Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
23. okt 2010

@kvakuska ,

jeeeej, dakujem za vysvetlenie...a nadej navyse 🙂

gerdusha
24. okt 2010

tak dnes som volala opat do reprofitu. Mame 1 osembunkove, 2 sestbunkove a 1 patbunkove. Zajtra transfer. Dufam, ze to bude stacit 🙂
Kolko embryi vkladaju v Reprofite?

mircalla
24. okt 2010

zvycajne 2, zavisi od kvality. gratulujem

gerdusha
24. okt 2010

@mircalla ,
uz som myslela, ze som vsetky odplasila 🙂

snazim sa najst nejake info, kolkobunkove by mali tie embrya pri transfere byt, ale moc sa mi nedari...

mircalla
24. okt 2010

a kedy bolo OPU?

gerdusha
24. okt 2010

@mircalla ,
vo stvrtok rano

mircalla
24. okt 2010

ok, takze na 3. den si mala osembunkove, co je jednotkova kvalita
2 sestbunkove, tie su tiez este fajn, nie su sice jednotkove kvalita, ale tiez to mozu dotiahnut do blastocysty

mas predlzenu kultivaciu, takze zajtra (5. den) by mali byt v stadiu blastocysty. to osembunkove by mala byt blastocysta a treba verit, ze aj pripadne sestbunkaci

gerdusha
24. okt 2010

@mircalla ,
aha...DAKUJEM za vysvetlenie! Nikdy som to este nemusela studovat, je to moj prvy ET...a IVF vobec...tak som este taky novacik v tomto

modra
24. okt 2010

Baby tak predsa to budu dvojky 🙂 to jedno sa nam nejako schovavalo 🙂 🙂

modra
24. okt 2010

@gerdusha urcite to bude stacit do zajtra ti to 8 bunkove este podrastie a to bude super.. mne vkladali jedno 8 a jedno 10 a vidis obidve sa drzia 🙂 zatial ... urcite vam to vyjde

gerdusha
24. okt 2010

@modra ,
wooow..blahozelam!!!!

modra
24. okt 2010

@gerdusha dakujem 🙂

kvakuska
24. okt 2010

@gerdusha no ať počítám jak počítám, tak zítra nebudeš pátý den od OPU (jak je při prodloužené kultivaci běžné), ale teprve čtvrtý den, tak to nečekej blastocysty, to osmibuněčné by mohlo být morula, ta šestibuněčná by mohla být počínající morulky ... a co ty víš, třeba i to dnešní pětibuněčné překvapí 😉 ... hlavně buď v klidu a pozitivně naladěná 😵 ... hodně štěstí 😎 🤐

gerdusha
24. okt 2010

@kvakuska ,
ked mi budu robit ET, budem uz 4,5 dna po opu 😀 😀 ...teda..hm..pocitam teraz ja...4,25 dna 😀...

musim si nastudovat, co je to morula 😀

gerdusha
24. okt 2010

aha..cize najprv morula a potom blastula...cim je vyssie stadium vyvoja, tym je vacsia sanca, ze "TO" bude silnejsie a zivotaschopnejsie?

kvakuska
24. okt 2010

@gerdusha podívej se na ten obrázek co ti dám pod tento text, tam je to sice popsáno při přirozeném oplodnění, ale ono se to uměle vyvíjí úplně stejně ... dny od OPU se počítají na celé dny, žádné půlky a čtvrtky dne se tam neberou 😀 a jako první den kultivace se počítá den po OPU (čili u tebe pátek) ... proto zítra čtvrtý den ... není přímo prokázané, že čím dál ve vývoji se embrya dostanou, tím větší je šance na uchycení, je to spíš o tom, že v pokročilé fázi kultivace už se dají opravdu vybrat ta nejschopnější embrya a ta samozřejmě mají větší šanci než embrya pomalá

tady je ten obrázek: http://www.gsospg.cz:5050/bio/Sources/Photogall...

gerdusha
24. okt 2010

@kvakuska ,
to ti je super obrazok...velmi pekne dakujem.
takze podla toho obrazku mam len 1 "normalne" embryo..tie zvysne su slabsie

kvakuska
24. okt 2010

@gerdusha nezapomeň že při OPU jsi neměla všechhna vajíčka zralá, čili ta která potřebovala ještě pár hodin na dozrání jsou samozřejmě oproti těm zralým pomalejší, protože se prostě oplodnila o několik hodin později ... v tomhle vývoji hrají i hodiny svoji roli ... co ty víš, třeba ta co byla ráno šestibuněčná byla už v poledne také osmibuněčná 😉 ... hlavně klídek, nestresuj se, stejně to neovlivníš, těš se na zítřek až ty své miláčky uvidíš na obrazovce 😵

gerdusha
24. okt 2010

@kvakuska ,
asi to moc prezivam, ze? 🙂 ...ok ok, uz sa klidnim.... 🙂
este raz vam srdecna vdaka za pomoc s informaciami...a dodavanim nadeje 🙂

kvakuska
24. okt 2010

@gerdusha jo uklidňování ostatních, to mi jde ... dodávání naděje ostatním, to mi také jde 😠 ... ale pokud jde o mne, tak i při mém asi desátém pokusu stresuju úplně stejně jako při tom prvním 😝

rikuska21
24. okt 2010

ahojte, chodi noektora z vas k Stelclovi???dnes som mu pisala mialy tak uvidime co odpise a ako poradi, chcela by som to bududci mesiac skusit u neho, neviete aky je odbornik??

mircalla
24. okt 2010

@gerduscha @kvakuskama pravdu, som to zle vyratala, prepac, zajtra je fakt 4.den
len ma to zmiatlo, lebo transfer sa zvycajne robi na 3. ci 5. den (ak je PK), je to ako ti pisala kvakuska
v stadiu blastocyst su embrya ma 5.den, ak su kvalitne
tie 6-bunkovemozu este zabodovat
@rikuska21 ja som chodila, bola som spokojna
@modra no toto dalsie dvojky

karlito2
24. okt 2010

ahojky ja sa pridám k vašej debate. Bola som na odbere v sobotu po soft stimulácii. a dnes som volala z troch vajíčiek sa oplodnilo len 1 a tie dve vraj boli nezrelé. Mám si zajtra ešte volať, myslíte že tie dve si to ešte rozmyslia?🙂

gerdusha
24. okt 2010

@karlito2 ,
ja som na druhy den po opu volala a povedali mi, ze z piatich boli iba 3 zrele a dve z nich sa oplodnili. na dalsi den mi povedali a dnes znova potvrdili, ze jedno z tych nezrelych dozrelo a mam oplodnene 4 embrya...takze si to este asi mozu rozmysliet. 😉

gerdusha
24. okt 2010

@kvakuska ,
ono to je asi tak vo vsetkom...vzdy sa lahsie inym radi 🙂 , sama to tiez poznam.

zelam aj tebe vsetko dobre!

julietka
24. okt 2010

@karlito2 ja som mala presne toto iste, mala som tri vajka, z toho dve nezrele a oplodnilo sa len jedno, ktore mi aj vlozili..mala som len slaby testik, asi sa na chvilu aj uchytilo, ale potom odislo..ale necakala som a nerobila si prestavku, hned som vysadila utros aby prisla MS ktora aj prisla a hned na druhy den som zacala pichat merional a sla bez prestavky do dalsieho kola a mame nase dvojky 🙂

gerdusha
25. okt 2010

baby, co je potrebne zobrat si na ET? znova to dlhe tricko alebo staci sukna?

mircalla
25. okt 2010

nic to je 15 min....vyzleces sa od pol pasa...akurat vodu zo sebou, je dobre mat trochu plnsi mechur

luly3
25. okt 2010

Ahojte 😉 chcem sa spýtať koľko ste po punkcii na izbe???a keď je
krátky protokol, koľko trvá od začiatku po punkciu????a aj ste si
vybavovali pred punkciou predoperačné vyšetrenia????ďakujem 😉

falin
25. okt 2010

@julietka - dakujem. Dufam ze budes mat pravdu a prinesie nam to stastie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre