Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

yanka1
2. sep 2013

@mimika1973
veru, mudrejsia budem zajtra ... zatial musim len verit 🙂
tak to som asi u teba niekde citala, ze niektore vajka vedia aj dozriet ... budem sa trosku spoliehat aj na to : )
neboj, vyjde to ... nablizsie sa tusim chystas na silnejsiu stimulku, ze ? kedy asi pojdes ?
neboj, vyjde to ... je tu kopec dievcat, ktoremu to vyslo sice az na x-ty krat, ale VYSLO 🙂 🙂

mimika1973
2. sep 2013

@yanka1 veru boj je teda dlhyyyy!!!! uz by mohlo byt aj dake to vitazstvo, na ten X-krat! 😀
No ak do toho nic nepride, tak by som chcela zacat koncom septembra ci v oktobri, len Marcelko je este na dovoske teraz, tak cakam na zelenu! 😉 Uvidime este ako, lebo musim pricestovat na SK veru zas. 😉
Este pred tou zimou by to bolo najlepsie ist do toho, pokial su aj cesty dobre.
Dame trosku silnejsiu stimulku, hadam viac vajok bude, zavisi to aj od cyklu niekedy, ci je kvalitny alebo nie...
tiez mame patologiu u mm, nas trapi ta morfologia, ale ze s isci sa to vie vyriesit, a vzdy boli dake oplodnene vajka len sa neuchytia, hadam to nebude na tej sliznici, neviem, nikto to nevie zatial...su len dohady.
Asi sa aj ja dam na to pitie cerveneho vinka kazdy vecer, bude sa mi urcite lepsie po nom spat! 😀 😀

gaga83
2. sep 2013

@yanka1 super aj tak pekny pocet nakoniec, uz len aby posluchali;);)

gaga83
2. sep 2013

@sarasota no ake prekvapko;);) super tesim sa s tebou😀😀😀

stastenka42
2. sep 2013

@sarasota dnesna davka pre tehulku tttttttttttttttttttttttttttt

tinkatinulka
2. sep 2013

@yanka1 10vajok tak parada potešila si ma len nech sa pekne oplodnuju a delia a sobotu spat k mamine 🙂

yanka1
2. sep 2013

@gaga83 no sak toho sa bojim, aby posluchali, lebo ak budu po mame 😀 😀 😀 😀
este sa 2 krat vyspis a ficis 🙂 🙂

@tinkatinulka ja sa tesim zatial tak potichu, viac sa snad budem zajtra po telefonate 🙂
ty uz nieco chystas, alebo oddychujes ?
a este raz dakujem 😉

@mimi1973 skoda ze ty to mas komplikovanejsie este tym cestovanim 😒
ale neboj, marcelko ti namiesa nejaky vitazny stimulacny kokteil 😀
s tym spg sme na tom rovnako : (
chod cim skor, ak sa uz na to citis, v zime sa ti bude horsie aj cestovat ...,
to vinko skus, ja som si kupovala vzdy polosladke, take mi chuti viac 🙂
dnes vynecham, ale zajtra si asi pol deci opat vecer dam 🙂

gaga83
2. sep 2013

@yanka1 jaj ani mi nehovor, uz idem prasknut, uz neviem ako si mam sadnut aby ma netlacilo😀😀 Ty si platila teraz pri opu?

mimika1973
2. sep 2013

@yanka1 he he, tak jednu flasku som si uz dnes dovolila! 😀 😀 kupit, nie vypit, neboj! 😝 😀
Dnes som 8dc tak pomalicky si idem chlipkat to deci, dva.... 😉 a skusit aj pod perinou, mozno ze minula stimulka este zafunguje na vajka, ktovie, pocula som, ze vraj este cyklus po ivf moze rozohriat vajka...a urobit zazraky. 🙂
Ked nie, tak uz len budem poslusne cakat na ten vitazny marcelkov stimul kokteil! 😀 😀 a uz nech tolko nedovolenkuje, lebo vyjde mimo rytmu! 😅 😀
A to vinko budes pit kazdy vecer aj po ET? neuskodi to embryjku? 😕

sarasota
2. sep 2013

@melisska @stastenka42 tehulky dakujem 🙂 😉

tinkatinulka
2. sep 2013

@yanka1 juj ja by som chstala ale som vystavena ako citron takže asi nemam sil na dalsie pichanie a vsetko s tym spojene..tento rok sme dali 3 pokusy-feb-april-august a to je aj na kona vela ☹ ale z teba sa tesim moc som tomu trošku pomohla 🙂

sarasota
2. sep 2013

@mimika1973 Koudam mi vcera povedal ze 4 v prepustacej sprave su tiez napisane 4 a v predbeznom cenniku je napisanych 7 oocytu ja som verila jemu ma odpusteno 😀

yanka1
2. sep 2013

@tinkatinulka ak sa citis vystavena, urcite daj pauzu ... do dalsieho boja potrebujes byt oddychnuta ... a aj organizmus si musi trosku oddychnut ...
pooddychujes, nazbieras sily a potom to uz vyjde : ))

sarasota
2. sep 2013

@yanka1 kolko malych bojovnikov nech sa krasne oplodnia 😉

yanka1
2. sep 2013

@mimika1973 velice dobre si ty zrobila : )) ked si 8 dc uz si veru pomaly mozes naordinovat to decko denne 🙂
s tym domacim podperinkovym snazenim mas pravdu 🙂 nikdy nevies, kedy ten zazrak pride, tak treba tomu pomahat, kolko sa len da 😀
vinko budem pit do vkladu, potom uz neviem ... musim si este precitat, co pisu kocky, ci sa este moze alebo uz nie ...
ty si to s marcelkom vlastne vyhrala - pride ti oddychnuty, plny elanu ... a hned sa podari 🙂

tinkatinulka
2. sep 2013

@yanka1 no treba nam mylsiet aj na ine ako len na hormony a sona..ale možno motyka vystreli aj inak 🙂

yanka1
2. sep 2013

@sarasota dakujem : )) zajtra sa asi budeme predbiehat pri telefonovani 🙂
ked by sa mi zadarilo tak pekne, ako tebe, bola by som uplne spokojna 🙂
drzme si palce, tfuj, tfuj : )

bergalm
2. sep 2013

baby chcem sa spytat kolko Vas vlastne vyslo IVFminimal.?myslim bez liekov?dik za info 🙂

yanka1
2. sep 2013

@gaga83 mi o tom hovor, som rada, ze tie foliky uz nenosim : ) 20 kuskov, ledva som sedela, gate som nosila s rozopnutym zipsom : )) neplatila som teraz nic, okrem spravy o OPU mi vystavili taky odhad ceny k vyuctovaniu, vsetko budem platit az po vklade, ten bude asi v sobotu ...
do celkoveho vyuctovania mi zaratali aj dnesnu infuzku ... lieky na stimulku som si vsetko kupovala, davali mi len 2 injekcie , spolu s vykonom IVF, ICSI + 2 x povinne vysetrenie krvi na pohl.choroby - zatial to mam vycislene na 26513... este sa k tomu prida PK a mrazenie, ak bude co mrazit ...

mimika1973
2. sep 2013

@sarasota tak kolko realne teda? 😉 bolo po OPU? dako nechapu, jo... 😀
dnes ti povedali, ze 6 oplodnenych, tak? 🙂

mimika1973
2. sep 2013

@tinkatinulka ahojky, ty ides kedy na to mojka? 😀

yanka1
2. sep 2013

@tinkatinulka veru, nikdy nevies ... ja sama to sice neznasam ked mi to hovoria, lebo to sa neda len tak lahko, ale skus oklamat hlavu a zamestnat ju niecim inym, novym .... ja som uz rozmyslala, ze si kupim zatial macku 🙂

mimika1973
2. sep 2013

@yanka1 jooooj, bodaj by si mala pravdu, ze oddychnuty a podari sa! 😉 😀 No, spolieham sa veru na neho
🙂 ak bol niekde pri mori, urcite aj pekne opaleny mi bude! 😎 😀
A veru nemali by sme zahalat ani pod tou perinou! 😀 ved matka priroda je nevyspytatelna, no nie? nakopnem mm a mozme do toho ist! 😀 😀
Ved od odberu uz musi ich mat veru plne, ha ha! 😀
Cakam na dobre spravicky na zajtra, nech bude dalsia tehulka na obzore! 😵 😵

yanka1
2. sep 2013

@mimika1973 ver tomu, ze marcelko bude teraz ficat na 150 % 🙂
veru, od odberu je uz dlho, treba ich pekne udrziavat take akurat cerstve - 2-3 dnove : ))
sup, sup 😀 😀
zajtra podavam hlasenie 😀

gaga83
2. sep 2013

@yanka1 tak to vyšetrenie krvi sa platí 2 krát aj som si myslela.Ja budem platiť ivf,pisci, infutky intralipidové tie výdu 7800cz, ak bude PK a mrazenie, ešte ten orgalutan 2 ks. Pekne sa toho nazbieralo. 🙂 🙂

liana_k
2. sep 2013

@bergalm 13.000 czk + ICSI+odber krvi, dokopy 22.000 czk

bergalm
2. sep 2013

@liana_k ok dakujem za infosku aspon tak orientacne 😀

mimika1973
2. sep 2013

@gaga83 ty mas tiez protilatky ked budes brat infuzky? doki z RF ti to odporucil ci iny doki?
neboj cochvila je tu streda, a huraaaa OPU!!! 😉 🙂
Veru rychlo sa to nazbiera peniazkovo take ivf, ale nieco ti poistovna preplati, ci nie?
To PICSI kolko asi stoji? to aby vybrali lepsie spermose?

yanka1
2. sep 2013

@gaga83 hej 2 x - ty aj partner, to je to vysetrenie, ktore sa robi pred pripadnym zamrazenim embryi ... aspon v papieroch to tak bolo pisane, ze kvoli tomu ... jo,jo, nazbiera sa toho kopu ... som zvedava, aku cast mi vobec dovera preplati ...

yanka1
2. sep 2013

@bergalm ja som to mala trosku viac, kukni hore : )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre