. jan 2015

@diska
brala som prednison, to je asi ako medrol, aj tak nic, ze ci opat vyhadzovat money nato alebo co dalej len skusat a skusat 😕 intralipid to su tie infuzie? a co to stoji?

lienka_1
7. jan 2015

@bergalm Super spravy! Hlavne na Vas davaj pozor. A ze manzela pozdravujem a velmi chvalim za celkovy pristup 😀 😀 😀

ria191
7. jan 2015

@nelly3 ale nelčiatko moje netráp sa tým všetkým daj si spraviť imunológiu a budeš mať dušičku na mieste ja som bola v Nitre a preklepla ma cakom prask a tých 100 € za to stálo lebo teraz mám kľud na duši a viem, že je všetko OK len treba skúšať. Nebudem predsa do seba cpať prednison alebo medrol preventívne keď nemusím. Moja rada sprav si imuno rozhodne 😀 😀 😀

ria191
7. jan 2015

@speranza1 čau lásko dva týždne som tu není a ty čo stváraš? váľaš šunčičky ale pre bobátka všetko obdivujem ťa mňa by museli priviazať o posteľ 😀 😀 😀 drž sa lásko moje ty mňa a ostatné korčule ťaháš dopredu 😀 😀 😀

nelly3
7. jan 2015

@ria191
no ved dusu urcite budem mat na mieste 😉 lenze ja fakt nevladzem stale len skusat a skusat ci sa to podari atd. 😠 no proste starnem 😝 a ty ako? kedy das KET? dufam, ze uz si fit 😉

ria191
7. jan 2015

@lienka_1 ale ale koho to tu nevidím? 😕 😕 😕

dorotka66
7. jan 2015

@ingrid0105 ahoj, volali mi, či môžem prísť o 15:00, takže sa to posunulo. Nedávno sme došli. Robil mi Ultrazvukový skríning v 11. - 13⁺⁶ týždni tehotnosti a vyšetrenie šijového prejasnenia.
Tak baby, všetko je našťastie zatiaľ ok 🙂 no vyzeralo to, že bábätko je práve vyprázdnené, lebo nevedel nájsť žalúdok ☹ Kočky, ktoré ste boli na tomto vyšetrení v 12 tt, žalúdok sme mali ok? Niekde píšu, že sa má kontrolovať až v 20 tt. Ale zatiaľ má mozoček ok, chrbátik je ok, veľkosť sedí na 11tt 6, srdce bilo ako bláznivé a doc. sa smial, že je to teda poriadne aktívne dieťa 😀 bude športovec. len ten žalúdok si musíme dať skontrolovať. vy ste ako dopadli? Inak doc. Tomáša v MT určite odporúčam! 😉

dorotka66
7. jan 2015

@bergalm ahoj, a videl vám už aj žalúdok? lebo nám ho nevedel nájsť ☹

dorotka66
7. jan 2015

@ingrid0105 a budete s nimi niečo robiť?

ria191
7. jan 2015

@nelly3 nie nie som a ani tak skoro nebudem teda vlastne všetko sa mi komplikuje a som si tinčiatkom na samom konci ale mám to na saláme. Teraz budem mesiac na antibiotikách v kuse a potom dva až tri mesiace pauza a možno potom mi povolia ket ale radšej už nič neplánujem dopredu lebo všetko sa aj tak zmení to ty sa už budeš určite gúľať 😀 😀 😀

nelly3
7. jan 2015

@ria191
jasne, ale tak jedine ze od tucnoty sa budem gulat 😀 😀 😀

lienka_1
7. jan 2015

@ria191 Ja som tu bola aj zopar dni dozadu....kus som tu namutila depresivnej nalady, tak radsej iba cusim a citam 🙄

ria191
7. jan 2015

@nelly3 ja tuším rozmýšľam aj nad tým testom plodnosti u docenta docela by ma zaujímal výsledok asi sa objednám to je jediný docent, ktorého som nepriviedla do zúfalstva 😀 😀 😀

ingrid0105
7. jan 2015

@dorotka66 myslis s myómami? nie nic len su tam nezavadzaju ani v pripde tehotenstva

ria191
7. jan 2015

@lienka_1 aha klasika typické východniaročky najprv nás tu zdeprimujete a potom tu tasíte koľajnice ako svet tuším preladím na depku 😀 😀 😀

gagirl
7. jan 2015

@bergalm
@dorotka66 kocky tesim sa s vami ze je vsetko v poriadku..🙂robili vam sono vaginalne alebo cez brucho?a treba mat plny mechur ci nie?lebo ked som sa objednavala sestricka hovorila nieco ze pol hodinku pred tym mam ist na Wc alebo naopak ze nemam..zabudla som..🙂

ria191
7. jan 2015

@nelly3 hi hi hi tak na tú tučnotu si tu počkám dúfam, že nesklameš 😕 😕 😕 😝 😝 😝 potom si budeme porovnávať črevká 😀 😀 😀 teda slaninku 😝 😝 😝

ria191
7. jan 2015

@nelly3 pozri ani sperčiatko nevládalo a kde je dneska má to síce veľmi ťažké ale ja verím, že to dobre dopadne takže ani mi ostatné to nevzdáme aj keď ani ja neviem, kde mám na to všetko kradnúť, ale vždy to pánbožko zariadi tak, že sa prašule zvláštnym spôsobom nájdu takže tak 😀 😀 😀 nesklam ma jasné 😀 😀 😀

ria191
7. jan 2015

musím končiť lebo synovec má absťák, tak aby som mu nemusela dávať z úst do úst pubertiakovi jednému 😀 😀 😀

diska
7. jan 2015

@nelly3 no ako chces ,rozhodnut sa musis sama,ako som povedala aj ak ti vyjde vsetko negat,tak v case IVF to moze byt uplne ine,ja hovorim z vlastnej skusenosti a imunita sa meni aj vplivom hormonnou a hlavne progesteronu a v tom case ti uz nikto nekontroluje imunitu.Mozes teda skusat dokola IVF ka a netrepat 😀 do seba medrol,ci prednisom ale pripadne pre nasledujuci pokus spravit vsetko a trepat teda aj medrom a bude to aj posledny uspesny pokus.
cca 6 tyzdnou pred ivf uz treba brat aspon 8mg,sexik s kondomom.Baby co sa im roky nedari aj napriek dobrej imnuno castokrat dostanu medrol a intralipid,u mna mozno aj toto zabralo,tak nelutujem.

ivka3901
7. jan 2015

@nelly3 len??????????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre