Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rikuska21
5. feb 2011

ahojte babulky,

zase som vas dlho citala, ako to stihate byt stale tu?? jedine ze v praci mate stale zapnuty konik a kukate obcas aj tam, ja sa dostanem ku kompu az doma a to som zvacsa unavena, alebo pridem az vecer, alebo mam pilates takze ja sa sem dostanem raz za cas

Matŕuska, drzim palce nech sa 1 bpjovnicek pekne oplodni a sup k tebe,

rebeka verim ze bude vsetko v poriadku a porodis jedno krasne zdrave babatko

calex mna matkin tiez sklamal, tie predtym boli lepsie, knihy citam skoro stale, niekedy castejsie no menim zanre, raz je to 2 svetova vojna, potom stara anglicka literatura, a teraz citam anjel v mojich vlasoch o Irskej mysticke, pravdivy pribeh, no nie celkom podla mojho gusta ale docitam to

blackrose
5. feb 2011

Ahojte 🙂
planujeme ist na IVF a rozmyslame, ktore CAR si vybrat. V Gynfive sme boli na konzultacii, ale tam ma vobec neohurili... bola som sklamana ich chladnym pristuptom, resp. "nepristupom".
Reprofit sa mi paci, hlavne teda tie vase skusenosti. Ale chcem sa spytat, ci nahodou neviete ako je to s poistovnou. Este sa to neda robit cez poistovnu? Pocula som uz davnejsie, ze obcan SR moze ist aj do zahranicia na akekolvek zakroky a poistovna mu to preplati do vysky, ktora je bezna v SR. Plati to aj pre IVF? Neviete?

gabinkaa
5. feb 2011

@blackrose ja som chodila do GF, mali sme 2 IVF neúspešné, pri tom druhom ma tiež sklamali prístupom a jednaním, brali to ako kusy a mám stále pocit, že im išlo iba o peniaze, neviem ako je to s platením v RF, my si to budeme hradiť sami, ale myslím, že kočky tu hovorili, že si to hradia sami, my sme objednaní už na konzultáciu do RF, tak držím palce, aby bolo rozhodnutie dobré 😉

gerdusha
5. feb 2011

@blackrose ,

slovenske poistovne preplatia len take zakroky robene v zahranici, ktore sa nedaju robit na svk...takze soft ivf alebo ivf v brne do toho nespada...da sa to robit a podstupit aj na slovensku...

ninockaskv
5. feb 2011

no, normalne citatelsky kruzok... hodvab som citala, dobre, odporucam, matina noveho tiez, take .. hm, ja som bola akurat po operacii, depka, mne sa to pacilo, ale hana lasicova ma novu knizku, ta sa mi velmi pacila (predsa len citam aj nieco ine ako ezotericke ulety 🙂
@pikha ani neviem, zopar som si ich kupila, ale asi zly vyber, vzdy to skoncilo pri bohu a to je na mna na nooo.. a super triplace.. tesim sa

a si predstavte, ze ked nam zomrel maly, tak som chcela na vianoce taku knizku, ni ej eu nas prelozena.. o zenach, ktore stratili deti a ako sa s tym vyrovnavali.. a ja som do dnes asi len na 15 strane po 1,5 roku co nie som schopna to docita, lebo vzdy pri tom zacnem bulit ☹

@rebeka33 ty ako? opatrujete sa? myslim na vas 😉

@mircalla skusim kupit, ked doporucujes.. mam stale taky zavazok, ze si kazdy mesiac kupim aspon jednu knihu, ale nejako sa mi to nedari dodrziavat 😀
@callex super, ze sa to takto vyvija.. mna vzdy nakoplo, ked som sa na motala na nieco a mala som plan, ze co budem robit 😉

a ten zazvor ano, prekrvuje, ale moze sa to v tehu aj na zaciatku, len opatrne 😉

no bezim ja pozriet email od chlapa, v pondelok sa presuvaju do barmy, tento tyzden boli v thajsku, od pondelka je vraj bez signalu 😖

blackrose
5. feb 2011

@gabinkaa ved presne taky pocit som z nich mala... ide im len o prachy a tym, ze je na SK nizka konkurencia centier, tak sa nesnazia zlepsovat a byt mili... ☹ skoda...

@gerdusha dakujem za info... myslela som, ze je to jedno, ved ked to aj tak preplacaju podla SK cennika... 😒

tina1
5. feb 2011

dievčatá, ešte jedna otázka, koľko jednotiek Pregnylu ste si pichli?

rebeka33
5. feb 2011

@tina1 nemáš to napísané v tej tabuľke z Rf.Ja som v RF pichala ,ak sa mi to nemoce 5000mj. Držím palce. 😵
@rikuška21 @ninockaskv ďakujem ,že na mňa myslíte. Stále trocha špiním, ale ináč mi je dobre. Priam dnes mi bolo fajn, začala som 2 trimester a ako som znížila dávky prednisonu a hormónov ,tak už nie som taká nafuknutá a zaspatá. Ale pre zmenu som schytala neuveriteľnú migrénu? neviete čo je na to dobré. Ide mi hlavu rozhodiť a lieky nechcem brať. Dám si teplú sprchu na krk, či to nebolí stamať, ale je mi fakt divne. Mňa nikdy hlava nebolieva. Kto povedal,že tehotenstvo je najkrajší čas ženy. 😉

callex
5. feb 2011

@tina1 vecsinou sa picha 5000..cize jedna ampulka.
@gabinkaa ano pozerala som do toho cuda..no des a hroza to bola. 🙂

som milo prekvapena ake scitane duse tu su. uz som sa zlakla ze tato zaluba ide do pozabudnutia.u mladeze urcite.jeden moj kamarat si dal zavezok precitat tolstoja uz neviem co.chuda cital to roky ale dobojoval to. 😀
@blackrose od gynfivu ruky prec...to co tam z teba vytiahnu financne si pekne zaplatis aj v brne len rozdiel a teda obrovsky bude v pristupe.
@pikha...ja som naletela na dobre recenzie na to AJ JA TEBA..od matkina no ale davno sa mi nestalo aby som tak s nevolou citala knihu.bola tam jedna jedina veta ktora sa mi pacila a aj tu si uz nepametam. 🙂

blackrose
5. feb 2011

@callex dakujem 😉 a fakt mi stacila konzultacia na urobenie usudku 😉
este rozmyslam nad Ferticentom ak by som sa rozhodla pre CAR v SR...

rikuska21
5. feb 2011

Rebeka, to s tymi migrenami mi je lôuto, ja som mala migrnu pravidelne od 2 mesiaca, trvala az tri dni, vracanie,. hnacky a skrabala som stenu , raz mi prisli pichnut neico, no inoinak vzdy som to nejako prekonala, zle sa m i na to aj spomina, mne pomahala tma a stianute celo plienkou a pod tym studeny obklad a celo natrete vietnamskou mastou alebo niecim inym, tak sa drz

Blackrose, ja ti odporucam ferticent,tam som aj otehotnela no bohuzialsom v 5 o mimi prisla su uzasni no ja som mala OHSS a preto som isla do Reprofitu, lebo na slovensku nerobia Softy

gabikasz
5. feb 2011

tak a v pondelok mám OPU 🙂 na ľavej strane mám 3 foliky a pravá nic moc ☹
som zvedavá čo bude v pondelok

pikha
6. feb 2011

@ninockaskv dakujem 🙂 no mozno by bolo lepsie aj necitat stranu 16 a dalej, ked ti to nerobi dobre. Mozno je na take citanie prilis skoro. Mne sa pred par rokmi zabila kamoska na aute, mala par mesiacov pred svadbou a jej drahy na dva roky opustil tuto krajinu, lebo tu nebol schopny existovat. Su to krute veci a kazdy sa s nimi vyrovnava po svojom, nechcem sa robit mudra, len si myslim, ze si ich netreba dobrovolne pripominat ked nam to ublizuje. Casom sa to vsetko trosicku podda, vidim to aj na jej rodine, a bude lahsie.
@rebeka33 opatruj sa pekne, migrena povoli neboj, to je mozno trochu aj psychicke vypatie alebo aj reakcia na to ako vysadzujes lieky, dufam ze ti to coskoro prejde. Mozno mas bloknute nieco, nemoze byt? Taka dobra masaz sije by nebola odveci 😉 🙂 pokukaj nejakeho dobreho masera v okoli.
@blackrose aj ja som bola vo Ferticente, pristup pekny, ziadna masovka, cenovo tiez oka, len-ako ti rikuska napisala, nerobia soft. Okrem toho davaju dost vysoke davky hormonov a dost kociek tam malo OHSS, ale aj viacere otehotneli baby. Kazdopadne RF je vyborne centrum na vsetky varianty 🙂
@rikuska21 co nove? 🙂 aj riesite nieco okolo osvojenia, ci zatial nechavate tak?
@gabikasz drzim palce 🙂

tamaja
6. feb 2011

@luly3 Tak co, skusila si opat testik? drzim paste 🙂

luly3
6. feb 2011

@tamaja ahoj neskúšala a ani asi neskusim už ja to mam negatívne na 100
percent 😠 čo už mosíme íst dalej 😀

blackrose
6. feb 2011

@pikha @rikuska21
dakujem vam baby velmi pekne... asi sa zatial rozhodnem pre ferticent (minimalne z dovodu spoluucasti poistovne) a budem dufat, ze OHSS ma obide 😉
a este otazocka... ten soft sa kedy odporuca?? Pretoze u nas je problem na strane mm... takze ja si myslim, ze u mna by nebola potrebna nejaka silna stimulka...

rienok
6. feb 2011

ahojte dievčatá, tak som po hysteroskopii a nie som veľmi múdra z výsledku.... nerozumiem výrazom a ani google nebol priateľskejší. tak napr, Situs viscerosum a potom uterus v RVF až hyper RVF tak som z toho taka zmatena, nikto mi nič nepovedal :( idem zajtra k svojmu doktorovi ten mi to určite vysvetlí, ale vy ste tu také vzdelané, že mi určite poviete čo mi to vlastne je ... veľmi pekne ďakujem

pikha
6. feb 2011

@blackrose no ked ty si oka, tak mozno bude stacit dobre IUI a ani IVF nebude potrebne 🙂 Soft sa dava vtedy, ked si baba proste nezela velke davky hormonov, je to lahsia verzia IVF kedy sa vytvori menej vajok. Z medicinskeho hladiska neviem kedy ju nariaduju, je to o tom, ze je to IVF setrnejsie k organizmu.. a Pinter z FC nie je zrovna zastanca softov, neviem preco.
@rienok ahojko, no s tym prvym ti nepomozem, ale to druhe v ludskej reci znamena, ze mas maternicu otocenu dozadu

rienok
6. feb 2011

@pikha ďakujem za vysvetlenie a nevieš či sa s tým dá otehotnieť?

jada1
6. feb 2011

@rienok dá. Ja mám tiež maternicu otočenú dozadu, pýtala som sa na to môjho lekára , aj lekára v CAR, či je to problém, vraj nie. A ja už jedno dieťa mám, tak neboj, je to ok 🙂 .

janik777
6. feb 2011

@rienok dá 🙂 ...moja sesternica mala ten istý problém a nakoniec otehotnela a dokonca prirodzene 🙂

kvakuska
6. feb 2011

@rienok Tady máš tu tvoji dělohu pěkně popsanou i nakreslenou: http://www.hanakova-gynekologie.wz.cz/6_19.html 😎

callex
6. feb 2011

@rebeka33 ano ako pise pikha ta bolest hlavy moze byt reakcia na tie hormony..ze ich znizujes.aj mne pomaha ta vietnamska masticka...je to super.to je take to malinke cervene gukate s tigrikom navrchu. 😀
@rienok veru netusim co to je...a ked ti lekar vysvetli tak daj vediet,...nech sme aj my mudre.

babule mala by som ist zajtra na hormonalny profil ale netusim ci spadam do 2-3dc nakolko v piatok vecer s ami spustila uz riadna krv..a tak mi vychadza ze zajtra budem 4dc.myslite ze to bude ok?
a este sa chcem spytat na tych infek.chorobach mi vyslo vsetko negativne akurat
cytomegalovirus ELISA IgM...negat
cytomegalovirus ELISA IgG... pozit. viac 10UA/ml ..k tomuto sa dokyna nevyjadrila a ani Machac to nekomentoval len mi podakoval za poslanie vysledkov. 😒

jada1
6. feb 2011

@callex v pondelok by si mala byť 3DC, keďže si MS dostala až večer. Myslím si, že kľudne môžeš ísť na krv.
IgG hodnota ostáva aj po vyliečení. Aspoň čo sa týka ureaplazmy, alebo chlamýdií, aj keď sú ostatné hodnoty negatívne IgG ostáva stále, čo je znak, že ich človek kedysi prekonal.

gabikasz
6. feb 2011

babenky platí sa až po ET,dobre viem?Zabudla som sa spýtať,dá sa aj eurami,nemusíme meniť?

callex
6. feb 2011

@gabikasz hej plati sa az po ET..a da sa aj eurami.tetulka tam ma aktualny kurz.drzim palce.kolko vkladate?

gabikasz
6. feb 2011

@callex zajtra mám OPU vklad možno v piatok sobotu budeme mať aj PGD

gabinkaa
6. feb 2011

@callex veru aj u mňa, som sa úplne zhrozila, tvrdila som, že to nie som ja, na nešťastie bola to pravda 😀 koľko liečikov budeš mať?

rebeka33
6. feb 2011

Ahojte, ďakujem pekne za rady. Asi to bolo od chrbta, lebo po teplej sprche a laickej masáži,som založila golier ,čo som mala doma a poľavilo to.Takže sa musím niekam napísať na masáž. Košičanky neviete poradiť?
Lebo ráno som bola frajer a odišla som sama do obchodu a sklátila som sa. Ešte ,že tam chodím často a poznajú ma, tak si nemysleli ,že som ožran 😀 . A pomohli mi.
@callex Aj ja som bola tak na HP a bolo to O.K , len to tam poznač. IgG znamená ,že si sa už s tou infekciou stretla a máš protilátky proti nej, takže si chránená. To je dobré. Asi preto to nekomentovali.
@gabikasz Držím palce, nech máte dosť schopných vajíčok. 😵
@luly3 už si bola na krv ,nevšimla som si . Ak áno je mi to ľuto.
@blackrose na soft máš menej hormónov , nie je to také zaťažujúce a niektoré baby majú aj viac vajíčok, napr. ja. 🙂 ja jednoznačne doporučujem. 🙂

rienok
6. feb 2011

@kvakuska ďakujem veľmi pekne, aspoň viem čo to tam mám porobené 🙂

@jada1, janik777 ďakujem, uľavilo sa mi už som začala mať obavy

@callex tak už mi to dievčatá vysvetlili a aj poslali linky s obrázkami aby som vedela čo to je: maternica otočená dozadu a dá sa s tým vraj aj otehotnieť

@gabikasz držíl palčeky nech je tých vajok čo najviac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre