Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvia545
17. máj 2015

@kikuska21 ahoj,kludne môžeš platiť aj eurami,aj mi tak platíme 😉

gagirl
17. máj 2015

@speranza1 ahoj..moja sestra rodila dvojicky v spinali..anesteziologicka ju prehovorla ..ona chcela radsej v celkovej ale dala na doktorku..a potom ked mala po vsetkom povedala ze nikdy viac..ze jej bolo zle ..mala asi nizky tlak..alebo zo stachu..zo stresu...vsetko to vnimala...ze keby mala ist este raz ze urcite v celkovej anestezi,,Tak ale este mas cas sa rozhodnut..kedze este dlhooo budu chlapci v brusku,,🙂

santeema
17. máj 2015

@speranza1 ja s mojej skusenosti mozem povedat, ze prvy den jasne, ze to trosku bolelo a stipalo, je to rezna rana predsa, ale bolo to lepsie a lespie kazdym dnom a je to najbezpecnejsie pre dieta. ja ked som bola v porodnici, tak baby co rodili aj 12 hodin a boli cele roztrhnute a zasivane, vôbec nebehali ako srnky po prirodzenom porode a zvyknu mat potom problem aj s mocenim neskor. ale neplati to pre kazdu. a ked mas sekciu aspon mas istotu ze ta poriadne vycistia a nemusia uspavat navovo, elbo velmi krvacas. a nedavny pripad mojej sesternice, rodila v ruzinove teraz 9.5., aj jej dali vyvolavacku, rodila od rana od 7.30 do 17.30, maly nejak nesiel von, uz potom nemal ozvy, museli ho vytiahnut vakuovo, lebo nebol cas na sekciu, v prvy den bolo dobre a na druhy den ten maly takmer zomrel, lebo tym nedokyslicenim sa mu daco spustilo a teraz je v inej nemocnici v inkubatore, stale ho sleduje neurologicka, aj napriek tomu ze mal normalnu porodnu vahu 3,7 kg, ale stale kolaboval, tak sa vsetci modlime, aby bol ok. ale to je tiez individualne, nemausi sa to stat casto, ale pri planovanej sekcii sa take daco nestane isto, lebo male vyberu hned. a este keby si mam vybrat znovu tak si vyberiem celkovu anestezu, lebo v tej spinalnej, bolo kameoske tak zel, ze cely cas prevracala a ked mas celkovu, tak mas aspon pokoj a veget🙂.

kikuska21
17. máj 2015

@silvia545 dakujem ☺

saldiv
17. máj 2015

@lienka_1 dakujem krasne za odpoved! Aj ja som užívala dhea (2 mesiace) ale žiadna zmena ;(
Takze tebe sa prirodzene vytvoril folikul a ten sledovali a urobili opu? No dúfam ze aj ja nieco výmyslim ... V každom prípade ti držím palce a aj sikmookym spolupacientkam 🙂)

lenka54321happy
17. máj 2015

@haimi
Taka som rada! Myslim na teba 😘😘

lemoni86
18. máj 2015

Baby, prosim vas, nestraste tu zeny, ze prirodzeny porod je horsi. A uz vobec tu nespominajte, ze co zle sa moze stat dietatku.. Ja idem rodit za necele dva mesiace, pravdepodobne prirozdene a zacinam sa celkom bat ze co to bude...Co som si o tom citala alebo mam od inych zien, tak oba sposoby rodenia maju svoje vyhody aj nevyhody, pri kazdom sa to moze nejako skomplikovat. Kazdy organizmus je jedinecny, kazda sme ina.. Poznam kamosky ktore rodili oboma sposobmi, a radsej volili prirodzeny porod... Taktiez poznam zeny co rodili prirodzene, pomerne vacsinu a boli velmi spokojne, dokonca po porode vstali ako srny.. Su na to metody aby sa zena vobec nenatrhla, aby ju nemuseli nastrihovat... Ked porodite prirodzene, dietatko vam povacsine daju hned, aby sa spustila laktacia.. a ste s nim castejsie ako ked ste po sekcii.. Ja samozrejme drzim palce kazdej jednej z vas, aby to bolo co najmenej bolestive, ci uz prirodzene alebo sekciou, nech vsetko dopadne ok a bude to pre kazdu ten najkrajsi zazitok 🙂

katka.gzd
18. máj 2015

@bambulka2015 v tomco clanku je super zhrnute co som ti chcela napisat http://www.babyweb.sk/rizika-cisarskeho-rezu-sa...
Vybrat si cisarsky rez z dovodu bezpecnosti pre matku a dieta je tazka dezinformovanost a tych problemov je dokonca viac pre dieta ako pre matku ktora podstupuje tuto operaciu...deti potrebuju prezit akt porodu z fyziologickych dovodov a narodenie sa cusarskym rezom moze mat dalekosiahle dosledky pre dieta! Nerobis mu tym ziadnu sluzbu, ze ho "usetris" klasickeho porodu...
Samozrejme ked su k tomu zdravotne dovody, rizika sa vyvazuju, ale vybrat si cisarak z vlastnej vole je objektivne nezodpovedne

mircalla
18. máj 2015

@katka.gzd Uz som len cakala, ze kedy sa ozve nejaka dula a zacne do toho kecat. A je to tu...
Mozno si precitaj temu, co vsetko sposobili detom prirodzene porody za kazdu cenu - ake dozivotne nasledky.
Ja mam na taketo demagogie ako tu riesis svoj nazor.....Zbytocne tu strasis ludi....Uz sme tu mali aj take, co nam pisali, ze umele oplodnenie je neeticke atd....Takze dakujeme a pekny den

katka.gzd
18. máj 2015

@mircalla ja niesom ziadna dula, ale obycajna zenska co nerobi z prirodzenej veci ako je porod horor ;) ked chces zatvarat oci pred objektivnymi statistikami a pravdivymi faktami, je to tvoja osobna volba....bohuzial ale objektivne neobhajitelna... Statistika nepusti.... A zdravy rozum tiez nie
Jo a za zbytocne strasenie povazujen presne tu temu o basledkoch prirodzeneho porodu pretoze sanca na nasledky po prirodzenom porode je miziva, ale nasledky po cisaraku su iste.... To aj nevzdelanemu cloveku musi byt jasne

mircalla
18. máj 2015

@katka.gzd Akoze tvoj tazko subjektivny clanok ci nazor vobec nebudem komentovat - radim sa s odbornikmi, lekarmi, nie s tebou.
Skoda len, ze take ako ty na modrom koniku prave vytvaraju paniky a hysterie ako ockovanie/neockovanie, kojit/nekojit atd, prirodzeny porod/sekcia. Pre tvoju informaciu, ja uz syna po cisarskom mam - nema z toho ziadne dalekosiahle nasledky ani nahodou ako pises, ma skvelu imunitu a kojila som ho 2,5 roka...
Pokial nahodou prezijes co zeny tu, co sa tyka rokov, ktore sa snazia otehotniet, potom mu mozes radit, ako maju rodit dieta, na ktore cakali aj 10 rokov

Inak toto je tema o Reprofite Brno, mas s tym nieco spolocne? Predpokladam, ze nie....

katka.gzd
18. máj 2015

@mircalla jasne, mas ma precitanu :D
Pozri ja ti tvij cisarak neberem, mala si na to zdravotne dovody...
Ja som len oslovila zenu co na to dovody zdravotne nema....nie teba!!! Nech sa rozhodne informovane...
Ty tu tiez razis len SVOJ nazor....niesi ani lekar ani odbornik takze si to ponizovanie nechaj...
Branit niekomu v pristupe k informaciam, to je jak za komancov...bola by si super zapadla do strany
A neprebera sa v tejto teme zdaleka len brno..preberal sa prod...nebola som mimo temu tak sa zacni chovat slusne a nevyhadzuj ludi z temy...tebe to tu nepatri....
Cisarak nema byt a nikdy nebude norma lebo nieje a nikdy nebude normalny...vdakabohu zan ked je to indikovane.... Ale ked nieje, jednoducho je nebezpecny!! To je fakt...nie moj nazor

bambulka2015
18. máj 2015

@katka.gzd ohanas sa statistikami. Statistiky nikdy nie u objektivne.
Ak sa ta tema IVF netyka, tak si prosim ta usetri komentare a nechaj nas tu na pokoji.
Ani ejdna z nas tu nema 18 rokov a je neinformovana. Mame tu vsetky svoje skusenosti, informovane sme az-az. Kazda z nas vybera to mensie zlo pre dieta aj matku.
Nikdy, ale nikdy by som nerodila vaginalne. Mam prebrane vsetky pre a proti kazdeho porodu so svojim lekarom a nik ma neodhovara.
Som rada, ze nezijem na SK a mam na vyber bez toho, aby ma niekto prehovaral a pisal taketo somariny ako sa snazis ty. V dnesnej dome, a hlavne na SK, uz neexistuje PRIRODZENY porod. To ako sa rodin vaginalne na SK je väcsi masaker ako ten cisarsky. Nejedem vymenuvat, kazda z nas pozna ako to na SK chodi.
Tiez nebudem riskovat zdravie a zivot mojho jedineho dietata. Tazko sme sa k nemu dopracovali, tak volim to mensie zlo.
Mam nemalo kamosiek a aj v rodine, ktore mali pocas a po porode problemy, ktorym deti takmer zomreli. Väcsinou na SK, kedze tam sa strasne tlaci do vaginalneho za kazdu cenu. Uz som to tu pisala, kamoska, cele tehu super, zdrave dieta a nechali ju trapit sa 36 hodin a doslo to tak daleko, ze uz ani len ten cisarsky nemohli urobit a tahali dieta zvonom. Ona sa z toho uz nikdy nespamätala, dalsie deti uz po tejto skusenosti nechcela, chlapec ma 17 rokov a na cely zivot telesne (vdaka bohu nie menstalne) postihnuty ako dosledok zleho porodu, ked mu tym tlakom praskla cievka v hlave. Dalsej tiez syna zachranil cisarsky na poseldnu chvilu.
V dnesnej dobe sa na zapade rodi viac deti cisarskym ako vaginalne. Nie preto, ze je to pohdlne pre lekara ci matku, ale preto, ze tie rizika su zial pri vaginalnom porode v poslednych rokoch väcsie ako cisarskym. Ano je to OP ale nie co sa tyka hojenia horsie ako nastrihy, roztrhanie az neviem pokial, fuserske zasivanie tam dole a casto sa stava, ze zeny maju po "normalnom" porode problemy s mechurom.
atd. atd.
Fazit: je to kazdeho osobne vec, vzdy budu dva tabora, jedno coho sa tema tyka. Kazdy ma pravo na vlastny nazor. Nik nejde bezhlavo do toho, kazda z nas je dokladne informovana.

katka.gzd
18. máj 2015

@bambulka2015 cisarak pre zdravu matku a dieta NIKDY nieje mensie zlo.... Amen
A nie ze by to bolo podstatne, ale ano riesim IVF, ano snazime sa uz roky, nie neverim ze v slovenskych nemocniciach robia prirodzene porody a preto tu rodit nebudem.... To vsetko ale neznamena ze zacnem cisarak povazovat za bezpecnejsi...
S jasne, ze je lahsie kopat v diskusii okolo seba a osocovat, urazat, ponizovat cloveka co ti da info ktore mozno sama vies ale zatvaras pred nim oci....pravda boli...bohuzial...ty budes zit so svojim rozhodnutim, ja ti ho neberem...len som ty dala info navyse...pretoze tu panovala nalada ako keby pre baby po umelom oplodneni ine ako cisarak neexistovalo...to je smutne

mircalla
18. máj 2015

@katka.gzd Nikto nikomu v nicom nebrani, ale nemyslim si, ze 35-40-rocne zeny (niektore uz s dietatam) potrebuju, aby tu niekto presadzoval extremne nazory. daj tam este tak 20 vykricnikov, aby to vyznelo este lepsie...
Keby som mala brat vazne kazdy extremny nazor, co tu citam na koniku, tak neviem....Pisat, ze cisarsky je nebezpecny je od teba maximalna demagogia - netvrdim, ze nema svoje rizika, tak ako ma svoje rizika prirodzeny porod. To, ze je to fakt, tvrdis jedine ty.....a tento clanok.

bambulka2015
18. máj 2015

@katka.gzd a este k tvojmu poslednemu prispevku. Nikto ta neprosil aby si ma oslovovala. Ak nie ci gynekologicka-chirrurgicka s mnohorocnou praxou, tak si svoje SUKROMNE nazory nechaj pre seba. Ja to mam prebrate vsetko do najmensieho detailu s mojim lekarom, ktory ma pozna ako pacientku 15 rokov, je to kapacita vo svojom obore, vie co robi, operuje a nie len cisarske, nie je to obycajny gynekolog, co sedi cele dni len na svojej teplej stolicke v ambulanciii a predpisuje stupidne antiky.

katka.gzd
18. máj 2015

@mircalla moje nazory su extremne? Si ma pobavila.... Extremne je presadzovat nazor ze cisarak je top...a lepsi ako normalny porod...to je nebezpecne

diska
18. máj 2015

baby ja musim rodit sekciou ci chcem ci nie ,ked si precitam ten clanok mozem rovno zdiviet, 😀 ono je to tak ten co je proti sekciam napise taky clanok a co je za napise zas uplne iny clanok ako vo vsetkom kazdy pretlaca svoj nazor,tak nebudme ovce 😀 ,ked sa robi to co ma ci uz pri sekcii alebo prirodzenom porode tak je to v poriadku,kazda sme ina,mame ine problemi a aj inac zvladame veci,niekto ma aj fobie a to tiez nieje sranda ,podla man to musi vsetko porodnik zohladnit,mna keby pri vedomi poviazali ci uz ruky alebo nohy chyti ma panika a skolabujem tam.Urcite sa zohladnuje vek,celkovy stav a vsetko okolo,naco sa ma rodicka trapit 12 h a viac ,ked aj tak ju pravdepodobne sekcia neminie,lepise ked sa nato vsetci vopred pripravia ak je zena zdrava je to ine ale nemozme si klamt tie co mame okolo 40 sme nato inac ako 25r. 😉

mircalla
18. máj 2015

@bambulka2015
Dufala som, ze sa bez tohto obideme - vzdy budu 2 tabory na kazdu temu....
@katka.grz expresivne vyrazy ako amen len podciarkuju, co som si myslela....hysteria a panika...uplne mi staci, len sposob, ako agresivne si ten nazor prezentujes.
Nikto z nas tu nie je nevzdelany, ja svoje nazory nikomu nenastiskam agresivnou formou, len ich napisem pripadne odporucim,

katka.gzd
18. máj 2015

@bambulka2015 forum je snad otvorena diskusia a nie vsa osobna s mircallou...ked nechces pocuvat len svoj nazor inymi slovami, piste si SS... Toto tu cita o mnoho viac zien ako len vy dve...

bambulka2015
18. máj 2015

@katka.gzd a predstav si, ze je. Nikdy nevies dopredu, ci nema dieta obtocenu snuru akolo krku, to sa skor neda zisti. Mala to tak sestrenica pred 25 rokmi, takmer sa nenadychla.
Dalsi chlapec v rodine bol tiez priduseny pupocnou snurou,museli ho ozivovat. Toto pridusenie sa zacalo prejavovat az teraz v jeho 5. roko.
A tiez ZDRAVA MATKA aj DIETa. Zial zdravi len DO "prirodzeneho" porodu. PO porode uz nie.
Prosim nechaj si svoje mudre komentare.
Chid komentovat do nejakej temy, co sa vola cisar, necisar, pre a proti alebo take nieco. Tam sa mozes vyblaznit. Nas tu trapia uplne ine veci.

mircalla
18. máj 2015

@katka.gzd ja som nepovedala, ze cisarak je top...ale nesuhlasim s tebou. takze sa ma nasilu nesnaz presviedcat o opaku, nezijem vo vzduchoprazdne a tiez som si zistovala informacie - som k tebe este dost slusna

katka.gzd
18. máj 2015

@diska som napisala viackrat, ze pri zdravotnych indikaciach su rizika cisarkeho prevazene inymi...v tom pripade vdaka bohu zan.... No ked si z vlastnej vole vyberie cisarak zdrava zena so zdravym dietatom, jednoducho nemoze poznat vsetky rizika ktorym seba a svoje dieta vystavuje...inak by to predsa nerobila....
To je moj nazor
Nepresadzujem prirodzeny porod za kazdy cenu ako ma tu obvinili nepravom....keby moj tazko vybojovane dieta bolo otocene KP, tiez by som sla na cisarak...ale buduca matka, ktorej som prvej napisala tu jasne prehlasila, ze je zdrava, dieta otocene hlavkou dolu a cisarak si vybrala lebo....lebo sa jej zda ok....tak som posunula clanok (jeden z mnohych) kde je sane vysvetlrne preco to ok nieje...
Rozhodnut sa samozrejme musi sama...smutne ze zatvorit oci je lahsie asi

bambulka2015
18. máj 2015

@katka.gzd a este na zaver. ak si si vsimla, mi nikomu netlacime nazor, ze cisar ne najlepsi. My sme sa tu tak rozhodli/popripade po rozhovore s lekarmi nam bolo odporucene. Nik uplne nezavrhuje vaginalny porod ak je naozaj prirodzeny. Bez zasahov lekarov. Na SK nemas prirodzene porody.
Nastastie aspon tu na zapade mas na vyber. A nik sa nepozera na teba ako na horsiu matku len preto, ze si priviedla dieta na svet cisarskym.
Podobne je to tu tak aj s ockovanim/neockovanim, plienkovanim/neplienkovanim (jednorazovky/latkovky), kojenim/nekojenim.
Zial vravim ZIAl, za 15 rokov mimo SK sa stale len utvrdzujem, ze Slovaci sa rady staraju do inych ludi, do zivota inych, casto aj cudzich osob/rodin. Ako si ja zijem a sa rozhodnem, ked je to v medziach zakona, je to moja vec, uplne jedno, ci dalsi clovek ma iny nazor.

zabka1124
18. máj 2015

Baby ja som rodila prirodzene po Ivf a vsetko bolo v najlepsom poriadku! A teraz chcem tiez! Ja keby som nemala epidural, tak beham 5min.po porode🙂! Mna nastrihli len na 3 stichy! Kazdy porod ma pre aj proti🙂! Ja som tiez zastancom prirodzeneho porodu, ak sa da! Jasne, ze 2jicky si neviem predstavit rodit prirodzene, ale tu v Irsku pokial sa da, tak sa tak rodia a to mam od midwife co ma 2jicky a donosila ich do 38tt.A krcok jej kukli len raz aj to sa jej ho nechytali.

A vidite mna, teraz sa vo mne nikto nesparal a uz som 37+3tt.Pri prvom tehu dr.na SVK sa 2x sparal vo mne a myslim, ze to nebolo spravne.

mircalla
18. máj 2015

@katka.gzd Uz sme ti tu napisali, ze nik nezatvara oci a kazda z nas, co ide rodit riesi tak 5 krat tolko ako niekto, kto otehotnel ani nevie ako...urcite su tu aj baby, co idu rodit prirodzene, nechapem preco tu na zaklade par prispevkov ohladom sekcie robis paniku.....ja ta nemam potrebu presviedcat, co je najlepsie a ani nikoho ineho....nazor sa da prezentovat aj nenasilne.....a hlavne - je to vzdy SUBJEKTIVNY nazor

bambulka2015
18. máj 2015

@katka.gzd ty nechapes pisany text? Alebo citas a pamätas si len tie casti, ktore sa ti pacia/nepacia?
Prepac ale nie raz som napisala, ze to mam prebrate s lekarom. Vsetko pre a proti pri obidvoch sposoboch. nie je to len tak, ako ty pises, ze citujem "lebo sa jej zda ok".
Nik sa tu pre nieco nierozhodne len tak, lebo "sa to zda ok". Sposob porodu je v nasom pripade uz len ceresnicka na torte. My riesime roky ine veci o ktorych sa tebe pravdepodbne ani nesnivalo. Sme stastne, ze sme konecne tehotne a este stastnejsie aj deti vobec donosime a hlavne aj v zdravi porodime.

mircalla
18. máj 2015

@bambulka2015 Myslim, ze toto forum je najlepsi priklad ako sa kazdy stara do zivota inych, ako kazdy riesi a poucuje co je a co neni spravne, miesto toho, aby si hladel svoje....

katka.gzd
18. máj 2015

@bambulka2015 nikto netvrdi, ze matka co sla na cisarak je horsia.... Nikdy som to tu ani ja nenapisala....sa jezite s mircallou uplne zbytocne.... Prifarbujete si prispevky, vkladate mi do ust extremne nazory...
Cele co som chcela, bolo pretrhnut tu nit o tom, ze cisarak je super...vyberiem si ho svojvolne lebo mam tu moznost...podporovat sa navzajom v tomto nazore je podla mna nebezpecne....
Ano, nieje to koniec sveta, ano zachranil cisarak kopu zivotov, ano som rada ze v dnesnej dobe ho vykonavaju na takej urovni, ze rizika su na minimalnej miere....super...ale nieje pravda ze je bezpecnejsi ako dobre vedeny prirodzeny porod...a to nevyvrati nikto....opakujem znova..ja tiez porodnikom na slovensku neverim a podla mna sa na slovensku prirodzene porody nerobia, alebo len vynimocne...no v nemecku sa robia, v rakusku sa robia...ziadne masakre sa nekonaju....a je nespravne sa strasit prirodzenou vecou....
Ale radsej ma vyhodte z temy len aby ste sa mohli navzajom pobuchat po chrbte, ze cisarak je ok, si hrdinka, ze ho podstupujes pre bezpecie svojho dietata...pardon, ze som vam tu narusila bublinku v ktorej ste sa drzali kvoli vycitkam...

bambulka2015
18. máj 2015

@zabka1124
@mircalla ono baby ja tiez nie som proti vaginalnemu. Naschval to nenazyvam prirodzeny, lebo na SK ani nevedia, co je to prirodzeny porod. Tu v DE sa da rodit naozaj aj PRIRODZENE. Ne vzdy je vaginalny automaticky prirodzeny.
Casto ide nie len o to, ci ze matka a dieta zdrava po telesnej stranke ale aj psychika har velku rolu. Ja som na vaginalny nie "nastavena". Moja hlava tento sposob jednoducho odmieta. OP viem ze zvladne, hodiny trapenia, cakania atd. po psychickej stranke nie. O bolesti tiez nejde. Da sa dat pichnut hocico. Ja som uz nejak od mala nastavena len a len na na cisar. Jednoducho trauma z porodu mojho brata. Je o dost mladsi, samozrejme som pri tom nebola ale mama sa trapila a trapila sa este aj 3!!!! mesiace po porode. nejdem pisat ako ale ja to mam v pamäti vyryte. A to nechcem ani pre seba ani pre moje dieta. Este ze brat po tom vsetkom je OK.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre