Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
29. apr 2014

@lienkalienocka
jasne, mozes ist na sono k svojmu gyn. 😉

gagirl
29. apr 2014

@denulkl dakujem...verim ze su tam urcite vsetci dobri..ale ked sa budu pytat ku komu chcem ist tak preto..citala som dobre ohlasy na Machaca a Stelcla..A myslim na Koudelku..tak neviem ku komu teda ist..🙂

haimi
29. apr 2014

@zoji79 mne najdlhsie odpisovali, ze som pisala v nedelu a odpisal mi v utorok doobeda 🙂 inac vzdy do 24h

haimi
29. apr 2014

@gagirl mozes povedat tychto 3 a chod k tomu, ku ktoremu sa dostanes najskor 🙂

zoji79
29. apr 2014

@nelly3 AHoj nelus. Vcera jedna kocka hovorila ze 13.30 mal s nim rande...takze sa tam schovava 😝 Ale vsak pockame.....zatial nehori 🙂

zoji79
29. apr 2014

@gagirl Do trojky by som zobrala aj Otevrela 😀 Stelcl sa staral o mna, Otevrel o moje embrijka a Machac ma oplodnil 😀 😀 😀 ...no aby som nezabudla na Kozumplika...ten mi zas paradne nastavil minimumku 😉

miscok
29. apr 2014

@bradik Leti to,hlavne tieto posledne tyzdne,mam pocit,ze este toho musim vela stihnut a nebude kedy 😀
Uzivam si teraz posledne "prazdniny" u rodicov. Uz by som aj do nejakej nemocky mala ist skuknut 😝 A drobcek je strasne aktivny,vkuse sa hybe,puci,nozku vystrkuje; spinka malo. Takze to bude asi aj potom maly aktivista 😀 A ja sa citim ako mala velryba,dost ma uz vsetko boli,ale to k tomu patri. Vy sa mate ako? Vsetko v poriadku?

haimi
29. apr 2014

@lienkalienocka ja zacinam cca tento vikend. Mne hovoril Marcel, ze mozes aj svojmu, ale vzdy ked je mozne preferuje, ked ti ho spravia sami. Ty si pichala rano, myslis ze mozem aj vecer ? Rano optimalizujem cas, aby som mohla spat co najdlhsie 🙂

haimi
29. apr 2014

@nelly3 kto je fesi ? Tieto prezyvky som este nenaparovala na mena 🙂

donatela
29. apr 2014

@haimi
1)sono - mozes aj k svojej gyn a potom informujes brno o vysledku (stelcl nam ponkal tuto moznost)
2)injekcie - mala by s pichat vzdy v priblizne rovnakom case. Je jedno, ci rano, alebo vecer, ale ak rano, tak vzdy rano...
3) cena - ivf min by mal byt soft. Nam to tak vysvetloval, ze ak pojdeme ako samoplatci, tak zoberu tuto cennikovu polozku; ale ak cez poistovnu, tak aj soft nacenia ako normalne ivf, lebo by potom boli znevhodnene ceske /domace pacientky...

nelly3
29. apr 2014

@haimi
koudelka 😵

haimi
29. apr 2014

@donatela dakujem za odpoved 😉 radsej mu kvoli tej cene na ivf vecer este napisem, nech to mam potvrdene na 100%. Kedy sa chodi standardne na prve sono ? Ja som bola tento cyklus na IUI, sono som mala 10 den a mama som 20mm folik, tak mi hned pichli pregnyl a sup na dalsi den na IUI. Ani som necakala, ze to pojde tak rychlo 🙂

haimi
29. apr 2014

@nelly3 a ja ze Stelcl 😀

sarasota
29. apr 2014

Ahojte korculky moje dnes sme zacali 9 mesiacik a mame to za krasnych 30 dni a kedze to bude sekcia tak asi aj skor pride den D.Matejko posiela pusinky 😲 😲 😲 😲

argenti
29. apr 2014

@sarasota Ahoj prave dnes som na Teba myslela, ako sa máš. Uz sa Ti to blíži do finále a malinký bude ráz dva na svete. Najblizsie tu máš termín porodu Ty, však.

argenti
29. apr 2014

@haimi Mne odporucil feši, prist na ultrazvuk k nim, ale viem, že baby ktore bolí z vacsej dialky isli k svojmu gynekologovi.

donatela
29. apr 2014

@argenti
@haimi ja sa tiez chystam na utz k nim... Moja dr.robi utz iba 3 dni v tyzdni a trafit sa do toho je loteria. Z Ba to nemam do brna az tak daleko🙂
Chodi sa 8dc, kazali mi, ze 7,8,9 dc podla toho ktory den bude pracovny. Vraj ked pride ms, tak im poslem mail, alebo zavolam, ze je 1dc a ze od zajtra stimulujem, tak ze si prosim termin na utz a oni ma uz objednaju...
Haimi - ked si bola teraz na iui, tak drzim palce, nech sa ivf uspesne vyhnes!!🙂

sarasota
29. apr 2014

Ahoj zatial sa drzkame uvidim v piatok ci uz dohodneme termin sekcie.Prave sme dostali stikutku tak nam nadskakuje brusko 😀 .Uz sa nemozeme dockat 🙂.Sem tam nas pobolieva podbrusko ale inak sa citim dobre.Zevraj som na rade musim pohladat tabulecku a doplnit nove informacie.Babulky z celeho srdiecka zelam kazdej jednej snazilke ktora tuzi po drobcekovi nech sa Vam splni tato tuzba co najskor a drzite svoje pokladiky v naruci. Viem ze kazdy jeden neuspech boli ale my sme silne a preto sa nevzdavajte.Zelam pekny dnik.

lusipe
29. apr 2014

@sarasota krasne to leti 😉 a Matko je cochvila tu... 😉 a kam si sa rozhodla rodit? preco sekciou? 😉

bradik
29. apr 2014

@miscok Neboj, uz to bude co nevidiet, tu chvilku uz vydrzite 😉 ...Tak aspon o drobcekovi vies, ked je taky aktivny... 🙂, sa vyblazni v brusku a potom to bude jedno poslusne spinkajuce babatko. Ja uz teraz mam pocit,ze som ako velryba, uz fucim aj pri obuvani a to teda neviem co budem robit neskor...xixi.... My sa mame dobre, i ked do poradne este daleko, tu mam az 16.5.,ale tak brusko rastie, maly kope a dufam,ze sa zacne aj za chvilu otacat tak ako ma 😉 . Drzte sa.papa

bradik
29. apr 2014

@lusipe A ty ako zlatik? Sa vam uz dofca blizi co? Ako sa citis?

lusipe
29. apr 2014

@bradik ahojky moja, tak tiez som sa poriadne rozrastla za poslednu dobu....vravia, ze nie je vidiet, len brusko, ale aj ja sa citim dost velka 🙂...mam uz asi 6-7kg hore.... 😉 a tiez strasne malinka kopka, hore dole sa mrvi 🙂...tak malinky je teda akcny? 😉 este cvicis?...juj, veru uz sa blizi....v pondelok odchod...strasne sa tesim....uz mam dost tej prace 😉

bradik
29. apr 2014

@lusipe No my sme boli teraz dovolenkovat na 4 dni pri Salzburgu, som sa riadne nachodila a tiez som riadne jedla a uz mam 9-10 kg na sebe, brusko riadne narastlo 😉 ... Dnes som prave bola na gravidjoge, lebo predtym som bola nejaka prechladnuta tak som skoro 2 tyzdne necvicila. Treba aj oddychovat, dobre ti to padne, uvidis, sa mi opatrujte s babulkou

gaga83
29. apr 2014

@miscok
@bradik
@lusipe ahojte citam ze sa mate dobre a krasne priberate 😀 . ja sa mam tiez fajn malinke rastu akurat som musela zacat brat lieky na tlak a puchnu mi nohy ale co sa cudovat 16 kg urobi svoje som ako velky sloniik. 😀 😀 😝 😝
Miscok tebe sa to uz pekne krati uz by som bola najradsej i ja mala o par tt viac za sebou.
Babule drzkajte sa 😀

miscok
29. apr 2014

@gaga83 No ty mas double zataz, tak sa ani necudujem, ze je to zaberak. Pekne oddychuj a uzivaj si drobcence kym su pokope, po tom co zacnu chodit sa ti kazde rozbehne inym smerom 😀 Ale hlavne, ze je vsetko v poriadku, uz uspesne dobojujes a vytuzene lasky budu s vami. Neboj, zbehne to 😉
@bradik @lusipe Dievcata drzim vam paluchy, nech vsetko plynie hladko. Uzivajte si bruska. Mne to moje bude aj chybat, stala som sa zavisla na hladkani 🙂 @bradik zavidim, ze vies este sportovat - pocita sa gulanie za sport? 😀 😀 😀
@sarasota Ahoj sari, preco budes mat sekciu? A kde budes rodit? Drzte saaaa.

lusipe
29. apr 2014

@bradik jej tak to ste mali krasny vyletik 😉
@gaga83
@miscok veru dievcence zacina sa to kratit a budeme pekne postupne rodit🙂...ja tiez cvicim jogu a obcas doma na ritku a stehna🙂...ale tiez vela nevladzem🙂 babulky pekne hladkajte bruska,nech sa im u nas pekne paci a nech este chvilku vydrzia 😉 posielame vam pusinky🙂

haimi
29. apr 2014

Este mam na vas jednu prosbicku, v tom excel. stimulacnom protokole mam vetu: První den měsíčků prosím telefonicky oznamte nejbližší všední den na tel. Čísle 774 117766 a dle domluvy si doplňte do tabulky data.

To co sa chce povedat touto vetou co je to vsedni den a co si mam napisat do tabulky. 😕 ??
Toto je vysledok toho, ze ako novacik idem do toho bez nejakej vacsej debaty a dopisujeme si len cez maili a len o tom, co mna napadne. Tak snad som na nieco dolezite nezabudla ked som sa ho pytala 🙂 este aj recept na clostil mi nedorazi nacas, este ze mam takeho zlateho gynekologa, ze mi da recept on 🙂

haimi
29. apr 2014

@donatela dakujem, moc tomu velku sancu nedavam. Este aj Marcel ma odhovaral, ze tomu velku sancu nedava ☹ uz ma zacina bolet brucho. Mam pocit, ze este aj skor dorazi, ako ocakavam. No co, aspon zacnem skor stimulovat. Vam niektorej pri tom akoze softe spravili aj predlzenu kutivaciu ? Lebo pod softom pk nie je, len icsi

pgaba
29. apr 2014

@haimi
@donatela
ahojte, ja len tolko k Vasej teme, ze tiez zacinam tiez v juni, pojdem na prve sono tiez do brna cca na 7alebo 8dc a tiez sa objednam hned po 1dc. a len kvoli tomu, aby som hned vedela ako dalej pokracujem. tu pri tejto kontrole by mi mal dat Dr.Kozumplik injekciu a davkovanie povie. Inak co sa tyka ceny mi sme tiez inu sumu dostali domov na papieri ako sme sa dohodli osobne a cakam na odpoved z Brna.
Mne bolo povedane, ze mala by som si pychat injekciu rano vzdy v tom istom case. Inak na clostilbegyt recept nedali v Brne ale moj gyn. na SR. a to tak som len doplacala. Injekcie planujem vybrat v Brne v lekarni pod RF ak neda centrum.

haimi
29. apr 2014

@pgaba idem teda napisat Marcelovi, ci mozem aj vecer. Baby pisali, ze hej. Na tom stimulacnom som mala ivf min., cize to bude brane ako soft. Dufam. Hned to je 400 eur rozdiel. Je jedno, kto ti predpise clostil,v lekarni mi naposledy hovorili, ze poistovna za to uz neplati ani euro. A cim ides stimulovat ? Ja som nakoniec nesla cez predpis, ale zohnala som si merional tu cez mk a vyslo ma to o 50% lacnejsie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre