Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
4. okt 2010

@modra nemas to veru lahke..i ked je mnoho zien ktore mali babetka pocas studii...leen tipujem ze velmi malo z nich si muselo prejst tym cim my.
skus sa nejako zosuladit a nestresovat sa tak tou skolou.skus meditovat alebo chodit na yogu.alebo neda sa studium prelozit?

callex
4. okt 2010

babulky neviete nahodou ako to je ked mam od poistovne schvalenu druhu ziadost na IVF ale nevyuzijem ju tak mi neprepada?stale budem mat 2pokusy? /jeden uz bol/

rienok
4. okt 2010

@modra no s tym mojim gynekologom je to tak ze ma videl teraz pred 2 tyzdnami po 3 IVF a vynadal mi, ze som sa u neho dlho neukazala 😅 no ale v gf mi robili kultivaciu takze som si vravela ze naco budem dvojito chodit ... moja chyba. Protokoly archivujem 😀 len dufam, ze mi v GF daju aj tu ostatnu dokumentaciu, predsa len by bolo lepsie keby si doktori mohli pozriet ako som reagovala si myslim.

@olympia no ved o ten pristup mi ide, ja som sa uz po druhom nepodarenom pokuse pytala, ci mozem pre to este nieco spravit a povedali mi ze ani nie, lebo ze reagovat na stimulaciu budem viac-menej rovnako a v maternici prebiehaju take biochemicke reakcie ktore oni nevedia ovplyvnit.... zabudli povedat, ze nieco ovplyvnit vedia ☹ aspon sa o to mohli pokusit

@falin diky za radu, drzim palceky nech je tento pokus uspesny...

vsetkym slovenkam v Reprofite a aj neslovenkam prajem krasny den a nech sa to co najskor podari a maju svoje babatka doma 😉

mircalla
4. okt 2010

@callex....je tam nejaka lehota myslim, ze dokedy to mas vyuzit....informuj sa v CAR, budu vediet
@modra ja som mala to stastie, ze som robila z domu...sef mi dovolit....este na aj konferencne cally som sa pripajala z domu, do prace som zase zacala chodit az v 6. mesiaci, aj to nie kazdy den
ale inak som bola aj mesiac PN v 1. trimestri, co som nerobila vobec....vacsinou som citala a stahovala filmy z netu..
a na konci tehu., ked som prestala pracovat...vyuzila som tento cas aj na navstevy....ludi, co som sto rokov nevidela, mala som v tom velke resty....ak si PN, tak ich pozvi k sebe

modra
4. okt 2010

@mircalla a co si myslis o tej mojej skole? mam dalej pokracovat alebo sa nateraz na to vykaslat? 🙂

mircalla
4. okt 2010

@modra ja by som skolu asi radsej prerusila....je to externe
inak kolegyna si urobila 2 roky vysky, aby jej potom zrazu oznamili, ze externe sa rusi a este si mozu existujuci externyi studenti dokoncit maximalne balakara a aj to za 1100 eur....tak mala radost
to je moj nazor...mne osobne dala skola len titul, moj nazor je, ze sa pozera viac na prax ako vzdelanie, aspon vo "vyssom veku"...tym myslim +28, nie dochodcovsky

mircalla
4. okt 2010

to je externe mala byt otazka

mircalla
4. okt 2010

naviac ja si neviem predstavit robit skolu a starat sa o babo, kamoska co robila statnice, tak zo stresu dosla o mlieko...ak nemas este ziadne roky ukoncene, asi by som to odlozila, ak sa da

luly3
4. okt 2010

@callex ahoj máš ju schválenu a je len natebe kedy ju využiješ neprepadne ti.

rienok
4. okt 2010

ahojte .. mám informáciu - pán Robert Edwards dostal Nobelovu cenu - vyvinul techniku in vitro (IVF)
http://spravy.pravda.sk/nobelovu-cenu-za-medici...
blahoželám a ďakujem ( verím že bude 5. IVF úspešné 🙂

callex
4. okt 2010

@luly3 mne povedali ze je rok platna..a pomaly sa blizi koniec jej -platnosti
alebo ma len v GF chceli rychlo nalakat na dalsie IVF tak mi povedali ze je rok platna?

modra
4. okt 2010

@mircalla ano je to externe... tak dufam ze sa toto nezrusi.. este mi kamoska hovorila ze ved si doma mozes sa v klude ucit. Lenze mne to nejde v klude.. takze rozmyslam ako mozem :(

luly3
4. okt 2010

@callex cja som tiež chodila do GF...no tebe žiadost po roku prepadnut môže ale stale budeš mat 2 pokusy len si znovu budeš mosiet davat žiadost.aspon myslím 😉

luly3
4. okt 2010

babulky ako to chodí v brne ked idete na IVF????ja budem mat minmalnu stimulku a tiež sa tam chodí
každý druhy den na odber krvy a sono????

modra
4. okt 2010

@luly3 nie tam ti neberu krv ja som tam bola 2 x na sono a potom sup na minimalku

luly3
4. okt 2010

tam jednoducho berieš lieky a chodíš iba na sono????

luly3
4. okt 2010

@modra a podarilo sa ti otehotniet????

modra
4. okt 2010

@luly3 ano 🙂

karlito2
4. okt 2010

ahojky, chcela by som sa spýtať či sa dá platiť v Reprofite aj platobnou kartou, alebo len v hotovosti? Vďaka za info

callex
4. okt 2010

@luly3 a na sono mozes ist ku svojmu obvodnemu gynekologovi a vysledky zo sona poslat meilom.nemusis za vsetko behat do brna.

rienok
4. okt 2010

@callex ozaj a všetko robí ten lekár, ku ktorému ideš na konzultáciu alebo tiež ako to vyjde?

rienok
4. okt 2010

a ešte sa chcem spýtať - imuno ste si kde nechali robiť v brne alebo v prahe?
neviete aké sú tam čakačky a aké sú ceny (cca) aby som si to vedela nejak naplánovať 🙂

ďakujeeeeeeeem

rienok
4. okt 2010

@callex ohľadne platnosti schválenej žiadosti - platí naozaj 1 rok (mne prišla kópia poštou domov) ale ak ju nevyužiješ z nejakého dôvodu tak Ti neprepadne navždy, ale musíš si znovu požiadať. Zo zákona máš nárok na 3 pokusy takže máš ešte 2 v zálohe 😉
ozaj ale poroz na vek aj keď Ty máš ešte času relatívne dosť (oproti mne určite:D)

zufalka
4. okt 2010

@rienok ahoj ja som tiež absolvovala 4 IVF neuspešne v gyn five a lutujem že som tam zbytočne stratila 4 roky,prešla som do RF čo sa určite oplatilo,bežkaj tam 🙂

shandy
4. okt 2010

ahojte dievcence 🙂
teda ja som vas dnes vobec nestihla. v robote fofry fofrovite, tak az teraz. teraz uz veget a klud s nohami hore, kooonecne 😀 . idem vas docitat 😉

rebeka33
4. okt 2010

Ahoj @zufalka tak veľmi som na teba myslela, no vidím,že teploty asi prešli a ste v poriadku. Aspoň dúfam. 😵 . 13tt je veľmi super.Držím palce. 😵
@rienok imuno bolo minulého roku len v Ke a Prahe.V KE to prepláca poisťovňa ,ale Praha je vraj podrobnejšia. Mne to teraz opakovali po MA a neplatila som ani druhé vyšetrenie. Ak chceš info napíš IP.
@luli ja som bola na konzultácii,potom len na sono a OPU a ET. Aj štyri cesty boli dosť z Ke. Ale sú tu baby zo zahraničia, ktoré idú len na OPU,ET. Zbytok im robí ich lekár. A tehuliek je naozaj dosť. Aj ja som otehotnela na prvý šup. 🙂
trochu som dočítala,lebo som nemala čas absolútne. Schytala som nádchu a zamokla mi robota takže som dva dni renovovala z robotníkmi omietky. no sranda. Dnes mi potvrdili konzultáciu na štvrtok o druhej a kúpila som si aj lístky. Tak už sa to blíži .Konečne. 🙂 Nejdete niekto náhodou v štvrtok 7.10 do Brna? 🙂

rebeka33
4. okt 2010

shandy len sa nenaháňaj v robote s kľudom. 🙂

shandy
4. okt 2010

@brita Brituska dakujem za receptiky na boj s prechladnutim. snazila som sa vsetko dodrzat a verim, ze to zabralo 🙂 . polievocka, cajiky, veget, no vsetko 🙂 . Na PN nie som, lebo musim nieco dokoncit do stvrtka..v piatok som zobrala dovolenku a dnes som uz bola ok, tak som sla do prace. akonahle pocitim, ze sa to vracia, tak okamzite idem na PN, ale snazim sa toho co najviac porobit v robote, lebo ma nema kto zastupit... 🙄 , tak ale drobcekovia su prvoradi samozrejme 🙂 . super, ze ti da Stelcl rychlejsi termin, tak nas potom informuj 😉 .

shandy
4. okt 2010

@modra no moja ja ta uplne chapem, ja som jeden den bola doma a uz ma mrle zrali, no ale co narobis. ako pisala callex, ja by som postupovala asi tak isto, porobila poriadky vo veciach, v papieroch a pod..
@falin no z mojich skusenosti, lepsie neplanovat 😀 😀 . ono to cele dopadne aj tak uplne inak....aspon u mna to plati 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre