Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
17. mar 2011

@rienok svata pravda🙂)

gabinkaa
17. mar 2011

@rienok mne také nič nenavrhoval aj keď máme za sebou 2 neúspešné IVF, asi sa mu to zdalo málo, no škoda, na kávičku by som veru zašla so spriaznenou dušou, nemôžem toto preberať s hocikým, kto to nezažije, nevie to pochopiť...... ako sa Ti páči v BA?

gabinkaa
17. mar 2011

@martini to som našťastie nemala, ale vždy som mala krátky protokol, teraz mám sof, vraj aby boli kvalitnejšie a menej, tak neviem ako to bude postupovať, zajtra idem na tú kontrolu, uvidím čo sa vo mne deje, dúfam, že budeš mať pravdu a bude tam také čísielko, aby som sa vytešovala

gabinkaa
17. mar 2011

@kajka39 to je mi ľúto moja, že to takto dopadlo, ale určite sa to podarí, len treba dúfať, ťažko sa hľadajú slová útechy ☹

martini
17. mar 2011

@mircalla no idem jaj ja kuknúť čo sa dá písať v téme fajčenie v tehotenstve... Veď tam sa napíše, že fajčiť sa nesmie a je to vedecky preukázané a téma je ukončená ...

mircalla
17. mar 2011

@martini ani nekukaj, ja som hlupa, ze som sa vobec zapojila a rozculila

rienok
17. mar 2011

@martini nechoď tam, naozaj ja som mala tlak 200 ked som citala tie idiotské názory 😠
@gabinkaa zvykla 😀 ja som bola taký svetobežník, každú chvíľu niekde inde,takže to nebolo také ťažké.No veď keď budeš mať cestu do BA tak sa ozvi ... pošlem cez IP telefón 😉 inak nosím šťastie 😀

ninockaskv
17. mar 2011

ahojte, ja som tam dnes tiez nakukla, neviem, ci som akurat mircallin komentar zbadala.. no ale des.. ale to je presne o pristupe.. ja aj keby som spontanne otehotnela a som fajciar, tak prve co urobim, je maximalna snaha o skoncenie.. ved to je jasne ako facka, ze to skodi mimcu a ja osobne ich hadzem do jedneho vreca s alkoholickami a nakromankami, ved ked nevladzu presta su zavisle a zavislost je zavislost..a ked ich ani dieta nevie presvecit 😠 😠

@gabinkaa zajtra kontrola? tak drizim palec 😉

ninockaskv
17. mar 2011

inak ja som tiez na "drogach" ☹ ☹ ☹ vcera som bola u homeopatky, nech mi da nieco na psychiku, na povzbudenie, tak som nafasovala koktail s homeopatikami a trosku dusevnej hygieny 😕 😅

gabinkaa
17. mar 2011

@rienok dík, tak šťastíčka potrebujem veľa, len aby aj Tebe niečo zostalo 😉

gabinkaa
17. mar 2011

@ninockaskv veru zajtra a sledujem trasu na nete, aby som trafila 😀 som zvedavá ako dopadnem, dík za palec

ninockaskv
17. mar 2011

@gabinkaa muz ta nemoze odviest.. som to nejako nezachytila, ze preco ides sama.. ja by som sa urcite stratila, ale neboj, verim, ze ty vsetko v pohode najdes a kontrola dopadne ok.. ked uz mame take magicke tyzdne na konovi 😉

rienok
17. mar 2011

@gabinkaa jasne, ale šťastie sa delením zväčšuje to nevieš 😉 ?? držím palčeky nech to dobre dopadne
ozaj piješ červené vínko bo ja hej 😀 ?
@ninockaskv no veď ale ony, si myslím, nie sú schopné pochopiť aký zázrak je otehotnieť a donosiť zdravé dieťa! no škoda sa rozčuľovať . no psychohygiena lepšia ako lieky.

martini
17. mar 2011

@gabinkaa Aj ja držím palce a šťastnú cestu. Ideš cez BA a prideš do Brna z diaľnice smer z BA?

Ja som dnes skoro celý deň prespala, tak som zvedavá čo budem robiť v noci... Snažím sa kloktať slanú vodu, fuj ma z toho napína a teraz som si urobila olejový teplý zabal na krk. Také rady som dostala, tak skúšam.

gabinkaa
17. mar 2011

@ninockaskv je v robote, chodí na týžňovky, aj ma to hnevá, som akosi zvyknutá veľa vecí vybavovať sama, na prvej konzultácii bol a uvidím čo povedia čo a ako a na dôležité návštevy centra ide samozrejme so mnou

gabinkaa
17. mar 2011

@rienok no dnes som si dala večer, prišla som asi o pol 9 z práce, ale bola som si kúpiť červené, teraz mám alibernet, ten názov ma fascinuje a neviem prečo 😀 ale je to jedno z najtmavších vín, má krásnu červenú hustú farbu, len neviem ako sa to znáša tabletka a vínko 😀 ale zatiaľ fungujú tak neviem, som si urobila takú pohodičku 😀

gabinkaa
17. mar 2011

@martini tak sa pekne lieč a skúšaj babské recepty, aby sa rýchle uľavilo, nejdem na diaľnicu, idem cez dediny, cez Hodonín, tá diaľnica trasie ako potvora, to je prvá diaľnica postavená a je betónová a na nej asfalt, ostuda, že po takej ceste sa tam musíme trepať, najhoršie na trafenie je mesto, ale ja sa niekde spýtam, s tým nemám problém,

baby dnes sa mi na porade smiali, včera som zablúdila v Ba, samozrejme som si zobrala taxík aby ma zaviezol na danú adresu a oni sa dohovárajú vysielačkami a kolega dnes na porade v TT sa ma pýtal, že čo som robila včera v BA,
takže chalami mali šou na môj účet 😀 😀 😀 😀

rienok
17. mar 2011

@gabinkaa ja mám tiež alibernet 🙂 chateau Topoľčianky ... tak teda na zdravie, na úspech, na detičky 😵 😵 😵

gabinkaa
17. mar 2011

@rienok no supéééééééér 😀 ja mám víno Nitra neskorý zber, dobre mi padlo.....teda nazdravie a hlavne na detičky 😵 😵 😵 😵

martini
17. mar 2011

@gabinkaa oki, pýtala som sa preto, že ak by šla z diaľnice, tak tam za tunelom netreba minúť odbočku. Ale ty len sledujú tabule na BVV a to už nejak trafíš. A na zdravie a na endometrium ;)

gabinkaa
17. mar 2011

@martini však som na seba nahnevaná, že už som tam bola, len ja mám strašnú orientáciu, ja musím stále blúdiť ☹

lumcag
18. mar 2011

@rienok
cvičila jsem ji přesně rok a jak jsem otěhotněla pokračovala jsem až do porodu. Né, že bych chtěla, ale musela jsem. A postupně mi Babičková cviky odbourávala.

@mircalla
Nevím co ti nakecali, ale přeléčit se to musí. Já byla také na IVF, však si to přečti v mém albu

mircalla
18. mar 2011

@lumcag prosim ta nebav sa so mnou v style, neviem, co ti nakecali, my sa tu tymto stylom nebavime....dakujem. pokial viem, tak to je dany stav a preliecit sa neda

mircalla
18. mar 2011

okrem toho som pisala, ze neviem, ci mame na mysli to iste, ja mam na mysli protolatky proti spermiam a tri krat som s nimi bola tehotna

ninockaskv
18. mar 2011

ahojte, tak ja som zmoknut a premocena prave dorazila do prace, bola som rano u gynekologicky po rerept na kyselinu listovu, na kontrole po operacii a dohodnut si predpisovanie utrosu 😉 a zena mala uz rano o 8 sklz pol hodiny, meskal a zobrala dve mimo objednania, samozrejme hadajte co??? jedna tehotna akurat vyliezala z ordinacie, ked som isla dnu .. 😠 😠 😠 rocnik 89 mala na karte.. akoze vsade ma prenasleduju 😖

a pytala som sa jej na kupele a ona ze to nevypisuje a neposiela, ze to mi mal spravit operater, ale ze si mam zavolat do poistovne a spytat sa na to a ona mi s tym pomoze.. baby, do prdele.. kto to ma na starosti? to si mam fakt sama obehat a vybavit?? 😒

inak sa ma pytala, ze ci cvicim mojzisku, kedy zacnem dalsiu stimulku, taka bola nabudena a ja som tam sedela ako zmoknute kura a vsetko mi bolo totalne jedno.. 😖

@gabinkaa noo tyzdnovky su na nic.. to je fakt 😅 tak nech trafis a vratis sa len s dobrymi spravami

rienok
18. mar 2011

@mircalla no to maš ťažké, asi je teraz nejaké podráždené obdobie 😖
@lumcag naozaj sme sa doteraz tymto štýlom nebavili

@lumcag,@mircalla obidve ste mali pravdu a obidve čiastočne - aha ho, tot od doktora článok 😉 http://www.fertility.sk/riesenie-problemov/imun...

@gabinkaa podaj správu, aj keď zase nebudem celý víkend na pc lebo idem na hory ... opäť 😀

mircalla
18. mar 2011

@ninockaskv ja som mala ist do kupelov s chrbticou, a daval mi to operater...ale neviem ako to je v pripade ako tento. skus zavolat do poistovne a opytat sa, resp, si zadaj pisomny dotaz, mne vzdy na vsetko zatial odpovedali

ninockaskv
18. mar 2011

@mircalla hm.. to robia naschval, aby ma presla chut to vybavit.. no, musim sa do toho obut, nech mam nejake plany

ozaj, pisala som si so stelclom a pytala som sa ho na GEU, tak toto odpisal ☹

Nepoložila jste lehkou otázku :o(. Teorií je několik – jedna z nich je špatná sliznice, ale může to být způsobeno i tím, že katetr s embryi byl při transferu příliš blízko vejcovodu nebo také mohla být embrya vypuzena do vejcovodu kontrakcemi dělohy v časném období po transferu. Jak jsme si říkali, pravděpodobnost mimoděložního těhotenství po IVF je asi dvojnásobná oproti běžné přirozené pravděpodobnosti. Jednoznačné vysvětlení bohužel nenajdeme :o(.

ninockaskv
18. mar 2011

a ze stimulkovat mozem kludne s dalsim menzesom.. 😉 tak mu musim odpisat, ze este chcem pockat aspon dva cykly 😅

tinna13
18. mar 2011

@gabinkaa ahoj, viem asi ako sa citis, ked si nie si ista ci tam zajtra trafis. tiez som tam na druhy krat mala ist sama, manzel ma sice dostatocne vyskolil, ale aj tak mam zly orientacny zmysel.
nastastie nakoniec predsa len mohol ist so mnou aj manzel,
takze drzim palce, nech v pohodicke trafis, nech su vajicka hlavne velmi kvalitne TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre