Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
28. jan 2016

@mircalla nadherne dievčatko a aky vlasacik🙂

lienka_1
28. jan 2016

@mircalla Ja mam tazkw srdce na neonatologiu, lebo nas pustili domov so silnou zltackou, ja nerozkojena, nedali mi skoro ziadne info, nepomohli s kojenim. Ale tak som vdacna aj za to, ze mozem ciastocne kojit a k tomu dokrmujem. To krmenie s cievkou je fakt super. Akoby pila z prsnika. A malinka je urcite bojovnik a bude mat dobru imunitu. Ockovania sa trochu obavam aj ja, ale tak snad prezijeme. Drzte sa dievcat! 😉

matusik6
28. jan 2016

@mircalla

@lusipe
Dva deci vína červeného sa môže každý deň, odporúčajú to ak kardiológovia 🙂

matusik6
28. jan 2016

@stella25
Probiotika myslís ústne?

santeema
28. jan 2016

@mircalla aka vlasata slecna nebezpecna🙂)

santeema
28. jan 2016

@diska ak ti mozem poradit z mojej skusenosti po tej nemocnici co sme absolvovali, tak ja by som dala znovu, lebo daktore tie rotavirove infekcie maju brutalny priebeh pre tie deti, na infuzkach aj tyzden, dehydrovane chudata, nie ze by sa nestarali lekari, ale ten organizmus to asi horsie zvlada, bez nejakeho zakladu z ockovania.

mircalla
29. jan 2016

@lienka_1 u mna rovno ze treba prikrmovat, inak sa z toho nedostane
kazde dieta je ine, syn mal aj flasu aj kojeny a fungovalo
ale fakt som mala aj malo mlieka este predtym ako som zacala s UM

nutrilon si davam aj ja🙂...dnes kriza nebolo mlieko do kavy, tak sup 2 lyzice nutrilonu....

mimika1973
29. jan 2016

@lienka_1 ockovanie je normalna vec, radsej ako nic a dostat nejaku pliagu tazko liecitelnu 😉
O to kojenie neboj nic, ja som tiez mala asi malo svojho mlieka, tak sme prikrmovali uz od mesiaca a pol, ci dva, a maly sa sam odstavil z prsnika asi mal 5 mesiacov a pol sa mi zda. Tiez je chuducky, malo priberal, ma dost tenke pliecka, rucky, ale je zdravy a to je hlavne 😉 Vsak deti to este dobehnu potom ked budu rast.

nelly3
29. jan 2016

baby dosiel mi e-mail ohladom mrazenia, ze mam do aprila zamrazenu XB/2 takze musim to dovtedy stihnut🙂 a kedze mi vzdy vkladali HB/1 a nic tak tejto verim, ze bude ta prava 😀 a jasne, ze to bude chalos 😉

izzie27
29. jan 2016

@nelly3 ja som tiez dostala taky mail😊

diska
29. jan 2016

@santeema a to sa moze hocikedy dat zaockovat a potom ako casto treba preockovat?
este som sa ta chcela opytat,nas maly uplne odmieta ovocie,napin na ho,masko,zeleniku vsetko papa velmi mu chuti ale ovocie nie a caj tiez vecny boj.Nemas neaky trik na to ovocie aby mu zachutilo? 😅 Kupila som mu take susienky sunarka,este som mu ich nedala,ze by som postruhala do jablcka ,ci nahodou nezachuti alebo to radsej nie? 😕

tlucka
29. jan 2016

@mircalla Malá je nááádherná 🙂 Posielam pusinky 🙂
Prosím ťa, raz si mi posielala odkaz na jednu kliniku v ČR, ohľadom repro imunológie. Nevieš mi to prosím poslať znovu názov tej kliniky, lebo to nejako neviem nájsť (marí sa mi, že to bola klinika v Plzni). Vďaka

mircalla
29. jan 2016
mircalla
29. jan 2016
tlucka
29. jan 2016

@mircalla Ďakujem zlatíčko, na tejto stránke od úžasných kočiek nájdem vždy všetky informácie. 🙂 🙂 Mám už síce urobené imunovyšetrenia, ale chcem si to dať skontrolovať aj iným lekárom, prípadne doplniť vyšetrenia, ak by boli nejaké ešte potrebné... A v BA mi dali termín až o dva mesiace a toľko sa mi nechce čakať... Idem tam hneď skúsiť zavolať, snáď mi dajú skorší termín. Pa

sasa1983
29. jan 2016

@diska ahoj,Rotarix sa dava v 2davkach,je to adi najlepsie tolerovana vakcina,zaockovanie,t.j.dokoncenie aj 2hej davky do 6teho mesiaca dietata.

saldiv
29. jan 2016

@tlucka ahoj mohla by si mi prosim ta potom poslať zoznam vyšetrení ktore ti navrhli resp budú robit. Aj ja si chcem dat skontrolovať hodnoty ale do Brna bohuzial nemam cas ist :( a chcem mat istotu ze mam vsetko mozno skontrolované. Dakujem milionkrat

diska
29. jan 2016

@sasa1983 ale nas uz bude mat 8 mesiacov.to uz nemoze?

tlucka
29. jan 2016

@mircalla Na tej stránke čítam, že je to iba labák... Alebo tam normálne funguje aj lekár, ktorý mi zhodnotí výsledky?

sasa1983
29. jan 2016

@diska nie,uz nie. Navyse su 2 davky,to sa nestiha ani s prizmurenim oci. My sme to malemu dali,vraj je to najslabsia oslabena vakcina z asi vsetkych. Nechrani ale pred vsetkymi kmenmi rotavirusov,to treba povedat. Ale chrani pred viacerymi a gastroenterologicky sa priklanaju k tomu,ze gro deti ockovanych na rotavirusy maju lahsi a menej komplikovany priebeh a najma dlzku trvania gastroenteritid,ako aj lepsiu rekonvalescenciu a menej pridruzenych vaznych komplikacii,najma febrility a dehydrataciu,vahovy ubytok. Kazdopadne na tieto veci su nachylne najma male deticky,cim su starsie,tym je to cele bezpredmetnejsie,takze ak budete este par mesiacov ok,tak to budete potom z najviac ohrozenej skupiny (deti do 2r) vonku a bude to skoro az jedno. Polemizuje sa o tom,ci ockovane deti mavaju aj nizsi vyskyt tazkosti v rannom skolkarskom veku,je to take plus/minus,skor ta nizsia vekova skupina.

tlucka
29. jan 2016

@saldiv Ahojky, tak ja chodím na imuno do Nitry a teda neviem, či mám urobené všetky vyšetrenia... Ale teda mne Dr. robila KO + diferenc. KO; hodotu vit. D; cytokíny (lenže nerobí celý cytokínový profil), NK bunky; skríning histamínovej intolerancie; •skríning autoprotilátok pri systémovej autoimunite; •prítomnosť protilátok v krvi voči spermiám, vaječníkom a zona pellucida; •antifosfolipidový syndróm; MIF test (zistenie protilátok proti spermiám partnera, cudzím spermiám a trofoblastu); skríning celiakie a a hladinu protilátok proti štítnej žlaze. Možno mi aj robila niečo navyše, ale nemám pri sebe všetky výsledky a na viac si nespomínam 😀
A teraz si práve preto, že mi vyšli niektoré slabo pozitívne testy na autoimunitné ochorenia a aj z dôvodu, že teda v Nitre nerobia (alebo mi teraz neurobili celý cytokínový profil), chcem dať urobiť niektoré vyšetrenia znovu.

stella25
29. jan 2016

@matusik6 ano ustne probiotika, jasne 🙂

mircalla
29. jan 2016

@tlucka jasne p. doktorka lanikova tam bola. citam, ze su nejake zmeny, uz to je iba labak:( naj ked si zavolas...ja som bola normalne u tej lekarky
spytaj sa na nu, co sa zmenilo

mircalla
29. jan 2016

@tlucka ked som ti to pisala, tam este fungovala, som to kontrolovala, neni to davno

mircalla
29. jan 2016

@tlucka kukam, ze je aj zmena sidla

tlucka
29. jan 2016

@mircalla Všetko zmenené a nikto mi nezdvíha.. Raz mi aj Marcel posielal kontakt na nejakú kliniku repro imunity, ale neviem ten mail nájsť...

dancura
29. jan 2016

@gagirl Majka, aj mavam cca posledny rok taku slabu menstruaciu...2-3 dny a aj to je slaba. Neskusala si zistovat, ze preco je taka slaba a ci to nemoze nahodou suvisiet spolu s tym,, ze sa nedari otehotniet?

mircalla
29. jan 2016

@tlucka netusim, ak si vygooglim tu lekarku MUDr. Zdeňka Láníková stale tam figuruje
muselo sa to zmenit velmi nedavno, lebo na beton tam bola a aj hodiny

tlucka
29. jan 2016

@mircalla V pohode., Ďakujem aj tak za ochotu... Majú tam tuším uvedené, že od 16.11.2015 došlo k zmene adresy a k 1.1.2016 aj k zmene právnej formy.. Ale skúsim ešte v pondelok.

mimika1973
29. jan 2016

@nelly3 jasnacka, ze bude ta prava 🙂 a po rozmrazeni este moze byt jednicka! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre