Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka1124
5. máj 2015

@tlucka moja ,ja som prsa vobec necitila an pri 1 ani 2 tehu.Dokonca s mi ani nezvacsili🙂🙂,stale tie iste podprdy az do porodu,teraz to iste,moje jednotky🙂🙂🙂🙂

buba08
5. máj 2015

@tlucka no určite to s tými kilami nie je u teba take zle 😉, my sme chodili do Prahy, ale v júni uz ideme do NR, takze neviem ako to tam chodí🙂, brali ta prvú kvôli tomu, ze si tehu?

tlucka
5. máj 2015

@gagirl Kašlem uz na testy a odbery krvi. Som tehula (minimálne do budúceho štvrtku) a idem si to užívať 😀 😀 😀

tlucka
5. máj 2015

@buba08 Zobrali ma hneď keď sme došli. Sestrička aj doktorka vedeli, že prídem, lebo som im minulý týžden volala. A keď vyšla doktorka, tak ma hneď volala a gratulovala mi medzi dvermi. A ostatnym povedala, ze oni ešte nie su tehotne, tak nech cakaju. No hanbila som sa ako pes... Ale aspoň nejaké privilégiá mi ako tehotnej začínajú 😀 😀 😀

crazybabenka
5. máj 2015

@ivetahe Pippele....neviem presne....ale je to urobenie malej ranky na sliznici maternice.....cyklus pred KET.....a má to pozitívny vplyv na uhniezdenie drobca.......a Pastorčáková je IVF lekárka v Reprofite....tak ako ostatní http://www.reprofit.cz/reprofit-international/n...

nelly3
5. máj 2015

@gombicka
no ja mam cystu uz dlhe roky a na KET chodim, skor si myslim, ze to spinenie nie je dobre, ja som raz musela pre to spinenie zrusit vklad ☹ no mna to tiez to spinenie dost otravuje 😝

nelly3
5. máj 2015

@crazybabenka
cez poistovnu doplacas cca 2,50€ za balenie, ked ako samoplatca cca 15€ ale to je balenie ako citam 3x 28 ks.
ja uzivam estrofen, to je to iste.

lemoni86
5. máj 2015

@tlucka ak ti to pomoze, ja som nemala testovaciu ako kontrolnu vobec, tiez som tu stresak davala sem tie testy nech baby posudia, atd 🙂 ..dokonca v 8. Tt mi zacali slabnut az boli upne slabe . takze to neries. S prsiami to bolo tiez ako na hojdacke, raz boleli velmi, raz menej az vobec. ono je uz vsetko zratane, co ma byt bude, hlavne nestresuj. Ja som sa citila presne ako ty, bala som sa asi do 12 tt, pred kazdym sonom, no potom som si tu od jednej baby kupila angel sound a pocuvala som srdiecko asi kazdy treti den, aby som bola kludna, pomohlo mi to. Potom v 17 tt som zacala citit pohyby a uz som ho pouzila mozno len dvakrat odvtedy. Takze tak 🙂 drzim ti velmi palce, bude to ok neboj 😉

tlucka
5. máj 2015

@lemoni86 Tak sme dve stresáčky 🙂 Najradšej by som si dala niečo, aby som prespala celé dni do sona. 😀 Od ktorého týždňa sa dá používať ten angel sound?

marverka
5. máj 2015

@lienka_1
Mne ordinoval medrol pipelle intralipid dr z RF preventivne.
Imuno som mala na hrane tam mi bolo dop.pred poslednym vkladom prednison alebo medrol
Predtym som ho nemla.kedze som mala 6ivf a 14vkladov tak mi dop. intralipid.este vraj aj preto lebo som mala po ivf 1xbiochem teh.1xmimomat.1xspontanny a teraz posledne som mala uz aj teh.knizku ale zaciatkom 12tt MA. Vraj intralipid pomaha udrzat emb.tak mi ho doporucil. Len raz mi povedal 100 a teraz ze staci 50 tie poz.teh.som mala jedine s anopirinom a fraxikom.vsetky vyzetrenia mam ok iba syndrom lep.dosticiek mam a to sme pochodili asi vsetko.

bergalm
5. máj 2015

@tlucka ja som zacala pocuvat od 14tt a pocuvam dodnes som v 30tt je to dobra vec aj mna to upokojovalo ze pocujem srdiecko

sona_fit
5. máj 2015

@tlucka Ahojček, jój moja, úplne Ťa chápem, je to ťažké to čakanie ale ako argumentujú dievčatá bude to nakoniec dobré, len si to užívaj, to babo v tebe je hlavné! Ja som bola tiež včera u dr. Dzurillovej, chodím každý utorok na injekciu a sme sa asi minuli :( mne kázala prísť až na 9h. Ale bolo tam dosť dievčat na injekciu a tak som rozmýšľala že ktorá z nich je aj tu na MK. Ale nemala som sa odvahu prehovoriť ;)
Škoda že som o tebe nevedela, mohli sme si sadnúť na kávičku 🙂 na výsledky volas alebo pôjdeš osobne ?

haimi
5. máj 2015

Tehulky okolo mojho tyzdna, mam taky problem, uz cca 5 dni mam dost vela takeho hustejsieho zlteho hlienoveho vytoku. Nie taky vodovy, fakt je taky hustejsi hlienovy. Uz som to povedala viacerym lekarom ale bez reakcie. Trochu ma to znervoznuje, ze som taka zahlienena. Nemate podobnu skusenost ?

santeema
5. máj 2015

@haimi aj ja to mavam, pocas dna niekedy vôbec a niekedy take davky, ze musim hned menit intimku, taky zlto biely a hustejsi, ale ja to mam uz ale mesiac. mala som dajake bakterie, tie by mali byt uz po 3 antibiotikách preliecene, tak neviem, ci je to následok toho, alebo coho. ja som to lekarovi ani nevravela.

zabka1124
5. máj 2015

@haimi ja to mam skoro celé tehu,taký hustý bielo - žltý vytok.Vsetko je ok. Pokým ta to tam dole ne svrbí, nestipe,tak je to v tehu normálne. Ak by si ho mala hnedý, alebo krvavý, tak to hneď ohlas, môže to byť zátka alebo niečo vážnejšie. Ja intímnu mením asi 8x denne; ( !
A inak Gratulujem, už ste v 31tt 😊☺
A ešte, ak chceš aby ti spravili nejaký ster, tak to zahraj, ze ta to tam stipe 😊

zabka1124
5. máj 2015

@haimi
@santeema inak holky,uz ste v krásnom tt,ani sa nenazdate fa budete v 36tt;)!

lemoni86
5. máj 2015

@tlucka pouzivala som ho od 13 tt asi..nasla som srdiecko hned 🙂

evadek
6. máj 2015

Babenky kt. ste v minulosti potratili..riesili ste genetiku a kde?...riesili ste to niektora v Ba a boli ste spokojne?

haimi
6. máj 2015

@evadek ja som riesila s manzelom genetiku preventivne v zeleznicej nemocnici u mudr. ondrejcaka. Boli sme tam este v lete, zobral nas dost rychlo. Staci zavolat a objednat sa. Budete potrebovat aspon jedno odporucenie napr. od gynekologa, aby vam to preplatila poistovna

haimi
6. máj 2015

@zabka1124 dakujem, si zlata. Tento tyzden chodia na vizitu same deti - skoncena vs 2-3 roky dozadu. Dufam, ze v pondelok pride uz nasa doktorka a este to s nou preberiem. Mne sa totiz mari, ze mi v tt hovorili, ze nie je dobre ked som moc zahlienena. 😕

haimi
6. máj 2015

@santeema diky moja, snad to bude ok, aj ked ma to jemne stresuje, lebo som taketo nieco este za cele tehu nemala

ingrid0105
6. máj 2015

@haimi krasa uz 32tt 😵 je super ze sa takto drzite, myslim na vas moja 😵

evadek
6. máj 2015

@haimi dakujem....a co tam vsetko robil a zistoval? isli ste obaja aj muz?brali krv,..?je nieco potrebne vediet?

haimi
6. máj 2015

@ingrid0105 dakujem 🙂 este musim vydrzat

haimi
6. máj 2015

@evadek boli sme obaja a brali krv. Ja uz si presne nepamatam, ale kontroloval nejake chromozomalne poruchy, potom z hematologie zrazanlivost a z imuno zakladne protilatky proti spermiam, embryu..

evadek
6. máj 2015

@haimi dakujem..a platila si nieco?

haimi
6. máj 2015

@evadek nie, ale zozen si to odporucenie

evadek
6. máj 2015

@haimi dakujem

candour
6. máj 2015

@evadek ja som bola tiez na zeleznej polik.u MUDR. Melišovej, čakali sme na objednanie 4 týždne a na výsledky cca 2,5 mesiaca..zisťovali aj protilatky na spermie, troboflast, atd. vtedy mi vysli pozitiv na spermie ale o par tyzdnov na imuno v NR mi vysli negativne a naopak na troboflast tam negat a v NR pozit🙂)...zistuju tam veci tykajuce sa dna markerov - mutacie MTHFR, Leidena..potrebujes vymenny listok, neplati sa nic, zistuju do minulosti pohovorom u oboch partnerov ci ste mali v rodine zavazne ochorenia, potraty, neplodnost a pod..mna odtial dalej odporucili na hemato a imuno podla vysledkov..zistenie genet. vady je velmi malo tam pravdepodobne ale je dobre to mat vysetrene hlavne vo vyssom veku

evadek
6. máj 2015

@candour dakujem..objednala som sa na koniec na kramare....nemam sa kam ponahlat....ket bude najskor koncom roka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre