Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
2. sep 2011

@lenka_21 cíííí beká 🙂 to sú riadne čiary, to chyba testu nebude...milujem tieto momenty na modrom koníkovi... takže tentokrát to bude DOBRE a povinne hladkaj bruško 🙂 A fraxík a plus aj duphaston alebo utrogestan by snáď sa zišiel, aj keď je to dovolenkové miminko a nie IVFkové. No hlav
@pikha jéééé 🙂 toto všetky chceme 🙂 tak tfuj tfuj nech rastieto a ste zdraví 🙂

martini
2. sep 2011

@tinna13 ty si super mama, keď už izbička je polopripravená 🙂 ...my tak pozvoľne, mm sa nedal nachytať na moje rozmary súvisiace s uhniezďovaním ☹ Už ti kontrolovali prietoky?
@lenka_21 mnoho lekárov tvrdí, že utrogestan je lepší ako duphaston. Aj keď môj gyndoš bol za duphaston a stále tvrdil, že je to má menšie vedľajšie účinky a je to pohodlnejšie. každopádne. Ja keď som sa snažila otehotnieť prirodzene, tak mi vždy gyndoš hovoril, že keď zistím, že som tehu, že nech hneď naklušem k nemu, aby mi duphaston predpísal. A hlavne si pekne nasať aj dostatok kyseliny listovej a vitamin E.

rienok
2. sep 2011

@martini ahooooj, ako sa máte? vidím že termín máte škorpiónovský 🙂

martini
2. sep 2011

@rienok ahooojky 🙂 máme sa dobre. Začínam mať strach z pôrodu a študujem si tu niečo o dulách...zvažujem. Malý škorpionik to bude teda...tak trochu tvrdohlavec jedovatý... 🙂 ale ja cholerickejšia akčná mamička a flegmaticky ocinko to nejak zvládneme 😉 No čo ešte dovolenky fičia v plnom prúde či s nastavajúcim školským rokom sa to už ukľudňuje?

rienok
2. sep 2011

@martini no to verím, strach z pôrodu ma prenasleduje od ZŠ keď som nedokázala pochopiť ako dieťa "vyjde von" 😀 no ja tak sprostredkovane sledujem jednu dulu (je tuším zo SNV) a vyzerá to že je dobrá 🙂 ak chceš zistím viac, alebo @naveen by Ti možno vedela viac povedať.
No nehovor že si cholerická .... neverím 😀
dovolenky ešte stále frčia veď na juhu je krásne až do októbra ... napr taká sicília je vtedy úžasná . No a zároveň už chystáme zimu 😕

martini
2. sep 2011

@rienok ak nie som cholerik, tak sangvinik určite... 🙂 Do Talianska pôjdeme budúci rok, už sa teším...sľúb, že mi pomôžeš niečo vybrať, aj keď budeš na materskej 🙂 Len rozmýšlam, že ako sa bude tá dula znášať s mojim pôrodníkom. Teda skôr ako môj pôrodník prežije dulu...

rienok
2. sep 2011

@martini sľubujem na holý pupok 😉 aj ked s dvojičkami je to zložitejšie 😀

lenka_21
3. sep 2011

@rienok @bayley @gabinkaa @gerdusha @rienok Babyyyy, dakujem za podporu a mile riadky ... noooo bol to dobry sok aj pre mna 😀 .....teraz uz dufam, ze bude vsetko v poriadku 🙂 😉 🙂

@gabinkaa Suhlasim s @rienok ... je to KRAVA a kasli na nu ... i ked chapem, ze to nie je lahke 😒

@miminkad Mrzi ma, ze som ta takto opustila, ale ja som ta presviedcala, ze pod to toho teraz so mnou 😀 😀 😀 Inac, teraz som uvolnila Koudelku, tak si ho zober 😝 😝 😝

Utros som si uz kupila, davkujem ako ste mi odporucali 🙂 a ten fraxik vytlciem v pondelok 😀 😀 😀

lenka_21
3. sep 2011

@martini @rienok Baby, tak s tym porodom sa pridavam do klubu 😀 😀 😀 ... sa bojim ako cert svatenej vody 😀 😀 😀 Normalne som si jeden cas myslela, ze sa mi nedari otehotniet prave kvoli tomuto a
@martini ja som teda urcite cholerik ... to moze potvrdit @rienok 😀 😀 😀

No u mna sa porod nechtiac vyriesil, kedze ja urcite musim ist na cisarsky, co sice nie je najlepsie, ale nevyberiem si ... 😒

cecil36
3. sep 2011

@lenka_21 jeeeeeeeeeeeejda, co to citam 🙂 Gratulujeeeeeeem k miminku v brusku a zelam krasne tehulkovanie 😵 😵 😵 😵 Zazraky sa naozaj deju 🙂

lenka_21
3. sep 2011

@cecil36 Idem verit, ze sa deju 😀 ... zatial mi len tisko drzte palceky 🙂 😉 🙂

tinna13
3. sep 2011

dobre ranko, prajem vsetkym pekny vikend
@martini izbicka bude hotova az za 2 tyzdne, ved to uz budem v 35 tt a to uz bude najvyssi cas poprat a pozehlit vsetky vecicky. pietoky mi este nerobili. ja som bola naposledy na poradni 2.8 a teraz idem konecne po 5-tich tyzdnoch v stredu. moj doktor si dava na cas. takze ani neviem ci je uz spravne otocena, ani vahu mi este nerobili.uz sa tej stredy neviem dockat. tebe posunuli termin porodu? nemala si predtym5.11?
to je uz medzi nami 11 dni a vklad si mala len 4 dni po mne. Mozno, ze ho aj mne posunu na neskor. Idealny by bol 3.11 to ma manzel narodeniny a stale jej dohovara nech dovtedy vydrzi.
Budes rodit prirodzene?
@lenka_21-ahoj tehulka co s tym stretkom? my sme Prahu zrusili, budeme sice v BA ale nedela poobede moze byt

lenka_21
3. sep 2011

Baby, mne to stretko buduci tyzden v nedelu vyhovuje .... zatial mam potvrdene, ze by prisla @pikha (aj s malou princeznou) @callex @tinna13 a ja 😉

@miminkad sa urcite nakoniec prida ... 🙂 😉 🙂

@cecil36 a @naveen nemozu ☹ ☹ ☹

A co ostatne???? @rienok @leamax @jada1 BB @maticap @luly3 @mircalla @gabinkaa @bayley @kajka39
@cherry1981 @gerdusha .... a dalsie?????

cecil36
3. sep 2011

@lenka_21 je mi to luto, ja by som sa s vami starsne rada stretla, ale vyzera to tak, ze si polezkam par dni v nemocke na pozorovani, lebo ani ked mi dali lieky som neodpuchla 😒 Ale pekne sa na stretku zabavte 🙂

tinna13
3. sep 2011

@cecil36 to ma mrzi ze musis do nemocky, ale radsej aby si bola pod kontrolou. ja som tiez pocas tych horucav napuchla na nohach ale nastastie po 3 dnoch to zmizlo.

cecil36
3. sep 2011

@tinna13 som tiez myslela, ze to zmizne, ale ochladilo sa a nic, este sa k tomu pridal rano opuch ruk a oci. Topanky obujem len rano a vecer uz ani nemozem chodit. Nastastie, co ma utesuje je, ze tlak je ok a ani bielkoviny v moci niesu. Ale uvidim co na pozorovani zistia.... Jeeej ty si uz 33tt, to strasne leti 🙂 Nam posunuli termin dopredu o tyzden, lebo krpec je velky, tak sna duz budeme hna Vianoce doma 🙂

leamax
3. sep 2011

ahojte dievcata
pozeram, ze chystate stretko 🙂 tak si to uzite, ja nemozem. jednak som na PN, a jednak mi buduci tyzden v nedelu odchadza muzik do roboty zas, tak chcem byt s nim, chapete, nie?
takze pozdravujem vsetky a malej Dianke posielam velky cmuk
pa-pa

kajka39
3. sep 2011

Ahojte babulky, vsetky vas zdravim. Na mk som po dlllhom case, info mi podava telefonicvky len @lenka21 a po vcerajsej ,,//,, sprave som neodolala a konecne som si nasla chvilku cas nakuknut, co mate nove...
takze:
@lenka21 - tichucko gratulujem este raz, ta fotecka je jasna, si tehula ako vysita, tesim sa 🙂 🙂 🙂

miminkad
3. sep 2011

@lenka_21 ale je to super,ze takto.moc ti to prajem a aj leamax gratuluje 😉 no nad tym koudelkom porozmyslam,ak ma vitouskova nebude chciet 😀

kajka39
3. sep 2011

@callex-bude to dievcatko, tak ako si si zelala 😉 SUPER. Si krasna tehulka, pozrela som sitvoje fotecky 🙂 🙂
@pikha - malinka je nadherna, verim ze je to spokojne dietatko. Vsetko dobre... 🙂

Ostatnym tehulkam @gabinkaa, @cecil36,@tinna13,@martini, @callex tie tt tyzdne pribudaju az sa nestacim divit. Velmi rychlo to leti. Drzim vam palceky, tusim vsetky cakate babiky, to je riadny babinec!! 😀 😀 😀

kajka39
3. sep 2011

Ja som nepostrehla, ze kde ma byt to stretko??

lenka_21
3. sep 2011

@kajka39 Neboj akurat som ti chcela zavolat 😀 😀 😀 Stretko ma byt buducu nedelu v Nitre, lebo chceme pozriet malu Dianku 🙂 😉 🙂 Pridas sa???

gabinkaa
3. sep 2011

@callex gratulujem k dievčatku, krásne fotečky, bola si už v tom Hlohovci?

kajka39
3. sep 2011

@lenka21- joojj, buduci tyzden nie, nemozem. Keby to bolo teraz v nedelu tak velmi rada, zajtra idem cez Nitru do BA, tro by mi bodlo 2v1........

cecil36
3. sep 2011

@kajka39 dakujeme, a mas pravdu leti to rychlo 🙂 Neviem ci este niekto, ale my cakame chlapceka 😉

luly3
3. sep 2011

ahojte
@lenka_21 moooc gratulujem k // 😉 😉 😉 a krááásne tehulkovanie

cherry1981
3. sep 2011

@lenka_21 Ahoj, dakujem za pozvanie, ale zial ani by som sa tam nemala ako dostat Nitra je pre mna daleko ☹ a ani v nedelu mi to nevychadza, malokedy v nedelu ja mozem. Ale dakujem ze si aj na mna myslela. Snad nabuduce 😉

pikha
3. sep 2011

@miminkad
@rienok
@bayley
@gabinkaa
@martini
@kajka39 dakujem babulky 🙂 Dianka je moja laska najsamvacsia 🙂 😵 😵 vsetkym vam to silno prajem, tehulkam sucasnym i buducim!
@lenka_21 zlatko este takto.. mne sa so stretkom prisposobovat nemusite, kludne si ho dajte na termin a miesto, kde mozu aj ine baby. Ked chces Dianku vidiet, kludne dobehni hocikedy do NR, mas to na skok 😉

lenka_21
4. sep 2011

@luly3 Dakujem 🙂 🙂 🙂

@pikha Neboj, je nas tu viac co chceme vidiet malu Dianku 😉 😉

lenka_21
4. sep 2011

@miminkad Si to rozmysli dievca - s tym Koudelkom ... na mna iba pozrel a vidis ten vysledok 😀 😝 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre