Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

buba08
27. mar 2014

@jahoda333 gratulujem k Filipkovi 🙂

lienka_1
27. mar 2014

@jahoda333 Blahozelam! Nech Vam krasne rastie a robi samu radost! 🙂

buba08
27. mar 2014

@bubo780 ani u mna nic nove ☹

bubo780
27. mar 2014

@zibi @buba08 dievcence, hlavu hore.. je tu jar, slniecko, pozitivna energia a myslienky.. zvladnete to.. drzim silno palce..

buba08
27. mar 2014

@bubo780 vies lahko sa hovori, mna to uz po viac ako 6 rokoch snazenia a robenia vsetkeho mozneho aj nemozneho nebavi, uz nevladzem to ani riesit

lienka_1
27. mar 2014

@bubo780 Ahoj! My mame za sebou 5.IVF, jedno vajko a to sa neoplodnilo. Takze bojujeme dalej 😉

argenti
27. mar 2014

@speranza1 Tak ono je to ťažké věřit, že sa to prave teraz podaří, ked ma clovek za sebou uz viacero neúspěšných pokusov. Ale verim, že sa to stane prave vtedy ked to clovek najmenej čaká. Ja teraz pojdem tiez s malou dusickou ci sa to podari alebo nie. No nic iné mi nezostava len veriť, že to bude dobré a stane sa to co sa ma stať. Len keby bolo dosť euracikov na tie IVF.:-$:O:O:O:O

donatela
27. mar 2014

@falin veď ja som tiež išla s dôverou do svojho CAR na SK, ešte som za to zaplatila, operovala ma moja dr. a takéto komplikácie... som na nich nahnevaná:( možno im krivdím, ale už je moja dôvera naozaj naštrbená:(:(
a ty tiež MA? ktorý tt? mali ste aj srdiečka, či? ďakujem za rady...

falin
28. mar 2014

Dobre ranko dievcence. A maaaame piatok, jupiiii 🙂

@kvetka111 - tak ako ti Speri pisala, je to individualne. Ja som mavala odber 12-13 dc

@bubo780 - ahojky, som rada ze ste v poriadku. 🙂
U nas nic noveho 😖

@ria191 - preco taky smutny uplakany smajlik?

@ikuska - fuuuha, bez sladkeho si to veru neviem predstavit. A aj ovocie mam radsej ako zeleninu. Ale co clovek pre nase vysnivane deticky nespravi, ze?

falin
28. mar 2014

@donatela - je to neuveritelne, ten pristup na SK. Je samozrejme, ze to nastrbilo tvoju doveru v nich 😠 😠 .
U nas to jedno babulko vzdalo skor, na utz bolo vidno ale akcia srdiecka nebola, druhe malo srdiecko, ale prestalo bit, v 9 tt ☹ ☹ ☹
U teba ako?

speranza1
28. mar 2014

@ria191 co to vidim???? ..preco tie krokodílie slziská 😕 😕 😕 😕
Prajem vsetkym nadherne piatkove ranko....ano ano ano...PIATKOVE...JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

gaga83
28. mar 2014

@bubo780 ahoj tesim sa ze ste v poriadku 😀 😀 . pekne oddychuj a uzivaj si uz len tehulkovanie.

gaga83
28. mar 2014

@ikuska ahoj tebe to pekne utekaaa. S tou cukroukou mi je to luto som zvedava ako mne potom dopadne. Strasne som na sladke posledne dva mesiace. Drzkajte sa

gaga83
28. mar 2014

@jahoda333 dodatocne gratulujem 😲 nech ste obaja zdravy 🙂 a Filipko nech vam len robi velku radost

ria191
28. mar 2014

@falin jéééj falinka aj ja som ovocožrút 😀 😀 😀 ja to papám vyslovene na tony 😀 😀 😀
@speranza1 no cholky ja sa toho kámoška asi nikdy nezbavím 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 . Vedela som, že časť z neho sa nedá odstrániť pretože veľká časť je v stene maternice. Takže Bielčo mi odstránil čo sa dalo aby neohrozil maternicu a tá časť čo zostala v stene je aj napriek tomu taká vychcaná, že sa pretlačí do dutiny maternice čo sa aj stalo takže som tam kde som aj bola. Ale vedela som to keďže ma na toto pripravil Pražák tvrdil že to bude možno na 2 - 3 hysterky, ale ja sa bojím, že ma z tej B.B. už vyhodia zatvoreným oknom 😀 😀 😀 . Ja si niekedy pripadám ako nočná mora mňa sa len tak hocikto asi nezbaví 😝 😝 😝 😕 😕 😕 . Ale dneska je patulííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííínek takže som happy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bubo780
28. mar 2014

@lienka_1 vychodnarecka, trimem palce.. 🙂 manzelikovi sa podarilo zlepsit spg? my sme to s tymi atb vzdali.. vykaslali sme sa takmer na vsetko, ale hlavne na toho nasho slavneho dr. v ke.. vsetky spg z tkanivovej a aj z car nasli ledva biednych 2% dobrych, vsetko ostatne rozne deformity a akrozomove cysty, a uznavany pan dr. volnym okom a za par minut zhodnotil stav - 20% dobrych a zdravych, tak ze co panikarime.. vraj sa mam dat poriadne vysetrit ja a nezhadzovat to vsetko na manzela.. no chaos.. ako by som cele tie roky nerobila nic ine.. ale uz to neriesim.. samozrejme ze do buducnosti chceme s tym nieco urobit, ale teraz sme to nechali tak..

@gaga83 dakujeme.. 🙂 snazim sa, ale nejako podvedome tam bude strach asi vzdy a az do konca..

@falin juj, skoda.. 😒 ale raz to priiiiide.. 🙂

@buba08 ver mi, ze sa mi to nehovori a ani nepise lahko.. mam za sebou LEN nieco vyse dvoch rokov snazenia, "zopar" vysetreni - ale viem, ako sa citis.. chce to oddych, vypnut od vsetkeho.. dat sa dokopy fyzicky a aj psychicky.. niekde vo vnutri urcite je sila, ktora nedovoli vzdat sa.. a ta sa v pravy cas ozve znova..

dievcence, sklanam sa pred vami - pred vami mnohymi.. pred vasou trpezlivostou, bojovnostou, silou nevzdat sa ani po tolkych rokoch a mnohych neuspesnych IVF, pred vsetkou bolestou, ktoru zvladate - ci uz fyzickou alebo psychickou.. a cez to vsetko este dokazete pomahat, radit a povzbudzovat ostatne.. toto niesu slova utechy - mate moj velky obdiv, uznanie.. a nielen vy, ktore ste konkretne v tejto teme, ale uplne vsetky - vsetky z tejto temy, vsetky z modreho konika, ale aj vsetky tie, ktore sa trapia rovnakymi starostami a bolestami kdekolvek na svete.. kazda zena, ktora po tom tuzi, si zasluzi byt mamou..

nomxxx
28. mar 2014

@bubo780 ahoj, ja sa tu tiež priebežne zastavím, aby som vedela a tešila sa s ostatnými, keď sa zadarí 🙂 ...ja som v 19tt, a až na zopár drobností, ani neviem, že som tehu, mám 37rokov, amnio som odmietla, lebo skríning v 12tt bol výborný, výsledky tripple z krvi boli dobré, a iba kvôli veku tam nejdem...budúci týždeň mám morfo utz, tak sa teším, som zvedavá, či potvrdia červíka alebo budem meniť šatník pre červíčku 🙂
...ostatné dievčence strašne moc držím palce, stále sa bojím o mimi, ale aj tak je to krásne obdobie, dúfam, že osud, Pánbožko, doktori z RF, alebo všetci dokopy vám doprajú ten kúsok šťastia tak ako mne, držím palce 🙂

bubo780
28. mar 2014

@nomxxx juuu, tak to sa tesiiiiim.. 🙂 ja tiez takmer neviem, ze som tehu - absolutne ziadne nevolnosti, ziadne chute, a dokonca ani ziadne brusko este nemam.. len svoju vlastnu tuko-pneu zatial.. 🙂 a nebyt toho, ze manzelik mal veeelmi zly spg a moj dr ma poslal pre istotu hned na zaciatku na kombinovany test (ktory bohuzial nevysiel dobre), tiez by som na ziadne testy a odbery nesla.. aj ked urcite by mi neskor amnio tiez odporucali, lebo 35 klope na dvere.. ja mam morfo uzt az 22.4., tak dufam, ze tiez bude vsetko ok.. tak daj potom vediet, ci to bude cervicek alebo slecna cervicka.. 😉 aj ked na tom asi az tak velmi nezalezi, hlavne nech su vzdy vsetky bambulky zdrave.. pekny dnik..

donatela
28. mar 2014

@falin to mi je ľúto... a pátrala si po príčinách?
u nás v 7tt 2 srdiečka, ale 1E evidentne nebolo oka (malo príliš malý vak) a bol pri ňom drobný hematóm. o týždeň kontrola. v 8tt už len konštatovali, že akcia srdiečka nie je už u ani jedného plodu:(:(
a inak dnes som začala krvácať, tak asi som zbytočne panikárila 😉

ikuska
28. mar 2014

@falin presne tak, ale myslela som ze to bude horsie, ale da sa to v pohode ... 🙂

ikuska
28. mar 2014

@gaga83 Ahoj, dakujem zatial sa drzkame spolu, poradnu mam 10.4. tak sa neviem dockat a 9.4. na nase vyrocie svadby ideme s mm na tehu fotenie tak sa tiez uz neviem dockat a mozno 11.4.to zabalim aj v praci a budem uz len a len oddychovat a cakat na prichod nasho drobceka ... a co sa tyka cukrovky, musim vydrzat, ved to robim pre nasho drobca a ja som jedavala tiez vela sladkeho, odporucam predtym testom nejest sladke, teda cokoladky, zmrzlinku a tak ... ja som zvedava na tu poradnu aky bude velky, bol stale o jeden tyzden vacsi, a mm sa pytal doky ci je to v poriadku a doky povedala, ze ked je vacsi o 3 tyzdne tak uz sa testuje a sleduje zena na tehotensku cukrovku, tak uvidime aky bude ... 🙂 drzkaj sa ....

zibi
28. mar 2014

@buba08 verim ti aj ja som uz na nervy a nebavi ma nic ...ani do ivf sa mi uz nechce ist..aj tie problemy s tym intralipidom no otras 🙄

ludinka
28. mar 2014

@zibi ahoj, no nie je to nic moc dookola stale nieco riesit, ale nic ine neostava...., nastastie su tu aj kocky ktore to dobojovali do uspesneho konca takze motivaciu mame!!

sarasota
28. mar 2014

@ikuska ahoj ,dakujeme uz to musime neako vydrzat a pre drobca vydrzime v nemocnici az do sekcie 🙂 Tesi ma ze ste v poriadku.Pekny dnicek zelam 🙂

zibi
28. mar 2014

@ludinka uricte ano ale musim davat pozoro na hormony a kotrikoidy ...nemozem si dovolit dobabrat zdravie kedze mam ine vazne zdravotne tazkosti co sa nezlucuju s hormonmi a prednisononm..clovek ma stale nadej ze to vyjde a ze nebude ine potrebovat a preto ma to uz nebavi ze to nevychadza a ani nie som zdrava

sizo
28. mar 2014

@haimi Ano tych 8000 to je.Ja som chcela aj v gf som tak mala
No a ta davka aj mna prekvapila😀😀😀

sizo
28. mar 2014

@skaredekacatko
Doveru mam....

pgaba
28. mar 2014

ahojte,
chcela by som Vas poprosit o radu nakolko mam po krk pristupu a neuspechov v SR - som sa rozhodla pre Brno. Neviem ako to je so žiadostou o preplatenie a podobne. Ak máte skusenosti viete mi napisat poradit ake tlacivo musim dat vyplnit a kto vsetko to potvrdzuje?
co vsetko si mam prichystat na prvu konzultaciu a ci robia hned aj vysetrenie?

Vopred velmi pekne dakujem za Vase skusenosti a vysvetlenia ;)

haimi
28. mar 2014

@sizo snad vedia, co robia 😉 a keby ti nahodou dovera zamietla ziadost, mas nejaky nahradny plan? Pokial by si isla ako samoplatca, tak si tam mala dost vysoku sumu ☹

jahoda333
28. mar 2014

Nasa laska Filipko 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre