Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
17. okt 2015

@mimika1973 bože mimuska je mi to strašne ľúto musí to byt pre vás neskutočná bolesť. Drzkaj sa mojenko cmuk.

ria191
17. okt 2015

@nelly3 hej micka som v skúšobnej príprave na KET ale keby som vedela ze ten prechod bude cez dva cykly a estrimax uz 3 týždne pre KETom tak tuto verziu neabsolvujem. Ja som netušila ze to nemám citat a teraz to náramne ľutujem lebo je to pre mna psycho pomooooooc. Včera som dokonca skoro s tým sekla ale nejak som to rozchodila dneska je uz o nieco lepšie 😍😍😍. A ty co hm?

tlucka
17. okt 2015

@mimika1973 Je mi to veľmi ľúto ☹ ☹ ☹

nelly3
17. okt 2015

@ria191
no ja cakam na ms

diska
17. okt 2015

@haimi ahoj,no tak ja ti neviem ani co z toho je vojtovka a co nie,lebo mame v papieroch napisane aj dojcenska gymnastika,chodime 1x tyzdenne cvicit na kramare na po hodinu ,no a doma mame 4x denne,niekedy cvicime viac,niekedy menej,,,dostali sme a tam vlastne tak,ze chodime k rizikovej ako predcaniatka asi aj u vas to tak je a aj koli tomu co sa dialo ked sa maly narodil a tam nam ona povedala na kontrole,ze ma maly zvyseny svalovy tonus na rucickach,,ma ich tak castejsie v pestickach ,a na neuro nam dala to cvicenie ,tam som zase sla,ze ma prcek vacsiu hlavku,ma ju podla grafu v norme ale tak pre istotu ,a ta tiez ze tie ruciky,,tak sme sli za tou dr,co urcuje co cvicit,ta ho pokukala a napisala co cvicit a precviuje to zas rehab sestra...asi si sa uz stratila 😀 😀 😀
Prcek on nevedel drzat hlavu na brusku,ked som ho polozila na brusko tak zaril nos a zacal plakat a aj ked ho chytli,za rucky tak hlavu nepritahoval ale len tak pasivne drzal..Mame za sebou 6 cviceni a uz je na brusku v pohode aj sa tesi ked tak je,,,hlavku pritahuje uz chce sadat a ked sa mu to podari vyda akoze taky zvuk ,,,ehhh 😀 akoze dal som to...no a uculi sme sa pretaca nabok ,,,to je taky cvik,ze jednu nohu vyrovnat a druhu prelozit a prehnut v kolienku a on ma dvihnut hlavku od podlozky to uz tiez zvladol,doknca sa prekoprcne az na brusko tak ale ten prvi nasup akoze z chrbatika nabok nevie ,musim spravit z nozkami ten tah ja 😀 a take chcu od neho ze daju ho na brucho ruky k telu a on ich ma vytiahnut hore a dat sa na brusko.,potom ma take ze mu davam rucky od seba akoby som ho isla ukrizovat 😀 natahujem ho a potom ma sam seba akoby objat,,,a take masaze mu robim,tak neviem co z toho je vojtovka ci vsetko alebo nic,ma jeden taky cvik,ze mu mam tlalcit na bod medzi rebra,fixovat hlavu a on ma vtedy dvihnut nohy a otvorit rucku,nohy dviha rucku pro tom cviku neotvara,,ani tej co to s nim cvici pri tomte strasne plakal ale zvykol si,na prvom cviceni tak reval ako pavian,,to sme sa nepoculi co sa rozpravame ale podla man to bolo preto,ze nove miesto a vsetko,teraz to celkom zvalda ale niekedy uz ku koncu place,doma cvicm tak,ze vzdy ked ho prebalujem tak robim tie natahovacky a to obracanie sa ,a na brusko ho prkoprpcnem pri hrani,,masaze po kupani,Naposledy s nim vsak robila jeden brutal cvik,,tak vemi plakal,,to som uz chcela po nej skocit nech ho pusti,,mame si doma premysliet ci do toho cviku ideme,to je nato uvolnovanie ruciek,tak este nevieme ci a ako,ja som taka ze vybuchnem ked sa mi nieco nepaci,tak ona ma asi odhadla a dava mi cas,lebo po prvom cviceni som bola proti ked mu robila to tlacenie na ten bod.Ono si clovek musi priviknut na to,ze si ,,muci ,, dieta 😝
U vas je to ako?Mate vela cvicenia?

izzie27
17. okt 2015

@mimika1973 je mi to velmi luto ☹ drz sa

haimi
17. okt 2015

@ria191 to chcela byt motivacne 😝 ze uz sup do toho, nech si tu ukazujeme taketo fotky aj s vami 😉

ria191
17. okt 2015

@haimi ale krásna motivácia to ti musim uznať 😀 😀 😀 .

haimi
17. okt 2015

@diska niektore cviky su z toho vojtovka. To co ti dviha hlavku na boku a to na chrbte kde stlacas ten bod. A co ti dala na to uvolnovanie ruciciek, ako vyzera ten cvik? U nas mame kombinaciu aj zvyseny aj znizeny svalovy tonus. Co ti poviem, je to divne, ale aj to je mozne. My cvicime len vojtovku, mame tri cviky. Prvy zakladny na chrbte, kde stlacas ten bod medzi rebrami. Pritom mi na zaciatku revali, ale uz si zvykli a rehocu sa mi do tvare. Ale nohy dvihaju a furt si pri cviceni chytaju stehna a kolena. Druhy je reflexne otacanie. Tiez je na boku, ale je to ina variacia. Stlacam panvu a lopatku a ma zdvihat hlavu a nohou akoby naslapovat na obrat na brucho a posledny je total brutal, pri tom revu najviac. Je to reflexne plazenie. Na bruchu im stlacam laket a patu a musi hybat nohou, ako ked sa plazi. To je strasny rev... Ale pri vojtovke to tak je. Ja vypnem usi a makame. Je to pre ich dobro. Ich to neboli, len im vadi, ze musia robit, co nechcu, tak revu. Aj ja by som mala tieto cviky cvicit 4x, ale pri dvoch to dam max 3x. Hlavne ked kocky vstanu o pol 10, tak to 4x ani nestiham, kedze nejaky cas pred kupanim sa uz cvicit nema. Hanka ma este stale problem s udrzanim hlavicky, ked sa taha do pasivneho sedu. Ona sa odmalicka dava do luku a zaklana hlavu, tak to vycvicit bude este problem. Asi tak bola ulozena v bruchu. Ale napriklad na bruchu uz zdvihala hlavu dost skoro. Dalsi problem mam, ze ked lezi, ta mi vobec nechce chytit hracku. Chvilu ju drzi a potom ju pusti. Ale ked ju dam do hracej deky a ma hracky po bokoch, tak ich chyta a kmase ako o dusu. A kolko teraz ma malinky? 4 mesiace a korigovane 3, ci ako? No, bude to este boj. Hlavne sa bojim o Hanku, lebo ma asymetriu komor mozgu. Lavu ma vacsi ako pravu, tak ju neurologicka dost sleduje, ci nie je moc opozdena ☹ ale vidim na nej, ze niektore veci jej nejdu, ale posuva sa v inych. Drzim palce, nech nam to vsetko dobre dopadne a nech co najskor chodia, aby sme boli "za vodou"

diska
17. okt 2015

@haimi teraz sme zacali 19tt,korigovane rataju kto ako niekto minus 4 tt niekto 5tt cize korigovane mame dajme tomu 15 tt,vy kolko?
Tak ved nas este vobce neudrzi hracku,tiez koli tomu panikarim 😝 ,ma tiez taku hrazdicku akurat tak bucha po tych hrackach,on si ani hryzatko neudrzi chlapan moj,akurat ked papa tak si pekne oboma ruckami,drzi flasticku to mu ide 🙂
ved na to uvolnovanie ruciciek mame ten cvik co tlacis medzi rebra ale tak nejde nam to .
tebe baby hovoris,ze si prinom chytaju nozicky,moj si tie nozky hore drzi aj bez cvicenia uplne v pohode,ked sa tesi a hra alebo ked ho prebalujem alebo len tak v postielke ,ale on ruky ani ho nenapadne pouzivat na chytanie noh akurat tak si ich do ust dava a cmula hlavne palec 🙂
Ozaj a preco sa nema cvicit pre kupanim? to mi nikto nepovedal.
Moj napriklad len par dni dozadu zacal sa otacat za hlasom,predtym som mohla na neho kricat,tlieskat,,pokial ma nevidel ani ho neholo sa kuknut no a ja stale panika,ze preco nerobi to a hento ,mna sa napriklad na to cvicenia ani moja pediatricka vobec nepytaju ci chyta hracky a tak ,to len ja googlim co uz by mal robit.
U nas je sono mozgu ok ,verim ze aj u vas sa to da doporiadku,ono sa to este vsetko vyvyja aspon ja som tok pochopila z toho co som studovala.Podla mojej pediatricky je uplne ok ale tak neviem podla coho to hodnoti ,lebo ona ho nedava ani na brusko ,ani hracku mu nepoda ani neskusa ci seduje pohyb,len mu kukne fontanelu,popcuva ho,potaha ho za rucicky ci dviha hlavvku a postavi ho akoby na nozicky a povie,ze z jej strany je vsetko ok ale ta rehab je furt nespokojna a aj ja ako vravim panikarim,ze preco to nerobi co uz by mal podla tabuliek,jemu napriklad aj ked ho nosime alebo sedi este lieta kus hlavka,nema ju tak pevnu ako by uz asi mala byt.
a ako casto chodite cvicit? ja som sa pytala,ze cca do kedy budeme chodit a povedali ,ze deticky chodia casto az dovtedy pokial nezacnu chodit,tak to mame co robit.

santeema
17. okt 2015

@mimika1973 ach....je mi to luto, ale neboj, sal sa zazrak raz, stane sa znovu a tvoji anielikovia dvaja, ti este nejake babenko poslu...neboj

lola911
17. okt 2015

@gagirl dr mi povedal ze uz su krasne velke a ze nebudeme pichat menopur aby sa nepraskli ze hned odber 🙂 takze zajtra ideme na to.. dufam ze budu kvalitne

lola911
17. okt 2015

@gagirl mala som mild srimulku clostibegit 1-1-1 od 3dc do 7dc a memopur od 3dc do 10 dc a 10dc hned planovali odber 🙂

lola911
18. okt 2015

Tak uz sme po odbere... s troch folikul mame iba jedno vajko... dve boli prazdne 😒 ... dufam ze sa bude spravne delit ..... uvidime zajtra.... som s toho zase pif... zase dvojicky nebudu .... ak sa toto vydari o rok sme tu znova 😉

gagirl
18. okt 2015

@lola911 drzim palce bojovnickovi..drzte sa)

lola911
18. okt 2015

Dostala som po odbere utrogestan a take dve malicke sede tabletky .... nevie nahodou niekto naco su tie sede tabletky..... jedine co sa da precitat je na nich veke pismena MA a su na zelenom podkladku..... zabudla som sa opytat co to je a na co to je 😕

mimika1973
18. okt 2015

Dakujem Vam dievcence, aj za vsetky vase srdiecka, potesili ma v tomto hlbokom smutku.
Este ma sem tam chyti plac a lutost, kedze sme si uz planovali kadeco a tak, ale uz nic nenarobime, ked nas takto opustili odrazu...taky je uz zivot a osud, musime ist dalej..... ak budeme mat na to este silu.

pitufinka
18. okt 2015

Baby prosím vás, po ivf vás kedy poslali na prvý utz? (po pozitívnych testoch a krvi) ďakujem

mircalla
18. okt 2015

@pitufinka 20 dni po pozit teste

pitufinka
18. okt 2015

@mircalla a od pozitívneho testu z moču v deň ktorý oni určili? Lebo ten som mala robiť dnes. Ale pozitívny ho mám už od šiesteho dňa od et. Bola som na krv desiaty a dvanásty deň po et. Tak som volala do reprofitu a ze utz uz 26.10 alebo 27.10 že to by malo už byť vidno aj srdiečko - nie je to skoro? Čo som citala príspevky srdiečko je vidno v 7 tt ale to budem ja 6 tt... na utz si išla do Brna? Ci svojmu

scheflera
18. okt 2015

@pitufinka Mna volali do Brna 7+0,bolo srdiečko,oni sami si to chcú potvrdiť.a ked sa narodí,musím poslať Správu o porode.Samozrejme,pošlem aj foto a velikééé podakovanie.
Ked som bola na sono u mojej,odbila ma s tým,že to je skoro,že z poisťovne mám nárok až v 10.tt a nechcela mi ani vziať krv na hcg.Keby náhodou mám mimomaternicové,do 10.tt môžem aj zomreť. 🙄

ria191
18. okt 2015

@mimika1973 ale micuska ved ty si tu s nami stále takze si veľká časť našej obrovskej rodiny takze nikdy v tom nie si sama. A aj ked je to neskutočne tažké a nespravodlivé ty to zvládneš a ak si dobre spomínam tak máte po prvý krát nanucikov a ty ich tam určite nenechas. Stojíme pri tebe a drzime ti palce. Moc na teba myslím

lola911
18. okt 2015

Dievcata, mala ste niektora pred ET estrimax? Mne dali len dve tabletky jednu dnes vecer a jednu rano 😕

pitufinka
18. okt 2015

@lola911 ja som nemala vobec

pitufinka
18. okt 2015

@scheflera tak ja si platim nadstandard takze mna moja neodbije urcite, praveze mna vobec nevolali ani do brna hned povedal ze kludne mam ist tu na slovensku ze iba ked chcem mam prist ... Aj tomu sa divim ze tak skoro ma posiela :-O ..

bergalm
18. okt 2015

@mimika1973 je mi to moc luto

mircalla
18. okt 2015

@lola911 ja az do 12tt, a tyzden pred ET som zacala

fimi32
18. okt 2015

Prosim vas dievcata,mam na vas otazku,snad mi niekto poradi,resp aspon nazor.
Vo stvrtok som bola na ultrazvuku(posl menzes 17.8., vklad 2.9.-5 dnova kultivacia), doktor povedal ze nie je vidno akcia srdca u plodu a vyzera to na missed abort,poslal ma na kyretaz-na zajtra.CRL 4-6+0.
Za celu dobu ziadne krvacanie,naozaj som bola sokovana a uplne mimo.
Chcem sa spytat,nakolko mi doktor povedal ze podla posl menzesu by som mala byt v tom termine v 8+3tt, z toho usudil ze srdiecko uz malo byt 3 tyzdne vidiet ale ze vyzera plod tak na 6tt.
To by vsak podla vkladu aj mohlo sediet nie??
Nerobim si ziadne nadeje,nejdem histercit a hadat sa s nimi, ale prislo mi to naozaj krute a rychle,ze hned na kyretaz.
A ked som to konzultovala s doktorom z centra,ten bez toho aby videl alebo robil ultrazvuk povedal ze na 99% je to tak...
Viria mi v hlave proste ale take myslienky.
Pred kyretazou mi ma doktor urobit kontrolny ultrazvuk,ale mam pocit ze za 4 dni sa toho asi extra vela nezmeni.

diska
18. okt 2015

@fimi32 ahoj,vzdy sa to rata od poslednej ms aj ked ide o ivf.
Podla vkladu 5 dnoveho embrya by si uz mala byt 9+2tt.To uz by malo byt srdiecko urcite.

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre