Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

marverka
28. jan 2013

@zeina62 gratulujem 🙂 , a u nas si bola tiež? ako dlho si chodila do CAR?neodhovarali ta v RF na vklad 1 embrika,mna v Heliose odhovaraju a radia mi len 1, ale ja si myslim že sance sa zvysuju pri dvoch.

zeina62
28. jan 2013

@marverka ja som chodila do Ba, a tam to bolo cele uplne zle o peniazoch,klamstva no hruza a tam mi povedali ze ak otehotniem ze to bude zazrak... V RF ma prave naopak doktor nahovoril na vklad oboch embri aby sme mali vacsiu sancu a uchytili sa obidva 🙂) tam su uplne super uprimny lekari a ten pristup to je jak nebo. Zem v porovnanim v caroch na sk!

marverka
28. jan 2013

@zeina62 dakujem, ešte teda podstupim tu hysteroskopiu, potom opät KET s 2 em. a ak to nevide skusim RF. 🙂 vies ja mam 38 rokov a toho sa bojim ze to uz lepsie nebude..

tinkatinulka
28. jan 2013

@marverka ahoj aj my patríme k prebehlíkom z MT do RF, trvalalo nam skoro rok kým sme pochopili že to nejde správnou cestou

marverka
28. jan 2013

@tinkatinulka aj my sme tam už rok ☹ , podstupim KET a vymenime CAR a v RF ste kolko?

tinkatinulka
28. jan 2013

@marverka do RF sme prišli v 9/2012 a už ideme stimulovať na druhé IVF

tinkatinulka
28. jan 2013

@marverka prišli ti vobec na to prečo to nejde?

zeina62
28. jan 2013

@marverka neboj este niesi taka stara, neboj sa nicoho

strapula27
28. jan 2013

babulky, aj vam bolo tak zle od costilu? boli ma hlava a cela som taka malatna...dnes si ho davam posledny krat,neviem sa dockat...snad zajtra bude lepsie..

hencidlo
28. jan 2013

@strapula27 to bolo aj mne, ale skus pit denne minimalne 3l tekutin a bude lepsie, aspom mne to pomohlo 😉

tinkatinulka
28. jan 2013

@strapula27 nezabudaj pit veeeela vody a vela bielkovín

ria191
28. jan 2013

@strapula27 možno to nebude len tým clostilom, dneska som na tom rovnako ako ty 😠 😠 😠 a neberiem žiaden clostilbegyt.

rosienka
28. jan 2013

Ahojte, ste tu vraj viacere, co ste v RF podstupili Soft IVF, alebo len minimalku s clostilom. Ako prebiehali kontroly pred punkciou a ako sa im podarilo odber tak nacasovat, aby bolo vajicko akurat zrele? Brali ste nieco na zabranenie ovulky? Diky za rady.

annetty
28. jan 2013

@ria191 ahojky🙂 No zajtra uvidime ci sa to zmenilo alebo nie, to uz bude 12. den po ET, ked nie tak piseme Stelclovi. Mame jednu snehovu vlocku, tak hned sa ho aj opytame, kedy mozeme ist pre nu 😉 Stale dufam, ze este uvidim kolajnicku, ale vcera mi uz tak bolelo brusko, ze som si dala acylpyrin, uz som si myslela ze ms ma navstivi do vecera..zatial je ticho.... 😉

ria191
28. jan 2013

@annetty veľa šťastia na zajtra. Ono je to teraz dosť ťažké, že? ☹ ☹ ☹ . Na KET môžeš ísť hneď ďalší mesiac ak sa budeš na to cítiť a bude všetko OK, ale ešte tam nádej je tak treba ešte veriť 😀 .

annetty
28. jan 2013

@ria191 no je tam nejaky malilinky nadej, ale keby to bolo negativne aj zajtra, lepsie by som brala, lebo v sobotu u mna bol koniec sveta 😅 A ze nieco ostalo na KET nam dali vediet len minuly tyzden stvrtok,,,,,aspon nieco pozitivne ....uz sa chystam na druhy pokus a este ani neviem ci treba alebo nie..... 😀

nelly3
28. jan 2013

@annetty
uvidis co zajtra, nadej zomiera posledna, na KET ja som mohla ist az ten dalsi cyklus, tak mi vtedy napisal koudelka, ja mam tiez 1mrazacika, ja tomu KET nejako moc nedavam, no uvidime, mozno prekvapi, bodaj by 🙂

nelly3
28. jan 2013

@rosienka
v reprofite sa picha orgalutran povacsinou.

nelly3
28. jan 2013

@strapula27
mne nebolo zle, ale podla mna dneska je nejake divne pocasie, tlak alebo co, ja som od rana neschopna, unavena atd.

lenusika
28. jan 2013

@marverka ahoj, aj som si vzdy dávala vkadať jedno, lebo som nechcela dvojicky, nezvládla by som to a neuzila by som si, resp. nevychutnala by som si tok...a vzdy vyslo ...

marverka
28. jan 2013

@tinkatinulka my sme tam isli pretože ma manzel velmi zly spermogram, oligo tazkeho stupna, mavam kratky a nepravidelny cyklus, ktorý mi absolutne nikto neriesi a pri stimulacii pri brani extrimaxu mam sliznicu ledva 7mm , inak som vraj ok, ale nerobili nam ziadne vysetrenia, ani dôvod zleho spg, nikam muza neposlali a dôvod nevieme, nepije, nefajčí, zdravo sa stravuje, sportuje ma 37 r., bral profertil ale nepomohol... ☹

falin
28. jan 2013

@speranza1 - je to sila, ze predosle ivf ok a zrazu toto, verim ze sa to coskoro umudri a budes oki. Dr. z rf ti urcite odpise,mne povacsine odpisal poobede.
ohladom mna, ano mala som v minulosti cysty, mam syndrom PCO, ale toto mam cysty zlteho telieska, take som este nemala. asi sa stanem zberatelkou cyst 😀

@ria191 - ahoj rius, tak si mala super vikend. Parada, ze ste si uzili sankovacku. Ja som sa kurirovala, bolelo ma hrdlo, ale podchytila som to v zaciatkoch, tak snad sa z toho rychlo dostanem

Babulky, dnes som volala na tie vysledky krvi, mam este zbytkove hcg, ale dr. mi povedal ze je to nizka hladina a je to v poriadku, tak sa vytesujem, aspon nejaka dobra spravicka. Kontrola o 2 mesiace, snad ani cysty uz nebudu

marverka
28. jan 2013

@zeina62 no neviem prestavam verit ☹

tinkatinulka
28. jan 2013

@marverka ahoj no aj my mame oligotheratozoospermie, dopujeme vitam. a aj zabralo aspon na morfologiu.Ani nas nikam nik neposielal a tak sme šli sami.Genetika neg, hematologia-mutacie, imunologia-nález, endokryyno-nález,dia-nález..a pritom sme vraj zdraví a preto sme išli o dom dalej lebo ja mam PCO a v Martine že zdravá.

ria191
28. jan 2013

@nelly3 ja tiež dneska je to na prd. Už počítam minúty do konca nech môžem ísť domov 😝 😝 😝 . Dneska fakt nevládzem ☹ ☹ ☹

falin
28. jan 2013

@strapula27 - aj mne bolo a pred ocami sa mi tvorili take tmave kruhy, som bola rada ked som ho vysadila

@annetty - drzim palce anetka, silno, silno. A ak by nevyslo, vidim ze plan B uz mas, to je dobre. Na KET mozes ist hned ak pojdes bez estrofemu, ak s estrofemom, tak jeden cyklus pauza. Ale dufam ze to nebudes potrebovat 😉

marverka
28. jan 2013

@tinkatinulka na to vam prisli v RF? tam vam dali doporučenie a u nas ste ich robili?platili ste za to ?

tinkatinulka
28. jan 2013

@rosienka Doktor ti to vie naplanovat aby to bol ten správny čas ale 2-3 kontroly budes potrebovat, ak sa dohodnej tak aj u tvojho obvodného dortora.Denne narastie folikul cca 2 mm tak to je asi len orientačné a hlavne podla liekov co papas alebo aj picháš.

tinkatinulka
28. jan 2013

@marverka odporucanie z RF a robili sme u nas a imuno v Prahe na vlastnu ziadosť, PCO mi zistil dr. pri prvom sone v RF.

rosienka
28. jan 2013

@tinkatinulka no ved prave, v nasom CARE su len 1-2 kontroly a za tri-krat mi to ani raz spravne nenacasovali. Raz uz bolo po ovulke, v dalsom cykle folikuly pomaly rastli tak mi dali ku clomidu centrotide a mala som prist az 16 DC, ked uz bolo vajicko prezrete a pre supani pred ICSI sa pokazilo a treti krat mi ho zobrali nezrele a neoplodnilo sa 😒 😠 Neviem teda, ci mam len smolu, alebo co sa ma zlepsit, aby sme sa konecne dostali k transferu. 😲

rosienka
28. jan 2013

@nelly3 aj ked sa ide v prirodzenom cykle? Pri akom velkom foliku robili punkciu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre