Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
23. mar 2011

Dobre ranko, tak od dnes som uz zacala chrumat clostil 😉
@lulu10 v RF sa fakt nemusis bat, mne robili ET v nedelu 🙂

pikha
23. mar 2011

ahojte zienky 🙂 srdecne gratulujem vsetkym novym tehulkam 😵 🙂 a nech vam vsetko dobre a v pohodicke prebieha.
@rebeka33 huraa tak bude dalsia baba do partie 😎 🙂 tesim sa, ze ti to dobre dopadlo 🙂 a uz si to len uzivaj teraz.
@gabinkaa drzim palce!!
vsetkym vam kocky, co sa chystate alebo stimulkujete, drzime s Domcou palce, posielame vela lasky a sily do dalsieho boja a nieco male pre stastie 🙂 ~♥ // ♥ // ♥ // ♥~ 🙂

lulu10
23. mar 2011

@cecil36 tak to som rada ze tam vzdy aspon niekto je 😝 a clostil pekne chrumkaj, nech ti chuti 😀 a hlavne nech splni ucel 😉

lulu10
23. mar 2011

@cecil36 mám este dotaz 😅 moze byt aj pri total zlej morfologii-(teda pri nasej 99% 😅 ) fragmentacia ok?teda do napr.25%? napisala som to ako tatar 🙄 ale chapes ze? 😀

cecil36
23. mar 2011

@lulu10 ok fragmentacia je 10 max 12%. 25% je uz zla fragmentacia a od 30% odporucaju darcu. Co sa tyka tej zlej morfo, tak mne to geneticka vysvetlila tak, ze cim horsia morfo, tym horsia fragmentacia. Ale zas, ze uz mali aj pripady, ked chlap s normospermiogramom a dobrou morfou (on ok, zena ok a nedarilo sa otehu), mal zlu fragmentaciu. Tak asi je to indi vidni. Ale ty vobec nestresuj a pekne vyckaj na vysledky 🙂
@pikha ahooj, nejako sme sa minali. Ako sa ti dari? Domca poslucha? 🙂

callex
23. mar 2011

ahojte babule.vcera nejako blbol konik tak sa mi nedalo sem ani ist ked som mala zrovna cas.
@rienok ja som napriklad machacova pacientka..s nim komunikujem cez meily a viem ze on je v RF len dvakrat do tyzdna tusim.takze ked mi robil OPU tak som bola milo prekvapena ze tam bol.ratala som s tym ze ma bude robit niekto iny.kazdopadne oni su vsetci velki profici.a info si odovzdavaju.a neboj urcite budes mat schopne vajicka.inu moznost ti ani nepripustame.
no jo a chlapi nas nechapu..keby mali oni podstupovat to co my tak ludstvo ide do zaniku.nech si uziju aj nase hysaky..aspon si budu viac vazit ked je pohodicka., 🙂

callex
23. mar 2011

@miminkad ako ti navrhovala martini..skus ten helios doporucia a urobia ti vysetrenia a potom sa rozhodnes.co sa tyka IUI a IVF ani pri jednom nemas 100% istotu ze to vyjde..ci mas alebo nemas stres pracu.ak ste ok aj mm tak IUI by aj stacilo na zaciatok. a ked sa to nepodari potom si daj urobit napr.laparku. podla mna ak nemas nejake zdravotne problemy..bolesti v podbrusku a podobne tak je laparka momentalne zbytocna zataz na organizmus. mne ju uz navrhovali dvaja lekari ale v RF ma odhovorili ze som este mlada a netreba telo zatazovat dalsou narkozou ked to nie je nevyhnutne. co sa tyka inych vysetreni..pockaj co ti doporucia urobit.ja som bola takisto iniciativna a dala si kadeco porobit a napokon sa na to nik ani nepozrel alebo povedal zeto bolo zbytocne.a zabila som behanim po lekaroch mimimalne pol roka.
@rebeka33 joj super ze ste ok..tesim sa. hm ked sa pozriem na tvoje tt tak si vzdy pomyslim ze keby to vyslo tak som mohlo mat take iste cisielko. 😖 ..

miminkad
23. mar 2011

@callex no skusime to tak,ako hovorila martini,ist do martina,dat si tam porobit vysetrenia a potom uvidime.no ono nemam len stresovu pracu,ale aj fyzicky narocnu.casto dviham velku zataz.no to budem musiet toto vsetko potom vyriesit.sme s mm ok,jedine mi kolisal prolaktin,co sa dalo aj vysvetlit,bolo to kvoli praci.no laparku mi doporucil moj gynekolog,ze aby sme to mali vsetko a vraj martin to bude chciet.ved ak by to nebolo nutne,tak by som to rada zrusila.pojdem si vypytat zaznam od gynekologa a uvidim.ty si bola aj v martine?je tam treba aj nejaky doporucujuci listok?

cecil36
23. mar 2011

@callex @miminkad vam nerobil vysetrenia gynekolog? Teda mne spravil vsetko a co nevedeol sam,na to mi dal odporucaci listok. Ale HP + stitku, urea a mykoplazmy a vsetky prenosne veci mi spravil on. Jedine, co sme boli inde bol spermiogram + imunologia (KE- neviem, ze by sa to robilo inde na SK), trofoblast (v heliose MT) a fragmentacia DNA, genetika v BA. Do centra som sla uz s hotovymi vysledkami. Okrem fragmentacie som neplatila nic (aj ta sa da spravit v KE zadara, len sa mi nechcelo trepat sa kvoli tomu cez celu republiku 😀 ). Ale jasne, v kazdy gyndos je iny.
@miminkad, @callex ma pravdu, na laparku je cas, najmä ak nezvazujes iui 🙂

cecil36
23. mar 2011

baby, ktore mate alergiu a sli ste na OPU vysadzovali ste lieky?

miminkad
23. mar 2011

@cecil36 no moj dr mi hovoril,ze ideme na to systematicky,profily mam robene,stitku opakovane v norme,teraz si idem brat predoperacne,tak si dohodim aj tie mykoplazmy,chlamydie,syfilis,spermiogram mame,ale tu imunologiu a ostatne nie.on vravel,ze nech uz martin si povie,co a ako.snad vie,co robi,lebo sa tam pozna s nejakym dr osobne,tak asi maju isty dohovor,lebo aj urcite lieky mi kvoli tomu nedaval.takze este nas asi teda caka cesta do KE kvoli tej imunologii.ci na tu imunologiu netreba ist do KE?ako v tomto sa moc nevyznam,ale my ked v robote berieme urcite vysetrenia,ktore sa nerobia u nas,tak material posielavame sanitkou do prislusneho laboratoria.no nastastie ideme do martina pred laparkou,tak uvidim,co povedia,bolo by fajn,keby na nu nemusim.no ja by som asi bola radsej za IVF,IUI ma nejak odradza.mam z neho obavy.

cecil36
23. mar 2011

@miminkad tu imunologiu je fajn mat a nahradza postkoitalny test. Len tam sa to robi tak, ze mm odovzda vzorku ejak. a ty krvicku. Ci sa to da zaslat neviem, my sme boli osobne. Ale skus sa opytat. A preco si viac za ivf? Ved to je ovela narocnejsie na telo zeny. Samozrejme, ak pojdes na ivf nepotrebujes laparku, na iui ano. Ale ak mas dobry spg aj imuno, velakrat staci aj iui 🙂

miminkad
23. mar 2011

@cecil36 tak uvidim,co nam v martine povedia ohladne tej imunologie.spg sme mali dobry.mam z IUI strach,ze je to menej uspesne ako IVF.neviem.tak som zvedava,co nam tam povedia a kam nas este poslu.len si to neviem casovo predstavit.ale snad to nejako zvladneme.

cecil36
23. mar 2011

@miminkad ani v ivf nemas zaruku 😉 ja mam za sebou dve neuspesne ivf-ka + ICSI a teraz stimulujem na tretie. A to som podla lekarov ok. Jasne, pri ivf je trocu vyssia sanca ako pri iui, ale aj ked ti spravia ivf-ko a spermiu napichnu do vajka, nezaruci to, ze sa aj uhniezdi a dobre vyvija. Je tu vela bab, co maju za sebou 5,6,7 ivf a stale nie su tehu. Moj osobny nazor je, ze ak sa nic nenajde (teda okrem prolaktinu, co riesis), tak by som zacinala od najjednoduchsich metod. A na klasice ivf (ak by som bola zdrava a nemala probleny s tvorbou vajok a podobne) by som nesla, vzdy je tu predsa softik 😉 Drzim palce 🙂

miminkad
23. mar 2011

@cecil36 dakujem moc.aj ja drzim tebe.no podla mojho dr nevidi pricinu,preco by sme nemohli otehotniet normalne.napriek tomu,ze sme v podstate obaja ok,to nejde.uz jednoducho nema vyznam cakat a dufat v zazrak.musime to riesit.tak uvidim,co nam tam povedia a podla toho sa rozhodneme ako dalej.

martini
23. mar 2011

@miminkad Keď sa ťa môžem opýtať - koľko máš rokov a mm? A koľko sa už snažíte? - tak, že máte plánovaný styk? Má tvoj gynekolog ultrazvuk? Robil ti folikulometriu a plánovali ste tak keksik? IUI nie je zlá vec a ja síce som laparku mala (tiež ma na ňu poslal gyndoš), ale keď som bola v CARe v BA, tak sa ma na to ani nepýtali, len povedali, že keďže sme obaja ok, tak najprv skúsia IUI. Laparka sa nemusí podľa mňa robiť automaticky pred IVF. Mám kámošku, ktorá už čaká v KE na schválenie žiadosti a na laparoskopiu ju nikto nikdy neposielal. Laparoskopia ma zmysle, ak je dôvodné podozrenie na napr. endometriozu (ak ju vidno pri sono alebo ak máš zvýšené CA 125) alebo pri sono vidno nejaké miomy či cysty alebo dokonca zrasty). Ja som bola na laparoskopiu síce presne ako ty, preventívne, pričom nič nenašli...a musím povedať, že dnes to ľutujem. Keď ma poslal lekár v CARe v KE na druhú diagnostickú laparoskopiu, tak som povedala, že každý rok do narkózy sa dávať nebudum, len aby skúsili, či sa náhodou niečo medzičasom neobjavilo... a z CARu v KE som odišla do RF, kde mi povedali, že načo laparka v mojom prípade opäť, a v MT povedal, že je to na diskusiu. Napr. v Heliose v MT povedal aj, že je fajn napr. na začiatku robiť u gynekológa folikulometriu, brať clostilbegyt na podporu rastu vajíčok a ovuláciu a potom pichnúť pregnyl, aby sa vajko uvolnilo a zabezpečila naisto ovulácia... Ja som brala clostil dlhšie, aj folikulometriu som mala, ale ten pregnyl mi nepichal a keby som dnes mala 28 rokov, tak by som to takto urobila - aspoň pár mesiacov...obzvlášť, keď vám nič mimoriadne nezistili (inač ani nám a v MT povedal, že budˇ máme problém, na ktorý sa nedá prísť alebo máme fakt smolu). A ešte ti poviem a to úúúrčite potvrdia všetky baby - IVF je fakt riadny zaberák (fyzicky a psychicky). Ja mám psychicky dosť náročné zamestnanie , som zvyknutá na riadne psychické vypätie a stres, ale IVFka boli pre mňa neskutočnou skúškou...nikdy v živote mi tak ťažko nebolo....jasné, každá z nás to znáša inak, ale vo všeobecnosti je to fakt tzv. o držku.
@lulu10 Výhoda RF je (okrem iného) aj v tom, že je to väčšie centrum a je tam asi 5 doktorov, ak nie viac... a nie ako v Heliose, kde je jeden, ktorý sem tam musí aj oddychovať.
@rebeka33 jé supér, ďalšia baba.... teším sa s tebou.... A prečo ti stále odporúčajú tú amniocentézu, veď tie zlé čísielka pri triple testoch sa vysvetlili...či to automaticky kvôli veku?

miminkad
23. mar 2011

@martini ja mam 30 a mm 33.snazime sa uz viac akko dva roky.ano,gynekolog ma sono,aj mi robil folikulometriu,aj hovoril,kedy je najvhodnejsi cas na keksik.ja mam sono ok,ziadne zrasty,cysty,endometrioza.fyziologicky nalez.onkomarkery vratane CA 125 mam v norme.no tak sa v MT na prvej konzultacii spytam,ci je nutne ist na tu laparku.bolo by fajn,keby nemusim.teraz som treti mesiac brala soju,co je nahrada clostylu,ale zatial nic.no moj dr sa do toho clostylu a pregnylu nechce pustat,som sa s nim o tom rozpravala.vraj sa o tom bavil s niektorym dr z heliosu,ze oni si to tam radsej nastavuju sami.ze casto je zena potom hormonalne rozhadzana a trva aj dva tri mesiace,nez sa to upravi.tak asi uz len cakat,co nam tam povedia.

rienok
23. mar 2011

@callex ďakujem už som to rozdýchala 🙂 a aj polovička, už sa na to zase kukam inak

@kajka39, @rebeka33, @martini, @cecil36, @gabinkaa, @lianka7, @mirinda10, @ninockaskv,@callex, ďakujem za povzbudenie 🙂 prišlo v pravý čas a od tých správnych báb 🙂 som vám veľmi vďačná ... už večer som sa dala do pohody a vcelku sa teším na zajtra ale som už aj nachystaná nehysterčiť 😀

@martini ty sa stráááášne nudíš 😀 koľko si toho zase popísala, začni písať knihu ... ja si ju určite kúpim 🙂

ninockaskv
23. mar 2011

rebeka33.. super,uz som sa zacala bat, ze co je s vami 😉 amnio.... hm, podla mna zbytocnost, treba si ujasnit, co chces robit, ked vyjdu zle vysledky z amnio (ktore tiez nie su na 100% a nemusia nic znamenat).. kedze nepredpokladam, ze by ste prerusili tehotnestsvo, ja si myslim, ze je to zbytocna zataz organizmu... a moze to sposobit aj potrat 😉 😉 😉 v kazdom pripade sa musite rozhodnut vy, je to vase tehu 😵

ninockaskv
23. mar 2011

@rienok dobre bude, raz zle predsa musi skoncit a bude dobre.. drzim vsetky palce 😉

cecil36
23. mar 2011

@rienok ahoooj som rada, ze uz je lepsie 🙂 Neboj teraz to musi vyjst 🙂

martini
23. mar 2011

@rienok 🙂 ukecaná a na PNke 🙂... a to som len druhýkrát v živote (prvý, keď som bola na tej laparke v nemecke)...kebyže som častejšie, tú knihu napíšem 🙂...ale publikujem články v odborných časopisoch, tak ti pošlem 😉 😀 ...asi by ťa unudili. Aj teraz mi jeden treba dopísať, ale keby sa mi chcelo...radšej tu klábosím s Vami 😎
A ty kedy zajtra máš byť v RF? Nech môžem držať palce... a môžem ich aj držať reálne, aj tak nič nerobím hihi

rienok
23. mar 2011

@cecil ano, veď nádej zomiera posledná 😉 , ty si dnes začala stimulku všakže? Tak držím palčeky nech to už vyjde 🙂
@martini no pošli dačo, nech viem čím si výnimočná 🙂 zajtra mám kontrolu o 10,30 tak uvidíme ako sa to vyvíja. hneď ako sa dostanem k pc tak dám vedieť
@pikha ´d akujeme a veríme že pomôže 😵

cecil36
23. mar 2011

@rienok ano od dnes som stimulantka 🙂 A dakujem, snad uz pride mimi. Baby papali ste niektora anopyrin pred OPU? Ja mam MTHFR tak rozmyslam ci nenasadit 🙄

rienok
23. mar 2011

@cecil36 no ja ho mam po OPU predpisany spolu s prednisonom tiež mam MTHFR

cecil36
23. mar 2011

@rienok aha takze sa dava az po OPU? Tak to potom pockam a spytam sa dr. v pondelok 🙂

rienok
23. mar 2011

@cecil36 😉 ak by si ho potrebovala skôr tak by Ti ho nasadili, ale dobre že hovoríš zajtra sa aj ja spýtam, že či teda mám niečo začať ešte užívať keď už tak už

cecil36
23. mar 2011

@rienok no dr. nevedel, ze mam mthfr lebo vysledky som dostala az nedavo, tak preto sa nevyjadril. Ale spytaj sa ak mozes, aspon budem vediet i ja. Ty mas ktoru mutaciu? hetero ci homo? 😉

rienok
23. mar 2011

@cecil36 no nemam to tu, ale myslim ze hetero ale vsetci mi hovoria ze je to v poriadku tak im musim verit 😅

cecil36
23. mar 2011

@rienok ja mam homo a tiezu vsetci vravia, ze to je ok, aj hematologicka, tak tiez verim 😅 , ale uz chcem hrat na istotu, i ked ta asi neexistuje 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre