Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
20. okt 2011

@miminkad aj tak myslim, ze je to na mrchu skoro. ja som tiez vtedy volala do RF a zvysili mi utros na 4-4-4. Krcok by som nebrala az tak vazne, mne sa v tehu menil ako sa mu zachcelo. Co som vsak mala stale trvale, tak bazalka o dve desatinky vyssia ako normal a hlavne stale rovnaka. Skus rano zmerat, aku budes mat 😉

rienok
20. okt 2011

@miminkad, @cecil36 fuha a to vam navyšovali utroš ešte pred testovaním? aj tebe @miminkad?
@cecil36 ozvem sa urcite po tomto vikende ... teraz ideme robit velky presun 😀 tak uvidim ako to pojde

miminkad
20. okt 2011

@cecil36 dobre tak skusim.som ju nemerala,kedze to az take smerodajne neni.no som z toho tiez zmatena.ja mam teraz utros 4-2-4.to ti pri tomto tehu zvysovali?
@rienok hej,pred hodkou a pol mi ho navysili.a na sk davaju k tomu aj duphaston

lenka_21
20. okt 2011

@rienok No nekric hop kym ti nepreskoci ... ja som si myslela to iste 😀

cecil36
20. okt 2011

@rienok reni ano, pred oficialnym testovanim, bo ja som zacala trochu krvacat este pred terminom
@miminkad ano bolo to pri tomo tehu. Skus tu teplotku, mne bola viac smerodajnejsia ako krcok. V den ms mierne klesla a potom opät vystupila na svoju vyssiu teplotu. Mala som to nejako takto 37,2 37,2 37,2 37,1 a zas 37,2. Moja normalna teplota bola po ovu max 37,0. 😉

miminkad
20. okt 2011

@cecil36 ked taku teplotu som mala aj minule,aj tusim 37,3 a nic z toho.inak mam taky divny pocit v bruchu.cosi medzi kolikou,bolestami,svalovicou a citim obcas,ako vajecniky pracuju.som z toho jelen

mircalla
20. okt 2011

@naveen som sa sem kvoli tebe mrkla. super, tesim sa. som ti vravela, ze teraz treba ist dotoho, vsetci tehotneju...🙂)
len tak dalej, davaj na seba pozor
zdravim vsetky samozrejme....sledujem stale...o chvilu tu budu porody

cecil36
20. okt 2011

@miminkad a to si mala viac dni za sebou taku teplotu? Lebo ono nie je dolezita ta hodnota, kazda ju mame inu, len aby bola vyssia a drzala sa aspon 5 dni nad normu 😉 Ale drzim velmi palce, nech naozaj to spinenie je zahniezdovanie 🙂

miminkad
20. okt 2011

@cecil36 hej,vtedy to bolo viac dni.ale teraz je to vsetko uplne ine.vtedy som ani nespinila,nicdakujem.bolo by to super,keby to tak je

lenkalienka01
20. okt 2011

@rienok
@lenka_21 diky 🙂 som nejaka rozbita, idem hajat a snivat o zajtrajsich pozitivnych spravach 🙂

rienok
20. okt 2011

@lenka_21 no ale ja bez vajcovodov myslím nemôžem veriť v podobný zázrak 😀

lenka_21
21. okt 2011

@miminkad Co sa tyka mna, tak pri obidvoch tehu som mala spinenie, cca 2dni a ako pisala
@cecil36 dokonca aj kvapky krvi ... Co sa tyka BT, tak mne vzdy fungovala, ale ked som bola tehu tak uplne kaslala na mna a mala som ju ako pred mrskou (nizku) 😕 😕

@pici Ja som bola v RP na konzultaciu a IVF som uz nestihla 😀 Baby ti poradia co sa tyka ceny, mna oslovili to, ze maju skusenosti s IVF Soft (to som potrebovala ja) a boli ochotni my spravit aj IVF Native ... na SK to este nerobia, alebo len malokedy (a ja to musis na nich tlacit)

@rienok Jaaaj prepac, som si neuvedomila, ze aj ty mas tento problem ☹ Ospravedlnujem sa!

pici
21. okt 2011

baby vy ste tam vsetky isli uz ako samoplatkyne? lebo ja mam za sebou 1IVF... cize este mam nejake platne pokusy, neviete ako je to v tomto pripade?

bibi24
21. okt 2011

Ahojte baby,

prepacte, ze vam sem opat vstupujem, ale mam otazocku. Podstupujem prave soft v iscare (a znova tam mam problemy, mala som ist rovno do brna, ale to je o inom) a Dr. sa nezdaju moje folikuly - iba po Clostile - 2 vacsie a asi 4 mensie. Uvazuje nad stopnutim softu.
Prosim vas, kolko folikulov ste pri softe mali? Aky je optimalne mnozstvo, aby do toho isli?

Dakujem velmi za kazdu odpoved. 🙂

naveen
21. okt 2011

@mircalla no snazim sa nestresovat, nepodliehat panike 😨 a vysielat pozitivnu energiu 😕

tinna13
21. okt 2011

@pici v CR neberu do uvahy nase poistenie tam ides ako samoplatce bez ohladu nato kolko pokusov si si vycerpala na SR

pici
21. okt 2011

@tinna13 no pisala som do poistovne pre istotu co na to povedia... nechapem preco nehradia.. ked ich to koniec koncov vide menej :D

miminkad
21. okt 2011

@lenka_21 no uvidime,co z toho bude,dnes BT 37,2

rienok
21. okt 2011

@bibi24 ahoj, dôležité je aké sú veľké a ktorý DC si , inak ja som mala najviac 5 folikov z toho bol 1 - 2 dominantný na kontrole ale pri OPU boli zrele
@pici no viem, že niektorým dievčatám to spätne preplatili ... možno sa zapoja a dajú Ti info 😉

cecil36
21. okt 2011

@pici ja som nevyuzila ani jeden nas hradeny cyklus, nestalo mi to zato napchat do seba tony hormonov, lebo u nas soft tak ci tak nik nepreplati (a ani ho takmer nikde nespravia). A kedze problem bol u nas len v mm a klasicke ivf by nic neriesilo rozhodli sme sa pre RF. A tiez nechapem preco poistovne radsej preplatia nieco sialene drahe, ako to lacnejsie, kedze uspesnost je podla mna rovnaka (ani vela vajok nezaruci uspesne ivf).
@bibi24 neviem preco uvazujes na stopom softu, to mas zatial krasnu urodicku, aby vsetky roznako dorastli a neskoncila si pri jednom (ostatne sa mozu vstrebat) treba dopichnut FSH a ukocirovat sliznicu 😉

tinna13
21. okt 2011

@pici ja som sa v poistovni bola tiez informovat konkretne v VSZP pred tym ako som isla do Brna a povedali, ze by mi preplatili iba taky zakrok, ktory sa na SR nerobi. Ale viem ze keby si mala poistovnu doveru tak myslim ze niektorym babam sa to podarilo preplatit, ale neviem nic blizsie

cecil36
21. okt 2011

@miminkad super teplotka 😵 😵 😵 😵
@pici este k tej poistovni, ja mam doveru a nepreplatili nic 😒

pici
21. okt 2011

@rienok
@cecil36 ja som presvedcena ze na dalsie kolo pojdem tam... som zvedava co povie manzel..... moj doky na to... ale vidim ze robia uplne ine veci, nemrazia nedokonale embrya.... iba tie najlepsie. tu ani neviem co namrazili .. povedali ze vsetky ukazkove.. ci je to tak? kto vie...

tinna13
21. okt 2011

@miminkad aj ja si myslim, ze super teplota. ja som si tiez po transfere meravala a mavala som 37,0-37,1

pici
21. okt 2011

@cecil36 uvidime co sa s tym da robit... skusim sa popytat na vyssich miestach...

miminkad
21. okt 2011

@cecil36 no neviem,aj minule sa takto drzala...ci myslis,ze je super po tom spineni?som zvedava,co sa bude dnes diat...
@pici nam teraz mrazili HB 1kv,a BB 2kv.
@tinna13 minule sa mi tiez tak vysoko drzala,tak neviem....uvidim asi ,co spinenie,ci ustane...

naveen
21. okt 2011

no baby, nase poistovne to je kapitola sama o sebe.. kamoskina svokra bola objednana na operaciu, mali jej brat nieco z prsnika, pripavena, napichana, zavfacovane nohy, len ju odvies na salu a prisiel lekar, ze sorry volali z poistovne maju plny limit .. a to bolo asi 3 v mesiaci!!!!

@tinna13 tebe krasne naskakali tie tyzden.. u vas je to uz asi za par 😀 😀 😀

pici
21. okt 2011

@miminkad nejako nerozumiem tym vyrazom :D vysvetlis? bola si predtym v inom centre na pokusoch?

cecil36
21. okt 2011

@miminkad prave preto, ze sa drzi aj pocas spinenia 😉 A este spinis ci uz nie?

miminkad
21. okt 2011

@pici nie nebola,boli sme na konzultacii v heliose a viac sme sa nevratili.lebo po konzultacii v brne sme zistili,ze je to ako cesi vravia nebe a dudy....zamrazili nam hatchujucu blastocystu a blastocystu.to najlepsie,co sa da.na slovensku tusim mrazia aj niekolko bunkove
@cecil36 no zatial len slabo.za noc bolo len trochu no a teraz ,zatial mi to pripada,ze sa asi cistia zbytky zo vcera...ale nechcem to zakriknut....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre