Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
10. sep 2012

@hora_lka
ved si budem pytat slabsiu narkozu, uvidime v stredu ze co, ano do brucha mi kazali v brne ako si picham aj ostatne injekcie, na SK mi manzel pichal do svalu-zadku, asi sa da tak ci tak

hora_lka
10. sep 2012

@nelly3 ja idem v stredu na ultrazvuk a dufam, ze OPU cez vikend, ked nie, nevadi, ostanem doma ...manzel Ti pichal? chcel? ja som toho mojho nevedela na to nahovorit, bal sa, ze by som mu nadavala 🙂 🙂 🙂 tak sefka tuna to isti 🙂 je to moja velka moralna podpora

hora_lka
10. sep 2012

@nelly3 urcite Ti vyhoveju so slabsou narkozou, mozno je to aj pre organizmus lepsie ... tak drzim palce, nech je to vsetko v poriadku

nelly3
10. sep 2012

@hora_lka
ano, aj na SK mi pichal, lepsie nez v brne ked mi sestricka dopichavala - tiekla mi krv, moj manzelik je uz profik v pichani 😀 no chcel, musel 🙂

sarasota
10. sep 2012

@hora-lka ahoj mne pichava bud manzel alebo sestra v praci ale tento tyzden maju rannu takze som sa snazila a som na seba hrda.Odkedy som si musela koli skleroze pichat iniekcie tak ich nemusim.Bolo by to super .Toto bude nase4 IVF a verim ze posledne.Drzim palceky nech je pekna urodicka.

hora_lka
10. sep 2012

@sarasota 4IVF? tak to mas vieru a vydrz, budem aj ja drzat vsetky palce...aj my verime, ze raz sa to musi podarit ...velmi verim tymto lekarom, ze nam vsetky pomozu

hora_lka
10. sep 2012

@nelly3 no ved nech sa aj chlapi podielaju, predtym som chodievala cez vikend na pohotovosti, vacsinou boli velmi mili, vypytovali sa, zazelali vsetko dobre, ale raz sa mi stalo, ze mi to nechceli pichnut, ze to si mam vediet sama, a ked uz nakoniec pichli, tak vypytali 1,99 poplatok co sa plati na pohotovosti ...

holly74
10. sep 2012

@hora_lka ahoj, ja som o tom len čítala, no zažiť by som to nechcela, to musí byť bolesť jak fras, veď ti prepichnú stenu na pošve aby sa dostali k vaječníkom a ešte aj odsávajú folíky, brrr....tá narkóza je veľmi slabá, oni ťa zobudia hned ešte na stole , len si to nepamätáš, lebo ešte účinkujú tie opiáty.

nelly3
10. sep 2012

@melisska
ozval sa ti?

hora_lka
10. sep 2012

@holly74 ved to, musi to byt strasna bolest a ja mam slaby prah bolesti, uz keby nebolo ineho vychodiska, tak pojdem, ale asi by som bola dost hystericka, ja sa poznam ... ked budem spat, budem ticho, nech robia co musia .. tak to bude lepsie .

hora_lka
10. sep 2012

dievcata, pisali ste aj mailom do Brna? ja som mala podla protokolu napisat ake lieky budem mat a vobec nereagoval, tak som tak volala a niekomu som to nahlasila .. dufam, ze je to tak dobre .. maju toho strasne vela, aj dovolenky boli, tak asi preto nepise

melisska
10. sep 2012

@nelly3 ale dala som sestricke zle tel. cislo, nedovolala sa, tak som teraz nasla email, opu v stredu a potom sa dohodneme ale uz nespinim

nelly3
10. sep 2012
nelly3
10. sep 2012

@melisska
a kolkej tam asi rano budete?

melisska
10. sep 2012

@nelly3 skoro rano, neviem o kolkej, mozno o 7:00 hod. a vy

javi37
10. sep 2012

@melisska Držím palce, veľmi veľmi veľmi 😵 .

melisska
10. sep 2012

@javi37 Dakujem 🤐

nelly3
10. sep 2012

@melisska
my asi tak cca o 8 hod. koudelka hovoril ze medzi 8.30-9.00 hod. tam mame byt, snad som dobre pocula.

nelly3
10. sep 2012

pregnyl pichnuty 🙂

melisska
10. sep 2012

@nelly3 aj my 😀

nelly3
10. sep 2012

@melisska
kolko nas tam asi bude? na sk nas bolo 5 ci 6 na izbe.

melisska
10. sep 2012

@nelly3 nevie moja, maju dvojky na tej som bola minule ale aj trojky 😎

nelly3
10. sep 2012

@melisska
a kedy si isla cca domov? kedy vas pustili? zle ti nebyva po narkoze?

tinka9075
10. sep 2012

@melisska držím velmi palčiaky 🙂 🙂

hora_lka
10. sep 2012

@nelly3
@melisska drzim Vam palce 🙂 a prajem peknu urodu...

horalka79
10. sep 2012

Ahojte,
urcite som na konikovi presla uz davnejsie vela tem vo fore ale tato je u mna momentalne velmi aktualna, tak hadam nevadi ak sa k vam pridam 😉
Presla som stimuaciou a dnes som bola na odbere folikul v Reprofite Brno. 🙂 Po dvoch inseminaciach sme sa dali na prve IVF.
Chcela som sa opytat tych, co to maju uz za sebou, kolko ste mali folikul a kolko z toho bolo zrelych uspesne oplodnenych? Zajtra tam mam prvy raz volat ako sa vajickam dari..uch, neviem ci sa mam bat alebo tesit.
Bolelo vas aj brusko? a tie cipky ste znasali dobre? som si dala dnes prve...
Dakujem 😎

horalka79
10. sep 2012

a mam este jednu otazku.. som dnes citala v sprave od doktora, ze uhrada faktury bude v den transferu v hotovosti?! 😒 - platili ste komplet v hotovosti alebo sa da poslat bubaky na ucet? dakujem krasne za infooooooooooo 🙂

falin
11. sep 2012

@nelly3 @melisska - baby, vy idete v jeden den? budem drzat palceky 🙂

@horalka79 - ahohjy, vitaj na fore 🙂 S poctom folikov je to velmi individualne, niektore sa tesia ak sa podari 1-2 oplodnene, ine maju viac. Ja som mavala okolo 6 oplodnenych.
Hradi sa po transfere, da sa aj cez kartu, maju terminal. Dokonca sme to platili aj z 2 kariet (kvoli limitu na karte), rozdelila tu sumu, nebol ziadny problem sa dohodnut. Drzim palceky, nech vam to vyjde

hora_lka
11. sep 2012

@horalka79 ahoj, mame podobne nicky, pozeram, ze som pisala nieco co som nepisala, zeby som si nepamatala? 🙂 🙂 🙂 ako si znasala OPU? ja som uz 1 x IVF absolovala, mala som 14 vajicok, z toho 5 bolo oplodnenych, 1 x sme vyuzili predlzenu kultivaciu, 1 x KET, ani raz to nevyslo ... momentalne som 6 den stimulacie, zajtra ultrazvuk a OPU snad cez vikend, uvidime ... po 1vom OPU som bola celkom v pohode, bola to nedela, lezala som, horsie mi bolo v pondelok v robote, bolel ma spodok brucha, ale dalo sa to zvladnut .. ake cipky? od bolesti? ... ja som mala tiez obavy zavolat, ale delili sa pekne, tak urcite sa odhodlaj a volaj ... dufam, ze sa bude dat platit kartou, ja nerada mam pri sebe tolko penazi v hotovosti, zajtra sa spytam. pekny den

holly74
11. sep 2012

@horalka79 Ahoj, dá sa platiť aj prevodom na účet, dajú ti faktúru a číslo ich eurového účtu spolu s prevodným kurzom, prípadne ti to rozdelia, časť kartou alebo hotovostne a časť prevodom na účet, ako ti bude vyhovovať. Držím palce aby dnes boli dobré správy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre