Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gaga83
12. sep 2013

@liana_k tiez ma zaujuma ta refundacia, mam vseobecnu a teraz chcem si dat preplatit ivf. Ja mam nejake lieky na fa od rf, nieco som mala doma a ostatne mi prefpisal moj gyndos a vybrala na sk. Ale ked to teraz nevide potrebujem vediet ci mam ist potom po lieky do rf alebo ich mozem vybrat na sk a potom dat blok do poistovne?

gaga83
12. sep 2013

@miscok moja neboj male to este dobehnu, ved nemusis byt smutna mas tam aj peknych bojovnikov ;);). Drzkaj sa

liana_k
12. sep 2013

@gaga83 Mne to bolo vysvetlené tak, že ak ide niekto na ivf na SK, dopredu sa podáva žiadosť na schválenie do poisťovne, v ktorej sú uvedené aj lieky. Keď to poisťovňa schváli, recept na lieky orazí revízny lekár z poisťovne, a v lekárni platíš len doplatok, ale ak ideš do inej krajiny EÚ, spätne žiadaš o refundáciu (podmienkou je ambulantná liečba, tzn. že tam nesmie byť hospitalizácia), lieky musia byť zakúpené v danej krajine (predkladá sa prefotený recept s dokladom o zaplatení)

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gaga83
12. sep 2013

@zibi @sarasota @nella3 @yanka1 baby neuverite. Teraz kukam mail a tam sprava ze boli mi zamrazene tie dve darcovske!!!! Ja tomu nechapem, v utorok mi prisiel mail ze nebolo vhodne nic na mrazenie v 6 den a ze nemam v tomto cykle ziadnych mrazacikov a teraz toto. Teraz co si mam o tom mysliet? Robi si niekto srandu ci co alwbo tam maju bordel. 😠 Zajtra tam budem musiet zavolat

zibi
12. sep 2013

@gaga83 hm tak to je divne .... 😒 zacinam mat pocit ze tam toho maju hrozne vela
ved ked som tam bola v sobotu na vklad tak tam bolo asi 10 parov zo zahranicia co som len ja cakala takze robia v kuse sa nezastavia... chaos a vidis mne otevrel tiez nedal vediet ze ma dovolenku tiez sa mi to nepacilo som stresovala .... dnes je to vsade akosi hrozne rychle..cas su peniaze ako sa hovori

nelly3
12. sep 2013

@gaga83
zavolaj tam.

sarasota
12. sep 2013

@gaga83 super. 🙂

nelly3
12. sep 2013

@zibi
no som konecne doma, pozeram papiere od hematologicky, homocystein v medziach normy to tam mam napisane. hodnota 12,36 (3,36-20,44).

gaga83
12. sep 2013

@sarasota @nelly3 @zibi rano tam zavolam aby som vedela na isto ci su alebo nie su mrazacikovia;). Ale aj tak to neviem pochopit ako to mozu takto pokafrat. Ved to nie je nejaka banalna vec ale nasa nadej do bucucna, podla toho sa vieme zariadit ako dalej. Teraz si zoberte ze ak by sa teraz nepodarilo tak idem na dalsie ivko.

nelly3
12. sep 2013

@gaga83
hmm nejake je to divne a ty si mala teraz darcovske?

yanka1
12. sep 2013

@gaga83 ten prvy mail mozno patril k tomu vasmu jednemu, ktore zvysilo a tento druhy, kde ti mrazenie potvrdili, zrejme k darcovskym 🙂
v kazdom pripade, dobre ze su, nie ?

mimika1973
12. sep 2013

@gaga83 ahoj, veru je to dost zvlastne! 😕 🙄
Ako mozu tvrdit na isto, ze nic nie je na zamrazenie, a o par dni novy mail, ze ok, zamrazilo sa?! ani ja tomu dako nechapem, a tazko verit potom, co sa deje tam?
A potom ze, NO STRES!? 😕
Veru moja, radsej tam zavolaj, ze sa presne dialo!?
Vidis, rozmyslala som aj ja nad touto alternativou, ale ked si pisala, ze nic z tych darcovskych nebude, tak som to vzdala ako myslienku, fakt neviem, co si o tom mysliet teraz.

zibi
12. sep 2013

@nelly3 a anexin?

sarasota
12. sep 2013

@gaga83 neboj urcite su snehuliacikovia maju toho vela .Tes sa nemusis absolvovat dalsie pychanie ale ty si tehulka tak to budu surodenci . 🙂 😉

nelly3
12. sep 2013

@zibi
take som nenasla, ma to nejaku aj inu skratku?

zibi
12. sep 2013

@nelly3 hm asi nie je to vlastne antifosfolipidova protilatka annexin V

miscok
12. sep 2013

@gaga83 Dufam,ze sa preto najde rozumne vysvetlenie.Kazdopadne takyto omyl alebo ako to nazvat nepadne dobre,ved ide o vaznu vec 😠

gaga83
12. sep 2013

@nelly3 Co mám vložené je naše a tie druhé su darcovské

nelly3
12. sep 2013

@gaga83
aha tak mozno tie tvoje neboli vhodne na zmrazenie 😕

nelly3
12. sep 2013

@zibi
takze mam napisane: negativne antifosfolipidove protilatky typu LA aj ACLA 😉

gaga83
12. sep 2013

@yanka1 to sme si aj mi tak najprv mysleli ale ked sme kukli ten prvý mail - kultivace Vašich embryí byla 6. den po odběru vajíček ukončena. Vaše embrya nebyla vhodná ke kryokonzervaci, proto nemáte z tohoto cyklu žádná embrya zamražena. Tak to znamená že nič nemáš , nie? Ale ak to bude pravda ten druhý tak sa poteším 😀

gaga83
12. sep 2013

@sarasota bodaj by si mala pravdu do bodty čo si napísala, že súrodenci 😀 😀 😀

gaga83
12. sep 2013

@mimika1973 uvidíš čo ti povie doktor na túto možnosť a rozhodnete sa 🙂 🙂 🙂

zibi
12. sep 2013

@nelly3 to nie je ten anexin on sa pise len anexin V skus si este toto popytat 🙂

gaga83
12. sep 2013

@liana_k Takže takto to je, som zvedavá či teraz nebudú pindať že mi niektoré lieky predpísal moj doky a vybrala som ich. To potom aby si ešte otravovala niekoho aby ti to prefosil ten recept, no zaujímavé je to celé.. A hlavne že sa koly tomu musíš trepať do RF. Budúci týždeň pôjdem odmiesť papiere tak sa ich zo srandy spýtam ako to je

mimika1973
12. sep 2013

@gaga83 no ale to zaberie cas nie? vybrat profil darcu, vyplnit papiere kadejake a tak...asi to nestihame uz teraz, a Marcel mi velmi ani nezarucil tuto alternativu, ze sa da dostatocen urobit u nas ivf aj s isci s manzelovymi spermosmi, tak teraz fakt neviem co si mysliet, lebo som nad tym inac uvazovala uz... 😕

mimika1973
12. sep 2013

@gaga83 uz len zajtra zavolat mojka a byt si na stopro ista! 😉 Bodaj by boli naozaj zamrazene, ako hovoria baby pre surodencov! 😵

mimika1973
12. sep 2013

@gaga83 a nepomylili si to aj s niekym inym to nie mrazenie? aj to sa moze stat, ze si zmylia pacienta! 😒

mimika1973
12. sep 2013

@sarasota ako mojka sa citis? podbrusko neboli? alebo nieco ine? tfuj tfuj nech nam prinesies dobru spravicku a my hned sup za tebou sa dame! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre