Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cora41
29. máj 2013

@alka025 ja som sa bala, nejak sa mi to uz nezdalo, mat v krvi alkohol, ked sa maju bunky delit a hladat miesto a vsetko by malo byt 100% bez chyby.. tak som to radsej neskusala 🙂

alka025
29. máj 2013

@cora41 neviem hádam by mi Dr. v RF nepovedala že môžem keby to bolo zlé. Uvidíme aj tak je všetko v božích rukách a ja mu verím 🙂

dafy
29. máj 2013

@alka025 ja tiez az po ET ale teraz chcem uz pred na tu sliznicu 🙂

alka025
29. máj 2013

@dafy áno aj ja som to tak počula že pred Opu na sliznicu a po ET na prekrvenie a dokonca že aj ako lepidlo na embrijko.

melisska
29. máj 2013

@cora41 neviem zaspať 😀
Ja som pila vínko aj po vklade 🙂

dafy
29. máj 2013

@alka025 aj mne to bolo tak povedané aj ked teda víno nemusím ale budem ho piť 😎 a myslím ze to určite neublíži aj keby tehulka si sem tam dala vinko............dakedy mám pocit ze alkoholičky skor otehotneju ako snažilky 😀 😀 😀

melisska
29. máj 2013

@dafy nooo na sliznicu môžes aj dva deci denne 😀

dafy
29. máj 2013

@melisska asi budem musieť lebo sliznicu som mala pri vklade iba 7.1 😒 ..ale ked berem ten prednison alkohol by som nemala tak teraz neviem 😝

alka025
29. máj 2013

@melisska a dokedy si pila vínko po vklade?

lienka_1
29. máj 2013

@dafy Ja som na prednisone s prestavkami uz rok. A tiez som dostala odporucanie, ze deci cerveneho mozem. Ked som sa pytala, ci to fakt, ze ci aj po vklade, tak som dostala velmi peknu odpoved. Ze deci ano, ale liter nie, ze liter je uz stres 🙂 🙂 🙂

sincerity
30. máj 2013

@lienka_1 tak to uz mate tiez co to za sebou. Ale mozno ten jeden mrazak bude akurat ten pravy. My nemame ziadneho po poslednom ivf, tak musime to cele zopakovat znovu.

falin
30. máj 2013

@cora41 - cora, toto poznam, tu unavu. Ked som bola s malou tehu, tak cely 1. trimester som chodila ako matoha, stale sa mi chcelo spat. A v robote po obede ani nehovorim, to ma riadne lamalo 😀 , s prichodom 2.heho trimestra to preslo. Pripadne sa daj chvilu nejaky tyzden-dva na PN-ku, oddychnes si, poriadne si pospis 😉

falin
30. máj 2013

@lienka_1 - lienka a co ti na to hovori dr? ci nic? Imuno asi nemas robene, ze? a prednisom ti nedali preventivne?

rot
30. máj 2013

ahojte, toto som práve našla, pekné promo RF 🙂 http://zdravie.pravda.sk/zdrava-rodina/clanok/2...

falin
30. máj 2013

@lienka_1 - uz som sa docitala ze prednison beries. Ten by mal zabranit tej imunitnej reakcii voci embryjku

cora41
30. máj 2013

@alka025 urcite, takze sa s tym netrap, vsetko bude dobre 🙂

cora41
30. máj 2013

@melisska tak som tusim nejaka vystrasena, ale vobec mi to nevadi 🙂 kedy ides na dalsiu kontrolu?

cora41
30. máj 2013

@falin dakujem, ved nejako sa suchcem, nasla som si take male riesenie, ze musim jest malo a castejsie, lebo ked sa rano nenajem, tak potom aj ked si nieco dam, tak mi to nepomaha... vyzera to tak, ze mam take obdni, ked mi je zle a dobre, takze prezivam, ale zvladneme 🙂

falin
30. máj 2013

@cora41 - ano s tym jedenim je to pravda. A ranajky treba, bez nich nebyt. A pi vela tekutin. Inac mne vobec nechutila ani nevonala kava, takze ani tu som si na prebratie nerobila. Ale zvladnete to, jasnacka. Clovek na to tolko caka, ze vsetky ieto veci okolo su "ako malina". Samozrejme pokial nie su nejake vazne zdravotne problemy.

strapula27
30. máj 2013

@melisska zatial som nic nekupovala,my musime riesit aj vacsie auto☹ je toho strasne vela,ale postupne uz zacinam zhanat veci,pozeram na nete a vyberam a potom to rozbehneme🙂 utros som uz vysadila po konzultacii so Stelclom a vsetko v pohode...trosku ma bolievala hlava,ked som znizovala davku,ale uz je dobre..nastastie to neprepuklo to tej mojej nestastnej migreny🙂

strapula27
30. máj 2013

@melisska a doteraz som pribrala len dve kila,tak dr. bol rad,ze pri dvojickach je to fajn..len neviem ako to bude dalej,lebo mi strasne zacina chutit jest..tak sa snazim navaly hladu oklamat ovocim🙂 a vela pijem,aj tri litre denne...

melisska
30. máj 2013

@alka025 11 dni a na 12 vyšli //; tak som prestala 🙂 no vies mala som narodeniny 😀
@cora41 ideme 7.6. 🙂

Dobré ranko, dnes sme trošku prispali, vonku pršalo, bola tma, trošku búrka, ale už je po 😀

melisska
30. máj 2013

@strapula27 super, ja si dávam este dnes 1-0-1 , zajtra ráno 1 a končím 🙂
No mi sme nové auto zobrali v novembri, som pn, tiez sa nemôžeme rozhadzovať .

melisska
30. máj 2013

@strapula27 a dá sa to ? Ja som prvý tr. Nepribrala nič, ale teraz sa mi zdá, že áno,zajtra ráno sa po týždni odvazim 🙂

lienka_1
30. máj 2013

@falin Imunologiu mame robenu v UPMD v Prahe. Tam mi vysli velmi vysoke protilatky na trofoblast. Bola som na prednisone pol roka a az po kontrole som dostala povolenie na dalsie IVF. Teraz som mala prednison 2.5mg a 2 intralipidove infuzie. Tretia zostala v skrini, mala som ju dostat po pozitivnom tt.

melisska
30. máj 2013

Hallo kde ste?
Včera boli špagety s kuracím maskom, dnes fazulova polievka a zemiakové placky 🙂 mňam

falin
30. máj 2013

@lienka_1 - takze to mas podchytene a aj napriek tomu telo bojuje 😖 😝 , to je na figu. Treba vsak nadalej verit a nevzdavat sa. Verim ze sa dockate babätka

falin
30. máj 2013

@melisska - ahoj moja. Mnaaam ty vyvaras babätku same dobroty 😉 , placky milujeeeeem , si mi narobila chute. Uvidim co bude v zavodnej jedalni 😝

melisska
30. máj 2013

@falin rada by som ta ponúkla 🙂

Dievčatá rada by som vas mala ako blízke priateľky na FB, ak súhlasíte a ste na FB, pošlite mi prosím vas do pošty vaše meno na FB, ja vám pošlem moje 🙂

lienka_1
30. máj 2013

@falin Ja mam momemtalne obrovsku krizu viery 😖 No moj muz je vecny optimista a taha ma dalej. Keby nie on, skoncila by som uz v januari po 3. nepodarenom IVF. Fakt mam pocit, ze moje telo odmieta embrijka. Taky herpes ako mam teraz som este nemala. Dokonca aj v nose sa mi urobil. A mam dost intenzovne bolesti v podbrusku, co som doteraz nemala ani raz. Aj som si predvcerom spravila kontrolny test, ci nahodou nieco neukaze. No snehobiely ako vzdy, letel do kosa velkym a prudkym oblukom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre