Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

petrika07
30. sep 2013

Ahojte.
Už som vám tu raz písala a opäť by som prosila o info.... Viete mi poradiť, kde nájdem cenník pre Reprofit Brno? Čítala som tu, že je možné si cez poisťovnu na SVK spätne žiadať o preplatenie (neviem, či liekov alebo úkonov)....Je to naozaj možné? Dá sa to, aj keď absolvujem IVF v CZ? Ja sa rozhodujem medzi Reprogenesis a Reprofit, tak privítam každú informáciu...
Ďakujem za pomoc. 🙂

miscok
30. sep 2013

@monikak1 Dakujem 😵

bergalm
30. sep 2013

@petrika07 da sa to ja zrovna idem zajtra na pobocku VSZP odovzdap papiere,baby tu pisali ze aj Dovera preplaca len Union nie.Ja tam mam ukon a aj ucty za lieky a aj ziadost.Ja chodim do Reprofitu

bergalm
30. sep 2013

@petrika07 a cennik by si mala najst na ich stranke

kacenkab
30. sep 2013

@bergalm ja by som to chcela tiez riesit, zajtra som sa chcela na to pozriet. aj si si okopírvala vsetky papiere? Mozem to poslat aj postou? Ci radsej osobne? Mozem ta poporosit aj o link na tu ziadost? Volade to tu aj niekdo tusim daval, ale je to tu dost husta diskusia, neviem kde to najdem....dik

kacenkab
30. sep 2013

@petrika07 ja som dnes bola na vklade v reprofite, zaplatila som a idem dat tiez na VSZP ziadost o refundáciu, urcite to ide, závisí akú máš poistovnu, tuším union s tym robi nejaky problem...sa mi zda

yanka1
30. sep 2013

@manita ahoj, prepac, dlhsie som tu nebola ...
dnes som bola u drakulky, ziadny listok nikde nezhanaj, ani ho len nepytala ... pytala sa s cim je problem, povyplnala co je treba otestovat a hned mi dala termin na interpretaciu vysledkov - najskorsi mozny, hned ako budu vysledky ... idem tam 29.10., bola uplne skvela 🙂 zobrali mi 6, alebo 7 ampuliek ...ja totiz neviem ani svoju krvnu skupinu, nikto mi nikdy nerobil 😒
citam o tvojej stitke, uplne super vysledky ... ale hlavne cumim, ako rychlo mas vysledky a ako interpretovane ....
kam to prosim ta chodis - ku komu ? su tam ochotni robit vysetreniaa opakovane-castejsie? ja mam totiz od svojho endokrinologa vysetrenie naposledy z marca, a ani teraz pri sone stitky pri zmienke o IVF nenavrhol skontrolovat nanovo hodnoty atd....co mam vysledky z marca, robil mi iba vapnik, FT4 a TSH ...
FT4 mam 22,4 - medze su 12,0 - 22,0
TSH mam 3,02 - medze su 0,27 - 4,20
to asi nemam moc dobre, hlavne teda TSH ... ako sa a TSH znizovat ? mozno aj @zibi k tomuto vie nieco povedat, ona je v tomto macher : ))
myslite, ze mam stelclovi poslat tieto cisla, aby mi povedal, ci je s tym treba nieco robit ?
mne v piatok prisla ms, takze este asi 26 dni a zacinam stimulku ....
zajtra sa chystame na imunologiu, zatial iba v BA u jedneho dr., co sa vraj zameriava aj na reproimunologiu ...nie som si ista, co vseetko dokaze vysetrit a posudit, ale aspon nieco uz budem mat vysetrene a zvysok si dam v prahe, termin mame koncom novembra ...

ty ked mas super vysledky, ides do IVF ? kedy sa chystas ?
btw - velmi pekna foto, ked som ju videla, pomyslela som si presne ako zibi, ze jej, jaka pekna : ))))))

yanka1
30. sep 2013

@jalaura ja som sa rozhodla, ze to risknem a pojdem do toho s tou mesacnou pauzou ... dufam, ze to neuponahlam, ale momentalne mam taky pocit straty casu, ze som z toho nervna a ledva cakam, kedy ten mesiac prejde ... takze este cca 26 dni ... dufam, ze nebudem lutovat ... daj na svoj pocit ... ja to citim tak, ze skusim : ))

yanka1
30. sep 2013

@gaga83 pisem neskoro, dlhsie som tu nebola ...
ms prisla v piatok, takze dnes som 4 DC, cca o 26 dni idem do toho ... dufam, ze sa nic neskomplikuje ... zatial riesim hemato a imuno vysetrenia ...
a co sa tych vitaminov tyka, brala som femibion, zinok, E,C a po tom, co tu citam, som pridala este D3 a matersku kasicku ...

ikuska
1. okt 2013

@bergalm je to tak ako si napisala, zle som to pochopila

dalida
1. okt 2013

Dievcata, dnes rano som si robila test z reprofitu. Je tam viditelny duch druhej ciarky. Uz testovat nebudem, pojdem len na krv.

mirkakn1
1. okt 2013

ahojte dievcata, dlhsie som sa neozvala, ale citam stale vase prispevky. som strasne nasrata, lebo nam to s muzom nejak nevychadza. mame peniazky na ivf, ale ked treba, nie je doma a ked je doma, nemam ms. asi sa zblaznim uz z toho cakania, blba robota, pre nu ani deti nebudeme mat asi, na porazenie. Chcela som sa vam troska postazovat, lebo asi vybuchnem.

vivianamk
1. okt 2013

@kacenkab aj my sme si dali preplatiť, ale ja som si dala prefotiť a overiť fakturu aj prijmovy doklad u notára a stačil im aj ten. originál som si nechala a čakame na preplatenie. pridala som tam aj bločky za merional, orgalutran a pregnyl tak uvidime čo preplatia, ja mam dôveru.

vivianamk
1. okt 2013

@petrika07 my sme bol v reprofite na našom prvom IVF a po vklade som si prefotila a dala osvedčiť fotokopie dokladov faktura + príjmovy doklad a priamo na pobočke poistovne som to podala a nam to prevzali, tak čakame na preplatenie.

zibi
1. okt 2013

@manita normalny klasicky domaci med a skorica?
ako nebudem nic brat uz sa bojim ze mi to zbytocne bude zvysovat hodnoty ... 🙂 kedy ides do softu?

dalida
1. okt 2013

@vivianamk a na aky formular si podala ziadost o preplateneie? Planovany zakrok alebo ... neviem presne ako sa volal ten druhy... dakujem za odpoved

zibi
1. okt 2013

@yanka1 no ja som mala tsh 3,5 pred vkladom asi 2 dni a potom mi otevrel napisal ze to je vela ze by som to mala znizit ..a hlavne som na nich nasrata lebo som to povedala dokymu po odbere ze mam vyssie tsh a urobil mi prednasku ako to moze a nemusi ovplyvnit ale vykaslali sa na to a nechali to tak...tak preco radsej nepovedia ze zmrazime embryjka a dajte si stitku do poriadku a potom dojdite ? nechapem to

tsh je u nas norma do 5 a to ti povedia ze je dobre a nic sa nedeje pritom ako pises je uz dlho norma do 4,2 ale pri ivf je naj mat hodnoty od 1 do 2 pripadne ze je to optimalne...a ze to moze ovplyvnit on mi to rozpraval po narkoze tak som si to ani nezapamatala vsetko, tak som napsala otevrelovi, ze preco to tak kolise a ze preco je to tsh take dolezite v tych hodnotach 1 az 2 uvidim co mi on napise... 😝
ale ty mas aj t4 zvysene hovori to o jasnej hypotyreoze..daj si najprv toto dokopy a az potom ries ivf 😉

este ma napadlo a citam ze zacinas stimulku? nechces to odlozit ...ja by som si fakt dala dokopy stitku lebo to mas naozaj vyssie hodnoty a potrebujes to preliecit .... skus pockat mesiac chod na endokrinologiu povedz ze idesna ivf a ze potrebujes mat podchytenu stitku ...
ked bereis nejake vitaminy a doplnky vysad ich ...najma take s jodom, ale aj macu a melatonin zvysuju stitnu zlazu

dalida
1. okt 2013

@mirkakn1 aj mna by to hnevalo. Clovek kvoli prace nemoze poriesit babo... a zase bez prace peniazky na babo nebudu. Pri tejto stimulke som tiez mala v praci perno... aj manzel... nastupil do novej, je v skusobnej lehote a hned na to volna k lekarom... co uz... 😒

zibi
1. okt 2013

a kto testikoval ze mrknem aj ja na testik? kde je ? 🙂

jalaura
1. okt 2013

@yanka1 no ja by som velmi rada isla aj teraz ale Kozumplik tak povedal tak mu nechcem odporovat aby si nemyslel ze ho nerespektujem... a asi som mala inu situaciu ako ty...tak preto tak odporucil. Pri kazdej je to individualne.
Aj pre mna je to vela...tesila som sa ze pojdem hned ale rozhodla som sa ze ked tak povedal asi vie preco...tak radsej veci neuponahlam a aj tak este stale musim vstrebat stratu v 7. tyzdni...a chcem sa na to druhe plne sustredit a pripravit byt vyrovnana s tymto co sa stalo...
Pri tomto viac ako rocnom cakani ten mesiac je zanedbatelny...
Uplne ta chapem a ked mas pocit ze by si mala ist tak chod...a ked ti to este aj doktor odporucil... ja by som urobila to iste🙂...

jalaura
1. okt 2013

@mirkakn1 a nemozes to urobit tak ze ked budes mat ovu tak si muzik zoberie dovolenku?
Uplne ta chapem inak - moj tiez cestuje a teraz len dufam ze mu to vyjde byt doma ked potrebujeme🙂

vlasatica
1. okt 2013

Ahojte dievcata. Potrebujem poradit. Uz 6 den stimulujem ale stale dost krvacam. Je to normalne?

zibi
1. okt 2013

@manita inak mna napadlo ze si mozno kupim ten sarapis on je na klimakterium ale obsahuje matersku kasicku a pel a myslim ze aj propolis ....niekedy som ho brala ... dostat aj klasicky sarapis a aj sarapis menzesis ze je ... si nikdy neskusala?

sarasota
1. okt 2013

@dalida super no vidis len treba pockat s testovanim a ono to tam je // tesim sa.Foto nemas nech by sme sa pokochali 🙂 🙂 😉

kacenkab
1. okt 2013

@vivianamk dik, to je dobry napad

jalaura
1. okt 2013

@isabellaa
@sarasota baby neviete ako to u toho Cunderlika chodi? kolko sa tam plati - viem ze je sukromny tak urcite tam bude nejaky pausal...alebo sa tam plati od poctu navstev?

manita
1. okt 2013

@zibi sarapis som ešte nemala, ja to mám teraz v tých ampuliach materskej kašičky
a dnes ráno som si bola v bioobchode kúpiť horský med a škoricu, tak idem na tú kúru

zibi
1. okt 2013

@manita ja mam klasicky domaci med..od vcelara moze byt aj ten a skoricu musim mat len bio?

a tu v ampulkach si kupila kde? to is vypila alebo s niecim reidila?

sarasota
1. okt 2013

@jalaura neviem nebola som u neho 😉

manita
1. okt 2013

@zibi o tom sarapise pošli niečo, rada mrknem

inak, zaregistrovala si, že je nový druh gynastanu? Gynastan Meno.
ktovie či by pre nás nebol momentálne lepší ako ten klasický
lekárnička mi povedala, že ten klasický je viac-menej len na zápaly
chcelo by to mrknúť zloženie a preštudovať tie bylinky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre