Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
4. sep 2015

@maminka1986 - podla mna to nie je tym ICSI. Chodim uz do tejto temy dlho, predtým som chodievala na rodinku.sk do podobnej temy, velmi vela zien za tie roky otehotnelo pomocou ivf aj icsi a tesia sa zo zdravych deticiek.
Vychutnavaj si tehu, drzim palceky aby bolo bezproblemove 🙂

evadek
4. sep 2015

@ingrid0105 bola som o 13.00 🙂 No drzim palce...sa jom uz realistka..nadeje si nerobim..ale uvidime...🙂

falin
4. sep 2015

@tlucka - Lucinka, silno budem stiskat vsetky palce, nech sa konecne dockate velkeho malého zazraku 🙂 😎

@ria191 - hej, to je pravda, mala som doteraz 3x pozitivny test.
Viem ze to cloveka ubija ... velmi, vyzur sa, vyventiluj sa , kazdej pomaha nieco ine a s dalsou mrsulou pod bojovat. Ty to das, na 100 % 😎

tlucka
4. sep 2015

@falin Ďakujem veľmi pekne Miriam 🙂 Ja som presvedčená, že raz to dotiahneme do úspešného konca 🙂 🙂

ria191
4. sep 2015

@falin ty koťuha a kedy bol tretí ? o malej viem, potom dvojky ale o treťom ani náhodou 😕 😕 😕 😝 😝 😝 . Po tomto neúspechu už neverím ničomu ☹ ☹ ☹

tlucka
4. sep 2015

Inak baby, asi si budete myslieť, že mi šibe, ale ja v poslednej dobe mám také zmiešané pocity z toho celého snaženia... Na jednej strane neskutočne túžim mať baby, dať malému človiečikovi domov a našu lásku, na druhej strane sa obávam všetkého, čo s tým súvisí... Obmedzovanie, strata "slobody", koniec bezstarostného života.. Keď vidím, ako mnohým kamarátkam aj vytúžené vymodlené dieťa zmenilo vzájomný manželský život k horšiemu, tak sa toho tak strašne bojím... Bojím sa, že to nezvládnem, že budem zlá matka (ak niekedy vôbec k tomu dôjde).. A je mi z toho v poslednej dobe fakt smutno... Asi mi fakt už z toho všetkého preplo...

ria191
4. sep 2015

@tlucka ty si ale hovadzináááááááááááááááááááááááááááááááááááá. Každopádne si ma pobavila ale ti obavy sú na mieste toho sa obáva každá matka ale napriek tomu že sú tam aj negatíva garantujem ti, že pozitíva ktorých je oveľa oveľa viacej prebijú tie negatíva.

tlucka
4. sep 2015

@ria191 Ja som iné hovädo 😀 😀 😀 Kľudne mi to povedz, ja sa za slušnú iba robím 😀 😀 😀 Ja viem, že tých pozitív je viac, ale fakt niekedy mám z toho také depky, keď vidím tie zmorené, rozhádané kamošky... Tak si predstavím, že ja sa o takého niečo už pár rokov pokúšam a naša domáca idylka sa rozpadne 😀 😀 😀 Ale aj tak to chcem vyskúšať 😀 😀 😀

nelly3
4. sep 2015

@ria191
no spusta sa ti alebo uz ju mas??? chapes, som tiez blondinka 😀
no a nemoze to byt tym, ze si isla v native??? ja som chcela ist tiez, ale teraz rozmyslam ci ano hmmm 😕
a tebe sa myslim nikdy skor ms nespustila po vklade vsak

nelly3
4. sep 2015

@tlucka
inac aj ja mam niekedy take myslienky, ale ako pise @ria 191 je tam viacej pozitiv ako negativ to dufam 😀 😝
podla mna je to aj tym, ze sme manzelia dlhsiu dobu bez deti, tak preto nam to tak pride, ze uz sme si zvykli sami na seba a do toho dietaaa 🤐 no uvidime ake to bude, ale urcite to bude a ozaj
@ria191 som zabudla sinusoida uz ide hore 😵

liu
4. sep 2015

Ahojte, chcem sa opýtať či na kontrolnom meraní fokikulov a sliznice ste boli v Brne, alebo u svojho gynekológa, prípadne v nejakom centre asistovanej reprodukcie v blízkosti bydliska?

tlucka
4. sep 2015

@nelly3
@ria191 Jáj kočky, hneď mi je lepšie, keď vidím, že nie som jediná s takými depkami 😀 😀 😀 Presne ste to vystihli... Dúfam teda, že fakt tie pozitíva prevýšia negatíva a nebudem si plieskať v budúcnosti hlavu o stenu 😀 😀 😀 Som rada, že sa s niekým môžem podeliť o svoje haluze, lebo asi fakt čoskoro skončím v Pinelovej nemocnici 😀 😀 😀

tlucka
4. sep 2015

@liu Ahoj, ja som vždy chodila na sono do Brna, ale teraz prvý krát som objednaná do Iscare v Ba. Vraj robia bez problémov "služby" pre Reprofit.

ria191
4. sep 2015

@nelly3 na siedmy deň to bolo hnedé špinenie a teraz nič iba málo 😕 😕 😕 zastavilo sa to. Keď som bola dva krát v Heliose, tak som mala utrogestan 2-0-2 a vtedy som vždy začala krvácať na 8. deň a bol koniec a v Brne tri krát keď som brala utroš 4-0-4 tak som dostala ms až po vysadení. Teraz mám utroš 0-0-2 a čakám čo sa stane zatiaľ to drží ale test je negoš takže nádeje si nerobím 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹

ria191
4. sep 2015

@tlucka jó kočko zatím si v normále, ale tú geruľu si môžeš preventívne plieskať už teraz aby si zvykla 😀 😀 😀 😝 😝 😝

liu
4. sep 2015

@tlucka Díky za info, ja som už volala do Splnu v KE, kde som niekedy chodila tak sestrička mi povedala, že by s tým nemal byt problém, no mám sa ešte tel. spojiť a dohodnút s lekárkou keď dostanem menzes. Tak dúfam, že sa k tomu nezaujme nejaký opačný postoj, že som tam niekedy chodila a teraz som zmenila centrum. Ešte uvažujem o MUDr. Annovi z Rožňavy, len to už mám o niečo ďalej....neviem čo je lepšia voľba :I

tlucka
4. sep 2015

@ria191 Tak si idem preventívne plesknúť 🙂 🙂 🙂 Aby som si zvykla 🙂 🙂 🙂 Inak píšeš, že sa špinenie zastavilo... Nemohlo to byť uhniezdenie? Veď na test je ešte skoro, ešte nie je 12deň po vklade...

tlucka
4. sep 2015

@liu Viaceré kočky z tohto fóra chodili k Dr. Annovi, takže aj to je jedna z možností. Záoleží len na tebe, čo ti lepšie vyhovuje 🙂 V každom prípade držím palce, nech je to správne rozhodnutie 🙂

ria191
4. sep 2015

@tlucka nié ešte nechoď buď tu s nami 😀 😀 😀 . Ja neviem uhniezdenie býva ružové a nie tak neskoro bola to hatchujúca takže tak. Ket sa testuje neskôr až na 14. deň ale ja už tomu neverím už je to aj odrevané 😝 😝 😝 😀 😀 😀 už som v pohode 😀 😀 😀

liu
4. sep 2015

@tlucka Ďakujem, možno nakoniec len skúsim ten Spln, veď mi azda nenameria zlé hodnoty lekár ktorý sa tomu venuje...

ria191
4. sep 2015

@liu tiež by som išla Annovi

biga7070
4. sep 2015

@ria191 ahoj a ktorý si presne deň po ET? a ešte by som sa chcela spýtať koľké IVF si absolvovala, prípadne koľko vkladov. 😉 ďakujem

liu
4. sep 2015

@ria191 som na vážkach, ku komu ísť...

nelly3
4. sep 2015

@ria191
no len aby si nebola prekvapenaaa nakoniec, to by som ti priala z celeho mojho srdca 😉

tlucka
4. sep 2015

@ria191 Ach zlatíčko, tak veľmi by som ti dopriala tešiť sa z vytúženého mimi. Inak ja som tiež tak minule oplakala všetky testy, čo som si robila a nakoniec na 12 deň tam // boli. Takže daj si silnejšie okuliare, počkaj pár dní a možno motyka vystrelí. 🙂 🙂 🙂

tlucka
4. sep 2015

@ria191 Neboj, ja tu zostanem a budem obsmŕdať do sto rokov 😀 😀 Vy tu už budete riešiť svoje vnúčatá a ja budem bojovať za zvýšenie vekovej hranice na vklady po IVF 😀 😀 😀

lina129
4. sep 2015

@tlucka ahoj, vidim, ze si pisala, ze ides do nativu, len som sa chcela spytat, ci to robia v RF bez narkozy? alebo aj to je v narkoze? diky A po OPU je tam postup ako pri softe? PISCI a 5 dnova kultivacia? ci vkladaju skor? vdaka 🙂

tlucka
4. sep 2015

@lina129 Ahoj, popravde ti ani neviem povedať, či sa ide obligatórne bez narkózy alebo s narkózou a ani či je 5 dňová kultivácia alebo iba trojdňová. Ja som sa pri konzultácii s Macháčom nato pýtala a povedal mi, že to vyriešime po sone. Ale @lienka_1 mala tiež nativ, tak snáď ti poradí viac 🙂

maminka1986
4. sep 2015

@falin dakujem ti velmi pekne si ma potešila 🙂
aj ja som toho nazoru...uživam si i ked mi je na zv----e stale ledva do sbea niečo dostanem dufam,že to čoskoro pominie 🙂
pekný dnik

falin
4. sep 2015

@ria191 -ale to bolo medzi tym, este v Iscari, ale myslim ze vtedy som nechodila do tejto temy ale na rodinku.sk, potom ma baby odtial (napr. aj melisska) nasmerovali sem a do RF 😉
Rius , my sme to mali v takých "stvorrocniciach" - jeseň 2004 uspesne tehu s malou, jeseň 2008 pozitivny test i potvrdene tehu z krvi, ale potom to bambulko vzdalo ☹, jeseň 2012 dvojicky, ale to uz vies ako bolo dalej ☹, asi tak
Este ver, nevzdavaj to , tolko mas toho za sebou a raz to vyjde, verim aj za teba 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre