Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

motiv
16. dec 2013

@nelly3 dakujem, cize tebe zalozili uplne novu zlozkuv Brne? Aj ja som chodila do GF a banujem...

motiv
16. dec 2013

@ludinka u svojho lekara? N, skusim to najprv cez recepciu a uvidime...V podstate mam protokoly a prepustacie spravy, ostatne si aj tak budu chciet sami vysetrit.

lusipe
16. dec 2013

@schatje6 ja nepijem, pila som sem tam ale uplne som vyradila pre istotu...aj pri dcere som nepila vobec 😉

nelly3
16. dec 2013

@motiv
ano zalozia novu, gynekolog sa ti bude pytat a bude si to zapisovat atd. ja som doniesla protokol co som mala z gyn-fivu, ak mas nejake vysetrenia tak si dones aj tie, no ja som tiez po 1.IVF odisla.

mimika1973
16. dec 2013

@jalaura ahoj krasna ciarocka! 🙂
ake si mala vlozene? HB, XB, B? jedno ci dve? Mas aj nanuciky este?
Gratulka, len tak pekne dalej! 😵

ludinka
16. dec 2013

@schatje6 ja kavu nastastie nepotrebujem k zivotu, ale ja zase ficim na ciernom caji-v zime okrem toho nepijem nic ine, a to tiez by sa nemalo 😒
ale napr. moja mama je strasny kavickar vypije kludne aj 5 kav denne a hovorila mi ze ked bola ona tehotna tak normalne pila kavu...a nebol ziadny problem
podla mna ked si das jednu dve slabe za den tak to je vpohode 😉

schatje6
16. dec 2013

@lusipe dakujem, tak sa nejak oducim 🙂

@motiv aj ja som chodila do GF a ked som odchadzala, nic som si od nich nebrala, mala som fotokopie vsetkych nalezov, spravila som z toho strucny vycuc a to sme potom prediskutovali v RF. Zalozili mi novu kartu.
je to dobra volba 😉

schatje6
16. dec 2013

@ludinka viem, ze vraj slaba neuskodi, ale predsa... 😖

schatje6
16. dec 2013

@ludinka ak tie bolesti hlavy neprejdu, tak si asi slabu dam...

motiv
16. dec 2013

@nelly3 Dakujem za rady, po Novom roku sa objedname, teraz sa musm dat dokopy psychicky aj fyzicky...Ja viem, ze asi ani tam zazraky na pockanie nerobia, ale dufam aspon v lepsi pristup a vyssiu odbornost

motiv
16. dec 2013

@schatje6 Dakujem, aspon dake potesenie v tejto depke od vcera co mi posli vsetky 4 zamrazene E, dnes som mala mat vklad.

nelly3
16. dec 2013

@motiv
urcite ano, po novom roku sa objednaj, teraz aj tak maju zatvorene ked su sviatky, a ak nemas nejaky vazny problem na prvy sup budes tehulka. my co mame, trosku dlhsie to trva, ale podari sa aj nam uctie 😉

motiv
16. dec 2013

@nelly3 bodaj by si mala pravdu, ale toto som pocula uz aj pri 1.IVF a nic... a vazny problem nemame

jalaura
16. dec 2013

baby akurat mi volali zo VSZP.....pani povedala ze bohuzial ked som nemala predchadzajuci suhlas tak mi to preplatit nemoze...ked som jej povedala na to, ze ale schvalena novela bola 1.11 a ja som IVF mala v druhej polovici novembra a ze by sa to nestihlo s predchadzajucim suhlasom, tak len povedala, ze jej je to luto ako clovekovi ale ako uradnik - ona s tym nic nemoze urobit (ze mam proste smolu ze to takto vyslo). Ze jej to nik nepodpise
Takze preplatene to nemame ale kazdopadne som stastna ze to vyslo a kaslem na tie peniaze...hlavne nech je to vsetko v poriadku.
Tak baby len aby ste vedeli ak sa chystate a chcete to mat preplatene tak ten suhlas fakt treba dopredu.....
ostatne baby co ste o to ziadali dajte vediet ci aj vam to neschvalili...

jalaura
16. dec 2013

@mimika1973 ahoj
no my sme vkladali na 2. den a dali sme 2 (jednu morulu a druhu 10 bunkovu). takze na 3. den obe super. teraz musime len cakat na sono...Obe boli hodnotene jednotkou

motiv
16. dec 2013

@jalaura ahoj, mozes mi to prosim ta vysvetlit ohladom tych suhalsov? Dakujem

miskanr1
16. dec 2013

@schatje6 jasné, že dám vedieť. Neboj 🙂 Práve idem po výsledky 🙂

ludinka
16. dec 2013

@schatje6 ak ti mozem poradit tak skus rana na lacno vypit tolko cistej vody kolko len budes vladat a az po nejakejj hodinke sa naranajkuj, ver mi ze potom ta hlava boliet nebude,
ja som jeden cas chodila na biorezonanciu a toto mi poradili, naozaj to fungovalo...
ja som pila tak 2-3 pohare
a vela vody treba pi pocas celeho dna!! tym zvlast ked si tehu 🙂
kava je navykova, ale ver mi ze tak ako si si na nu zvykla tak rychlo si aj mozes odvyknut, staci chciet

bibi24
16. dec 2013

@bergalm moze to byt rastom maternice. Ja som mala raz take silne bolesti vlavo v podbrusku, ze sme isli aj na pohotovost. Nic to nebolo, len tlak maternice a creva dokopy. A tiez ma hocikedy hocikde nieco bolelo, pichlo, teraz si spominam, ze som riesila aj taku bolest asi 5 cm nalavo od pupka. A tiez to nic nebolo. Neboj, ja si myslim, ze je to ok 😉

ludinka
16. dec 2013

@miskanr1 sme napate 🤐

nelly3
16. dec 2013

@jalaura
smutne, som zvedava, co si dali kocky cez doveru ci im to preplatia, nakolko buduci rok tiez jeden pokus si chcem dat refundovat este hmmm. hlavne, ze to vyslo.

sarasota
16. dec 2013

@schatje6 ja si sem tam dam ale moc mi nehuti podla mna jednu denne mozes 😉

ludinka
16. dec 2013

@nelly3
@jalaura
bohuzial dalo sa to cakat, ked raz dali taky zakon, tak tie uradnicky s tym nic nezmozu... 😒
ale presne ako vravi jalanura kaslat na peniaze hlavne nech to ma ucinok

nelly3
16. dec 2013

@ludinka
ved ano, ale nikto ti presne nevie povedat ake papiere, co a ako a myslim ze v dovere povedali teraz @miskanr1, ze ma to dat po starom tak preto sa aj cudujem 😕

ludinka
16. dec 2013

@nelly3 to mas pravdu 😠 no ale proste sme vychytali blbe obdobie, na uradoch to vzdy trochu trva kym sa uradnicky naucia co maju ako riesit
ved uvidime mozno v dovere to uznaju

jalaura
16. dec 2013

@bibi24 takze aj teba bolelo aj na boku? ako keby na vajecnikoch? ja som sa teraz uplne zlakla lebo ma tam picha...☹

bergalm
16. dec 2013

@schatje6 ja pijem rano klasiku turka tiez ma boli hlava ked si nedam aspon 1denne a to som bola kavickarka ako Ty

bibi24
16. dec 2013

@jalaura ano, tam dole to bolo. Konkretne nalavo. Dr na pohotovosti mi povedala, ze to je roztahovanim maternice, ktora bola zrovna viac nalavo natlacena plus tlak na creva. Pomohlo mi lahnut si na pravy bok. Ale keby to bolo velmi, tak pre istotu chod k svojej dr, nech ta pozrie, ci je vsetko ok. Podla mna ano, ale budes aj ty kludnejsia.

jalaura
16. dec 2013

@motiv ahoj
riesilo sa tu toho dost ohladom tohto zrhuba na zaciatku mesiaca...
Od 1.11.2013 je novela zakona ktora upravuje okrem ineho refundaciu zo zahranicia...na refundaciu IVF musis mat predchadzajuci suhlas poistovne. Doteraz to tak nebolo...isla si do ciech a bez problemov to refundovali. Teraz musis mat vyplnenu ziadost (ktoru musi podpisat slovenske CAR), to odosles do poistovne, daju ti suhlas a az potom mozes ist do zahranicia na IVF ak to chces mat preplatene.

jalaura
16. dec 2013

@bibi24 a kedy si isla na prve sono? lebo ja som len v 5. tyzdni tak neviem ci mi vobec urobi...je to este skoro, nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre