Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
25. nov 2010

@pikha ďakujem Ti za tieto infošky, v GF ma o niečom takom ani neinformovali, ale Dr Kurecová ma informovala aj o tejto možnosti, uvažujem, že na budúci rok to tam vyskúšam, ale musím presvedčiť môjho drahého, aby to ešte skúsil, lebo povedal, že asi to nemá cenu, že už sme starí, vieš je to veľa peňazí investovaných, cenník z RF máme doma

pikha
25. nov 2010

@gabinkaa nemas zac 🙂 verim ze pomoze.. a ze ste stari znamena co ak sa smiem spytat? A skusali ste iba 2x alebo aj inde predtym? Lebo dva nevydarene pokusy IVF vobec nic neznamenaju.. jasne? 😉

gabinkaa
25. nov 2010

@pikha vieš ja mám 40 a môj má 45 a mám pocit, že rezignoval ☹

pikha
25. nov 2010

@gabinkaa a ako dlho sa snazite ked rezignoval? Dobre, 40 nie je najmenej, ale nie je to nic strasne, bezne sa zeny tohto veku pokusaju o babo cez IVF. Pokial ste fakt skusali IVF iba 2x, za pokus to urcite stoji. A potom-ak mas vdaka vyssiemu veku povedzme slabe vajicka, su tam aj ine moznosti, napriklad darcovske vajicka, darcovske embrya, pri probleme muza su mozne darcovske spermie.. ja byt tebou, urcite by som flintu do zita nehadzala.

gabinkaa
25. nov 2010

@pikha vieš ono je to komplikované, lebo sme mali darcovské spermie, má s tým veľké problémy, skúšali sme to dvakrát, ja by som to ešte raz skúsila, vraví sa do tretice všetko dobré, ale už určite nie v GF

pikha
25. nov 2010

@gabinkaa a darcovske embryjko nechcete? to je narovnako vase a nikto nemusi mat problem. poznam babu s darcovskymi embryami, na jar ide rodit, dlho predlho beznadejny pripad a toto im pomohlo.

gabinkaa
25. nov 2010

@pikha ja by som s tým súhlasila, ale skúsim debatu s niektorým s lekárov v RF čo mi povedia po skúsenostiach s IVF, len neviem aké embryjká mi vkladali I. krát po PK, si to nepamätám, viem, že pri druhom boli 4 bunkové, neviem či to bolo málo alebo dosť, doktor vravel, že boli pekné

callex
25. nov 2010

@zlatanka30 inak sila ze vam dali PK ked ste ju nechceli.ved ta nie je zadarmo. 😖
@pikha Oberta nepoznam.kde sidli?ja chodim ku Krjakovi.
@gabinkaa teraz som mala soft Ivf..predtym ivf s dlhym protokolom.odporucam tak ako ti pise pikha.a 40 fakt nie je katastrofa.a takisto verim tomu ze tvoj mm je uz znechuteny..ale skuste RF.a naozaj vyskusaj soft..je tam mensia zataz na organizmus a aj na penazenku.GF sa stalo bohuzial pasovou vyrobou i ked nie zdarnou..tam sa odpovedi nedockas lebo za dverami cakaju dalsie pacientky a treba rychlo robit a nahanat peniazky.a nase vase otazky ich len zbytocne zdrzuju a mnohych aj rozculuju.bohuzial to tak je.
@olympia kedy mas presny termin? uz sa to blizi..krasny vianocny darcek budete mat pod stromcekom.

pikha
25. nov 2010

@callex Obert sidli na Mostnej v takom zltom dome kde je aj avon centrum.. alebo inak .. zhruba oproti Devils-u trocha blizsie k rieke. On je doobeda v nemocnici a poobede ma sukromnu ambulanciu a je specializovany na take rizikovejsie pripady, preto som k nemu presla. Krjaka zas ja nepoznam, ale chodi tam sesternica a chvali si. Ako sa citis? 😉
@gabinkaa skus, drzim palce 🙂 nevadi ze nevies ake ti vkladali - ako hovoria doktori z RF,kocky to tu uz spominali - deloha je nejlepsi inkubator 😉

gabinkaa
25. nov 2010

@callex ja by som to ešte skúsila, ale už fakt nie v BA, až to troška predýchame skúsim ho naviesť ešte raz, aj ho chápem, že človek sa naháňa, pracuje a potom peniaze len tak "vyhodí", ale mne by to vôbec nebolo ľúto ak by bol výsledok pozitívny, len teraz je nepríjemné čeliť otázkam čo a ako a prečo

zlatanka30
25. nov 2010

@gabinkaa nie nebola som v GF.
@callex to bola sila s tou PK ,ale co uz .po novom roku sa objednam do RF 🙂

gabinkaa
25. nov 2010

@pikha to je mi jasné, len som to chcela vedieť kvôli tomu či boli schopné ďaľšieho vývoja a ja som to nezvládla, lebo mám doma aj dosť starosti, mama je vážne chorá, má alzheimerovu chorobu a je to veľmi náročné

gabinkaa
25. nov 2010

@zlatanka30 ja som tiež naklonená k tomu RF, musím mať prestávku, ale myslím že koniec januára, február by to mohlo byť

callex
25. nov 2010

@gabinkaa no aj psychika tam zohrava rolu...a ako pises nemas to doma lahke.skus na tom nejako popracovat.nauc sa naprik. relaxovat alebo meditovat.
@pikha tak prsia zacali boliet..sice nie cele iba tak nejako poboku, brusko sem tam...zatial nic specificke.

rikuska21
25. nov 2010

ahojte, zdravím vas vsetky
calex, dik za infosky, ja sa uz k machacovi tesim, v sobotu sme 7 den ms, tak neviem ci to nie je skoro, ale aspon uvidime, ako sa to vyvija, inak naozaj je ten pristup lepsi ako u nas, ja som bola sice vo ferticente spokojna, ale nerobia tam soft,

Kajka a ostatne cakatelky-uhniezdovatelky, oddychujte a lezkajte , velmi nam to vsetkym prajem, aby sme mali krasny darcek pod stromcek

Babule, PK je predlzena kultivacia???je to lepsie ako hned vlozit alebo ani nie? mate s tym skusenosti??

takyna
25. nov 2010

@rikuska21 PK je predlzena kultivacia, lepsie je vlozit 2 😉

rienok
25. nov 2010

ahojte ešte stále sa neviem v práci zastaviť, tak si vás len prečítam a frčím ďalej, ale
stimulantkám prajem bohatú úrodu
dievčatám po ET prajem nech to čakanie rýchlo ubehne a nech sú tam //
tehuľkám prajem bezproblémové tehotenstvo a krásne zdravé detičky 🙂

@gabinkaa, @balinka no ja som sa tu pýtala onehdá, že ku komu ... padli 2 mená Koudelka alebo Štelcl. V čase keď som sa rozhodovala mal skôr voľný termín Štelcl a NEĽUTUJEM :D
napriek tomu aký je mladý, tak som sa tam u neho dozvedela viac ako počas celého 1,5 roka a 4. IVF absolvovaných v GF. Aj manžel (47 r) , ktorý na doktorov pozerá skrz prsty ( no po skúsenostiach sa mu nedivím) tak hovoril že by s ním kľudne skočil na pivo :D . Naozaj som sa vôbec necítila nejak divne, aj sme sa zasmiali aj sme prebrali možnosti a postupy. Som odchádzala odtiaľ a vznášala som sa nad zemou. Takže tak, nemyslím si že v tomto prípade je vek rozhodujúci.
Bohužiaľ žiadneho iného Dr som tam nestretla tak nemôžem súdiť. A ešte keďže sme sa dohodli že idem u nich tak mi hneď aj dali protokol a nafasovala som si lieky ... vraj platba potom 🙂
je to len a len na vás, ale myslím že nespokojné by ste byť nemali ..... a keď budete tak už neviem kam by ste mali ísť ;)

prajem šťastnú ruku pri výbere doktora a úspešný výsledok tak skoro ako sa len dá

papap idem makať

takyna
25. nov 2010

@rikuska21 sorry som si to zle prečítala, Rikuska to je úplne jedno v PK sú už embrijká viac bunkové v štádiu blastocysty, a bez PK sú menej bunkové, ja som otehotnela aj s PK aj bez PK, to je individuálne, držím ti palce nech to konečne vijde 😵 😵 😵 😵

gabinkaa
25. nov 2010

@callex psychika je veľmi dôležitá, snažím sa to brať ako to je, síce niekedy je problém hlavne pri hygiene, ale aj to snáď nejako prekúsnem, ak by sa to podarilo, bolo by to veľké šťastie, Ty sa ako cítiš?

gabinkaa
25. nov 2010

@rienok ahojček, pamätám si, že si sa pýtala na RF, ku komu si chodila v GF? inak super správička, naozaj povzbudila a teraz si na tom ako, stimulkuješ?

rebeka33
25. nov 2010

@olympia ďakujem, no pozerám 37tt, už máš niečo dohodnuté? Bude to pekný vianočný darček. 😵
@rikuska ja som otehotnela len po PK, ale zasa v Ke ti dali hociaké vajíčka takže sa to ťažko určuje. No teraz sa z 8 vajíčok pekne rozvíjala asi polovica. Takže pri PK máš o polovicu väčšiu nádej ,že embryá budú životaschopné a uchytia sa. Neviem či to je zrozumiteľné. 😀

martini
25. nov 2010

@gabinkaa Ja chcem len povedať, že keď som bola tento mesiac na OPU v RF, tak so mnou na izbe ležala žena, ktorá mala 47 rokov. Povedala, že bola na OPU už 6tý krát za sebou, lebo si len zbiera oocyty alebo embryá (neviem to už presne) a až následne začnú ET, lebo že im už ide o čas v jej veku, keďže sa už ani nevie do kedy telo bude vyjíčka vôbec produkovať a kedy jej začne prechod... takže tvoj vek je úplne v pohode 🙂 hor sa do toho, RF je fakt iný.

gabinkaa
25. nov 2010

@martini tak klobúk dolu pred tou ženou, to by som asi nezvládla, keď som bola na I. IVF tak ma rodina dosť odsudzovala, že v mojom veku....... toto druhé ani nikto z rodiny nevedel, iba kamarátky, ak prehovorím môjho tak určite už do Ba nie, ale skúsime Brno, aj keď doprava je tam horšia, ale inak ďakujem, povzbudilo ma to 😉

rikuska21
25. nov 2010

Takyna, si poklad, ja som tiez 1krat otehotbńela po pk, tak snad to teraz vyjde

martini
25. nov 2010

@ninockaskv Inač aj ja som sa minule zasmiala na tom oslovovaní s titulmi. Mňa stále oslovujú pani doktorka (som doktorka, ale nie medicíny) a keďže v nemocničnom prostredí mám pocit, že doktor = lekár, tak na toto oslovenie nereagujem, pretože si myslím, že volajú nejakú lekárku 🙂)

@falin Nebojím sa vložiť dve naraz, ani dvojičky by mi nevadili, ale lekár ma stále už od prvej konzultácie prehovára na jedno vždy... že som ideálna na jedno: silné embryjká, dobrá sliznica, mladá (32), málo IVF za sebou a že som útla, tak by to bolo príliš rizikové ak by sa chytili obe...no neviem neviem... pri KET už tie embryjká až také silné nie sú, mladá až taká nie som, snažíme sa už 5ty rok, čo lezie poriadne na psychiku a štíhla som, ale útla určite nie (som vysoká a boky mám tiež dosť šikoré) .... 🙂)

@rebeka 33 Blahoželám k blastocysičkám v brušku...nech sa im tam darí a ako Callex povedala, želáme im pekný 9mesačný pobyt all inclusive 🙂 Koľké embryjká ste dostali do štádia blastocysty? a aké blastocysty ti vložili? Zajtra by si mohla vedieť koľko bude vhodných na zmrazenie, tak držíme palce, nech je zásoba súrodencom dostatočne veľká 🙂)

@rikuska 21 Výhoda PK je, že keď embryo dorastie do štádia blastocysty (väčšinou 5ty deň kultivácie), tak vedia v laboratóriu s väčšou istotou vybrať kvalitné embryo. Súhlasím s názorom Rebeky 33 🙂

@gabinkaa rodina nech sa do toho nestará 🙂)) a najmä tí, čo majú po tri deti... Malá útecha k doprave: ja chodím do Brna z Košíc (6 hodín cesty autom).

A teraz niečo k mojej osobe: včera som bola na krv v 14ty deň cyklu, ako ste kázali 🙂 bol negatívny (to už viete) a dnes som dostala MS...telo sa rozhodlo, že nebudeme zaháľať a tak mi doprialo, že dnes som začala užívať estrofem a prednisom a dr. Koudelka už mi napísal, že 14. 12. mám termín KET...tak som sa rozbela 🙂))

gabinkaa
25. nov 2010

@martini to je fakt diaľka naozaj, ja to mám nejakých 100 km, ale cesta po diaľnici je hrozná, panelová, betonová.....vieš rodina hovorí že v mojom veku je už veľa detí postihnutých mentálne, ale kašlem na to, nech si hovoria čo chcú, ja viem čo chcem ja a idem za tým, Tebe držím palce, aby KET dobre dopadlo

callex
25. nov 2010

babulky ja som sa vas od rana chcela nieco opytat.imunologicka mi predpisala imunor-to je imunitna kura.beriem to raz tyzdenne. povedala mi ze to mozem brat nadalej aj po ET.ale na letaku je napisane:neodporuca sa podavat v tehotenstve , ine kontraindikacie nie su zname.
tak teraz neviem ze co.ci si to dat alebo nie?

martini
25. nov 2010

@gabinkaa pri IVF, najmä pri PK sa vyberú kvalitné embryá a kľudne si daj urobiť aj PiGD, keď chceš mať istotu. Takže ich vyjadrenie nie sú uplné kompatibilné s realitou pri IVF. Takže ich nepočúvame 🙂)

martini
25. nov 2010

@callex ahojky. ja by som napísala do RF určite...lebo ja by som mala problém aj s tým, že zvýšená imunita môže zbytočne bojovať s embryjkami ako nepriateľmi (veď často sa práve po ET imunita napr. Prednisonom znižuje)...a aj ten fakt s kontraindikáciou počas tehotenstva...ak sa dá ta kúra odložiť, tak by som ju odložila asi, jedine, že ti v RF povedia, že je to OK 🙂

martini
25. nov 2010

@gabinkaa nekompatibilnými vyjadreniami, na ktoré netreba brať ohľad som myslela vyjadrenie rodiny ohľadom rizika nie zdravých detí...som to nejak nezrozumiteľne zoštylizovala 🙂

mirinda10
25. nov 2010

@gabinkaa mate presne ako my ja mam 40 a muz 45, pisem si s babou co mala 42 a v RF otehotnela a porodila 2 tyzdne pred nami. Postihnute deti sa rodia aj mladsim, to su hluposti nedaj sa odradit a vyhybaj sa takym ludom, moji rodicia nevedeli, ze chodime na IVF a dozvedeli sa t,o az ked sa nam princezna narodila, necitila som potrebu im to hovorit,moc by to prezivali
drzim silno palceky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre