Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
17. okt 2011

@rienok no dúfam 🙂, aj keď mne by teoreticky ani nevadilo ak by ostalo nejakých tých 5 kg navyše na tých správnych miestach 🙂)), len sa mi nechce nový šatník kupovať.

martini
17. okt 2011

@mia_15 medzi ET a KET som nemala pauzu a medzi ďalšou stimuláciou som mala mesiac pauzu. Ale jasné záleží na mnohých faktoroch, čo navrhne lekár, či je to technicky možné, či je psychika na to pripravená, či sú financie. Ale ty máš peknú EB v brušku, tak sa nemusíme baviť o pauzách medzi stimuláciami...pripúšťam, že sa môžme o chvíľu baviť, že kedy ísť na ďalšiu stimuláciu po pôrode 🙂

luly3
17. okt 2011

ahojte kočky,tak ja vas predbehnem s rodenim už mi pichaju inekcie na vívin plúc a potom ideme na sekciu a moje drobatko ma 1600, aký mrnusek príde na svet.

lenka_21
17. okt 2011

@luly3 Mojka, tak som dufala, ze este chvilku vydrzite ... no nic, dolezite je, aby ste boli v poriadku a treba verit, ze lekari vedia co robia ... Kedy asi budes mat sekciu (inac pokial viem ta vaha babetka je vzdy odhadovana a tak dufam, ze u teba to bude trosku viac).... 🙂 V kt.si nemocnici?

naveen
17. okt 2011

@luly3 drzim palec, posielam pozitivnu energiu.. kolegyna takto porodila dvojicky .. uz su doma, spokojni a zdravi .. neboj, bude dobre 😵

lulu10
17. okt 2011

@luly3 ahoj moja, drzim palce nech vsetko dobre dopadne, a nech este aspon nejaku chvilocku vydrzite, myslim na vas, kedy by to malo byt?

rienok
17. okt 2011

@luly3 juj a kedy ju máte naplánovanú? držím palčeky aby drobčiatko bolo väčšie ako avizujú doktori a aby toto bola vaša posledná nepríjemnosť . aj ja sa pripájam k @naveen a posielam pozitívnu energiu 😵 😵 😵

martini
17. okt 2011

@luly3 aj my veľmi preveľmi držíme prsty. Bude to mrňus, ale dnes to vedia hravo prekonať a o chvíľu náš všetkých prerastiete. Ved je to veľký bojovník už od začiatku. držte sa, nech všetko dobre dopadne.

cecil36
17. okt 2011

@luly3 aj ja moc moc drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂 Kamoska porodila v 32tt a dnes ma doma velkeho 12 rocneho valibuka. Tak urcite to bude aj u vas v poriadku 😉

mia_15
17. okt 2011

@luly3 ahoj, neboj vsetko bude OK,aj mensie deticky sa rodia a dokazu ich pekne vypiplat. je velmi dolezite v akej ste nemocnici a ake tam maju neonatologicke oddelenie,alebo odd.pre rizikovych novorodencov. velmi dobre su na tom Kramare a v Martinskej nemocnici. pripajam sa k vsetkym co drzime palce 🙂 😉

tinna13
17. okt 2011

@luly3 ahoj, drzte sa, snad bude mat aj vacsiu vahu tie odhady nie su velmi presne, ale vsetko dozeniete 🙂
kamoske tiez pichali kortikoidy na plucka v 32 tt a uz mala rodit ale v poslednej chvili sa vsetko na dobre obratilo a rodila az v 39 tt. urcite si v dobrych rukach a vsetko bude tak ako ma byt

mircalla
17. okt 2011

@martini nas krpec sa vypytal o 10 dni skor a mal 3750 gramov....bola som stastna, ze to takto dopadlo a nemusela som prenasat. ale v 36tt 3200 gramov, no dost som mala obavy. a teraz je dost stihly, niezeby vychudnuty, ale teda macko to neni....skor ma menej kg ako tabulkovy priemer na jeho vek

mircalla
17. okt 2011

@naveen a kedy testikujes?

miminkad
17. okt 2011

@lulu10 ved sme ti vraveli 🙂

miminkad
17. okt 2011

@luly3 moc na vas myslim

maticap.
17. okt 2011

@martini no totok - ze by sme sa trafili aj s datumom porodu? 😉 Ja som doteraz pribrala 12 kg - dufala som, ze pocas tehotenstva to viac nebude, no kedze mame este nejaky ten tyzden pred sebou, tak asi bude... ale potesujuce je, ze dnes som bola s kolegynou, ktora rodila pred 2 mesiacmi, pocas tehotenstva nabrala viac ako 20 kg (presne cislo odmieta prezradit 😵 ) a doteraz stihla zhodit 18 kg, a vyzera vyborne. takze neboj, ono to pojde dole jedna radost.

maticap.
17. okt 2011

@luly3 drzim paste, nech to dobre dopadne a ste obaja v poriadku! Ta hmotnost babatka je prudky odhad, takze neboj, kludne to moze byt aj cez 2 kg, menej to urcite nebude 😉 .

gabinkaa
17. okt 2011

@luly3 ahojček, neboj určite bude všetko v poriadku, budete zdravučkí a potom krásne priberať, malinké určite ešte priberie 😉

lenkalienka01
17. okt 2011

@huginka13 ahoj, soft je len o clostile.. Mala som na SK dva turbo protokoly a nereagovala som. Ja osobne som naklonena RP, lebo ako som uz pisala, na SK ma odpisali. A to ma posunulo dalej a baby, ktore chodili a chodia do RP , si raz babatko odtial odnesu a odniesli 🙂 . U mna je to viac menej o tom, ze ma nezatratili 😝 a chcu to skusit. Ak to nepojde tako, tak idem na darcovske. Drzim ti palce.....vlastne, vsetkym ich drzim 🙂 , lebo kazda uspesnost nas posuva blizsie a blizsie 😉

lenkalienka01
17. okt 2011

@bettypo a aky ides mat protokol ??

lenkalienka01
17. okt 2011

@falin dakujem 🙂

callex
17. okt 2011

@luly3 neboj sa vsetko bude dobre..si v dobrych rukach.dnes sa uz pekne vedia postarat o takych drobcekov..ale on to rychlo dobehne..a coskoro budete pekne vsetci doma pokope.silno na vas myslim a drzim vsetky prsty a prstiky.

lenkalienka01
17. okt 2011

@luly3 drzim prsty a verim, ze vsetko dopadne dobre 🙂

mojusa
17. okt 2011

ahojte nemate niektora skusenosti s pobockou reprofitu v olomouci? neviete mi poradit ci tam robia vsetko od zaciatku stimulacie az po ET. dakujem za odpovede.

lenka_21
17. okt 2011

@lenkalienka01 Ako ide stimulka 🙂 ?

@maticap. Podla mna 12 je super... dufam, ze budem mat aj ja to stastie ... my to mame v rodine tak na 20-25 kg 😕 😕 Sesterka robila co mohla a aj tak pri obidvoch detoch (raz mala chlapca a raz dievca- takze ziadny rozdiel) pribrala 30 kg... je pravda, ze par tyzdnov po porode bola stihla 😉

lenka_21
17. okt 2011

@mojusa Ak sa nemylim my sme tu skoro vsetky z RP Brno ... no uvidime, mozno sa niekto ozve ....

kiara15
17. okt 2011

ahojte chcem sa este spytat ci na prvej konzultacii sa plati nieco??? 🙂

gabinkaa
17. okt 2011

@kiara15 nie za prvú konzultáciu sa neplatí

gabinkaa
17. okt 2011

@huginka13 myslím, že Tvoj vek je v pohode, my sme tiež dvakrát absolvovali IVF v GF BA, neboli sme úspešní, mala som pocit, že im viac záleží na peniazoch ako na mne, lebo aj v BA sme boli samoplátci, tak sme prešli do RF Brno, tam sme boli tiež dvakrát a ten druhýkrát bol úspešný, chodili sme k Dr. Štelclovi, pri druhom pokuse sa nám úplne venoval aj OPU aj ET, mal šťastnú ruku, ale môj vek je už podstatne vyšší ako Tvoj, mám 41 rokov a čo ma veľmi potešilo, pozerali sa na mňa ako na ktorúkoľvek inú bez ohľadu na vek a som rada, že sa nám to podarilo, len sme museli využiť darcovské spermie, tak myslím, že je to dobrá voľba, treba vyskúšať a určite budeš mať dobrú pocit

huginka13
17. okt 2011

@gabinkaa ahoj,dakujem za veľkéé povzbudenie,tíško Ti závídím -ale v samozrejme v dobrom.... 🙂 už začínala upadať....kamarátka mi radí nech to ešte tretí krát skusim na Slovensku....ja však pocitovo som za RP....možem sa opýtať asi koľko to tam stojí??...IVF a ICSI??...dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre