Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
8. máj 2011

@rienok a kolko vajicok si mala predtym, ked si si vypytala teraz vyssiu davku? nemali ste mrazacikov?
no tak si par dni poplaces z hormonov, no a co - hlavne, ze to bude uspesna stimulka 🙂

rienok
8. máj 2011

@leamax no ja som mala naposledy 3 sice sa všetky oplodnili ale jedno bolo zlé...vkladali 2 a neuchytili sa. Predtým som mala 2, 5, 1, 2, 3 vtedy ked som mala 5 tak som mala aj PK . Jasne že to vydržím, chcela by som mať tak 6 -8 oplodnených a aby mi ostali aj mrazáčikovia.

leamax
8. máj 2011

@rienok to sa cudujem, preco ti uz nezvysili davku? ci folikov si mala viac, len vajicok tolko? ale aj tak, ja by som si asi pytala vyssiu davku, dobre si urobila, ze si si teraz vypytala, urcite to vyjde uz 🙂

gabinkaa
8. máj 2011

@rienok ja som sa ho tiež pýtala na menopur, kvôli tým látkam FSH a LH, sám potvrdil, že v týchto liekoch to výrobca udáva, v merionale čo som mala minule to vraj môže byť, ale výrobca nezaručuje, tak som si to vypýtala, ale dávky nechal v tej istej výške, skôr som sa ho pýtala na to ako sa dá zabezpečiť, že by bolo viac zrelých vajíčok, vraj jedine dlhšiu stimulku, tak to aj na ten protokol naznačil, ale vraj na sono aby som si ho vypýtala, tak uvidím či sa to podarí

leamax
8. máj 2011

@gabinkaa viem, ze sa to sem asi nema davat, ale aby sme boli v obraze 😉

http://www.ibsa.sk/index.php?id=Merional
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/men...

ja som z toho vycitala, ze by to malo byt to iste 😉

rienok
8. máj 2011

@leamax áno, ale nie úplne
no to je tak, že v menopure je garantované 75 iu FSH a 75iu LH , kdežto v merionale neuvádzajú množstvo LH len že obsahuje FSH a LH 75 iu, tak mi to aspoň vysvetľoval Štelcl, ešte nás upozorňoval že je raz tak drahý (cca) ako bravelle čo som mala predtým. No mne je jedno koľko peňazí dám za injekcie, ale myslím že keby si on myslel že to je rovnaké tak by to aj navrhol 😉
no ja som mala 4 IVFka tu na SVK a furt ma stimulovali rovnako (diphereline, gonal, pergoveris) a teraz som po 1.IVFku tu v RF tak myslim ze preto skusame inak. Myslím, že teraz to už vyjde 😵 😵 😵

ofinka
8. máj 2011

ahoj @rienok aj ostatne babule. uz minule som sa chcela spytat na ten clostil a slizicu. vacsinou mate skusenost, ze ju znizuje. ja som sa na to pytala mojho gynaka a ten povedal, ze ved to nasadzuju babam v beznom cykle pri "riadenej" stimulacii + pregnyl a potom planovany styk v domacom prostredi a ze keby clostil znizoval sliznicu, tak by to cele nemalo zmysel. tak teraz neviem, ze ako to vlastne je. fakt je, ze kym v riadnom cykle beznom mam sliznicu v strede cyklu 12 mm, pri ivf max 8 mm. 😠

leamax
8. máj 2011

@rienok aha, tak hned som o nieco mudrejsia 🙂 akoze, ja sa tym nejak moc nezaoberam, som stastna, ze mi to urobilo tolko embryjok, kolko mame a to je pre mna dolezite 🙂 😵 a bravelle, ako vieme, sa u nas zohnat neda. neviem ako menopur, ale ten asi ano 😉
urcite to teraz uz vyjde 😵 😵 😵
mne nejak nedochadza, ze zajtra mame ET 😵 aspon nestresujem 😀

leamax
8. máj 2011

@ofinka je to pravda, clostyl znizuje sliznicu ale nie u vsetkych. mne to potvrdili asi 4-5gyndovia nezavisle od seba, z toho 3 boli z CARu. ja som napr. z tych, ktorym ju dost znizuje, niekomu nemusi vobec, je to individualne 😉 ale sliznica sa vzdy da este liekmi upravit. pri minulej stimulke som ju mala pri OPU 7mm kvoli clostylu, hned mi dali estrimax a na 3.den, ked sme mali ET, uz bola 9mm. takze asi tak 😉

rienok
8. máj 2011

@ofinka no ja som mala sliznicu v poriadku, tak mi to hovoril Štelcl, ale je pravda že som sa vždy zabudla spýtať na mm 😉
doteraz som mala problémy len 2 x so sliznicou aj to tu v BA a vždy mi po OPU nasadili estrofem. Možno to bude mať nejaký účinok aj taký, ale ja to neviem ani potvrdiť ani vyvrátiť

rienok
8. máj 2011

@leamax to je dobre 🙂 ja pred ET nestresujem, len po ňom 😅

leamax
8. máj 2011

@rienok no tak mas teraz naordinovane nestresovat ani po ET, mas to zakazane 😉 na kedy priblizne ti to bude vychadzat?ja sa zajtra aspon budem musiet tvarit maximalne v pohode, kedze nejde so mnou muzik ale zhodou okolnosti ta tehotna svagrinka 😵 a nevie nic 😀 😵

rienok
8. máj 2011

@leamax budem sa snažiť 🙂 a ako to chces zakamuflovať pred tou švagrinou? ju necháš niekde vonku mimo budovy ? držím palčeky veeeľmi 😵 😵 😵 😵

leamax
8. máj 2011

@rienok dakujem za prsty 🙂
no ona ide aj so snubencom, tak oni ostanu vonku. muzik im nahovoril, ze idem na nejaky pohovor ohladom roboty 😀 😀 😀 ale ak im nahodou docvakne a opytaju sa, tak uz asi nebudem velmi zatlkat. tak co budem klamat, ked tam uvidia velku tabulu RF, nie 😀

rienok
8. máj 2011

@leamax ja si tiež myslím ... ak patria k rozumnejším tak v pohode, ak nie tak sú tam aj iné oddelenia 😉 ty si zdravoťáčka nie?

leamax
8. máj 2011

@rienok ano, da sa povedat, ze som 😀 uvidime ako sa postavia k tomu, ze kde sme sa vlastne ocitli. podla toho sa potom zariadim 😉 😀

gabinkaa
8. máj 2011

@leamax rienok už reagovala, ja len potvrdzujem, že Štelcl to aj nám tak vysvetľoval, preto som radšej zvolila menopur, je to finančne náročnejšie, ale ak to má pomôcť tak radšej zaplatím, len nech už viac nemusím stimulovať, je to fakt náročné

leamax
8. máj 2011

@gabinkaa jasne, mne to nikto nevysvetloval aky je medzi tym rozdiel, len som sem hodila, co som nasla 😉 samozrejme, kazda z nas radsej da aj viac penazi, len aby to uz vyslo, to je pochopitelne 😉 a verim, ze tentoraz to uz vyjde 🙂 😵

gabinkaa
8. máj 2011

@leamax to nevadí, že si to sem dala, aspoň sme si to osviežili, ale Tebe držím palečky na zajtra, ako ste dohodli tú dopravu?

leamax
8. máj 2011

@gabinkaa dakujem, neviem, ci sa sem potom zastavim, snad sa mi podari 😵 dopravu mam dohodnutu, ide so mnou ta tehotna svagrina so snubencom 😉 budem sa na nu lepit, nech aj na mna prejdu tehu virusiky 😵 😵 😵

gabinkaa
8. máj 2011

@leamax tak nech to dobre dopadne, aby si si priniesla bobáčikov dobre domkov 😉

leamax
8. máj 2011

@gabinkaa dakujeeeeemmmm 😵
rozmyslam ako sa zabavim aby som na to nemyslela do testovania. nieco budem musiet vymysliet 😉 hlavne nieco nenarocne, co mi ale zamestna hlavu 😀 kazdy napad dobry, tak sup sem s nimi

gabinkaa
8. máj 2011

@leamax budeš PN, veru niečo nenáročné, ja som chodila do roboty, ale mám ľahšiu prácu,

martini
8. máj 2011

@leamax zajtra si daj implantovat pekne blastocysty 🙂 držím prsty.
@rienok ako sa cítiš ? Nadcha dúfam ustupuje.

leamax
8. máj 2011

@gabinkaa ano, budem PN. tak ja mam zas hlavne psychicky dost narocnu robotu a hlavne - stale sa nahanam lietam ako odtrhnuty plagat, tak preto som si dala PN. hmmm, tak co budem robit?
@martini dam, dam🙂 dakujem za prsty

miminkad
8. máj 2011

@leamax zacni strikovat 😀 super,ze mas odvoz.zajtra drzim palce 😉

leamax
8. máj 2011

@miminkad 😀 😀 😀 aby som si to potom mohla nosit aj do cakarne na gyndu, co 😀 ale vazne - som rozmyslala, ze sa zacnem ucit vysivat 😉
dakujem za prsty

miminkad
8. máj 2011

@leamax 😀 😀 😀 mozno by si teraz aj pre male ustrikovala svetrik 😉

leamax
8. máj 2011

@miminkad 😀 no mozno. este ma nalomis a fakt sa dam na to strikovanie 😀 ale to zas budem mysliet na male

miminkad
8. máj 2011

@leamax no ono nan budes mysliet aj tak,s tym nespravis nic.tak nakup radsej vela testov a skus aspon par dni vydrzat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre