Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
5. dec 2010

@kajka39 ja tiež beriem 1 tabletku 5mg prednisonu denne.

rikuska21
5. dec 2010

@callex skusime asi este nativ v RF, mozno v januari alebo februari, ale bez liekov, inak mne tehu test nezkkazal ani tyzden po pozitovnej krvi //, az o nieco neskor, ja by som to este nevzdavala, kedze nemas mrchu

@pikha, vobec si sa ma nedotkla, mna taketo mylsienky napadaju casto, mozno by som uz tretiu stratu neuniesla,
ty si bola jedna z prvych prispevateliek na tejto temicke a vidim ze uz si v 9tt, velmi ti drzim palce nech to dotiadnete do stastneho konca,
nam sa podarilo takto minuly rok otehotniet n po Ketku no zial sme prisli v 17tt o malinku, prajem ti aby si si uz v juli pestovala v naruci svoje vlastne babusko,
vlastne vsetkym nam to prajem,

Martiny, preco beries prednison?? vytvaras si prostilatky na trofoblasty???si v procese liecby??, mne tiez zistili v podoli, ale nepodstupila som liecbu,
v care maju na to taky zvlastny uhol pohladu, oni tomu neprikladaju velky vyznam, skor ziadny, tvrdia, ze kazdej by nieco nasli, aj nam povedal stelcl, ze mame slusat naostro aj napriek tomu ze si vytvaram protilatky aj na súermie aj na trofoblasty

callex
5. dec 2010

@mircalla cunderlik nerobil kedysi na sulekovej v nemocnici?veru ta laparka v GF bola riadna hlupost, tam som pri rozhodovani urobila chybu.no ale co uz je to tam.
@pikha veru GF je cudne centrum.bud rada ze nemas osobnu skusenost.vajcovod mi uzatvorili lebo tam sactosalping.na LSK chcem ist na Heydukovu ..onk.ustav sv.alzbety.mam tam gynekologa za ktorym som bola v januari ohladom laparky a problemu s otehotnenim a on mi dal na vyber tri moznosti.prva bola laparka a odstranenie oboch vajickovodov.druha moznost bolo niekolko operacii ktore by mi pomohli..ale to by bolo na roky.a tretia bola:ze mi predpisoval clostyl sledoval ovulaciu a potom boli domace pokusy.ja som k tomu casom pridala IUI.No a ked sa to nevyjde tak sa vratime k bodu jedna.velmi zlaty doktor len ma desi to ze by mi dal prec aj funkcny vajickovod.zavolam mu a skusim ho ukecat ze ak bude ok nech ho necha tak.

callex
5. dec 2010

@rikuska21 tak to je zvlastne ze mate skusat naostro ked mas protilatky voci spermiam,ved tam sa odporuca sexikovat s kondomom pred ET aj po ET.niekto to tu pisal ze vdaka tomu ostal tehotny.a este k tomu aj na trofoblast.ved to je vlastne embryjko..vecsinou davaju na to prednison a mysim si ze si adeptka na jeho uzivanie.skus to potom pri tom native znova prediskutovat v care.
a co sa tyka tvojich obav o dalsiu stratu tak si takisto ako pikha myslim ze tvoje podvedomie ma blok a potom sa postara o zvysok.myslim ze na bloky v hlave by bolo dobre vyskusat jedno centrum alternativnej mediciny v Blave.maju aj program na neplodnost.ja som tam bola dvakrat.po druhom raze sa IUI aj podarilo..i ked nachvilu.pocas toho programu ti zistia ake neduhy sa ukryvaju v tvojom telicku, precistia ti cakry,a pustia ten program na plodnost.navyse tam robi strasne zlata pani.

rikuska21
5. dec 2010

Calex, please napis kontakt do IP a dakujem ti

mne je to tiez zvlastne, ale aj v BA care aj v brne zastavaju doktori rovnaky nazor ze to je skor blbost tie protilatky ako nieco zavazne, tak skusime verit im a uzivat si aspon po rokoch tu intimitu, uz toho bolo vela kedy mame kedy nesmieme atd,

rebeka33
5. dec 2010

@rikuska21 veľmi pekne si to napísala, prajem vám, aby sa vám život naďalej tešil a mohli ste svoju lásku dávať ďalším . 😵
@callex zajtra idem na hematologiu a ku gyn som objednaná na stredu.
@cavik ideš zajtra na tú hematológiu ? Dúfam,že si O.k 🙂
Ja už sa nikdy nerozčúlim a nenechám sa vytočiť a hlavne odídem z práce,lebo som sa vytočila na jednom pacientovi a ešte mm do toho prilieval. Prepáčte,že som Vás tým obťažovala, ale nemám to komu povedať, lebo som zatiaľ neprezradila 🙂 .
Ja zajtra idem za novým Dr. vraj je špička v Košiciach pre ženy čo potrácajú. Tak dúfam,že pomôže. 😵
Prajem pekný týždeň. 🙂

falin
6. dec 2010

@kajka39 - kajka dakujem za popis. Prednison mam 5 mg a beriem 1 rano. A hlavu hore, pozitivne myslenie treba. Ja viem ze sa to lahko hovori a tazsie robi, mna to caka zachvilu

@gerdusha - krasne si to napisala a vystihla

@mircalla - ohladom prikrmov, my sme zacinali ked mala 6,5 mesiaca. Planovala som ukonceny 6-ty mesiac, ale akurat bola trochu prechladnuta a stale pricucnuta, tak som to posunula ked bola oki. Zacinali sme mrkvickou 2 dni, potom zemiacik 2 dni, potom kombinacia mrkva + zemiak a postupne som skusala dalsie. Treba nechat 2-3 dni odstup medzi novymi prikrmami aby si zistila ci nie je alergicky. Ovocie som zacala davat asi az mesiac po zeleninke. Urcite nezacni ovocim, je sladke a potom bude mat problem zvyknut si na zeleninku.
Tie prve porcie boli miniaturne, zjedla 2-3 lyzicky, potom si dala moje mliecko
Vela trpezlivosti prajem a verim ze Filipkovi zachuti 😉

@cavik - ako testiky?? skusala si?

@rikuska21 - mne v car v ba dali pri 3.ivf prednison preventivne a stelcl mi povedal ze v tom mam pokracovat. Tak pri kazdom pokuse beriem prednison. Na imuno sme neboli

@rebeka33 - som zvedava na hcg. Drzim palceky aby sa babulka drzali celych 9m.

v piatok naobed idem pre nasho mrazacika. Boli ste niektore na ketku v rf? Lebo mi dr. pisal ze rozmrazovat zacnu v piatok rano. V ba vzdy den dopredu rozmrazovali.
Vcera sme zahajili lyziarsku sezonu, bolo krasne 🙂

zdravim cely klub 😉

kajka39
6. dec 2010

pekne pondelkove rano 🙂 🙂
@falin-ty si odkial? mozno si uz pisala, ale nepamätam si. Ten prednison som si nasadila sama, dufam ,ze neuskodi....
@callex - mas nieco nove? 😉

callex
6. dec 2010

@rebeka33 to je ok ze nas otravujes...od toho sme predsa tu.takze smelo aj nabuduce.ja vam sem takisto napisem mnoho veci ktore nepoviem ani mm.na stredu drzim palce nech na teba vyskoci obrovitanske HCG.
cavik@ sa nam akosi nehlasi dufam ze to neznamena ze ma zle spravy..dufam ze je len zalezena na chate a uziva si zimicku. 🙂
@falin na piatok drzim palcuchy...mozno ze je dobre ze rozmrazuju v den KET...embryjka idu pekne hned k mamicke do perinky..ako ked ich nechaju v Ba den bludit v nejakej miske.
@kajka39 nove asi tolko ze mrcha stale nikde...a po obede volam za vysledky.

ninockaskv
6. dec 2010

@callex, tak hadam robia, ked som tam volala a teta ma objednala.. 😀 neviem,n ejak som mala v hlave meno stelcl.. takze k nemu som sa..

inak oni tie spravy z operacie su aj tak take vselijake, aj ked som isla do GF tak si pytali spravu z operacie, co mi robili na kramaroch.. a cumela do toho a aj tak jej to nepovedalo uplne presne co potrebovala.. a komentar, viete, ked si to neurobim ja.. tak to z tej spravy sa nikdy neda poriadne vycitat.. no ale som zvedava, co mi povedia v RF lebo ked som sa pytala na sfunkcnenie vajickovodou, tak mi povedala,z e v mojom pripade ja to dost tazke a ze by to mohlo skor znizit sance na IVF.. tak uvidime.. akoze ked uz v tom brne neotehotniem, tak neviem

ja som vcera vecer lahla do postele a zrazu som mala taky utkvely pocit, ze tieto embryjka sa nechcu narodit, doteraz som tak pozitivne sa znazila mysliet.. no co uz ..

musim toho chlapa zase pritlacit, ze zacenm vybavovat adopciu.. uz ma to nebavi, buduci rok ma cakaju minimalne dva porody..

a este ked aj kamosky pisu maily, ze bla bla.. ten cas s dvomi detmi tak rychlo uteka, tak je to na prasy

@mircalla .. zvladame nezvladame.. vianoce zase asi nic moc.. 😅 😅 a s tou svadbou tiez si myslim, nikdy nehovor nikdy, pride to, ked to najmenej budes cakat.. xixixi 😉 😉 urcite si pritiahnes do zivota chlapa, ktory bude pre vas dvoch ten pravy 😀 tam ti uz hodiny netikaju, chlapa mozes najst aj neskor.. 😝

ninockaskv
6. dec 2010

@shandy, na teba som skoro zabudla.. aka bola svadba? uzili ste si to ? to si mala ako v popoluske..neviem, teda kde si sa vydavala..a le dufam,z e si mala krasne vsetko zasnezene, ked uz je taka zima.. teraz mate vsetko na poriadku .. a mozte v klude tehotkovat a rodit

@olympia drzim palce vsetky,ktore len mam, nech vam to dobre dopadne.. bozinku, ako to rychlo ubehlo, si pamatam, ako si riesila veci na zaciatku.. takze nech mate krasne vianoce 😵 😵 😵 😵

falin
6. dec 2010

@kajka39 - ja som z TT. Prednison je volnopredajny alebo ti ho niekto napisal, ja som poprosila svojho gyn.

@callex - dakujem, ja som tak podobne rozmyslala, verim rf, vedia co robia 😎

@ninockaskv - Stelcl je fajn, ja tiez k nemu chodim. A hlavku hore, ja viem ze cloveku napadaju aj take myslienky, treba ich odohnat. Tebe na kedy vychadza testovanie, lebo mne bude vychadzat na stedry den, co ma moc netesi, ale co uz, nevybereme si 😒

callex
6. dec 2010

@ninockaskv a co mas s vajickovodmi? a coze to za pocity?odozen ich...take si teraz nepripustaj.veru s tymi porodmi okolo nas je to tazke. manzelova sesternica ma 4rocnu, skoro rocnu dceru a teraz som sa dozvedela ze cakaju dalsie.ta si asi len pomysli a je tehotna.ziju v australii a mm hned ze ideme tam ze je tam zrejme vhodne podnebie 🙂

ninockaskv
6. dec 2010

@falin na krv by som mala ist v sobotu, takze pondelok.. ale ked dorazi mrcha, tak je to jasne 😖 a mozno budu pekne vianoce, coze ty vies 😵

@callex to je celkom dobry napad, mozno sa tam na vas nieco chyti .. no, jeden vajcovod po tom poslednom mimomaternicovm uz nemam, ale ja mam endometriozu a zrasty v malej panve a ze tie vajcovody obdiva koncili v tych zrastoch... na zaciatku je cesta zrejme schodna ked sa mi tam embryko odtafarilo 😠 .. ale tie konce sa nemaju ako priklonit k vajecnikom.. a to by mi museli odstranovat zrasty a ze pri takom rozsialom mnozstve to nie je velka vyhra.. takze bud sa tie zrasty nejak same rozhodnu, ze sa vstrebu a vajcovod sa sfunkcni,alebo mi ostava len IVF 😒

callex
6. dec 2010

@ninockaskv a neodporucili ti dat prec aj ten druhy?..zrasty nie su bohvieco a viem ze sposobuju aj neplodnost.neskusala si brat na ne wobenzym?popripade mojzisovej cvicenie? alebo brusne tance? mozno ked sa maternica prekrvovat tak to pohne aj s tymi zrastami.

modra
6. dec 2010

@callex ahojteee tak ako si dopadla v RF? nebola som tu dlhsie tak teraz neviem...

callex
6. dec 2010

@modra no ani ja este neviem.test na 14 a 15 bden od ET bol negativny...na krv som bola v piatok a este nemaju vysledky.mam zavolat zajtra.sila.

modra
6. dec 2010

@callex tak to je sila lebo ja som aj u obvodaka mala poobede vysledky.. no co uz drzim palce mozno motyka vystreli. Moja kamoska mala na 14 den negativny a cakala dvojicky..
DRZIM MOC PALCE

ninockaskv
6. dec 2010

@callex nedoporucovali.. nesuhlasila by som.. zrasty by tam tak ci tak zostali, jedla som wobenzym, cvicila mojzisku aj brusne tance.. xixixi 😀 😀 😀 uz sa mi nic nechce 😝

@modra na 14 DC negativnu krv a dvojicky?? tak to je riadna haluz 😀

callex
6. dec 2010

@modra veru sila s tou tvojou kamoskou.aj ich donosila?
@ninockaskv vidim ze uz si vyskusala vsetko mozne...tak o to viac drzim palceky nech sa bambulky zahryznu.

ja idem asi spat..pozerali sme talent..budik o 5tej...a mne sa chce uz od 13teh spat.hrozne.a to som mala v plane velke upratovanie.

maticap.
6. dec 2010

Ahojte babulky, tak ja som tu minule hyrila optimizmom a dnes akosi nemam cim. Teda, aby som bola presna, este stale mam: vcera bolo stale 5 embryi. Dnes (4. den) ich vraj nechavaju iba kultivovat bez kontroly a zajtra rano sa dozviem v akom stave dozili. Lenze problem je so mnou... som v chorom stave... Vcera sa to definitivne zhorsilo...dnes som musela este k tomu ist do Blavy na skusku... tak som volala do CAR-u, ze co budeme robit. Vraj, ak mam teploty, tak ET nebude a mrazime. A celkovo sa uvidi podla zajtrajsich vysledkov a stavu embryi. No ja neviem, co mam spravit? teploty nemam, akurat mam zapalene horne dychacie cesty, skratka marod podla mna zrely na antibiotika. Bioparox (lokalne antibiotikum) si davam uz tyzden a napriek tomu sa to takto zhorsilo.... Tak velmi by som chcela pod stromcek pozitivny tehotensky test... iba neviem, ci toto nie je privysoka cena s velmi nizkou sancou na uspech... poradte mi, prosiiiim! 😕 😒 ☹

mircalla
6. dec 2010

@maticap. ahoj, a s kym si volala?s recepciou ci doktorom?

modra
6. dec 2010

@ninockaskv nie krv ale test 🙂
@callex ano uz maju cez 2 roky 🙂

modra
6. dec 2010

@maticap. no podla mna ak nemas teplotu tak tam chod aspon sa tak hovori ze ked mas oslabenejsiu imunitu tak ze sa uchytia skor ale tak neviem.
Keby som isla za seba tak by som urcite isla ale tak je to na tebe.. ako sa citis ty..

cavik
6. dec 2010

Pekný večer

veru, nemám dobré správy a svoj boj o druhé dieťa vzdávam 😒
Opakuje sa posledný pokus, pozitívne testy a potom slabnutie testov až je dnes úplne biely. Nejaké mierne HCG v krvi je.

@rebeka33 ...ku akému dr. to ideš ? Ja som dnes bola na hemat. a dr. pozná už iba jednu takú pacientku ako som ja, že mi proste nevie pomôcť a nevie, kde je pes zakopaný, jednoducho tomu nerozumie. Že už ma vycucali z toľkej krvi a toľko výsledkov narobili a jediné, čo im vyšlo je chudokrvnosť, nejaký neidentikovateľný zápal v tele, ktorý ale zase až tak nevadí a nedá sa na neho len tak predpísať ATB a Wobenzym som už brala a teda ten môj homozygot, na ktorý ale pichanie Clexanu postačuje. Na endokrinológii sú výsledky tiež OK.

@callex ja už nemám vajcovody, ani jeden ...odobrali mi ich po mimomaternicovom tehu ( takto presne pred 5 rokmi, 19.12. som išla domov z nemocky a takto pred rokom som prvýkrát potratila....mám ja ale pekný december, že ? )....a rada by som si aspoň jeden nechala, ale bohužiaľ, bola som v narkóze, keď sa dr. pre "moje dobro" takto rozhodli a je to také "fatálne", že už NIČ, že sa zázraky NEKONAJÚ, že si nemôžem na dovolenke popustiť uzdu fantázii, že čo ak pôjdem domov tehu ☹ ☹ ...mám kamarátku, ktorej tiež diagnostikovali nepriechodnosť a má 2 deti prirodzene 😉

@falin veľa šťastia prajem do ďalšieho pokusu.
Ja už sa tiež teším na lyžovanie, malého dáme asi do nejakej školy, odvahy má dosť 🙂

Tak....ja sa s Vami lúčim, idem sa detoxikovať od hormónov, tešiť sa na Vianoce, baliť darčeky, piecť, cvičiť a tešiť sa z každého dňa....a pomaly sa hádam zmierim s tým, že budeme mať len jedno dieťa

maticap.
6. dec 2010

@mircalla ahoj, naprv so sestrou a potom s doktorom.

@modra aj ja som to pocula... 😕

modra
6. dec 2010

@cavik mozno ked sa precistis komplet od vsetkych hormonov tak by sa vam dalsi pokus podaril.. pozri mi mame skoro po 8 rokoch a to sme si tiez preskakali vselico 🙂 drzim palce aby si nabrala dalsiu energiu do dalsieho boja 🙂

maticap.
6. dec 2010

A inak teraz s ibalginom sa citim vyyyyborne! 🙂 Ako hovori moja kamoska: je to "ruzova zazracnica" 😀 .

kajka39
6. dec 2010

@maticap - tiez suhlasim s modrou. Pokial to je len silnejsia viroza, tak by som do toho isla. Ak by sa vsak jednalo uz o zapal, kde je potrebne brat antibiotika, tak je to na zvazenie. Mozno by ten pokus stal zato vyskusat aj s oslabenou imunitou. Uz niekolko krat som tiez citala na fore, ze baby ktore boli pocas stimulky alebo et viac chorlave, a popisovali vsetky priznaky chripky, nadchy, celkovej slabosti zacinajucej chorobe boli nakoniec tehotne...
vela stastia v rozhodovani..

@cavik- je mi to luto,ze to nevyslo. Aspon sa mozes tesit zo synceka ktoreho mas 🙂

kajka39
6. dec 2010

@falin - ja som si ho nasadila sama 😝 bez lek.predpisu.. Skusim ho brat aspon do tt testu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre