Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
5. feb 2016

@gabika_83
ano on je taky strohy zial.

sasa1983
5. feb 2016

@gabika_83 on je taky,ano aj ja s nim mam taku skusenost. Ale boli sme uspesni

ria191
5. feb 2016

@gabika_83 hej Koudelka aj machac su takýto strohi a úprimni cez email jedine Marcel bol iný. Každopádne vela ľudí si RF získali práve touto úprimnosťou, ktorá je velmi dôležitá. Potom by si bola sklamaná, ze ti dávali zbytočne nádeje. A on fakt nevie povedať co sa stane kedže je to tvoje prvé IVF a vôbec ta nepozná. Vždy tie prvé pokusy su o tom, aby zistili ako reaguješ na stimuláciu, lebo každá reagujeme úplne inak.

lola911
5. feb 2016

@gabika_83 ahoj, neboj tvoje foliky budu v pohode, niektore zeny maju odber aj na 17ty den,,,, ty budes mat urcite skorej,,, foliky rastu 2mm kazdy den co znamena ze na 14den budu 18-20mm,,, co je idealna velkost,,,, ten ultrazvuk na 10ty den je dolezity na to aby vedeli ci maju ubrat alebo pridat hormonov,,, to co hovoria v irsku jednoducho ignoruj, teraz je najdolezitejsie ze mas dost folikov a az tak malinke nie su 🙂 velmi velmi ti drzim palce nech to vyjde 🙂

pufa
5. feb 2016

@gabika_83 ahoj. Koudelka bol môj lekár, teda dúfam ze uz to možem povedať v minulom čase 🙂 ja som ho zasa zažila iba na živo, mailom som nic nepotrebovala. On je na živo skvelý, pozitívny, mily, trpezlivý. Ten mail naozaj nebol povzbudivý, to je fakt, ale ber to s rezervou. Mohol napísať len ze "uvidíme".. No co uz. Každopádne zo ako to dopadne nestojí na tom co povedal, musíš sa ty nastaviť pozitívne, ale zároveň rátať s možnosťou ze to mozno nebude ideálne. Aj ked ja si myslim ze veď predsa môžeš stimulovať par dni dlhsie a folikuly dorastu. Niekomu odoberajú vajíčka uz na 12 den, iným neskôr, každá sme iná. Držím ti palce! A stastnu cestu 🙂

ssegra
5. feb 2016

@gabika_83 nic si z toho nerob, ze ich mas male. aj ja som to pri prvej stimulke mala. pichala som si gonal 4 dni a na 7 DC som bola na kontrole kde mi povedali ze su male a dali mi menopur a potom sa chytili a narastli

gagirl
5. feb 2016

@gabika_83 ahoj.,viem ta pochopit ze ti to zle padlo..Jediny lekarl podla ma ktory aj cez mail vedel uprimne povzbudit a nebol strohy prave naopak vzdy vsetko pekne vysvetlil a nemal problem na kazdy meil odpisat a pomoct bol nas Marcelko Stelcl..Z neho som mala pocit ze je naozaj empaticky a vie nas pocjhopit..A bol aj sikovny takze velka skoda ze odisiel z Rf..Asi prave kvoli tomu mal vela pacientiek a uz to bolo nanho dost vela..Ono urcite aj Koudelka je dobry a sikvny len nie je taky empaticky a nepreziva to tak s nami ako Marcel..Skus to brat tak ze dolezity bude vysledok ,aj ked viem ze psychicka podpora je dolezita..Folikuly mozu este pekne podrast..niektore kocky stimuluje dlhsie alebo potom zvysia davky lieku ..kedy ides na druhe sono? A ides u vas alebo do Rf?Drzim ti púalce nech na druho sono sa dozvies ze pekne narastli .)

gabika_83
5. feb 2016

Kocky, dakujem vam vsetkym krasne za reakcie, velmi ste ma povzbudili a dodali silu ist dalej! V nedelu letime na SK a v pondelok rano mam sono v Reprofite, to bude 11 DC, tak snad dovtedy trochu podrastu. Inak Marcel bol fakt super, sme isli od neho z konzultacie total happy a plni nadeje, aj cez maily bol velmi prijemny a empaticky, skoda ze je prec. Ale zas oni su tam vsetci odbornici, a ako vravite,dolezity je vysledok, takze uz sa nejdem nad tym mailom trapit 😉 Fakt diky za vsetky povzbudive slova!

cmudlo
6. feb 2016

@gabika_83 Ja som mala na 7. DC :1 cm, 1 cm , 0,6 a 0,3 cm a potom na 11 DC  4 foliky...1,6 cm,1,5 cm , 0,1 a 0,9 cm. Tiež nič moc. Nakoniec z toho bolo 6 vajíčok a 5 zrelých. Tiež som dlhšie stimulovala a vraj aj v malých folikoch boli zrelé vajíčka. Tiež koudelka takto reagoval...po 2 Sone mi napísal že super už je to lepšie 😉

radoslav1988
6. feb 2016

Reprofit je super klinika osobne si myslím že je lepšia než kliniky na SVK čo sa týka prístupu a aj cien. Nato že si platíme odvody do zdravotných poistovní tak sa ani nejako ceny nelíšia od kliník na slovensku a to znamena že človek može ist hned do Brna

saraaah87
6. feb 2016

ahojte sme objednani do brna k DR VRANA možete my povedat aky ma prístup k pacientom dakujem 🙂 ideme prvy krát po4 neuspešnom IFV na sk sme to vzdali 😒 skusime reprofit.dufam že tam nam zistia príčinu.

dagmarik
6. feb 2016

@saraaah87 ahoj, to isté by zaujímalo aj mňa, tiež ideme na prvú konzultáciu k Dr. Vránovi. Na Reprofit čítam samé dobré odporúčania, my tiež vkladáme posledné nádeje do nich 🙂

cheeky82
6. feb 2016

@kubulka280 tak ako si dopadla? Práve som tam volala. Oplodnilo sa nám všetkých 5

alica311
6. feb 2016

ahojte baby, chodím do ISCARE v BA, ale chcem sa spýtať, či niektorá nebola v podobnej situácii ako ja, v piatok mám OPU, žiaľ ochorela som, mám zápal nosohltana, vravela som to dr. v Care a povedala, že sa mám dať rýchlo do poriadku, obvodáčka mi predpísala 3 dňové antibiotiká, ale nič, ale nie je mi o nič lepšie, pýtala som sa lekárky v Care, že či robia opu aj bez narkózy, a povedala že len v krajných prípadoch? Neboli ste niektorá v podobnej situácií? Bojím sa strašne, aby mi vajka odobrali, lebo po tej stimulke by som to asi neprežila, keby opu zrušili....

matusik6
6. feb 2016

Tak chod bez narkozy
Nemala by si byt uspata ked si chora

matusik6
6. feb 2016

@alica311
To patrilo tebe

matusik6
6. feb 2016

@alica311
Ale ved do piatka budes uz o.k.

alica311
6. feb 2016

@matusik6 No veď práve, ja mám zhoršenú bunkovú imunitu a z choroby sa dostávam aj 2 týždne a niekedy mi musia aj antibiotiká meniť, veď hej išla by som aj bez narkozy, ževraj to veľmi bolí, ale vydržím, len či mi spravia, zatiaľ vyzerá, že budem mať 5 folikulov,

matusik6
6. feb 2016

Aj ja mám ten istý problém
Podľa mňa do piatka ti bude lepšie, len aby si nebola akútna počas narkozy,ak by si sla
Ja som mala 2 x opu v native a v pohode,je to ako pichnutie ihlou
Tak my zeny si veľa vytrpime.
Uvidis ako ti bude

matusik6
6. feb 2016

@alica311
To malo byť zasa tebe🙂

alica311
6. feb 2016

@matusik6 Ďakujem veľmi pekne, mne vždy pomôže, keď si tu s babami z MK popíšem, veď dám vedieť ako som dopadla.

lola911
6. feb 2016

@alica311 ahoj ak ti to pomoze pozri toto

https://www.youtube.com/watch?v=ZjVURX6XYgM

🙂 kocka mala vajecniky vo velmi zlej pozicii,,,, ak si budes zelat ist bez narkozy, tak ti to musia umoznit,,, nemozu ta nutit,, ty si ich zakaznik 🙂

osky
6. feb 2016

@alica311 ja som Bola na punkcii bez narkoza-vo viedni,pred par rokmi.ale dali mi nejaku tabletku,tak to trochu utlmilo.ch´cem ti len povedat,ze to VELMIBOLI je VELMI prehnane,ja sa velmi bojim bolesti a mam zle narasteny lavy vajecnik,tak vzadu vraj je prrasteny k maternici ci co....takze ho mavam aj citlivy a musim povedat ze aj ked to bol taky neprijemny pocit,naozaj to nebola ziadna ukrutna bolest.naozaj som trochu trpela lne pri Tom lavom vajecniku,ten bol citlivejsi.

zeny na nete,s prepacenim,popisu take hororove sceny niekedy e nas vystrasia
rovnako to bolo s vysetrenim HSG-priechodnost vajcovodov.citala som ze to velmi boli ale zase,nebolelo to absolutne,velka bolest nastala azpri Tom lavom vajcovode ktory v jednom bode zu bol skratka nepriachodny,cize nastal velky tlak.

takze neboj sa.

teraz som znova po IVF,prave cakam ci sa to ujalo ale zu som mala puunkciu v narkoze a bolo to samozrejme lepsie.
takze nechsa rozhodnes akokolvek,vydrzat sa da vsetko.drzim ti velmi palce !!!!!

osky
6. feb 2016

este by som sa tu chcela poradit,s vami ktore tto vsetko prezivate.
v nedelu / 31.1./ mi vlozili dve blastocysty-bol to siedmy den od punkcie,cize 6-7 dnove.
chcela by som vediet,kedy by som zu mohla testovat,kedy by uz mohlo byt zjavne ci sa uchytili alebo nie?
co poradite?

dnes je to siesty den od ebryotransferu.

mircalla
6. feb 2016

@osky Minimalne 3-4 dni pockaj, aj viac, kedze si nemala predlzenu kultivaciu, na test je velmi skoro
@alica311 Ja nie, ale v RF mi riesili cystu bez narkozy - prepichli mi ju, ale to trvalo ozaj par sekund.

osky
6. feb 2016

@alica311 prepac ale citam to tu akosi po kuskoch tak mi usla pointa-neboj sa a neber ziadne lieky,hlavne nie Antibiotika a nic co obsahuje Aspirin.
ja som Bola velmi chora, v nedelu som mala zimnice a horucky,ale dala som si taky horuci napoj s paracetamolom,vypotila som s a tak mi to preslo v noci,ale ostala mi nadcha,zapal priedusiek a hrozny Kasel......ale nebrala som u ziadne lieky lebo hned na druhy den v pondelok som mala puknciu-doktor o vsetkom vedel,urobili ma v narkoze,bez problemov,pokial nemas horucky nic sa nedeje,ani pri transfere.
dolezite je dat naozaj pozor ci neuzivas nieco s aspirinom -pretoze on riedi krv,je to v papieroch o ivf,vtedy by si mohla za´cat krvacat a mozno koli tomu by ti punkciu uz neurobili.
ja som si to precitala az na dalsi den,par hodin pred puknciou,mala som stastie,ze sme Doma mali en ten Paracetamol,ten sa moze.

drz sa.

lola911
6. feb 2016

@osky ja som mala hsg test v uk,,, bolo to bez bolesti,,, jedine s cim som mala problem boli tie antibiotika co mi dali kvoli tomu aby som nedostala nejaku infekciu ci co,,,, tocila sa s nich hlava, ale nastastie som ich brala iba 7dni 🙂

osky
6. feb 2016

@mircalla ahoj,ale ja som praveze mala predlzenu kultivaciu-punkcia Bola v pondelok a Transfer az v nedelu vecer,podla lekara to Bola najdlhsia mozna kultivacia,dve mi vlozili a jedno sme zmrazili.
ale vdak,este pockam,samozrejme.

osky
6. feb 2016

@lola911 ja vsetko absolvujem vo viedni,kedze tu zijem.no,je to uz moje 3.ivf ,ale prve na sukromnej klinike.v najväcsej klinike,ktora ma najlepsie podmienky a vybavenie som 2 razy vyhodila len peniaze-tam je ich vela,kazdy die ako na pse,neosobny pristup...si len cislo....dva razy som chtila pri transfere infekciu...nikdy viac !!!ak to nevyjde ani teraz,mam este jeden pokus ktory hradi poistovna,ak nie,uz len do brna-preto som v tejto teme....

lola911
6. feb 2016

@osky my sa chystame teraz na treti pokus v brne, tak uvidime ako to dopadne, dali mi trocha inu stimulku menopur 1200iu, beriem dhea a d3 lebo pri prvom sme mali len jedno vajko a pri druhom nic,,, v uk sme riesili ivf viac ako 2 roky,,, vsetko tam dlho trva, tak aj ked mam narok na dva pokusy, cakat uz nechcem, aj ked sme v brne samoplatci som rada ze sa deje nieco ine ako len testy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre