Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mojpoklad
20. feb 2016

@zuzka213 akú máš prosím poisťovnu?

buba08
20. feb 2016

@zuzka213 mne platila ziadost pol roka, veď si to pozri v papieroch co ti prišlo schválenie od poisťovne

zuzka213
20. feb 2016

@mojpoklad mám všeobecnú
@buba08 nemám pri sebe papiere,potom pozriem,ak pol roka, tak uz neskoro

mojpoklad
20. feb 2016

@zuzka213 ok, ďakujem, ja mám dôveru a tá vraj robí problémy pri ivf v čechách, tak zisťujem...

zuzka213
20. feb 2016

@mojpoklad mám všeobecnú
@buba08 nemám pri sebe papiere,potom pozriem,ak pol roka, tak uz neskoro

ssegra
20. feb 2016

@zuzka213 neplati to rok, teda aspon mne nie...na konci toho listu, ktory ti poslali by mal byt datum do kedy je to platne. mne to prislo vo februari a plati mi to do 30.6 2016

zuzu1108
20. feb 2016

@zuz696 Ja sekciou ale nie kvoli ivf ale kvoli srdcu.

zuzka213
20. feb 2016

Takže žiadosť bola schválená koncom augusta, platila do konca minulého roku, teda prepadla ☹
V auguste sme z časových dôvodov podali žiadost o ivf a súčasne podstupili soft. Soft vyšiel, následne som ale v oktobri potratila... Teda aj keby som chcela, nedalo sa to stihnut...tomu sa hovorí smola, bolo to naše tretie veľké ivf, okrem toho ešte 2 softy...

mitka85
20. feb 2016

@ria191 dakujem 🙂

zuzik
20. feb 2016

Zhanam Menopur,ak by ste niekto mali.

pufa
20. feb 2016

@zuz696 ja som rodila úplne prirodzene. Ak nie sú ziadne komplikácie alebo iné zdravotne indikácie na tvojej strane, prirodzený pôrod je to najlepšie pre dieťa aj pre teba. Zdôrazňujem prirodzený, nie len vaginalny. Ženy po ivf často po mnohých rokoch snaženia sa boja prirodzených pôrodov v domnení, ze sekcia je bezpečnejšia cesta, co pre zdravú ženu, dieťa a normálne tehotenstvo určite neplatí.

zuzka213
20. feb 2016

@pufa súhlasím.. Ja som žiaľ podstupila hamiltona, nevedomky a tym som si uplne zmarila šancu na prirodzeny pôrod... Kedy som vedela do čoho idem, tak nikdy viac, cely pôrod sa skomplikoval a skončila som sekciou.... Nerada sppmimam na svoj pôrod a pritom by to mal byť ten najkrajší zážitok v zivote

pufa
21. feb 2016

@zuzka213 presne na to som myslela ked som ti včera dopisala. Prvým krokom mimo je bud Hamiltonov hmat alebo "pustenie vody". Potom trochu oxitocinu a uz su prirodzene procesy nahradené inými. Každý zásah zvyšuje riziko ze sa budú nabaľovať ďalšie a ďalšie. A skončí to sekciou. Mrzí ma ze to tak u teba bolo, hlavne si to nevycitaj a teš sa ze mas zdravé bábätko. Pri druhom sa uz zariadis inak 🙂 vies, lekári sú tu na to aby riešili problémy, oni takpovediac nevedia nic nerobiť častokrát. A s rodiacou ženou to tak prave je, ze by mali byt len prítomni a zasiahnuť az ked je problém. A často ten problém nakoniec vyrobia sami svojou prílišnou aktivitou.

pufa
21. feb 2016

@zuzka213 mate podobný nick, som si vas pomýlila 🙂

ria191
21. feb 2016

@zuzka213 len žiadosť ti prepadla pokus nie, takze ti stačí vybaviť novu žiadosť .

nelly3
21. feb 2016

@ria191
pomooc vobec mi neodpisuje a mne sa dneska prave spustila ms 😠 akoze v stredu som mu pisala sakra 😝

ria191
21. feb 2016

@nelly3 nevadí aspoň vies, ze si preto spravila vsetko. Ci pôjdeš tak alebo tak teraz to skratka vyjde mas medrol a hotovo. Ber to tak, ze to asi tak malo byt a ved ešte do zajtra sa to môže vsetko zmeniť no nie? tak sa tym ešte netráp 😘😘😘

tinkatinulka
21. feb 2016

@nelly3 volaj..fesi bude rad..možno ma dnes službu

dafy
21. feb 2016

@ria191 ahoj drahá...ako sa mi máš ?užívaš si tehulkovanie? 🙂 este más tu tehu nádchu?lebo ja uz skapíňam z nej .ktory tyzden si uz? a viete uz co to bude?

nelly3
21. feb 2016

@ria191
inac presne toto som si dneska aj s manzelikom povedala, asi to tak ma byt, este mam do zajtra cas 😉
@tinkatinulka nebudem mu ja volat, v piatok som mu ten isty e-mail preposlala opat, asi to tak ma byt 😉

tinkatinulka
21. feb 2016

@nelly3 toto ma vytaca na doktoroch ked kasli na pacienta..ano chapem cas vsetko možno je prec ale Stepam odpíše či je na svahu, v práci ci na kongrese v Ríme..

ria191
21. feb 2016

@dafy čau lásko 😜😜😜 uz cely týžden intenzívne na teba myslím, ze ako sa mi mas a ako vidím ozvala si sa 😜😜😜. Ja? Hi hi hi musim sa smiať raz dole a raz hore momentálne mam fázu hore takze je vsetko v poriadku 😍😍😍, ale pred týždňom to tak nebolo a musela som si trošičku poležať v nemocke pre istotu kvôli veľkým bolestiam, ale postupne to prešlo 😜😜😜 teraz ked mi nic nie je tak, zase rozmýšľam ci je vsetko OK 😳😳😳 typická ženská 😜😜😜. A tehu nádchu jafne mam 😜😜😜 , ale to je malina oproti tomu co sa mi tam vsetko natahovalo, tlačilo a bolelo, ale ako bruško vykuklo, tak to ustúpilo. Naštastie nevoľnosti su fuč a v nemocnici ma naučili co je to pravidelná strava 😜😜😜. Teraz sme presne 18+3 a ešte nevieme co to bude, ale gyndos typol chlapca 😜😜😜, ale to fakt iba 50/50. A vy ako sa mi mavate? Da sa to pri malom "marcelkovi" zvládnuť?

ria191
21. feb 2016

@tinkatinulka podľa mna nie je prec inak by prišla info sprava. Ja tomu tiež fakt nerozumiem. Nikdy to tam takto nebolo. Podľa mna to je to ich pendlovanie medzi Brnom a Ba teda co sa týka koudyho.

tlucka
21. feb 2016

@nelly3 Zlatíčko, ty chodíš ku Koudelkovi?

nelly3
21. feb 2016

@tlucka
ano

nelly3
21. feb 2016

@ria191
presne, keby je prec, tak mi pride info, ze je mimo atd.

nelly3
21. feb 2016

@ria191
pocuj moja, tie intralipidy ty si mala tie NK bunky zvysene ci nieco ked ti ich nasadili?

ria191
21. feb 2016

@nelly3 ano mierne zvýšené Nk bunky nic viac uvažuješ nad lipidom?

nelly3
21. feb 2016

@ria191
aha lebo ja ich mam ok, ja ti uz fakt neviem co mam a nemam urobit he-he🙂

ria191
21. feb 2016

Tak potom by som ich na tvojom mieste nebrala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre