Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tea284
26. sep 2012

@melisska zatala som zuby, ved čo žena neurobí pre ten maly zázrak 😊

melisska
26. sep 2012

@ana79 to je mi luto, ale ako pises ste blizsie ku babetku, ja dobre viem, ze // este neznamena nas ciel, ale pomalicky sa k nemu blizime 😔

ria191
26. sep 2012

@melisska no veru ani sa nečudujem, že nechcete testovať. Ja mám to "štígro", že to do toho testu ani nedotiahnem a začnem špiniť presne na 8. deň. Ja keby som bola tak ďaleko ako vy tak sa asi vytešujem. Každopádne vám všetkým držím palce či už na piatok alebo na pondelok 🙂 :-

melisska
26. sep 2012

@tea284 no moja, verim ti, ale asi sa to da vydrzat? co? no mne uz 5x brali vajicka a stale som spala

melisska
26. sep 2012

@ria191 dakujeme, ale ja ked nebudem musiet ani neurobim test 😀 ja som nikdy ms nedostala skor

ria191
26. sep 2012

@ana79 pekný pozitívny postoj aj keď to teraz musí byť strašne ťažké. Dôležité je, že máte mrazáčika 🙂

ria191
26. sep 2012

@melisska to chceš povedať, že nám to oznámiš až keď pôjdeš rodiť 🙂

melisska
26. sep 2012

@ria191 😀 najradsej by som to urobila takto, aspon tu budem s vami stale vesela 🙂

rot
26. sep 2012

ešte som nestihal dočítať, ale už tuším, že @melisska predsa len tie gule má 😀 😎

ria191
26. sep 2012

@melisska je to hrozný napinák, ale aspoň sme to tu trošičku na chvíľku odľahčili 🙂

rot
26. sep 2012

a už vidím, nemá, ale vie 😀 ešte lepšie! 🙂

ria191
26. sep 2012

kočeny aspoň sa vám bude ľahšie testovať, keď sme to tu takto zamotali a zamlžili 🙂

rot
26. sep 2012

@ana79 ach, to sú krátke radosti, poznám 😖. Teraz je hlavné, aby ti neostalo žiadne hcg v krvi, aby bolo všetko pekne preč, keď už to inak nejde a ty si sa mohla pustiť do ďalšieho pokusu. Fajn je, že náznak tam bol, takže ísť to ide a nabudúce, verím, s parádnym výsledkom 😵

ana79
26. sep 2012

@ria191 no to hej este som nebola nikdy na ked pretoze predosle 2 pokusy na slovensku sme nemali co mrazit...tak snad to vyjde...na celom IVF je najhorsie to cakanie po ET ten stres a nervy....aspon je to moc prezivam injekcie a kontrola na ultrazvuku opu a et je nic oproti tomu cakaniu....// je uzasna vec....tak som sa tesila aspon 2,5 tyzdna...ako tehotna.

rot
26. sep 2012

@tea284 fúú 7 bez narkózy 😕...ale bola to aspoň rýchlovka, nie? tak 10 minút? a asi ako to bolelo? 😖 Tak o to viac to budeš mať "zaslúžené" 😉 🙂

ana79
26. sep 2012

@rot dakujem snad sa to vsetkym pozitivne rozbehne...sme do dobrej ceste brno je urcite spravna volba...este si pojdem dat u nas v nr hadam to tu robia spravit hysterktoskopiu aspon to odporucala Kurecova....a uvidime...pobeham este dalsich doktorov na krv aby som si bola ista...a snad to na 4 krat dotiahnem do uspesneho konca.

rot
26. sep 2012

@ana79 nechcem mudrovať, ale ako čítam, že ste nikdy nemali ani na mrazenie, ani my. Raz som mala nízke hcg (29) a druhýkrát normálne, ale ostal mi len gestačný vak a nič v ňom. Preto sme sa rozhodli spraviť čo najviac vyšetrení, ktoré sme predtým nemali úplné a aj sa ukázalo, že problém je práve v genetike a možno imunite (to ešte neviem). Toto všetko máte?

ana79
26. sep 2012

@rot no genetiku mame aj my tam je to ok len ja mam geneticku predispoziciu na trombofiliu ale inak mam krv ok...sem tam zvyseny cholesterol. a vraj mi telo resp. stitana zlaza porodukuje protilatky ale vraj to nema velky vplyv aspon to mi volakedy povedala sestricka od endokrinologicky ale to bolo tak pred vyse rokom...mala by som chodit na kontroly azdy polrok ale niekedy mi to casovo nevychadza no ale uz sa tam musim dokopat a objednat. na hysterektoskopiu sa vypytam od mojho gyndosa snad to nebude problem aj priechodnost vajickovodov si chcem dat spravit hoci to moze byt jedno bo pri spermiograme mojho muza zazraky asi nemozem cakatk, kedze mame zly spermiogram.no uvidime co sa mi podari....

ria191
26. sep 2012

@ana79 v tomto máš pravdu, že tie dva týždne sú horor oproti tomu všetkému a o čakaní na výsledok ani nehovorím tzv. infarktové stavy. Je super, že máte zmrzlinku. Hlavne nech to dobre dopadne 🙂

rot
26. sep 2012

@ana79 a muž má genetiku úplne ok? Pýtam sa práve kvôli tomu spg, či ste nejako nepátrali po príčine, že je taký zlý. Viem, že je v tom množstvo faktorov, niekedy sa dôvod určiť presne asi ani nedá 😒 .

hora_lka
26. sep 2012

@tea284 bez narkozy? uuuf ... ale 7 je super cislo 🙂 nech sa im dobre dari 🙂 mne tiez nevedeli najst zily, ale dr. povedala, ze zatial vzdy vyhrala, ze sa s nimi "popere" ... ale vidim, ze nie vzdy ... tak sa liec

hora_lka
26. sep 2012

dievcata nemate pocit, ze s utrogestanu ste stale hladne? ja by som v kuse nieco davala do ust 🙂

hora_lka
26. sep 2012

@ana79 skoda ... ale nadej stale mate, treba skusat dalej

ana79
26. sep 2012

@rot muz ma genetiku ok nic mu nezistili....tak neviem preco ma zly spermiogram spermii ma menej a aj tie sa nehybu dopredu ale len dostran. aj som mu kupila vitaminy na zlepsienie spg. ale nezlepsuje sa to. neviem ci ja nemam nizku sliznicu pri et som ju mala len 9 . tak uvidime. ale to je len moja hypoteza. ty si mala kolko krat ivf.

ana79
26. sep 2012

@hora_lka neboj sa este sa nevzdavam....do 39 mam este 6 rokov...takze snad to dovtedy vyjde aspon raz.

rot
26. sep 2012

@ana79 3 (jedno bez oplodnenia, jedno biochem. a tretie bezplodové). Inak, nám sa trošičku podarilo zlepšiť spg doplnkami a vitamínmi, ale trvalo to veľmi dlho, asi aj rok a pol a viac. A mm má tiež pomalé a bohyb do strán. A čo sa mi osvedčilo najviac pri jeho zlom spermiograme je naozaj pravidelné "odčerpávanie" spermií 😀 . Vtedy je spg najlepší 😎

hora_lka
26. sep 2012

@ana79 to je dobre, ze ste to zacali tak skoro riesit, mas este moznosti .. urcite sa to podari 🙂

holly74
26. sep 2012

@melisska no, tak teraz už iná možnosť nie je 🙂 🙂

tea284
26. sep 2012

@hora_lka ja som ju dnes dostala do depresie, povedala že asi pôjde na nejaký kurz hypnozy lebo takýto trapas ešte nezazila 😄. Teraz som už hrdinka, ale druhý krát by som do toho bez narkozy nesla 😚.

melisska
26. sep 2012

@tea284 a krv ti zobrali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre