Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
1. jún 2016

@nelly3 no keď ničím nestimulujes, tak mas len jedno vajíčko. A narkóza je v cene, ale to je ďalšia chémia navyše

nelly3
1. jún 2016

@cheeky82
ved ano, nechcem nicim stimulovat len pregnyl a mozno ten orgalutran, ved uvidim 😉

cheeky82
1. jún 2016

@nelly3 predpísali mi 4 ks orgáutranu(nestihla som ich vybrať naštastie). Jeden stojí cca 30 EUR, takze aj tak by som ho nakoniec nebrala. Je to strašne veľa peňazí keď si to porovnám so šancou ze sa to podarí hnef

nelly3
1. jún 2016

@cheeky82
ved ano, je to hop alebo trop pri native, ja si skusim zohnat cez temu mam /nemam lieky 😉

cheeky82
1. jún 2016

@nelly3 tak ja uz fakt na takéto nieco nemam silu😞 A zasa je to veľa hormónov a preto som chcela nativ aby som nemusela brat ziadne hormóny až na prwhnyl

nelly3
1. jún 2016

@cheeky82
no ja uz nemam tiez sil, ale zial musim bojovat, co uz narobis 😝

saldiv
1. jún 2016

@cheeky82 ja mám 1 orgalutran voľný ak chces

cheeky82
1. jún 2016

@saldiv Dakujem, ale uz netreba. Budem mat len pregnyl

qwertinka
1. jún 2016

@pufa nik sa neozval ☹ ja by som si aj trúfla ale manzel uz nie :-P a ty kedy rodis? Vidim ze ti tu už svieti 40tt. Bude ďalší chlapec ako u nas?

pufa
1. jún 2016

@qwertinka kedy rodim je vo hviezdach, kiezby co najskor 🙂 a ano, druhy chlapec to bude. tak, nie je to easy, tolko deticiek, a nebodaj keby si dala vlozit obe a obe by sa ujali, co je velka sanca u vas. v akom veku su teraz tvoji syncekovia? inak, ja som to brala ako osud, ze sme pri softe v Brne mali dve vajicka, potom dve embrya a budu z nich dvaja synovia. keby sme mali tri embrya, asi by som este zvazovala. ale styri si uz predstavit neviem, to by som sa nedostala z domu do 40-tky 🙂

lienka_1
2. jún 2016

@qwertinka Nestiham citat vsetko. Za seba hovorim, ze by som tam tie dve embryjka nevedela nechat. Nech vyssia moc rozhodne ako to ma vsetko byt. Ak sa maju narodit tak sa narodia, ak nie, tak nie.
Samozrejme, ze je to iba Vase rozhodnutie. Urobte tak, ako citite, ze je spravne. 😉

kika0510
2. jún 2016

Baby prosim vas, chcem si podat ziadost do poistovne na 2.IVF, len mam par otazok na nu:
1. otazka, nedavno som tu videla zoznam lekarov univerzitnych nemocnic.. bola to cela A4, mne co poslali prilohu tak su tam len tri... tak som teraz mierne v soku... bude to tym, ze mam trvaly pobyt mimo ba...?? pritom prechodny mam pri SC... alebo je zasa nejaka novinka v tych lekaroch???
2. otazka, potrebujem tam aj razitko centra, v ktorom som absolvovala 1.IVF , pripadne nejaku zdravotnu dokumentalciu od nich..??
vopred dakujem velmi pekne

karmen007
2. jún 2016

@ivkaivuska Ahoj, ďakujem za odpísanie. Ale ak si mala vklad s vlastnými vajíčkami, a to pri soft stimulácii - to aká je prosím Ťa stimulácia ? Tak musíš mať dobrú psychiku a hlavne musíš byť štíhla !! Lebo ja mám nadváhu cca 30 kg, psychiku tiež občas kolísavú, a veľa nad všetkým premýšľam, takže neviem, či to ja niekedy dám. Díky za podporu. Aj Tebe prajem zdravé dieťatko. Maj sa krásne

qwertinka
3. jún 2016

@lienka_1 ved toto. Ani ja nemám to srdce to tam nechať ale zase na druhej strane mať 4 deti v dnešnej dobe. Muž má už teraz dost a to sú len dvaja 😀 ďakujem inac za nazor 😉

ivkaivuska
3. jún 2016

@karmen007 Ahoj jasne psychika je to najdôležitejšie my sme sa aj s mm nastavili tak že to vyjde a domov z Brna pôjdeme traja a tak sa aj stalo a dnes sa už nevieme dočkať našej maličkej. Štíhla niesom tak akurát. Hla né je veriť!!!

fatma1
3. jún 2016

@cheeky82 Ahojky
Amh hodnoty sa meraju v 2.referencnych hodnotach...ng/ml alebo pmol/l

ng/ml pmol/l
OPTIMÁLNÍ 4,0 - 6,8 28,6 - 48,5
DOSTATEČNÁ 2,2 - 4,0 15,7 - 28,6
NÍZKÁ 0,3 - 2,2 2,2 - 15,7
VELMI NÍZKÁ 0,0 - 0,3 0,0 - 2,2

nemozu byt tvoje odchylky v tomto? ze ine ref. hodnoty sa pouzili?

cheeky82
3. jún 2016

@fatma1 vždy mi ich robili v na/ml. Inak nerozumiem týmto hodnotám, keď na SK v dvoch rôznych centrách mi povedali, ze norma je od 1 do 3 a v Brne je norma od 1,5 do 5, pričom u nich su optimálne hodnoty medzi 3-4

lienka_1
4. jún 2016

@qwertinka V tomto Vam ozaj nikto neporadi, lebo odpoved poznate iba vy dvaja. Drzim palce, aby ste urobili to spravne rozhodnutie pre Vas.

mag_evka
4. jún 2016

Mate niekto skusenost s AH (Asistovany hatching)?

pufa
5. jún 2016

@mag_evka ja viem len tolko, ze v pripade ISCI je to trochu zbytocne, lebo tam tou pinzetou prerusia obaly, aby vstrekli spermiu dovnutra, cize obal uz naruseny je, nemalo by mat embryo problem z neho vyhatchovat. tak to aspon bolo povedane mne. mozno budu mat baby aj ine info.

ssegra
5. jún 2016

@mag_evka som niekde citala vraj AH pri ICSI je len zbytocne tahanie penazi z ludi. Pri AH laserom narezu obal embryjka aby lepsie vyslo z obalu, ale ked vas oplodnuju vajka ICSi metodou obal je uz od tej ihly poruseny takze dalsie narezanie nieje potrebne.

mag_evka
5. jún 2016

@ssegra
@pufa dakujem vam! Ked sa clovek nad tym zamysli, je to zasa jeden zo zbytocnych poplatkov! Sme na ceste do RF na UZ, 7.den cyklu, som zvedava ci mam vobec nejaky folikul!

ssegra
5. jún 2016

@mag_evka drzim palce aby si mala. Si v normalnej stimulacii, alebo v native? Nam AH ani neponukali este ani raz. Teraz ked som bola na kete na obrazovke nam ukazali embryjko pod mikroskopom a vyzeralo to ako dve, lekar nam povedal ze to len tak vyzera ze su dve lebo uz vyslo z obalu takze nejaky AH by bol uplne zbytocny. Daj vediet ako si na UTZ dopadla

ivkaivuska
5. jún 2016

@mag_evka Držím palce nech tam budú nádherné kraslice.

erijan
5. jún 2016

Dievcata, idem vyskusat IVF soft...aj ked mi bolo povedane, ze doteraz co som mala stimulacie s hormonmi boli nizke ako pri Softe...ale bude to ine tym,ze budem stimulovat Clostil 1/1/1+Menopur... baby ktore mate endometriozu nerobil Vam Clostil nejaky problem? Dakujem pekne 🙂

pufa
5. jún 2016

@mag_evka drzim palce! 🙂 daj vediet ako ste dopadli

anaba1
5. jún 2016

@erijan mne nerobil ziadne problemy..nemusis sa ho bat..

mag_evka
5. jún 2016

@pufa
@ivkaivuska dievcata😢 nic moc, iba jeden folik ale je 10mm, uvidime co ako a co narastie este do stredy! Dr. Strakova velmi prijemna, dosledna a trpezliva na moje otazky 😅 vek hra proti nam!!!!! Ale ja verim , ze aj z toho jedneho moze byt zazrak!!! Tie sa tu v nasom RF svete predsa deju!!!

erijan
5. jún 2016

@anaba1 dakujem za odpoved 😉

bianitka996
5. jún 2016

@mag_evka neboj dorastu...ja idem v piatok na osmy den na sono, ja verim ze Reprofit nam pomoze.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre