Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
15. júl 2016

@mircalla Adelka teplotuje, idu jej zubky. Ale inak je to zlaticko. Robi nam vela-vela radosti. A vy ako?

silvinkabb
15. júl 2016

Tak baby to ze zrusili temu mam/ nemam som cakala uz dlho kedze je to protizakonne a oni to podporovat nesmu
@mircalla
@sasa1983
@cheeky82
@diska

mircalla
15. júl 2016

no plazime sa, jeden zub uz mame, druhy nas ceste....aspon bez teplotky. inak je mala velmi ziva a akcna

cheeky82
15. júl 2016

@silvinkabb niekde som to citala a v jednom centre mi povedali, ze dlhy protokol je na ustupe.....

mircalla
15. júl 2016

@silvinkabb hej, lebo doteraz to mali x rokov a prave preto sa to volalo ako sa to volalo, aby to nebolo protizakonne

lienka_1
15. júl 2016

Bude mi luto, lebo tato tema a zienky v nej su moja srdcovka. Ale uz ma to tu nebavi, tak je cas odist. Totalitu aj sikanu zo strany vedenia som uz zazila. Uz viac nechcem. Aspon ten cas, ked mala spi vyuzijem lepsie ako s tabletom v ruke 🙂

tlucka
15. júl 2016

@diska Tému vraj tiež zrušili.. A pravdepodobne čo som čítala, za podporu zrušenia témy bola aj mamička (ktorej blogy som veľmi rada čítala), ktorá má to šťastie, že má 4 deti a nemusela sa myšlienkou IVF zaoberať.. Hanba... Ale čo už... Ale kočky, nás to predsa nezlomí a budeme bojovať ďalej! 😀 😀 😀

cheeky82
15. júl 2016

@tlucka take mam najradsej, kravy, co napisu ze dieta je dar od boha a mame sa modlit. A doma jej behaju min dve deti ku ktorym prisla ani sama nevie ako

mircalla
15. júl 2016

@tlucka som tu takmer 9 rokov, uz tu pokusy o cenzuru boli, potom bolo dlhe obdobie ked bolo fajn, co tu bol mario a teraz uplne najhorsie

diska
15. júl 2016

No co dodat ,komu uz len zalezi natom aby sme si pomohli,pripadne posunuli dalej co uz nepotrbujeme,,ale to nieje len tuto ale cley svet je taky,ale zas je na tom svete par ludi co sa sprava uplne inac a oplati sa zit no a pochvalme sa nas je tu kopaaaa super ludi 😅 a doma nam rastu nase poklady aj vdaka tomu ze sme sa tu zisli a pomahli si ,,vdaka tomu trapeniu sme sa spoznali ,,mnohe sa stretavme ,nadalej si radime a podporujeme sa.
Priam sa luubime 😀
Kde je vola tam je cesta a verim,ze pre baby co este potrebuju neaku tu radu ,na to si urcite cas nejdeme a aj tie nase zazracne injekcie sa budu dat posuvat dalej neako 😉
Drzte sa baby a snazilky nevzdavt sa aj ked to trva niekedy pridlho.

tlucka
15. júl 2016

@cheeky82 Presne tak, ako píšeš.. Keby si tým neúspechom, rokmi zúfalstva a neúspechov prešli tie baby, ktoré najviac mudrujú, možno by zmenili názor.. .. Smutné, že vždy sa hľadajú spôsoby, ako niečo nejde, hádžu sa polená pod nohy..

nelly3
15. júl 2016

@tlucka
presne tak, ja ju tiez rada citavam, ale uz asi nebudem, ma 4 deticky, im sa to hovori sakra 😠 takze mozem sa rozlucit s myslienkou mat dieta asi uz. toto nie je mozne snad co sa deje kokos, som akoze dost nahnevana 😝 a ako sa mavas? ked tak IP 😉

tlucka
15. júl 2016

@nelly3 Tiež nemám nato slov... Mne je z toho tak smutno. Niekto si s prepáčením vrzne a má dieťa a niekto sa roky musí snažiť a prd z toho.. 😒 😒 Písala som ti IP. Pa

mimika1973
15. júl 2016

ahojte zienky, kolko prosim stoji v lekarni estrofem na Sk ci v Cz?
Neviem, kde je lepsie zohnat, tu vo Fr je za 16€ !! Dost, a vraj sa nepreplaca dokonca, pfff... a vobec neviem kolko sa berie na KET? Ako dlho ste ho brali vlastne? od 2.dna cyklu do kedy??? aj v tehotenstve este??? Diky za info 🙂 Lebo inac je to draha palka, lol! 😨

gagik
15. júl 2016

Na margo zrusenia temy mam/nemam lieky na ivf a spominanej stvordetnej mamicke mam pocit ze zeny co prisli k detom ze nevedia ani ako, nevazia si ich a su schopne zavidet neplodnost. Stretla som sa neraz v case ked som chodila po ivf od zien co mali bezproblemov deti s nazorom ze ako mi je dobre, ze mozem chodit po dovolenkach a peniaze minat len na seba, uplne mi to pripadalo ze im tie ich deti idu uz tak na nervy ze normalne by so mnou menili....

zoji79
15. júl 2016

@ria191 Ahoj krasavica 🙂 Este stale 2 v1? Co to bude? Pipik ci pisurka?
Drzim vam moooooc palce 🙂

majba
15. júl 2016

@mimika1973 na sk soji 4 eura. https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/es...
mam este jedno ci dve balenia, mozem darovat. mne z neho bolo sttrasne zle a sliznica bola nizsia ako bez neho. ja som brala 8mg. najblizsie ho uz brat nebudem.

mimika1973
15. júl 2016

@majba ahoj diky 😉
A odkial si? Do IP oki 🙂
To fakt byva z neho az tak zle? myslis, na grcku?
Nepoznam toto este som ho nebrala, len daky Provames predtym.
Lebo tu nie je preplateny a stoji az 16 €!!!

mimika1973
15. júl 2016

@majba by som isla najradszej v native, bez hormon pripravy, fnuk...tiez neviem ako zareagujem, zeby to istim tym cervenym vinkom? 😀 este navyse?
Alebo mi mohli dat mini davku stimulky a pregnyl, ovulka a sup zvysok...
Ale vidim, ze vacsinou sa dava ten estrofem ci estrimax tu, ze? Tym padom nie je ovulka (blokuje sa?)ci ako to je vlastne tymto liekom? ked potom je utz kontrola sliznice len a utros?

mimika1973
15. júl 2016

Len otazka, preco pri KET sa raz dava mini stimulka plus vyvolanie ovulky pregnylom alebo tiez aj prirodzena ovulka plus pregnyl, alebo na druhej strane len estrofem (ten bloluje akoze ovulku? ci ako to je?), aky je v tomto vsetkom rozdiel vlasne ked sa pripravuje sliznica na vklad???? ak by niekto vysvetli toto 😀

santeema
15. júl 2016

@lienka_1 a to preco???

mimika1973
15. júl 2016

@majba a cim ho nahradis teda? fuuha, ze sliznica nenarastie vdaka estrofemu? tak potom naco to davaju vlastne? hmmm...ci je to individualne?
Mne sliznica rastla len stimulkou (menopur atd.) ked byval ET , bez nej neviem ako este fungujem...dufam, ze dakych 8mm mini bude z toho... 😕
Ty si mala aku sliznicu v mm pri estrofeme teda?

santeema
15. júl 2016

@ria191 ahaa🙂...to si blizko mna. ja casto chodim do piestan, mate ta uzasny utulok a ked mame krizovu situaciu casto nam tam pomozu, uzasni ludia su tam🙂. a na trencin tak trosku daj pozor, ked ta budu chciet nechat prenasat...lebo priatel ma kolegu, ktoremu tam prenasanim poskodili maleho a ma tazku dmo a dalsia jeho kolegyna tiez nedopadla dobre s prenasanim, nechali ju prenasat 2tyzdne, mala mala takmer 5 kg, ale ona bola taka 50 kilova kocka a skoro zomrela pri porode☹, ma nasledky doteraz, aj jej to uznali na sude, ale co z toho☹(. to sa udialo 3 roky dozadu, takze to je viac menej aktualne. ale tebe pojde vsetko ako po masle🙂)

majba
15. júl 2016

@mimika1973 tazko mi z neho bolo az zaludok ma z neho bolel. a aj na grcku, take tie sliny na grcanie sa mi stale robili. ale vacsina dievcat s nim nema problem. tiez som s nim mala len kontrolu sliznice a utros. bez neho mi sledovali aj folikul, pichala som pregnyl a potom utros. dalsi ket som bola bez neho a sliznica bola 9mm. s estrofemom som mala len 6mm. ja si myslim, ze ak mas sliznicu v poriadku, tak ten estrofem by netrebalo. ved aj pri et sa nedava.

ria191
15. júl 2016

@santeema micka to si ma s tym Trenčínom ale nepotešila 😜😜😜. Ale nie v pohode dneska som tam bola a ja prenášať nesmiem to je jedna z poďienok primára ak do stredy sa nerozbehne porod, tak vo štvrtok cisársky. A podľa mna sa veru nerozbehne malinkemu sa asi u mna paci. A ja osobne si myslím, ze ma každú pôrodnicu sa nieco nájde negatívne to je jasne. To fakt tiež si niekde odtiaľto?

majba
15. júl 2016

@mimika1973 estrofem nebudem nicim nahradzovat. ja na nho reagujem asi zle, lebo mi sliznica nerastie akoby sa cakalo. ale inym kockam rasttie tak, ako sa treba. bez neho mam sliznicu v poriadku. skus si jeden cyklus bez hormonov nechat u svojho gynekologa odmerat. a 8 mm je na vklad v pohode dost.

ria191
15. júl 2016

@santeema ty si z Topoľčian??? Hi hi hi odtiaľ mam gyndaka neskutočný Exot stavím sa, ze ho poznas 😜😜😜. Trizma

ria191
15. júl 2016

@zoji79 micka nápadníka pre tvoju fešandu a este si ho užívam v brušku aj mi ľúto bude tak mi je dobre. Vo štvrtok bude deň D.

ria191
15. júl 2016

@lienka_1 miláčik a ta Modra strecha nieco značí ci? Idete zväčšiť rodinne hniezdočko? Hm ?

ria191
15. júl 2016

@nelly3 dneska mi uz naplánoval sekciu pravdepodobne sa to do termínu nerozbehne same a prenášať nesmiem. A co su to za reči kurna ake súdené neboj sa ak to nevzdas dočkas sa viem to.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre