Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 to je a strašne nespravodlivý osud 😒 😒

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 moj manzel velmi tuzi po dieta ale aj ja, a bojim sa ze by sa nase manzelstvo mohlo rozpadnut kvoli tomu vsetkemu, ze sa nam nedari a ze to nezvlada, ja som napriklad s tym vyrovnana ak by sme nemali deti ale moj manzel nie, stale mi hovori ze cely zivot sa budeme len trapit bez deti a cely nas zivot bude smutny. ja uz niekedy nevladzem pocuvat tieto reci. stale sa snazim byt mila a aby bola mila atmosfera ale neda sa to vzdy

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 aj môj velmi túži po bábetku a keby sa dalo tak mi znesie aj modré z neba 🙂 🙂 my sme už boli rozhodnutí že si adoptujeme ale doki nás hned z toho vyviedol vraj sme obaja zdraví tak nech nešpekulujeme 😀 😀 že on je tu na to aby nám pomohol tak mu budem verit 😀 🙂 🙂 my máme doma psíkov tak to mám takú radost pri nich zabúdam na naše trápenie 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 som rada ze mas takeho dobreho muza, az ti tak trochu zavidim co by som dala ja za to aby moj muz bol trochu pozornejsi a aby ma tak nestresoval

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 ved ja som velmi vdačná že aspon muža mám super sme spolu už 17 rokov a iného si ani neviem predstavit 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 my sme spolu len rok, woow to je pekne 17 rokov, kolko mas rokov? a kolko rokov sa uz snazite?

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 no večnost s jedným chlapom 😀 😀 teraz som mala 39 stará koza 😀 😀 a snažíme sa už asi 13 rokov a po centrách chodíme asi 5 rokov 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 tak to vas fakt obdivujem, toto vsetko je fakt skuska zivotom iba silny ju prejdu ☹

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 to veru je každý nám hovorí že týmto prejdú len silný jedinci a to my sme obaja sme znamenie lev tak bojujeme a nevzdávame sa 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 strasne vam drzim palce, bodaj aj nam to tak vydrzi

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 musí vydržat my sme už nejak spojený 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 ved ja to tak vidim ze v nasom vztahu musim byt ta silnejsia lebo moj manzel sa asi s tym tazko vyrovnava

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 tak to teda musíš ja viem že je to tažké ale neboj bábo to vyrieši všetko 🙂 🙂

hora_lka
9. sep 2012

@0vrtulka0 myslim, ze vsetci lekari su tam velmi dobri, ja som mala odporucanie na toho mojho od mojej sefky, ktora k nemu chodila a ma dceru 🙂 ubytovanie neviem, to neriesim, ja to mam celkom blizko asi 120 km, zatial som tam bola raz na konzultacii a teraz v stredu idem 8 DC na ultrazvuk ... myslim, ze na stranke maju nejake ubytovacie moznosti, ale urcite nieco najdes na internete, odkial si, ked zhanas byvanie?

hora_lka
9. sep 2012

@falin dakujem, dufam, ze to dobre dopadne, pri prvom IVF som mala 14 vajicok, ale 5 bolo nezrelych, 4 sa oplodnili viacerymi spermiami, takze zase spatne a tych 5 co ostalo sme vyuzili na 2 krat, 1 x s predlzenou kultivaciou, co nevyslo a ani KET nevysiel .. tak dufame a verime, ze teraz uz to vyjde

deinad
9. sep 2012

@ria191 ahojky, dlho som nepisala, tiez budem brat clostyl 1-1-1 plus 75 jednotiek menopuru, ja som ku podivu lepsie reagovala na nizsie davky, pri vysokych to uz nebolo nic moc a to som tiez brala 3 prasky...ja mam AMH 0 takze musim teraz 3 mesiace uzivat DHEA, tiez som zacala uzivat melatonin, matersku kasicku, macu a D3, tak som zvedava, ake ovocie to prinesie, dufam, ze pozitivne 🙂 kedy zacnes stimulovat? ja az v decembri...

nelly3
10. sep 2012

baby ako prebieha opu v brne? na SK viem, asi to bude podobne vsak, pustia nas cca po 2 hodinach? mne byva po narkoze zle, musim si vypytat slabsiu, sestricka hovorila, ze ak je malo folikulov tak to robia bez narkozy 😕

holly74
10. sep 2012

@nelly3 Prebieha úplne rovnako, len Ti potom donesú aj čajík a keksík... 😉 (teda to som ja na Slovensku nemala, aj ked som bola už stály hosť)...

nelly3
10. sep 2012

@holly74
a kedy tak asi pustaju?

melisska
10. sep 2012

Dievcata spinili ste niektorá pred OPU?

holly74
10. sep 2012

@nelly3 Tak cca po 2 hodinách, ak sa na to budeš cítiť...určo ťa nevyhodia, ak budeš chceť byť dlhšie 😉

nelly3
10. sep 2012

@melisska
ja ano, aj teraz trosku, ale ja celkovo hocikedy, asi pre endometriozu a ked som bola na opu u nas na SK tak som dost spinila, aj som im to vtedy povedala pred opu.pichas vecer pregnyl? ja o 21 hod.

melisska
10. sep 2012

@nelly3 ano picham o 21:00 hod. takze sa to oze stat? to som rada, lebo ja teraz prvy krat spinim

melisska
10. sep 2012

ja som volala doktorovi, este sa mi neozval, ze co to ? :o)

hora_lka
10. sep 2012

@holly74 @nelly3 naozaj sa robi OPU aj bez narkozy? to dufam nie, aj ked uz som tiez pocula ... ja bez narkozy snad ani nepojdem, zajtra idem na ultzavuk a na OPU snad cez vikend ... teda rada by som cez vikend, nech nemusim zase z roboty vynechavat .. asponze nas usetria v Brne predoperacnych vysetreni

nelly3
10. sep 2012

@hora_lka
ja tiez som chcela nech to mam na vikend pre pracu a ako naschval mi to nevyslo 😠 ano hovorila to sestricka, ja by som to aj brala lebo narkoza mi nerobi dobre.

sarasota
10. sep 2012

Ahoj Reprofitacky vikend za nami a 4 vcelicka tiez.Vo stvrtok idem na sono.Ozaj na OPU sa chodi rano.Hor sa zase zarezavat na poobednu.Zelam slnieckovy dnik.

hora_lka
10. sep 2012

@nelly3 uz si teraz po OPU? ja teda neviem, ci by som to brala, radsej si pospim, to si mozu robit co chcu, je to par minut, ved davaju aj slabsiu aj silnejsiu narkozu, tu v BA som bola prebrata skoro hned po zakroku, pamatam si ako ma ukladali do postele ... mozno by sa Ti hodila teda len nejaka lokalka, aby si mala necitlivu len cast ... ja sa trosku bojim, aj ked uz viem do coho idem ... akurat citam na reprofite co o tom pisu, mam to uz sice 100 krat precitane, ale stale tam nieco najdem ... manzel uz mi zakazuje, lebo potom sa bojim 🙂

hora_lka
10. sep 2012

teraz som si precitala na stranke RF, ze pregnyl sa picha tiez ako ostatne injekcie do brucha, aj Vy ste si tak pichali, ja doteraz vzdy pregnyl do zadku ...

Kam Pregnyl aplikovat?
» více

Do kožní řasy na břiše, stejně tak jako jste aplikovala stimulační injekce FSH.

Intramuskulární aplikace, tak jak je napsáno v návodu je zbytečně bolestivá a nepřináší lepší efekt na dozrání vajíček.

hora_lka
10. sep 2012

@sarasota ja idem na ultrazvuk v stredu, mozno sa stretneme na OPU 🙂 picham uz 5 den, sama si to neviem, tak v robote vyuzivam sluzby sefky a cez vikend som poprosila kamaratku, ta si pichala sama ... bolo to dost zabavne kym mi to pichla 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre