Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

roxy80
30. sep 2016

@marculik ahoj ja som s ňou v utorok volala. A v stredu mali v cr štátny sviatok tak sa nerobilo. Skús zavolať keď neodlišuje.

roxy80
30. sep 2016

Neodpisuje

marculik
30. sep 2016

@izzie27 Dakujem uz sa ozvala 🙂

marculik
30. sep 2016

@cheeky82 ahoj moja prosim ta na utz sa chodi cca 11 -13 to sa asi rata od zaciatku ms? nejako som uz zabudla 🙂

saraaah87
1. okt 2016

Dobre rano ,chcem sa opitat kolko vas asi vysla minimalna stymulacia,?a ci bola pre niektoru zvas aj uspesna dakujem

chmurkaxy
1. okt 2016

Tak my už čakáme na papiere do poisťovne,v pondelok ich posielali,tak snáď na budúcu týždeň prídu a zanesiem do poisťovne. Inak máme mať krátky protokol. Koľko vás cca vyšiel? Nech viem,čo čakať.

cheeky82
1. okt 2016

@marculik na utz folikulometriu alebo v tehotenstve? V tehotenstve cca v 12 tt a ma folikulo podľa dĺžky cyklu, ale vačšinou medzi 11 a 13 dnom

cheeky82
1. okt 2016

@saraaah87 nás cca 47 tisíc tuším a bola úspešná zatial, klop klop

marculik
1. okt 2016

@cheeky82 tak vklad teraz nestiham tak snad po dalsej ms a ty ako?

cheeky82
1. okt 2016

@marculik zatial sa držím a kazdy den modlim. No daj vediet, budem buduci mesiac na teba mysliet

saldiv
1. okt 2016

@cheeky82 mysli aj na mna prosim ta. 😻 Koncom októbra idem na vklad. Diky

bianitka996
1. okt 2016

@saraaah87 mňa cca 1500 eur😃

leelloo
1. okt 2016

Baby, chcela by som sa opytat, ako dlho to asi trvalo, kym ste vybavili vsetky potrebne veci a kym vam to poistovna schvalila v CR? Ja mam za sebou jedno IVF na Slovensku a ideme na konzultaciu do Brna 17.10., ale obavam sa, ze uz nestihneme stimulaciu tento rok. Vedeli by ste mi zhruba povedat, kolko vam to vsetko trvalo vybavit?

kitta
1. okt 2016

@leelloo nam to trvalo nasledovne 16.8 prva konzultacia a hned sme podali ziadost na poistovnu. Raz nam ju vratili pre potvrdenie klinickym pracovisko a 29.9 odver vajok a 4.10 mame vklad. Mohli by ste to este stihnut. Zavisi od poistovne, ako vam to rychlo schvalia a od toho ako ti to vyjde s cyklom. My mame doveru. Drzim palce

leelloo
1. okt 2016

@kitta a predtym ste absolvovali este nejake vysetrenia? mne to vychadza, ze by som najneskor 18.11. musela zacata stimulku, lebo v decembri by mi podla cyklu vysiel odber vajok presne na Vianoce a to asi robit nikto nebude 🙂 A teda sa mi nezda, ze by som sithla vybavit klinicke pracovisko v BA a este aj aby mi to schvala VZP dovtedy. Ale dakujem za info a drzim palce

roxy80
1. okt 2016

@leelloo ahoj, netrvá to dlho. Keď idete 17.10 hneď vám dajú papiere pre poisťovňu,vyplnis čo treba skocis sa svojim gyn aby to to potvrdil a skocis na klinické pracovisko, na tej žiadosti budeš mať aj napísané ktoré sú to. Na slovensku sú tri. Ja som z Ba a klinické pracovisko a revízny lekár je na antolskej. Odniesla som osobne ale predtým som volala. Povedali mi že lekár to podpisuje raz za týždeň v stredu alebo štvrtok,tak som to odniesla v stredu a povedali mi že ďalší týždeň mi to podpísané pošlú domov. Len sa príprav na to že revízny sa vyjadril že nesúhlasí s liečbou v cr. Kazdej to tam pise. Ale stačí keď pripises k tomu pár tvojich viet takých srdcervúcich a odovzdas na poistovnu, tiež som odniesla osobne. V podstate som čakala 7 dni nato kedy mi to príde od revizneho a odniesla som to 23.8 do poistovne a 12.9 som to už mala schválené a 15.9 som začala stimulku. Ja som začala stimulku a ešte som nemala doma papier o schválení prišiel mi az 22.9.. podľa mňa to stihas len treba volať do poisťovne či je schválená a nečakať na papier dokým dôjde domov.lebo to je ďalší týždeň zabitý. Držím palceky nech to stihnem ešte tento rok🍀

roxy80
1. okt 2016

@leelloo Stihnes

leelloo
1. okt 2016

@roxy80 dakujem pekne, to si ma celkom potesila 🙂 a par srdcervucich slov je super 😉 😀 😀 chodila si do Brna na kontroly, na krv pocas stimulky?

mimika1973
1. okt 2016

@saraaah87 "opytat", "stimulacia"

mimika1973
1. okt 2016

@leelloo ano cez sviatky je sanitarny, tak tiez sa nerobi ;) Inac makaju po cely rok, aj v lete, co v zahranici zas nie je tak... tak urcite pocas zimnych sviatkov si zasluzia aj oddych 🙂 Ked nie, mozes ist v januari napriklad, to isti ! 😉

leelloo
1. okt 2016

@mimika1973 ved ja som ani necakala, ze budu robit, urcite si zasluzia oddych 🙂 len by som to rada stihla do konca roka v klude, lebo januar mam dost narocny v praci.

cheeky82
1. okt 2016

@saldiv jasne baby, stale vas tu vsetky sledujem a moc moc držím palce!!!❤️

roxy80
1. okt 2016

@leelloo dohodla som sa že na prvú kontrolu som bola u svojho gynekológa a na druhú som išla do brna a tam sme sa dohodli aj hneď na odbere. Na krv som nechodila😉

saldiv
1. okt 2016

@cheeky82 dakujem-e. Chyta ma z toho všetkého riadny stres. Neviem ako vydržím čakať do vkladu a potom tie dni potom. 😩

kitta
1. okt 2016

@leelloo ja som mala porobeny hormonalny profil a este cerstvu cytologiu a infekcne choroby a cerstvo som bola po laparo. A papier od endokrinologicky, lebo som mala vyssi prolaktin. Mali sme konzultaciu+ na zaciatku ms sme si prisli pre lieky a sestricka ukazala ako sa picha+7 a 9 den ulttazvuk+opu a teraz pojdeme na vklad. 5krat teda so vsetkym.

cheeky82
2. okt 2016

@saldiv pre mna bolo najhoršie to čakanie po vklade, ale len take 3-4 dni, lebo potom som si bola ista ze to nevyšlo, tak som bola kludna a zmierena 😀

leelloo
2. okt 2016

@roxy80 hmm, to uz aj vedeli tak povedat dopredu, kedy bude odber? ja som pri prvom ivf chodila na kontrolu kazdy den od 7-do 11 dna, lebo mi velmi rychlo rastli foliky

leelloo
2. okt 2016

@kitta dakujem za info, ja mam posledne vysetrenia este spred prveho ivf, ktore bolo v juni, takze si to budem musiet zrejme zopakovat. Dzrim palce

ssegra
2. okt 2016

@leelloo podla mna nebudes.. ked sme isi do brna tiez som priniesla vysledky vysetreni, ktore sme absolvovali pred prvym IVF a v pohode to bolo, len nas poslali este na genetiku, ale to preto ze prietel mal velmi zly spermiogram

saraaah87
2. okt 2016

@bianitka996 a tusim sa vam zadarilo...mala si dost vajok?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre