Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zeina62
29. okt 2012

@ria191 dakujeeem aj tebe drzim peste a dufam ze nas vsetkych to stastie neopusti teraz

speranza1
29. okt 2012

@ria191 ahojcek.. hej vyskusaj ho... ja som bola velmi spokojna... pokojne sa mozes pytat hocikedy hocico..rada odpoviem🙂

@zeina62 len tak dalej..nech silnie ciarocka 😵

falin
29. okt 2012

@zeina62 - velka gratulka, beriem si z teba priklad a verim ze ta budem nasledovat 😎

@liliana30 - ahojky, ak mas vysledky nejakych vysetreni, tak si ich na konzultaciu vezmi so sebou. Neviem ci si absolvovala nico aj na sk, ak ano, tak si to skus spisat, aky protokol a vysledok, lahsie sa im bude nastavovat stimulka.
Cena iui neviem, tinka ti budevediet povedat, to ma cerstvo za sebou. Minimalna stimulka 13t. czk + 2* 2000 za odbery + icsi 1000 za jedno vajko + lieky, ale ohladom ceny to preberiete pekne dopredu. tu je cennik http://www.reprofit.cz/cenik. Komu si objednana?

sarasota
29. okt 2012

@zeina62 velka gratulacia len tak dalej nech ciarocka silnie 🙂

ria191
29. okt 2012

@speranza1 no veru to je jediná možnosť ako sa toho priživníka v brušku zbaviť, teda dúfam, že to aj mne pomôže 🙂 . A ty kedy začínaš? Ja tento týždeň čakám mršku a hor sa od budúceho týždňa zas do boja 🙂

ria191
29. okt 2012

@speranza1 kedy máš tu "hysterku"?

speranza1
29. okt 2012

@ria191 ahojky 😀 prave na nu "netrpezlivo " cakam.... mala dojst v sobotu ..ale stale ratam +2 dni..takze dnes alebo zajtra sa to rozbehne.....potom zavolam do RF a objednaju ma na hysteroskopiu... troska sa bojim..ale to len kvoli tomu, ze je to nieco, co som este nepodstupila..no a samozrejme, dufam, ze dopadne dobre bez komplikacii...

speranza1
29. okt 2012

@ria191 idete do dalsieho IVF? alebo?

zeina62
29. okt 2012

@falin fakujeeem 🙂

ria191
29. okt 2012

@speranza1 áno do tretieho a neboj sa nejakej "hysterky" dôležité je, aby to niečo vyriešilo a konečne sa zadarilo 🙂 🙂 🙂

speranza1
29. okt 2012

@ria191 tak ti prajem nech vam to vyjde.."vraj" statisticky 3 kolo je najuspesnejsie...tak tfuj tfuj tfuj... nech sa vam vas sen naplni 🙂

zeina62
29. okt 2012

@speranza1 vobec to neboli aj ja som to pred rokom podstupila

zeina62
29. okt 2012

@falin tam hore to bol preklep mala to byt dakujeem 🙂)))

ria191
29. okt 2012

@zeina62 podobalo sa to na ďakujem 🙂

ria191
29. okt 2012

@speranza1 no uvidíme ako to bude v našom prípade 🙂 . Ďakujem za palce určite ich budem potrebovať 🙂

speranza1
29. okt 2012

@zeina62 dakujem za podporu...🙂
@ria191 moja..nic ine nam nezostava len verit a dufat....

liliana30
29. okt 2012

@falin, @panarka, @tinka9075, @zeina62 - ďakujem, za info. Zatial by sme tam chceli skúsiť iui a možno neskôr aj soft ivf. Už mám všetky vyšetrenia aj 3iui - neúspešne:( - chodila som na slovensku do car ale nemám dobre skúsenosti. Držím Vám všetkým palce nech sa zadarí🙂

tinka9075
29. okt 2012

@liliana30 ahoj aj ja som zo sk centier znechutená uvidíš čo ti doki navrhne mne navrhol najskôr iui 🙂 🙂 a verím že bude úspešné 🙂 🙂

falin
29. okt 2012

@zeina62 😀 ja som to hned precitala ako dakujem 😀 az ked si tu druhu spravicku napisala , tak som sa k tomu vratila 😀

zeina62
29. okt 2012

@falin lebo to znelo tak skaredo heheheh tak som sa zasmiala 🙂)

little_miracle
29. okt 2012

@zeina62 ahojcek, gratulujem ku krasnym //. Uz par dni si vas citam a nedalo mi neoslovit ta.... Ja som mala ET 20.10. - myslim ze presne ako ty. Tiez som uz testovala, ale moj dusik sa na tvoje // nechyta 😕 presnejsie povedane moje testy na 6 a 8 D po ET su takmer rovnake resp. ten na 6D snad o nieco vyraznejsi. Snazim sa samu seba presvedcit, ze to snad mohol pregnyl trochu zvyraznit a ze snad ten druhy test bol uz z ozajstneho HCG. Vkladali mi 1 embryjko po 3 dnovej kultivacii - malo 8 buniek....kvalita "A". Prsia ma prve dni neskutocne boleli, no teraz mam skor pocit, ako by to ustupovalo. Velmi sa bojim dalsieho neuspechu - ja som uz 2x mala mikroabort a 1x sme mali dokonca ukonceny 7tt s dvojickami a potvrdenou akciou srdiecok u oboch. Ta ustupujuca bolest prs mi nahana strach - je az prilis napadna predchadzajucim "scenarom". Snazim sa hladat utechu tak som sa chcela spytat na tvoje pocity - ako to pocitujes a pod. Tebe vkladali 2 embryjka - blastocysty?

bibi24
29. okt 2012

@little_miracle moja, tak nie som vestec, neviem ako to dopadne. Ale 6 a 8. den po et bez pk je velmi skoro na optimalny vysledok. Kludne to este stale moze byt pregnyl. Ak si mala pregnyl aj pri et, nema vyznam testovat skor, vzdy to bude len ten pregnyl a teda nasledne aj sklamanie.
Ved si zober, embryjko sa este vyvija 2, 3 dni. Potom sa zacina uhniezdovat, niekomu to trva kratsie, niekomu dlhsie, ale cca tych 2, 3, 4 dni. Az potom zacina produkovat hcg, najprv ho rozpoznat v krvi, potom v moci. Skus pockat aspon do 10. dna. Ved to poznas. 😉 naco testovat tak skoro a potom sa trapit??
Zlatko a prsia mna boleli aj pred et, aj po et, ale uplne inak. A az po tehu potvrdenom z krvi ma zacali boliet tak ako svalovica. Aj vsetky priznaky zacali az potom, v 6, 7 tt.
To co citime do testu a co si akoze nahovarame nie su priznaky 🙂 ale lieky.
Drzim velmi silno palce!!!! 😵

zeina62
29. okt 2012

@little_miracle ahoj moja, velmi pekne dakujem, ale boj nemam este vyhrani ale bojujem dalej. hlavne musis byt v klude a mysli pozitivne a to ze sa to urcite podari, ja som s centra odchadzala s 100% istotou ze sa to musi podarit. mne pregnyl nepychali, ja mam darovane vajicka. mne vkladal dve plastocysty boli velmi peknej kvality. hlavne sa neboj a ked si mala osem bunkove ja si myslim ze je este skoro testovat tak skus tak na 11 den skor nie aby si sa nestresovala ok 🙂

tinka9075
29. okt 2012

@little_miracle ahoj to máš ešte skoro testovat mne vkladali dve 8 bunkové a testovala som až na 14 den a bola tam čiarka slabšia aj hcg bolo na 16 den tak nezúfaj ešte je skoro 🙂 🙂 velmi ti budem držat palce 🙂 🙂

kaja81
30. okt 2012

@leamax navrhla to doktorka, že to bude lepšie.Nechali sme to na nich oni vedia čo je najlepšie 😉

speranza1
30. okt 2012

ahojte babenky..potrebujem surne radu..... penzion v Slavkove u Brna, kde stale prespavame, ked ideme do Brna je plny.. mate niektore tip na nejaky hotelik, kde by sme mohli prespat.???

dafy
30. okt 2012

ahojte dievčatá chcem sa len spýtať ked ste išli do Brna brali ste aj nejake papiere res. vašu diagnozu ktoru vám určil lekár u ktoreho ste absolvovali IVF?? lebo ja by som chcela tiež ist do Brna ale najprv by som chcela ist na hematologiu na krv atd a este predtým chcem ist na laparoskopiu mám vybaveného lekára prednostu v jednej nemocnici od známeho a on chcel aby som doniesla papiere nejake ohladom mojej diagnoz kde som absolvovala ivfka ale ked som zavolala do car tak mi povedali ze mi ich nemozu dat ani prefotit sa neda iba ak mi napise lekar na papier kedy a kolko ivf som mala ked som to povedala tomu lekar..ku ktoremu idem tak len krutil hlavou...stalo sa to aj vám ze ked ste chceli papiere tak vam nedali??

zeina62
30. okt 2012

akurat my zavolali vysledok boze som tehotna!!!!! krv je pozitivna , ja tak palcem od radosti 🙂) HCG bolo 298,1

ria191
30. okt 2012

@zeina62 super blahoželám krásne 🙂

speranza1
30. okt 2012

@zeina62 zo srdca b l a h o z e l a m ... kraasa... je to nieco uzasne citat takeho nadherne spravicky... 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre