Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
24. jún 2013

zdravím vás kočky moje 😀 kedy spuštate tehu vlnu?? neže ju zmeškám ako tak pozeraám dost sa to tu pozastavilo ale nečítala som vela toho 😅 😀

lienka_1
24. jún 2013

@dafy Cakame na Teba, ze ju nastartujes a my sa uz iba vzezieme 😀
Caute zeny! Mna polozila chripka. Nemam hlas uz od soboty. Konecne je klud v dome 😀 😀 😀

mimika1973
24. jún 2013

@melisska a 4x sa to nedotiahlo do konca? 😒

melisska
24. jún 2013

@mimika1973 mimomaternicove 4x potom som išla na IVF

falin
24. jún 2013

@dafy - ty zacinas 🙂 cakame na teba, tak sup do toho 🙂

inna74
24. jún 2013

@lienka_1ahoj, som na tom rovnako,dostala som to od manzela.peklo.

lienka_1
24. jún 2013

@inna74 Ja som v sobotu nedokazala ani sediet, furt ma to slahlo do polohy lezmo 😖 Vcera uz to bolo lepsie a dnes som sa dokonca pustila do tej kopy spinavej bielizne, co na mna zmurka uz od piatku. No ale u nas neprsi, tak to treba vyuzit. A dufam, ze moj mm to nechyti, lebo on zase pre zmenu horuckuje az-az a tak to potom znamena este hroznejsi spg. ako zvycajne 🙄

sarasota
24. jún 2013

@nelly3 ano bola som dnes je to poliklinika 1 poschodova budova na prvom poschodi dolava 4 dvere odporucanie nepotrebujes pre vysledky si pojdem 1 augusta. 😉

melisska
24. jún 2013

@lienka_1 tak sa treba vypotit na cudzom tele 🙂 😉

dafy
24. jún 2013

@falin moja a nemala si nahodou ty zacat?? 😀

sarasota
24. jún 2013

krasny pracovny tyzden zelam ja uz odratavam dnicky do dovolenky a nabuduci piatok smer Chorvatsko trosku zrelaxovat. 🙂

dafy
24. jún 2013

@lienka_1 pekne lienočka aj ty si sa na to vybodla? 😀 😀

melisska
24. jún 2013

@sarasota peknú dovolenku prajeme 🙂
@dafy začneš ty 🙂

melisska
24. jún 2013

Aj vy máte internú poštu nedostupnu?

sarasota
24. jún 2013

@melisska dakujem budem na vas mysliet ano aj mne nejde posta 🙂

sarasota
24. jún 2013

kto zacne vlastne tu tehu vlnu ako to tu vypada tak nebudeme mat na aku naskocit 😒

falin
24. jún 2013

@dafy - mala, ale som to radsej presunula o mesiac, nech nie som prva 😀 😀 😀 , je to na tebe kočka. Uz si rozhodnuta?

nelly3
24. jún 2013

@sarasota
dakujem, bolo tam vela ludi? takze na vysledky sa caka cca mesiac, si budes volat alebo treba ist osobne opat?

nelly3
24. jún 2013

@falin
a kto teda ide prvy? ty zacinas?

dafy
24. jún 2013

@falin
@sarasota
@nelly3
@lienka_1
Pekne dievčatá ste to teraz odstavili 😠 😀 😀 😀

dafy
24. jún 2013

@melisska a ty ako moja nevolnosti uz presli?? 😝 😎

melisska
24. jún 2013

@dafy áno 😀

melisska
24. jún 2013

No tak kto kedy začína a pekne po mesiacoch 😀 aby sme mali prehľad 🙂

mimika1973
24. jún 2013

Kocenky, akurat som sa vratila od mojej gyndy tu, sla som poziadat o vystavenie fr. receptu na Utrogestan a Orgalutran a aj o predpis na utz kontrolu stimulky a aj odber krvi, ak nahodou mi to vyjde pocas stimulky este tu vo FR. 😖 ..
ale kedze nemam z Brna akoze original recept na utz tak mi to nechcela gyndacka vyhotovit! Pyta si original od nich, lebo ze mi nebude predpisovat hocico bez toho aby to videla na vlastne oci ten ich papier co ziadaju!
Mam teda volat ci pisat do RF aby mi poslali mailom recept na utz a krv v cestine a ja ho tu len predlozim tunajsej gyndacke a moze mi vyhotovit to iste ale vo fr.jazyku? Ako vy funguje s tymto ak robite utz napriklad na SK a nie priamo v Brne? Mate na to z Brna ten ich predpis, ci mate tiez len ten papier s tabulkou protokolu?

A este co sa tyka Utrogestanu, mam brat 4-0-4, a neviem ake presne balenie si mam zohnat v lekarni, lebo existuje v 100mg a aj v 200mg....a ked by som pytala ten v 200mg, gyndacka tvrdi, ze je to privelka davka vraj, ze asi bude stacit ten v 100mg potom, co je tam 30 tabliet!
Aky Utros si kupujete vy?
No vidim, ze stres prichadza uz! pffff....
Potrebujem tie predpisy lebo poistovna mi to tu moze preplatit.

mimika1973
24. jún 2013

A este, ozaj, ako je to s tou Stelclovou dovolenkou presne? Je teraz tam myslite? reku ci mu napisem priamo o tomto, alebo hocikto mi to moze vystavit ten predpis?

blanka8574
24. jún 2013

@mimika1973 Ahoj, ja som dostala scan receptu emailom od nich a ten som odovzdala v lekarni a nebol ziadny problem som samoplatca. Utros som mala 30 tabliet. Na UTZ stacil protokol.

mimika1973
24. jún 2013

@falin falinka, pojdeme do toho spolu! 🙂 😀

mimika1973
24. jún 2013

@sarasota to je super, a kde presne tam idete, na ktore miesto? 🙂

lienka_1
24. jún 2013

@dafy Ja nie som velmi vhodny kandidat na zacatie tehu vlny, ja skor netehu by som zacala a to teda naozaj, ale naozaj nemozem dopustit 😉 Ja som taka mrcha vypocitava, ja sa radsej zveziem 😀 😀

lienka_1
24. jún 2013

@mimika1973 Mimi, ak zozenies utrogestan 200mg, tak namiesto 4 toboliek zoberies iba 2. Ja som tak vystriedala utros za cyclogest cipky, co je presne to iste, akurat ze som nemusela zapasit so 4 tobolkami, ale iba s jednym cipkom, lebo obsahoval 400mg progesteronu. A myslim, ze v RF Ti ziadanky vedia vystavit priamo vo franciztine. Mne tak vystavili sprievodny list v AJ. A ked som si tu vyberala recept, tak vsade je pisana ucinna latka. Recept bol v slovencine a nemali sme ziaden problem. Dokonca sme do lekarne posielali iba kopiu a orginal sme dodali ovela neskor.
A nestresuj, aj tak to nepomaha! Radsej si daj decku vinka a relaxuj, lebo po IVF budes mat uz iba 9 mesiacov na oddych 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre