Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
7. nov 2012

@matulka33 ano chodime do centra.... do RF a aj u nas je problem v spmg. a snazime sa cca skoro 6 rokov... 😉 ale raz nas boj vyhrame 🙂

matulka33
7. nov 2012

@nelly3 uvidim co mi na to povie lekar. ak ma poslu fakt pojdem. ja sa ale pozeram na to tak ze ci mi nieco najdu alebo mi povedia ze je vsetko ok, situacia sa u nas nemeni. manzelov spg je na prd, takze aj tak nas budu posielat na IVf.....

matulka33
7. nov 2012

@speranza1 6 ROKOV.......kokso. mas moj obdiv, neviem ci by som este ostala pri zmysloch po takom case....... uz si absolvovala nejake ivfka? dochadzas tam so SR?

makovicka53
7. nov 2012

baby citam ze vam skoro kazdej druhej robili hysteroskopiu pred IVF...preco vamto robili mali ste problem s maternicou?

matulka33
7. nov 2012

@makovicka53 no mne to v CAR centrach na SK ani nespomenuli...nikto, nebola som na tom a taku malicku dusicku mam ...dufam ze nebudem musiet

speranza1
7. nov 2012

@matulka33 ja som len taky slaby odvar 😉 ..su tu aj dievcence, ktore sa snazia 12-15 rokov....
ano dochadzam z SVK a mam za sebou niekolko IUI a 4 IVF a v decembri idem na 5 IVF... 😉 verim ze uz konecne uspesneeeeeee 🙂
@makovicka53 ja som nemala problem s maternicou, ale ked vidia, ze IVF sa uz niekolkokrat nepodarilo, tak sa chcu kuknut aj do maternice, ci uhniezdeniu nebrania volajake myomy, polypy, alebo, ci tam nie je ina prekazka.... 😉

matulka33
7. nov 2012

@speranza1 jeeeminku..... tak uz mas za sebou toho dost to ti poviem. este jedna otazocka. nechodis do brna na kazde meranie, vsak? spolupracujes s gynekologom?

speranza1
7. nov 2012

@matulka33 nie nechodim do Brna... tam nebudes chodit kazdy 2-3 den na meranie ako je tu zvykom na Slovensku, tam by si isla len na 7alebo 8my den a uz ti povedia co dalej..ja chodim do Roznavy k lekarovi, ktory ma odrobenych zopar rokov v RF... takze presne vie ako folikuly odmerat a pod.... 😉

matulka33
7. nov 2012

@speranza1
dakujem za infosky!!! a silno drzim palce nech sa ti to uz konecne podari 🙂

speranza1
7. nov 2012

@matulka33
pokojne sa pytaj co potrebujes... ak budem vediet, stale rada odpoviem... 🙂 OK?

matulka33
7. nov 2012

@speranza1 super, vdaka este raz!! urcite sa ozvem 😉

zeina62
7. nov 2012

@hencidlo to som nevedela ze si uz 11 den a ze testovala ja som myslela ze si na zaciatku len, a myslela som to tak ze ak si na zaciatku ze by si nemala mysliet negativne, ale teraz ta chapem a ospravdlnujem sa ti ak som sa ta dotkla

stastenka42
7. nov 2012

@falin ty uz pracujes? A mas nejaké priznaky? Ja stale nic,ani prsia ani pichanie v brusku...uz by mali byt zahniezdene nie?

matulka33
7. nov 2012

Dievcata, je tu niekto kto sa chysta, alebo absolvoval soft ivf?

speranza1
7. nov 2012

@matulka33 znova sa hlasim ja 😀 ..aj som bola aj sa chystam 😀

matulka33
7. nov 2012

@speranza1 super...... ako ti to dopadlo 1krat? myslim kolko vajok a tak...nieco si aj zamrazila? ako to prebieha pri tom softe? ake lieky si brala? kolko to stalo? ......ta vyzmykam teraz 🙂 sorry ze sa tolko pytam, ale cele to Brno aj soft ivf je pre mna velka neznama....mam tolko otazok v hlave.

speranza1
7. nov 2012

@matulka33 takze:
na softe v Brne som bola 2x (1x som mala 6 vajicok, 2x som mala len 3 vajka)..oplodnili sa vzdy vsetky ..vkladali nam stale 2 blastocysty, ale nikdy sme sa nedostali k mrazeniu, pretoze to bobaciky stale vzdali... ☹
1x som mala menopur stale 75 jedn.+ clostyl 1-0-1
2x som mala merional stlae 75jedn. + clostyl 2-2-2
a tentokrat budem mat bravelle 150 jednotiek 😉
a stoji to cca 13 000, CZK - soft
4000,00czk ( 2x2000 korun za odber a vysetrenie krvi-je tov CR povinne )
+ 1 000,00 czk (za kazde oplodnene vajicko formou ICSI)..takze ked mas 10 vajok tak pocitaj 10x 1000 czk
Potom zalezi ci mas svoje lieky alebo kupene u nich a na ceny liekov jednotlivych to sa uz musis poinformovat tam..neviem ci su stale rovnake ceny...
My sme mali 1x svoje, ktore sa nam zvysili z predchadzajucich IVFiek, 2x sme si kupovali merional cca 2 krabicky stali asi 6000 SVK a teraz sme lieky brali rovno z Brna, takze cenu este neviem
😉

speranza1
7. nov 2012

@matulka33 a tu je moja historia IVFiek:
1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., cakatelka na 5 IVF (ktore uz musi vyjst ) 😉

matulka33
7. nov 2012

@speranza1 jeeezis ty si zlata, dakujem za taku vycerpavajucu odpoved 🙂 si bojovnik ti poviem! moja, este jedna vec, ako dlho trva stimulacia pri softe? to je len zopar dni ze?

matulka33
7. nov 2012

@speranza1 to 5 ti uz urcite vyjde!!!! silno drzim palce, fakt!!!

speranza1
7. nov 2012

@matulka33 😉 ... za malicko... pytaj sa..ja odpoviemm..ked to nechces riesit aj cez verejne forum, pokojne ti odpoviem aj cez IP.. takze ..kedykolvek...
a stimulacia trva tak v priemere tych 10 dni na 11sty den oddychujes od liekov a potom na 12sty ides na OPU... takto som to mala aj ja...ale tak ako aj vsetko aj toto je individualne...niekto moze stimulovat aj dlhsie a ine dievcence stimuluju aj kratsie 🙂

speranza1
7. nov 2012

@matulka33 musiii uz vyjst..ak nie tak sa hodim o zem!!! 😀 😀 😀

matulka33
7. nov 2012

@speranza1 no a este ta ani humor neopusta! to je skvele... no pocuj, ak to nevyjde ani mne tak sa pridam k tebe s hadzanim o zem :D dobre?

makovicka53
7. nov 2012

@matulka33 ak to nie je potrebne tak asi nepojdes na to 🙂

makovicka53
7. nov 2012

@speranza1 ahaa ale to je super ze to skumaju aj tam...a nevkladaju bezhlavo dalej

tinkatinulka
7. nov 2012

@matulka33 Ahoj mame práve za sebou 1 kolo so softkom - biochem. tehu ukoncene 5+3tt.Určite ale pojdeme na dalsie, mam PCO a tak neriskujem hyperst.Kludne sa pýtaj ale ako vidim speranza ti krasne rozpísala postup.ja som mala clostil myslím 3+0+3 po 5 dní a potom Bravelle 150 jednotiek 5 dni OPU až 16 den, 19 den vklad 10 bunkoveho jedinca.

tinkatinulka
7. nov 2012

@matulka33 A inaj aj ja chodim k dr.Machacovi, na konzultácie do Olomouca a zvysok do Brna 🙂 je perfektný a skutočne profesionál na svojom mieste.

matulka33
7. nov 2012

@tinkatinulka dakujem krasne, hej speranza je sikulka 😉 uz zacinam byt v obraze. je mi luto ze to skoncilo, ja mam 1 tehu ukoncene v 10tt ....takze viem presne o com hovoris. musela si ist aj na cistenie? drzim palce do dalsieho boja. kolko vajicok a embrii si mala? bolo to viac alebo menej v porovnani s klasickym ivf (ak si nejake absolvovala...)

matulka33
7. nov 2012

@tinkatinulka to si ma velmi potesila. dali mi na vyber jeho a este nejaku doktorku tak som rada ze som sa dobre rozhodla..

sarasota
7. nov 2012

@matulka33 vitaj medzi reprofitackami .Ak Ti to nevadi co sa stalo ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre