Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimi_2
25. feb 2014

@lucka_220809 No najprv som mala platiť okolo 850 eur, to som bola prvý krát na IVF len s clostylom a mala som len 2 vajká a aj tam bolo ISCI. No a keďže sa to nepodarilo, lebo ani jedno sa neoplodnilo tak mi poslali faktúru v sume 299,73. No a teraz prebieha druhé IVF a predbežná faktúra okolo 1000 lebo mám až 8 vajok a plus som dala aj tú metódu PISCI, tak preto zase viacej....

sara1
25. feb 2014

@lienka_1 to je pravda, my zatial chovame prazdny dom. Ked sme stavali, tak rovno poschodovy, vsak budeme mat vela deti. Hm a teraz sa v nom mozeme kurat tak nahanat sami dvaja 😠 .

kako23
25. feb 2014

@ludinka ja keď sa odhodlám zajtra, tak budem testovať desiatkovým testom čo mám ešte doma a RF test si nechám na štvrtok alebo na piatok, fakt som si myslela, že to zvládnem bez stresov ale dnes akoby uťalo...

ludinka
25. feb 2014

@kako23 no vidis tak testni tym 10 kovym zajtra 😉
neboj dobre to bude 🤐

ludinka
25. feb 2014

@kako23 ja som bola vcera u nas urade po papiere na adopciu......u nas sa caka 3-4 roky na babatko tak uz nejdeme cakat a dame sa zapisat do poradovnika, vzdy som myslela ze do 30 budem mat odrodene, a tu ho mas 😀 ale tak dufam ze aspon do 35 to stihnem..
tiez ako aj ine baby aj my mame v nasom dome 2 detske izby a prazdne 😔

kako23
25. feb 2014

@ludinka super, takže idete do toho 🙂 možno Ti to pomôže aj psychicky a potom sa Vám podarí aj vlastné 🙂 My momentálne bývame ešte v byte relatívne malom, ale plánujeme tiež stavať domček...ale čakáme kým na to budeme mať motiváciu v podobe drobcov 🙂 preto sme zatiaľ ani adopciu nezačali riešiť, lebo by nás nedali do poradovníka kvôli malému bytu. ale ak to teraz nevyjde asi začneme na tom tiež pracovať...

ludinka
25. feb 2014

@kako23 pokial viem tak velkost bytu nie je prekazkou pri adopcii, a bodaj by si mala pravdu ze mi to pomoze na psychiku
ja stale dufam ze dalsi pokus vide ked nie to ketko tak dalsie ivf....ale tak bohvie ak sa snami zase zahra osud....aspon viem ze otehotniet sa podarilo, aj ked to bolo mimo 😔

kako23
25. feb 2014

@ludinka áno, lenže mi máme len jednoizbový síce veľký aj s kuchyňou osobitne ale aj tak si myslím, že by adopciu neodklepli, keď nie je osobitná izba pre dieťatko.
Inak ja si myslím, že sa Ti podarí to ketko 🙂 mám taký pocit aj preto čo si si musela prežiť, že jednoducho sa Ti vráti úsmev na tvár v podobe krásneho a bezproblémového tehu 🙂 uvidíš. 😉

ria191
25. feb 2014

@tinkatinulka tinča "okamžite" vyhoď tú guľu von oknom 😎 😎 😎 kľudne aj zatvoreným 😀 😀 😀. Do "r..ci" ja som sa tak tešila na koláče a včul iba na obrázku ňuf ňuf ☹ ☹ ☹

ludinka
25. feb 2014

@kako23 no bodaj by si mala pravdu, neostava mi nic ine len sa nato pozerat takto pozitivne a zahodit to vsetko za hlavu
nakoniec tato skusenost bola asi lepsia ako vecne biely test 😔 aspon viem ake je to byt tehu, aj ked len par dni....
vies co jedna moja znama mi prave hovorila ze aj ked ma niekto garsonku tak moze adoptovat dieta zistovala to na urade, dokonca aj zena bez partnera-to som nevedela

ludinka
25. feb 2014

@kako23 ved naco je aj malemu dietatu samostatna izba? to je hlupost

tinkatinulka
25. feb 2014

@ria191 sorry 😢

kako23
25. feb 2014

@ludinka keď nám to nevyjde, pôjdem sa informovať. fakt som to nevedela. Lebo čo som si čítala, tak sa chodí na kontrolu bytu a som si myslela, že dieťa musí mať vlastnú izbu aj keď samozrejme ako bábätko nie. No super 🙂
Musíš to zahodiť za hlavu aj keď viem, že je to náročné ale najlepšie je pozitívne myslenie, žiaľ nič iné nám nepomôže.
Ja som tiež nikdy nemala ani náznak ducha, aj preto sa bojím teraz testovať, lebo tomu jednoducho nemôžem uveriť, že ten test nebude snehobiely ako stále....

ludinka
25. feb 2014

@kako23 ano na kontrolu bytu sa chodi, ale to koli tomu aby vedeli ako vediete domacnost...navyse sa tam priklada prijem oboch partnerov takze z toho urcite vydedukuju ci ste schopny po financnej stranke sa postarat o dieta..
velmi ti zelam aby si nasla krasne dve ciarky moja, drz sa

zoji79
25. feb 2014

@buba08 dakujem, ze si vysvetlila, ktore su NK-bunky, uz som ich nasla medzi vysledkami
@speranza1 speri, co pises ohladom RF, tak suhlasim s tebou, teda mam presne taky pocit ☹ Teraz ma hodne sklamal fesak,. Zobrala som mu vysledky od hemato, ani sa do toho nepozrel a na imuno vysledky tiez povedal, ze moźe byt...nedava prednison, ze to nepotrebujem.....ma pravdu....lebo imunologicka hovori, mne to teda ani nepomoze ked potrebujem nieco o dost silnejsie ☹

Baby, kto ma inu stimulku nez closti + merional???😕

kako23
25. feb 2014

@ludinka ďakujem Ti 🙂

ludinka
25. feb 2014

@kako23 nemas vobec za co..

ludinka
25. feb 2014

@miskanr1 a tebe sa ako vodi uz si bola na tych vysetreniach? kedy ides na ketko?
mozno pojdeme zase spolu 🙂

ria191
25. feb 2014

@sarasota sarasotka krásne brušino ja mám skoro také isté, ale zatiaľ bez chrústika 😀 😀 😀 aj to bude verím tomu 😀 😀 😀 .

tinkatinulka
25. feb 2014

@zoji79 mne navrhuju zase len 225j menopuru cez clostilu..ale už som to mala a iba 1 oocyt 😢

zoji79
25. feb 2014

@tinkatinulka a bez stimulky nemáš folik? Mne bolo, ze nativ sme mali 2 a so stimulkou jeden folik☹. Teraz mi navrhuje 4 x Merional a bez Closty.... Sa mi to zda hore-dole combinacia s clostilom a Merionalom ( menopurom)

sarasota
25. feb 2014

@ria191 ej veru bude ja tomu verim 🙂

buba08
25. feb 2014

@lienka_1 ach, je mi to velmi luto, dufam, ze aspon ten pracovny pohovor dopadne dobre

mimika1973
25. feb 2014

@lienka_1 😒 ☹ 😒
veru mala revizia tela a ide sa znovu do toho, dalsi cyklus bude urcite omnoho lepsi a urodnejsi! 😉
JAR=RENESANCIA 😵 😵
Skus mojka aj Inofolic aspon na mesiac brat, malo by to tiez trosku zabrat na urodu vajok! A urcite tento rok budes aj tehulka, stale este treba verit.... 😉
Drzkaj sa. Ako na pohovore si dopadla? v akej domene pracujes vseobecne?

nelly3
25. feb 2014

@lucka_220809
platit kartou tam je najlepsie, mas aj najlepsi kurz, lebo si myslim, ked ti poslu fakturu, tak to bude v mene eur a to bude rozdiel dost, lebo v czk ak budes platit je to lacnejsie 😉

tinkatinulka
25. feb 2014

@zoji79 mam ja vulku aj nativ som mala a bol jeden folik..už skušame krížom-krážom

lucka_220809
25. feb 2014

@nelly3 daku, ale uz mam fakturu, fakt som to tam nemala ako cvaknut... 🙂

nelly3
25. feb 2014

@lucka_220809
a mas ju v eur?

lucka_220809
25. feb 2014

@nelly3 ano, v ceskych aj v euracoch

gaga83
25. feb 2014

@sarasota pekne brusko moje je ommnohoooo vacsieee 😀 😀 😀 ja som gula proti tebe 😝 drzkajte sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre