Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

niveagirl
12. aug 2015

@tinkatinulka Hah ja som len toľko spomenula, že švagriná vyzerá lepšie, než jej 13 ročná dcára a skoro ma zjedli 😀 Ale fakt by mladá mohla začať športovať aj iné, než chatovať s kamoškami. Áno tiež sme si vypočuli toho až až! ale sme sa poučili a radšej ťaháme tému inam, než len deti to robili, to sme im kúpili a tamto sme ich zobrali na výlet...

mircalla
12. aug 2015

Baby potrebujem poradit....uz som dost chora z mineralok, a priatel doniesol taky drink ze Bitter Lemon, Vypila som asi 3 deci a dost mi to chutilo, ale daco mi na to nesedelo,tak som si kukla zlozenie a tam ze chinin....skoro ma porantalo. cele tehu si davam pozor a teraz som nedopatrenim vypila daco ako tonik. moze sa daco stat aj z takeho mnozstva? udajne to moze sposobovat stahy maternice a potrat, neviem ci este daco dalsie
@sasa1983 ty si lekarka, co myslis? nechcem byt za hysterku

tinkatinulka
12. aug 2015

@niveagirl no unas napodobne, budem to ignorovať a bude dobre

evadek
12. aug 2015

@tinkatinulka
@niveagirl

@misaelka jaaaaj dievcata...sme si tu tusim spolok spravili 😀 ale vidim,ze nie som jedina takto svihnuta 😀
Inak ja mam zakaz sa vyjadrovat k vychove detom...a pritom nesuhlasim s vychovou taj svagrovej malej....a pod. ale ako vravia : k vychove sa mozes vyjadrovat ked budes mat male...alebo : sa ti dobre mudruje ked nemas dieta 🙂 takze uz "nemudrujem"....
aj ked sem tam mi nieco ujde 😀
Ale mna doslova vedia vytocit nasledujuce hlasky kolegyn....znamych a pod:

Ono sa ti to podari ked budes najmenej cakat ( kedy budem najmenej cakat???😀
vykasli sa na to..nemysli na to...a vyjde to ( jasneeee...a aj imunita a moje krvne mutacie mysliet na ot nebudu...😀
Ja keby nemaaam deti..tak si uzivam zivota...cestujem....ako by mi bolo dobre ( takze som nevdacna...lebo sa mam tesit a uzivat si)
Jaaaj...ty este nevies o com je zivot....( lebo nemam deti tak neviem 😀
pockaj ak raz budes mat deti..tak budes spominat na tieto dobre casy ( jasneeee...ako som potratila...stimulkovala...v kuse na nieco cakala...v kuse bolesti ...zle vysledky a pod..task stareee dobre casy 😀
Uzivaj si...ked budes mat deti..tak nebudes mat peniaze..vsetko je drahe...( jasneeee...lebo teraz mam kooopec penazi..ivf su zadara....aj lieky...aj mudr....aj cesta do Brna ...😀
a mooohla by som pokracovat.....a to by bolo na knihu ...🙂

sasa1983
12. aug 2015

@mircalla vobec sa neboj!!!!! To sa mysli vacsi a skor opakujuca konzumacia,nie jednorazova a uz vobec nie 3dcl. Ak si chces vyvolat tazkosti,skor sa Ti to podari tym,ze si strachom sposobis hyperventilaciu. Ak chces,daj si Mg,najlepsie Magne B6,ktore najviac dava telu ciste samotne magnezium,ak nemas,tak staci sumive magnezium. A tiez si musis uvedomit,ze to si nevypila 3dcl akoze chininu (neviem kolko by to bolo gr takto),ale len zmes tekutiny,ktorej ciastkova zlozka je primes chininu,nie izolovane. A stahy uteru mozes mat just skor z inych,najma aerobnych aktivit.

mircalla
12. aug 2015

@sasa1983 ok dakujem....dufam, ze to teda nemohlo sposobit babu...nabuduce len mineralka...ale ozaj ma nenapadlo, ze tam ten tonic je

sasa1983
12. aug 2015

@evadek to je prave to, s prepacenim,ze niekto si zasuka (ospravedlnujem sa) a ma. Potom ten druhy mize hocico spravit a bude z Marsu. Moje 2najlepsie kamosky otehotneli jedna uplne hned a druha asi po 3-4cykloch. Napriek tomu,ze sme sa echt poznali,sa im to nedalo vysvetlit. Nie kazda zivotna okolnost sa da akoby vcitit a ponat empaticky. A to ja,tiez musim povedat,som mala len 2xIUI a 1xET a 1xKET...takze nemam velmi o com.

niveagirl
12. aug 2015

@evadek Fúúú! Ja by som už vraždila za tie hlášky. Haha nemysli nato, no ano ani moje cytokíny nebudú myslieť ani NK bunky. Ja sa už k tomu staviam tak, že ja som každého vypi..ovala, aby mi dotoho nemudrovali, a nech sa tešia, že otehotneli ani nevedeli ako. Odvtedy je pokoj, a už ani nikomu nehovoríme kedy ideme na ivf, lebo mňa už aj to stresuje ked sa svokra furt vypytuje kedy, čo a ako budeme riešiť. Nieje to jej vec, veď ona sa odsťahovala do Francúzka k švagrinej a žije s nimi. Domou nechodí, len 1x za rok, alebo ani toĺko. Iné ju ani nezujíma iba vnúča. Hoci má dve, ale miestami máme s priatelom pocit, akoby ona mala rada len malé deti, a o dušvné zdravie svojho dospelého syna akoby sa nezaujímala, a jemu to veľmi zle padne 😖 Darmo rodinu si nevyberie človek. A finančná stránka? No ony to veru nevedia čo je to šetriť rok na ivf...veď ony finančné problémy nemajú. Nevedia čo je to.

1laura1234
12. aug 2015

@evadek uplne ťa chápem,presne takto sa cítim,vystižnejšie sa to napisať ani nedalo.

skaredekacatko
12. aug 2015

@evadek unas podobne nechaj tomu cas si mlada este to sa podari. Ale nikto mi nepovedal ze ako bez vajicka cary mary a zrazuvje tam. 😀. Jednoroha nepriechodna maternica. Ale urcite sa podari aj tak podla nuektorych asi vajicko netreba teda. Alebo este svokra kvoli nam nemusite mat deti my to prezijeme.

sasa1983
12. aug 2015

@mircalla ale ani nevies,kde co este je...ber ti tak,ze si si daco dala a snad Ti to chutilo. Ja mam tonic rada,teraz som akurat dostala chut,boze,nemas este?☺

tancik
12. aug 2015

@sally2401 aha tak mi k otevrelovi a este to idete skusit?

evadek
13. aug 2015

@skaredekacatko ano..aj hlaska...ty si este mlada....neponahlaj sa...deti maju v dnesnom svete aj 40...tak ta je moja oblubena 😀
Ano..podari..aj ja to milujem..ked mi povedia..:vies na vine je psychika..ked na to mysliet nebudes ( takze uz viem,ze na vine nie je endometrioza, myom, zle spermie,krvne mutacie a cytokiny ale psychika 😀

@niveagirl tychto hlasok j strasne vela..mam pocit, ze kazda by sme mohli...Nie..iny ludia to nevidia..A hlavne neznasam take tie otazky kedyyyy vy?...a ked gratuluju mojmu otcovi..: nech sa uz dozijes vnucata ...( predo mnou)
Aaaa ked som potratila....bud rada,ze si o to prislo tak skoro...lepsie teraz..a pod.

Asi sa musime od toho odosobnit..od svokier...od mam..od rodiny...a nevsimat si ich....keby vedeli vsetky skutocnosti, boli by taktnejsi....

ivetahe
13. aug 2015

Ahojte dievcata ,ste tu teraz niektora 40,a mate za sebou samy neuspech?

saldiv
13. aug 2015

@ivetahe, ja spadam do tejto kategórie 🙂

gabika1707
13. aug 2015

Ahojte baby, sledujem Vás už nejakú dobu potichučky...a ako tak čítam, rozhodla som sa, že Vám napíšem. Možno niekomu pomôžem. Všetkým tým, čo píšete, som si prešla. Mám za sebou 5 neúspešných IVF na Slovensku, koľko ET a KET už nespočítam. Vedieť sa vysporiadať s touto situáciou, okolnosťami a všetkým je veľmi náročné. Tiež by to bolo aj na knihu. Všetko ste tu už napísali...o pocitoch, ktoré prežívate...kto nezažil, nepochopí. To je však prirodzené. Užívam vyše roka elixír Mokša a Chlorellu. Nie je to žiadna reklama. O Mokši, keď si prečítate, pomáha pri emociálnych blokoch rôzneho pôvodu. Práve tie situácie, ktoré opisujete pomáha spracovať. Treba si prečítať a spraviť svoj názor. Ja som sa k tomu dostala cez jednu holku z centra. Inak ona otehotnela prirodzene, keď sa chystala na 2. IVF. Či vďaka Mokši, neviem. 🙂 U nás to užívame ja, manžel, otec, aj mama. Viem, sú to ďalšie peniaze navyše. Ale mne to pomohlo...a veľmi! A vidím, že aj našim a manželovi. Čo sa týka Chlorelly, (kedysi som brala aj zelený jačmeň), je to prírodné ATB, pomohla mi napr. s nejakou baktériou na krčku maternice. Môj gynekológ mi predpisoval ATB, ja som ich nebrala a na kontrolnom stere to už nebolo. A doktor povedal, že bez ATB to nepôjde. 🙂 Je pravda, že aj Chlorella má priaznivý účinok na psychiku, okrem iného. Ale pomohlo mi to vo veľa zdravotných neduhoch...ešte jedna holka tu písala, že pol roka užíva ATB, tej by som odporučila Chlorellu, určite. Pomohla aj pri chrípke- megadávky.

sally2401
13. aug 2015

@tancik no máme ešte jedno zamrazené tak na budúci rok na jeseň by sme chceli, keďže som po cisaráku skôr sa nedá.

biga7070
13. aug 2015

tu som potom (predtým gabika1707) 😉

mitka85
13. aug 2015

Prosim vas ktora ste si pichali dexamed sli ste na kontrolny odber hned po.poslednej injekcii?

mitka85
13. aug 2015

Vsetko co ste tu napisali velmi dobre poznam.Kto si tym nepresiel nemoze pochopit.Len by sa ti ludia mohli trosku zamysliet co rozpravaju.No co narobime.Uz sa snazim nepocuvat tie "utesovania" alebo mudre rady.

niveagirl
13. aug 2015

@mitka85 Ahoj! Ja som pichala 7 týždňou Dexamed. Aj som bola na kontrolných odberoch hneď po siedmej injekcie, teda pár dní nato. Keď som začala pichať, zavolala som do Dzurilla, a tam mi sestrička vyrátala 7 týždňou a rovno mi dala aj termín na kon. odbery.

mitka85
13. aug 2015

@niveagirl dakujem.no.ja si mam pichat 8 tyzdnov a potom teda pojdem na odber.Len neviem kde zozeniem 90€ na tie odbery :/ a pomohlo ti to? Mala si uz dobre vysledky?

marculik
13. aug 2015

Ahoj baby chcem sa spytat na 12 den sme mali hcg 262 a na 18 .den sme mali iba 266 ,sestricka mi povedala,ze pokial nekrvacam no mam stoho zly pocit,moze to znamenat co??aj nieco zle ?

biga7070
13. aug 2015

Okrem toho som prešla do RP do Brna a vôbec neľutujem. Neľutujem samozrejme aj preto, lebo sa zadarilo skoro po ôsmych rokoch manželstva a skoro piatich rokoch v centre, čakám na sono 🙂.

biga7070
13. aug 2015

Tak týmto by som Vás chcela tiež povzbudiť 🙂

niveagirl
13. aug 2015

@mitka85 No ja som v Dzurilla centrum za už kontrolné odbery platila 50 eur. A áno pomohlo, našťastie sa mi hodnoty znormalizovali, ale dr mi kázala ostatné 3 injekcie ( lebo sú balené po 10 ks), dobrať, no ja som si ich už nedala pichnúť, lebo už aj tak mi nerobili dobre. Nič strašné, len vten deň ako mi ich pichli, som nevedela spať celú noc a na drhuý deň som na 2 hodiny mala červené líca jak rak a to búšenie srdca z toho, že som nespala mi nerobilo dobre. Ale potom som už celý týždeň fungovala normálne, len som bola taká spomalená alebo čo? 😒 A keď sa mi už hodnoty znormalizovali, tak som sa už fakt nechcela v tých horúčavách trápiť.

marculik
13. aug 2015

tak co baby viete mi niektora poradit?

katka.gzd
13. aug 2015

@marculik prikladam tabulku rozpatia normalneho HCG...ak si nemala predlzenu kultivaciu, ale len 3 dnovu, staci si to posunut o dva dni dozadu....
pri nerastucom HCG by som sa bohuzial chystala na krvacanie, mrzi ma to....drzim paste do buducna

marculik
13. aug 2015

@katka.gzd hm aj som si myslela,ze to neni dobre ,dakujem ☹

buba08
13. aug 2015

@marculik podľa mna to nestúpa dobre, ja som v marci mala na 14 deň 161, aj napriek tomu, ze krásne stúpalo každé 2 dni dvojnásobne, bol z toho v 8 tt MA ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre