Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

holly74
14. sep 2012

Kokso, @rienok, prednison sa berie tak dlho? Nemôže to poškodiť bábätku???

karkana
14. sep 2012

@holly74 ja som ho tiež užívala, asi 2týždne pre KET a doc. povedal, ak by som bola, tak nadalej asi 3mesiace užívať, no ktovie ako to je

bibi24
14. sep 2012

@rienok, prosim ta a preco si brala prednison? Len preventivne, alebo bol na to dovod, na zaklade vysetrenia z imuno?

Inak, utrogestan 4-0-4 sa berie v brne bezne takto. Na slovensku som mala 2-2-2. Asi vedia, preco az take vysoke davky.
A bolesti brucha par dni po opu su tiez normalne, mna tiez pobolieva, ale da sa to vydrzat. Hlavne ako povedal Koudelka, nesmu to byt silne bolesti, silne krvacanie, alebo teplota.
Drzte sa, kocky 😉

holly74
14. sep 2012

Čauko, @bibi24 🙂 Aj ty sa drž....a daj vedieť ... 😉

sarasota
14. sep 2012

ahojte takze vcerajsie sono nam ukazalo 6 folikov dnes vecer picham Pregnyl a v nedelu o 8 mam odber na zajtrajsi vklad drzim palceky nech vlozia tie prave embrijka

rienok
14. sep 2012

@holly74
@karkana
@bibi24 ja som bola na imunologii v Prahe a tam mi zistili zvýšenú bunkovú imunitu takže ja som mala nasadený 3,5 týždňa pred KET a brala ho až do toho 15 tt. Nemalo by to ublížiť a po vývojovej stránke ani neublížilo bábätku ( už som po morfologickom utz) ale ked som ho nebrala tak som vlastne znemožňovala jeho udržanie. celých 7 pokusov mi všetci tvrdili že to vyšetrenie netreba, že mi aj tak nasadia prednison .... aj mi ho preventivne od OPU nasadili ale nestačilo to ...no teraz je to už jedno malinkú mám brušku a už sa na ňu veľmi tešíme 😵

nelly3
14. sep 2012

@bibi24
ano na SK 2-2-2 sa berie a ty si po opu?

bibi24
14. sep 2012

@nelly3 Ano, ja som tiez po opu 😉

bibi24
14. sep 2012

@rienok Hm, to je super, este ze tych 7 pokusov bolo teda uplne zbytocnych. Ja som absolvovala imuno este v iscare, zacali to robit len minuly rok, ale urcite to nie je take podrobne ako v prahe. Aj ked aj Stelcl aj v iscare mi hovorili, ze toto vysetrenie je postacujuce. Mala som ho negativne.
Odvtedy som sa stelcla viackrat pytala na prednison a dovysetrenie v prahe, ale povedal, ze je to zbytocne, ze sa aj tak len nasadzuje prednison. Ale nemam ho nasadeny, takze ktovie, ci to zas cele nebolo zbytocne. 😖

falin
14. sep 2012

@mirinda10 - krasneho anjelika mas doma 😉

@horalka79 - ja som tiez tak brala utros 2x4 tobolky, na Sk 3x2

nelly3
14. sep 2012

@bibi24
a? ako si dopadla? kolko bolo, kedy je vklad? 😉

rienok
14. sep 2012

@bibi24 no v mojom pripade sa uz doktori tvarili ze nevedia prečo sa embryjka neuchytia .... tak som sa naštvala a nechala si to spraviť , bolo to to posledné vyšetrenie ktoré mi chýbalo do skladačky. No a za cca 200 euro mi to v Prahe zistili a hned prvy transfer (KET) vyšiel .... aj sam Dr, Madar hovoril ze po 2 pokusoch ak nie sú iné príčiny by sa mal nechať pár vyšetriť. toto vyšetrenie vymyslel a robi Mudr. Madar..... skoda ze som verila vysledkom z SK a nedala na rady dievčat, ktorým návšteva Prahy pomohla... no nič, ako sa vraví ... múdry človek sa učí na chybách druhých, hlupák na vlastných 😝

falin
14. sep 2012

@nelly3 - uz ti je lepsie? ci este spinis? Ja som po poslednom ivf viac spinila a bolelo ma brucho, ale dalsi den to preslo

@bibi24 - tak drzim palce nech to teraz vyjde 😉 Kedy mas vklad?

holly74
14. sep 2012

@rienok teraz som to nepochopila, v čom bola tvoja liečba pred a po tom vyšetrení v Prahe iná, vyššie si písala, že si prednison brala aj pri tých neúspešných pokusoch...po tom vyšetrení ti ho predpísali viac, či ako?

nelly3
14. sep 2012

@falin
no zatial tabletku som si este nedala, pobolieva, ale da sa, a spinim priebezne.

rienok
14. sep 2012

@holly74 pred tým mi ho nasadili od OPU t.j. cca 3 - 5 dní pred ET za tých pár dní do uhniezďovania vlastne nestihol zabrať, takže som ho brala zbytočne
Po vyšetrení v Prahe som mala predpísané cca 4 týždne pred ET nasadiť prednison .... to kvôli tomu aby stihol aj niečo upraviť, čo vlastne hneď aj zabralo

holly74
14. sep 2012

@rienok Aha, tak to je super, že na to nakoniec prišli a dievčatko je v brušku a vporiadku 🙂

bibi24
14. sep 2012

@rienok A ako dlho sa v prahe caka na objednanie a na vysledky? dakujem 🙂
a mala si uz predtym nejake vysetrenie na imunologiu, ci nie?

rienok
14. sep 2012

@bibi24 ano mala, robili mi tu v Martine na trofoblasty a bolo negativne. Mna objednali o cca 3 týždne a výsledky prišli poštou tiež asi o 3 - 4 týždne.

bibi24
14. sep 2012

Baby, volali ste dnes?
Ja ano, ale nam sa serie vzdy vsetko, takze z 8 vajicok (len na jednom vajecniku, ja druhy skoro nemam) som mala 5 zrelych, 4 sa oplodnili a dnes, na treti den mame 1 osembunkove, 1 sedembunkove, a dve slabe 4 bunkove. Bieda bieda.
A to este ich len kriticky den caka. Budem rada, ked bude vobec co vkladat.
Takze u mna, ako vzdy, nic nove.

ria191
14. sep 2012

@bibi24 neboj sa bude čo vkladať aj dve, ale dobre to poznám. Skrátka patríme k takým, čo sú vďačné aj za to, že sa vôbec dostanú k ET (teda aspoň ja 😠 ). Držím ti palce a minimálne jednému verím na 100%

nelly3
14. sep 2012

@bibi24
no ja som dneska nevolala, zavolam zajtra, obden, a kedy mas asi tak vklad?

ria191
14. sep 2012

@nelly3 držím ti palce na zajtra poprípade v pondelok 🙂

horalka79
14. sep 2012

@bibi24 tie dve to dobojuju! a ak by sa to sedmickove nejak zamotalo a len jedno a bolo uspesne, tak ajtak super. Neboj.
Ja som dnes nevolala. Zajtra ET, uch.

zabka1124
14. sep 2012

@horalka79 ja som brala 4-0-4 od Opu az po 11tt, potom v 12tt to bolo 2-0-2!!!Neboj sa, vedia co robia🙂!!Progesteron je veelmi vraj dolezity a hlavne sa nema jest!!

zabka1124
14. sep 2012

@bibi24 Zlatko neboj saaaa!!Ja som mala po OPu 6 ale len 5 dobrych a na vklad zostali len 2 aj to bolo jedno slabsej kvality a vidis, cakame, takze staci aj jedno vajko!!!Aj jedna babenka co si s nou pisem, mala len asi 3 vajicka a zostalo 1 a je teraz uz 10tt!!

Inak ked si pozriete tan papier, co sa dostaval po OPu-taky ruzovkasty, tak z druhej strany je , ze ako vyzeraju a ako ich kontroluju🙂, ja som si to vsimla az dneskaaa 😀 😀 !!!!
A este ja beriem teraz duphaston 1-1-1, az do 19tt!!!

falin
14. sep 2012

@nelly3 - tak dufam ze to ustane. Drzim palceky na transfer, daj vediet 😉

@bibi24 - neboj z tych 2 nieco bude, uvidis bude co vkladat, silno drzim palce

@horalka79 - zajtra sa drz babulka a potom oddychuj a mojkaj drobcekov

bibi24
14. sep 2012

Ja by som mala mat ET v nedelu, ak bude teda co.
A ja nevolam zajtra, vraj sa na 4. den nevola preto, lebo sa ich vyvoj velmi rychlo meni, to co plati v jednom case uz nemusi platit o pol hodinu.

ana79
14. sep 2012

ahojte baby ja som 11den po et a moje embrijka to vzdali...test je biely ako sneh....9 den po et bol aspon slabulinky tien...ale teraz uz nic...zacinam spinit na toaletaku do podnelku co bude 14 den tak uz dako neverim v zazrak. ...ale mam este jedneho zamrazeneho...tak uvidime ale predtym by som este chcela ist na vysetrenie dutiny maternice...tak som zvedava....a ine vysetrenia vypytam sa od doktora na vsetko ostatne

zabka1124
14. sep 2012

@ana79 to mi je mooc luto ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre